Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lenka290
22. dec 2011

@danka483
Óóó tak grutulujem, super
Tak nech všetko dobre dopadne. Chcem sa spýtať počula som, že príprava na umelé oplodnenie znamená veľa liekov aj injekcie? Ako často si musela chodiť do centra? Manželovi robili len spermiogram? Alebo aj nejaké iné vyšetrenia

danka483
22. dec 2011

@lenka290 u nás to išlo všetko veľmi rýchlo, hej chodí sa tam často popri stimulácii robia odbery krvi + sono vaječníkov kontrolujú ako sa všetko vyvíja + SPG ( ten sme mali často aj 2x do týždňa ) pretože sme mrazili.

annamary27
22. dec 2011

@lenka290 to,že kedy môžeš ísť na další pokus závisí od toho,či ti ostanú zmrazené embryjká,ak ostanú,môže sa po neúspechu ísť hned na další mesiac,ak zmrazené neostanú,tak treba znova podať žiadosť,absolvovať všetky injekcie a kontroly atď a odporúča sa najskor 3-4mesiace po prvom pokuse.
Asi chvílu počkáme ako pochodíme s homeopatom,blééé ten rybí olej čo máme ráno piť nie je med lízať,možno si užijeme ešte jednu letnú dovolenku a uvidíme ako ďalej,snáď v druhom polroku už s bábetkom v brušku 😀 😀
tá otázka o injekciách neviem či bola pre mna,ale ja som mala 3druhy injekcií a bola som v centre na kontrole asi 3krát,potom na výbere vajíčok,na vklade embryjok a potom na kontrole či sa to podarilo Pred výberom vajíčok som musela mať aj predoperačné vyšetrenie a manžel vyšetrenie krvi na aids,hepatitídu a krvnú skupinu,to by musel absolvovať aj teraz,lebo pred vkladom musia byť čerstvé výsledky.
Manželovi robili v centre smeprmiogram a potom tam bol na vyšetreníé aj u urologa,ale vitamíny od neho mu spermiogram ešte zhoršili...po návšteve homeopata mu však výrazne zlepšili. 😀 😀

erin365
22. dec 2011

Ahojte, 18.1.2012 som objednaná Drábekovi na konzultáciu ohľadom IUI...sme sa dohodli že ak sa do konca roka nezadarí tak sa mám hlásiť. Na čo sa mám pripraviť? Díky za odpovede 😕

lenka290
22. dec 2011

@annamary27
Hm, no je toho dosť, ale stojí to za to. Tak budem držať palce aby sa Vám to podarilo.
Možno aj mi vykúšame Homeopatiu 🙂

tinasc
22. dec 2011

@erin365 ničoho sa neboj, všetko sa dozvieš 🙂

annamary27
22. dec 2011

@erin365 ja som iui neabsolvovala,kvôli zlému spermiogramu nás šupli hned do IVF,takže Ti neviem poradiť,ale držím palce 😉

annamary27
22. dec 2011

@lenka290 dnes mi prišla aj knižka o cvikoch podla Mojžišovej ,takže aj toto zahrniem do nášho snažilkovania.

misi76
23. dec 2011

Pipinky celá naša rodinka vám všetkým prajeme krásne Vianoce a ktorým to tento rok nevyšlo, tak Nový rok 2012 bude ten pravý a Vianoce už strávite minimálne s bruškami. 🙂

tinasc
23. dec 2011

@misi76 aj Tebe aj celej Tvojej rodinke a všetkým vám tu v téme prajem príjemné prežitie Vianočných sviatkov, veľa pohody v kruhu rodiny a bohatého Ježiška 🙂

babulka123
23. dec 2011

babulky vsetkym vam prajeme s Ninkou a Marekom Krasne, Stastne a Vesele Vianoce.. plne pohody, lasky a do Noveho roka hlavne zdravicko ..

babulka123
23. dec 2011

@misi76 zlaticko .. uzivaj si to .. a este raz veeelmi velmi moc gratulujeme.. si zivy priklad toho ze sa v zivote netreba vzdavat.. si velka inspiracia asi pre kazdu..

augusta
25. dec 2011

Ahojte, 30.12. už tento piatok začínam s dlhým protokolom mojho 1. IVF, len neviem či si zvládnem pichnúť inj. a ako sa čo zmiešava, nemáte prosím nejaký odkaz na nejakú ukážku ako na to? Ešte som sa chcela spýtať, mám napísané FOSTIMON 225 a neskôr FOSTIMON 150 čo to znamená?

pici
25. dec 2011

@augusta tie cisla je pocet jednotiek , ktore pichas.... ja som fostimon nepichala, ale baby ti tu poradia. videa najdes aj na youtube :D

elise
25. dec 2011

@augusta ja som pichala fostimon, to je riedenie do ampulky s práškom dáš étanovený počet ampuliek ja som zo začiatku dávala 3 ampulky. mne pichala švagriná zdravotná sestra ale učla ma to že potrieš bruško roztokom (ja som si tie dezinfekčne papieriky v lekárni kupila) ked natiahneš zarobený roztok do injekcie vymeniš ihlu do bruška a vytlačiš vzduch (stlačiš piest až po povrch injekcie) potom pichneš našikmo do bruška a zatiahneš piest hore ak ide krv okamžite vyberaš ak nie pomaly stláčaš piest striekačky

apolenka6
25. dec 2011

@annamary27 Ahoj! náhodou som nakukla do tejto témy a čítam,že sa chystáš k homeopatovi z Nitry aj ja som 13.januára k nemu prvý krát objednaná tak som zvedavá 😕 kamarátke pomohol tak skúsim aj ja ved iné nám ani nezostáva 4x IUI a druhý pokus bol úspešný,ale len krátko ....IVF nechceme tak skúsim aj túto možnosť homeopatiká 😨 🙂 inak sme obaja s mm zdraví 😉

tinasc
25. dec 2011

@elise ja som tiež pichala fostimon, ale to som nerobila, že som potiahla naspäť, aby som sa uistila, či je tam krv... to sa tak má?

annamary27
26. dec 2011

@apolenka6 držím palce,je to veľmi milý človek 😉

elise
26. dec 2011

@tinasc ano lebo ak by tam bola krv zasiahla si cievku čo nie je dobre

ada06
26. dec 2011

Chcela by som sa spýtať či neviete či gyn fiv po IVF cykle vykupuje lieky a injekcie, ktoré zostali?

annamary27
26. dec 2011

@ada06 ahoj,no mne minulý rok zobrali po oboch ivfkách injekcie čo mi ostali a dostali sme späť raz 50 a raz 80eur.

tinasc
26. dec 2011

@elise no teda nad tým som nikdy nerozmýšľala, ale asi sa mi to vždy podarilo 🙂

elise
26. dec 2011

@ada06 ja som zbytok fostimonu predala do centra dostala som zan tolko kolko som platila v lekárni a injekcie som im dala gratis

ada06
27. dec 2011

Ďakujem za odpoveď.Dole v lekárni mi povedali že už lieky neberú späť tak som si to chcela overiť.

elise
28. dec 2011

@ada06 treba ich dať vrchnej sestre z centra

orchidea8
28. dec 2011

kocky...lieky uz Gynfiv nevykupuje,uz to zrusili.Takze jedine to predat tu v teme Mam/nemam lieky na IVF...

elise
28. dec 2011

@orchidea8 v juny ešte vykupovali teda ja som ich predala v centre

orchidea8
28. dec 2011

@elise...ano,v lete este ano,ale od septembera uz neberu nic,som sa 2x na to pytala...ze ten ich sklad uz rusia lebo potom poistovne a lekarne to od nich nechcu brat a mali toho vela.Tak to jednoducho prestali brat.

annamary27
28. dec 2011

@orchidea8 no super,tak by mali radšej vypisovať menej a v prípade,že to nestačí dopísať recept.

ivka3901
1. jan 2012

čaute baby,dlho som tu nebola,ale sem-tam som sem zabludila,lebo sme riešili 4 pokus v brne a s drahým sme sa porozprávali a dohodli sme sa,že ho skúsime ešte raz v Gyn-five neviem či je to dobrá voľba,ale predsa tam to už poznáme poznajú aj oni nás aj náš zdravotný stav aj dostupnosť je do blavy lepšia ako do brna.zajtra skúsim zavolať,lebo mám ešte tento týždeň v robote volno tak uvidíme či má dr. stenová volný termín a s tými liekmi čo nám z IVF zostanú tak to je ako gol to aby,som ich ešte skladovala v chladničke dokým ich nepredám takto,ked ich hned odkúpili v centre tak to bolo lepšie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre