Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
4. feb 2012

@elise definuj namáhať 🙂 🙂 😉 a určite ho nebudem zatvárať 😀

elise
4. feb 2012

@tinasc namáhať znamená že pri prvých taktoch ideš na parket a pri ohláseni záverečnej odchádzaš z parketu ako posledná🙂 😀

tinasc
4. feb 2012

@elise jasné, však mne sa aj tak moc nechce, to bude tak skôr z nohy na nohu 😀

elise
4. feb 2012

@tinasc tak sa super zabav lebo o rok budeš mať doma niekolkotýždnové bábenko🙂

tinasc
4. feb 2012

@elise juj ďakujem 🙂 aj tebe to zo srdca želám, vlastne všetkým tu snažilkám 🙂

anleka
5. feb 2012

ahojte,
kam ste si pichali diphereline? zvladli ste to same alebo pomocou zdravotnej sestry

tinasc
5. feb 2012

@anleka diphereline sa pichá do brucha, zvládneš to aj sama 🙂 len na prvú choď do centra a povedz sestričke, že si to budeš pichať sama a ona ti to ukáže 🙂

katla
6. feb 2012

@anleka Jasne,to zvladnes sama. Kup si uplne oranzove ihly, tie su parada. Do podbruska a je to. Ja som si vsetko sama pichala a to som na zaciatku stresovala ake to bude a bola to pohodka.

anleka
6. feb 2012

@tinasc
@katla dakujem baby. Mne povedala dr. ze sa to picha bud do brucha alebo do pleca (teda ak som spravne pocula a pochopila, teraz som si neni vobec ista) zdravotnou sestrou ☹. Neviem ci by som to zvladla sama, ja som taky strachoprd. 4 dni mi picha zdravotna sestra do pleca, ale podla toho co pisete, tak by sa malo asi do bruska...

katla
6. feb 2012

@anleka Ja som dostala na zacitku par do zadku a potom som sa na to v GF pytala a povedali, ze nie do svalu ale podkozne to mam brat. Tak potom som uz len do podbruska pichala. A neboj.Ja som tiez hrozny bojo, ale zmakla som to.

anleka
6. feb 2012

@katla ano, diphereline sa ma pichat podkozne, to mi doktorka vyznacila na tom papieri s instrukciami 🙂 takze aspon daco som nepomotala, xi xi

annamary27
6. feb 2012

@anleka ahoj,pichala mi to mama/ona je zdrav.sestra/ do pliec,stále sme striedali ľavé a pravé,aby sa mi neurobili modriny,puregon v pere som si zvládla pichať aj sama a potom menopur mi pichala do zadku.

tinasc
6. feb 2012

@anleka diphereline je najlepšie pichať do brucha, tam to ani necítiš, aj na fľaštičke je napísané že sa podáva podkožne, číže do ramena sa to nedáva 😉 na to sú tie oranžové ihly, tie sú maličké a je to úplne v pohode 🙂 až budeš mať druhé injekcie, ktoré sa k dipherelinu pridávajú, tak niektoré z nich sa pichajú do svalu, číže zadok, rameno alebo stehno... no ale ja som mala pichať fostimon do svalu, ale sestričky mi povedali, že môžem kľudne aj do brucha, takže to bola pohoda a všetko bolo v poriadku 🙂 ale niektoré musia ísť vyslovene do svalu (napr. pregnyl) takže na to budeš potrebovať sestričku, alebo niekoho, kto sa v tom vyzná 🙂 tak veľa šťastia 🙂

given
6. feb 2012

Caute baby, mam otazku. Bola som v GF a povedali mi, ze mam prist na hormonalny profil. Staci, ak pridem 3.DC rano, nemusim sa objednavat a oni mi zoberu krv?

alibabaa
6. feb 2012

@given hej, zahlasis sa na recepcii povies ze ides na hormonalny profil a ona ti povie kam mas ist 🙂 🙂

given
6. feb 2012

@alibabaa Dakujem, o do kolkej rano musim prist?

alibabaa
6. feb 2012

@given do akeho centra chodis?

given
6. feb 2012

Gyn-fiv, k Harbulakovi.

alibabaa
6. feb 2012

@given jeej ja som aka trubica, som si nevsimla ze som napisala do akeho centra myslela som doktora 😀 ale ty si sikulka si to pochopila 🙂 🙂 to bude tou zimou.. sa neviem stale zohriat... a aj ten mozog mam akysi spomaleny.. brrr...
no na siedmu tam musi byt tvoj muz. tebe staci ak prides o osmej.. ale ja som si tam vzdy odsedela od tej siedmej... na iui ta vezmu o 8,00-9,00 .. oni tie spermosky davaju do takej centrifugy aby sa zbavili tych pomalych a nepotrebnych.. a to nieco trva.. ale co som si vsimla tak ziadna z nas nesla skor ako o 8,00 ..

given
6. feb 2012

@alibabaa No to bude drsne, ja o osmej vstavam 🙂
Inak, ja nejdem na IUI, chystam sa na IVF a potrebujeme nejake vysetrenie doplnit.

danka483
6. feb 2012

@given ak ti kázali na horm.profil to ti len vezmú krv ktorú ti budú kontrolovať počas celej stimulky ráno na 7 v pohode vezmú krv a ideš papa 😉

given
6. feb 2012

@danka483 Dik. 🙂 Viem, ze pocas stimulky sa kontroluje pravidelne krv, uz som jednu absolvovala, ale bolo to davno, pred troma rokmi. A tak si uz nepamatam take detaily, ze od ktorej do ktorej a ci sa tam nejako nahlasovat vopred, alebo az po prichode. Odvtedy sa mohlo aj daco pomenit, ale ako tak pozeram, vsetko je po starom.

danka483
6. feb 2012

@given prídeš na recepciu povieš že ideš na krv pošle ťa k dverám číslo 2 a stojíš čakáš vezmú krv a ideš papa potom o 2 poprípade voláš na výsledky a ako ďalej neskôr sa pridá aj sono 🙂

mistisa
6. feb 2012

Ahojte dievcence 🙂 som tu nova a idem skusit pobrat nejake info od vas 🙂 Snazime sa o babenko uz 3 roky.V stredu ideme prvy krat do Gin Fivu na konzultaciu k dr. Drábekovi.Chcem sa spytat ake mate skusenosti v tomto centre a stymto doktorom.asi nas bude cakat IUI nakolko nemam ovulaciu a neuvolnuju sa mi vajicka nikdy mi folikuly nedorastli tak ako mali.najskor pocitam ze budu stimulovat a potom 🙂

katla
6. feb 2012

@mistisa Ahoj. Ja som sice nepatrila k Drabekovi, ale 1x som bola u neho na ultrazvuk a vklad mi robil tiez on. Podla oni su v GF super vsetci. Neboj,budes spokojna. Drzim palce.

babulka123
6. feb 2012

@katla a ako ?? ako sa citis mas ?

alibabaa
6. feb 2012

@given @mistisa 🙂 doplietla som vase odpovede 🙂 ta zima mi fakt neprospieva.. odpovedala som mistise z temy iui uspesne .... ja som tie odpovede jednoducho spojilaaaaaaaaaa 😀 😀 a este k tomu do jednej temy.. ale vidim ze mistisa nas nasla 🙂 pisala som o iui. a odpovedala na otazku o horm. profile 😀
@given ano prides pichnu a odides 😀

babulka123
6. feb 2012

@given jeeej idete si pre druhe mimico ? budem velmi drzat place

mistisa
6. feb 2012

@katla Tak super hodne zalezi na pristupe doktorov 🙂 Dakujem pekne. ty si mala IVF ci IUI ? asi sa podarilo ze? mam troska obavy ci to vide ale tak musime verit inak by sme v dnesnej dobe nikam nedosli 🙂

ivka3901
6. feb 2012

@mistisa ahoj vitaj medzi nami.no my chodíme do GF už posledné 3 roky a momentálne sa chystáme na 4 pokus ako samoplatkyňa musíme dať trošku peniažkov navyše,ale dá sa to,ked túžime veľmi po bábetku a prirodzene sa nám to už nepodarí po tých všetkých vyšetreniach čo nám robili v centre.pamätám si ešte na prvú konzultáciu u pani dr.stenovej no teraz z odstupom času sa na tom smejeme a já dávam konzultácie v robote,ale ked nás čakalo 1 IVF tak nám nebolo všetko jedno hlavne mne.my sme ani nemali IUI,lebo drahý má zlý spermiogram a já mám tiež problémy s ovuláciou aj zakaždým som mala málo vajíčok a nikdy sme nemali zamrazené embryjká,ale trošku sa povzbudím na 2 pokus sa nám to podarilo a bola som tá najšťastnejšia žena pod slnkom,ale netešili sme to dlho,lebo v 9 týždni som mala zmlknutý potrat a bola som na kyretáži a na ten ultrazvuk,kde som nášho anielika videla,ale nebylo mu srdiečko nikdy nezabudnem ☹ máme takú malú nádej,že sa 4 pokus podarí.kludne sa popýtaj nejaké info o centre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre