Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bbbasa
18. aug 2012

@gelinka75 chodim do gf 😉 bez prestavky mi robili dalsí..vsak aj preto sa bojim ci to nevadi..!ako doktor mi nic nato nepovedal 😒 ja som bola teraz v utorok.len mam aj preto strach lebo stale ma boli pod bruškom..ach jááj ☹

bbbasa
18. aug 2012

@gelinka75 hej chodim do gf,isla som hned bez prestavky 😖 tak aj preto sa bojim!!a stale ma boli v podbrušku ☹

gelinka75
18. aug 2012

@bbbasa ja neviem ci to vadi, ak ti vlozili tak asi nie, doteraz som bola v tom, ze treba jeden cyklus pockat, ale to len co som tu citala, ku komu chodis? a to si brala estrofem od zaciatku?

bbbasa
18. aug 2012

chodim ku doktorke Behunovej ale ona mala ajtak dovolenku tak ma taky mlady vysetroval..tiez som bola stoho prekvapena ze doktor povedal ze mozem ist hned nato.treti den menzesu som zacala hned brat estofen a potom tesne pred transferom mi pridali utrogestan.jááj ale stale ma boli pod bruchom.. 😖

gelinka75
18. aug 2012

@bbbasa no mna tiez vselico bolelo aj som citila a krv bola velka nula, takze tazko povedat, niekto nic neciti a je tehu a niekto citi a nie je tehu, budes si musiet pockat na krv, alebo spravit testik, zvykla si robit?

bbbasa
18. aug 2012

@gelinka75 nerobievam aj ked teraz pojdeme na krv az na 14 den tak neviem ci to vydrzim 😝 ale sám doktor mi povedal ze je to zbytočne ,že to moze byt este skoro na pozitivny test a len by ma to rozladilo 😒 vsak uvidim!!a ty mas uz kolko za sebou IVF??

gelinka75
18. aug 2012

@bbbasa ja som mala v juni 1.IVF a teraz mam 1 KET, u vas je aky problem ak sa smiem spytat

bbbasa
18. aug 2012

no tak ja uz mam tri IVF za sebou a teraz som vlastne bola 1 krat na KET takze uz je toho dost ☹ Manzel ma spomalene spermie..aj ked teraz mal velmi dobry vysledok!!a v roko 2009 sme otehotneli lem nám to 12 tyž.zomrelo a odvtedy ništ ☹

javorunka
19. aug 2012

@belalinda no tie cysti sa mi zacali robit ked som prestala uzivat antiku a popolroku bola operacia a potom som sla na laparo-prefuky a mavam semtam take problemi s cistami ale uz davno.a to dozrievanie vajicokmam poriadku aj praskne ale to viem vzdy kedy mavam to bolestive lebo raz mi tak praskol ze som sla na pohotovost a doky mi normalne dal na gynde injekciu proste ked mi moj lekar povedal ze uz nevie co ma robit lebo podla vysledkov ja som zdrava aj manzel tak ma poslal do ba

gelinka75
19. aug 2012

@bbbasa no asi to treba len skusat, my sme na tom tak isto, a robili vam aj nejake speci vysetrenia?

annamary27
19. aug 2012

@bbbasa hlavne aby sa uchytilo,jedno koľko má buniek a baby chodia na Ket ,ak majú veľa embryjok ,mesiac čo mesiac ak im to nevychádza,kým sú nabúchané hormonmi,aby bola väčšia šanca.držím palce,hlavne kľud a ver krpcom,raz sa podarí 😵

belalinda
19. aug 2012

@javorunka ahoj, a dobre urobil doki! V GF urcite na nieco pridu! Drzim palce je nech je to co najskor! 🙂

javorunka
19. aug 2012

@belalinda dakujem aj tebe drzim palceky aby boli uz v nasom naruci tie malinke stvorenicka lebo zit bez deti si neviem vobec predstavit

maruskaaaa
19. aug 2012

@mimi1111 a ktorý deň cyklu si dnes? Na poslednej kontrole ti čo vraveli?

bbbasa
19. aug 2012

@gelinka75 práveže žiadne špecialne vysetrenia neboli!!vsak uvidime 😉 držiim silno všetky palce!!

bbbasa
19. aug 2012

@annamary27 dakujem si ma trochu ukludnila!aj ked to cakanie ma zabíja... 😠 myslis ze je to normalne ked ma stale boli pod bruškom??ako keby som mala menzes dostat.?!

mimi1111
19. aug 2012

@maruskaaaa dnes som 11DC doktorka hovorila ked mi robila sono ze uz sa to zacina nic viac nehovorila zajtra idem zasa rano tak uvidime co povie co bude dalej ale uz mam len injekcie do svalu dnes som dala posledne

maruskaaaa
20. aug 2012

@mimi1111 Držím palce, aby ti už dali termín na OPU, daj vedieť ako si dopadla na dnešnej kontrole 🙂 🙂 🙂

javorunka
20. aug 2012

ahojte baby chcem sa spytat ked uzivam antibotika ci mozem ist ten treti den menzesu na krv alebo mam zase cakat mesiac

mimi1111
20. aug 2012

@maruskaaaa takze na OPU este termin nemam poobede mam volat o vysledky a podla toho sa uvidi.dal mi lekar este gonal na 2 dni aj pergoveris na dva dni a potom by mal byt odber uvidime ked zavolam.no super ked mas uz za sebou odber dufam ze sa oplodni co najviac drzim palce ozaj ako to prebieha ten odber kedy tam prides a kedy ides domov?

maruskaaaa
20. aug 2012

@mimi1111 Neboj, už sa ti to blíži. Ozaj, aj si niečo doplácala za gonal a pergoveris? Aj ja dúfam, že sa oplodní čo najviac 🙂 Mali sme prísť na 7.00. Bolo tam málo ľudí, lebo bola nedeľa, ani na recepcii nikto nebol. Muž odovzdal smermie, potom sme čakali. Sestričke som odovzdala všetky výsledky - predoperačné a potom ma zavolala a ešte 2 baby do miestnosti - denný stacionár. Muž išiel domov. Tam sme sa prezliekli a čakali v posteli. Je tam aj WC, takže pohodička. Asi pohodine ležania v posteli prišla taká staršia sestrička a pichla nám do žili injekciu (príprava na anestézu). Potom prišla dr. a už ma volali prvú. Predtým sa musíš vycikať, vyskočíš na kozu, a už ti do žili dávajú anestézu, trošku to štipkalo a cítala som také teplo, potom som sa kukla na plafón a oči sa mi skrížili a už som buvínkala. Potom ťa na vozíku prevezú do postele, ale ako som sa tam dostala netuším. Vraj som sa stále rehotala a rozprávala sestričkám a doktorom že dobrá žúrka a že si to chcem zopakovať. Dievčatá mi vraveli, že to bola dosť sranda. Spala som len chvíľu, potom sme sa s babami rozprávali. Dali mi ešte infúzku ako prevenciu kôli OHSS, lebo som mala veľa vajok. Potom prišla doktorka, povedala koľko sme mali vajok, ako to prebiehalo a rozlúčila sa. Potom prišla embryologička a tá nám vravela, čo by doporučovala. Ešte sme podpisovali jeden papier, sestrička zmerala tlak a povedala že môžme zavolať manželom, aby pre nás prišli. Dnes si mám volať o 11.hod pre výsledky, koľko sa podarilo oplodniť. Domov sme išli cca okolo 11.00 hod. Veľmi rýchlo to ubehlo. Nemusíš sa ničoho báť. 😀

mimi1111
20. aug 2012

@maruskaaaa doplacala som 106ecek ale povedali ze ked ich nedoberiem tak mozem vratit lebo nie je iste ze zajtra budem pichat este som zvedava co povedia s prace tam zavolam takze sa tam nacakam kym mi odoberu vajka ja nenavidim cakanie 😀 😀 😀 pises ze ste sa prezliekli to aj nejake veci si mam doniest?

pancuska
20. aug 2012

@gelinka75 ja som to pribrala v priebehu 2,5 roka,no keby ma vidi dr co mi operoval chrbticu nakopal by ma do zadku!! zakazal mi pribrat!! mala som vtedy okolo 60kg ale to behalo aj na 57kg no poctivo som vtedy cvicila vsetko a teraz mozem len pilates (to ma nebavi) a posilnovat....ani zumba ani aerobik korcula ledva ledva dovolil ale ze nemozem spadnut,bicykel len po ceste,ziadne natrasanie a ani experimenty v posteli....no co budem hovorit 😉 😉 😉 a teraz si ma este nastrasila ze ked budem stimulovat to pojde dalej.....no ani mi to nehovor 😎 😎 😎 😎 😎 uz s tesim....

maruskaaaa
20. aug 2012

@mimi1111 Zober si nočnú košeľu a papuče. Ja som mala aj ponožky, lebo mne býva zima na nohy. No čakali sme preto, lebo tam bol iba jeden lekár, ten musel vybaviť ostatné pacientky a až potom nás. Od 7,00 do 8.30 sme čakali na chodbe a keď nás už zobrali na stacionár, išlo to rýchlo.

mimi1111
20. aug 2012

@maruskaaaa a injekcie do svalu sa kedy beru?po odbere alebo ako?ja uz zacinam byt s toho debil 😒

maruskaaaa
20. aug 2012

@mimi1111 To ti presne povedia kedy, je to pred OPU. Pregnyl mi pichli na pohotovosti v piatok, t.j. posledný deň, keď si si pichala injekcie. Potom nasledujúci deň voľno a na ďalší je OPU. Pregnyl sa pichá cca o 22.00 hod.večer 🙂

mimi1111
20. aug 2012

@maruskaaaa kolko si mala tpregnilu?ja mam tri aj ti si mala tak?

annamary27
20. aug 2012

@bbbasa ja som mávala párkrát za den bolesti,ale také,že som si musela ľahnúť,odfukovať a hladkať si bruško,vtedy som myslela,že to zas nevyšlo.

pancuska
20. aug 2012

@maruskaaaa no ako to dopadlo? sa mi strasne paci ako si to popisala! inak aj ja som taka ponozkova 😀 aj teraz pri laparke sa cudovala jedna sestricka ze mi druha sastricka davala po brebrani ponozky..... 😎 ze ved je horko a pritom som bola ako lad.....takze ten pregnyl si si pichla vecer ako ti tu radili baby? ...a spermosky ste doniesli? pytam sa uz dopredu,aj ked ma to este necaka....lebo mi mame Blavu tak na hodinu cesty! takze teraz 5 dni cakat a idete na to???

maruskaaaa
20. aug 2012

@pancuska
Ja som taká zimomrivá, že bez ponožiek ani na krok. Bolo tam teplo, ale ja som sa zakrývala až po uši po OPU, baby sa zo mňa smiali. Spermie sme nedoniesli, tie sa odovzdávajú priamo v GF 😉
Tak máme výsledok. Z 18 vajíčok (12 ISCI a 6 IVF) sa oplodnilo 10 ks (9 ISCI a 1 IVF), 4 z ISCI hneď zmrazili a ostatné 6 (1 IVF a 5 ISCI) idú na PK. Vo štvrtok budú volať o koľkej bude v piatok vklad. Škoda, že z prirodzeného sa oplodnilo iba 1 zo 6. Ja som chcela všetko na ICSI, ale presvedčila ma embryologička. Čo už.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre