Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mimi1111
30. sep 2012

@vvia mne povedali ked bude cerstva krv a ze tie bolesty slabe su normalne zvedcuje sa maternica to mavam tak chvilkovo ☹

pancuska
30. sep 2012

@lilith3
@tinasc
@dagmar25
@anjelicek27
@silvik1 žienky zlaté,ešte sa chcem opýtať keď si začnem pichať injekcie ako mám postupovať v pichaní keď robím na 3 smeny? Ako ranná a poobedná smena mi je jasná ale nočná to vôbec netuším?????? 😒 a keď ste marodili vypísal vás gyndoš alebo obvodák???? 😉 ďakujem!!!!
@mimi1111
@annamary27
@gelinka75
@pgaba
@vvia

gelinka75
30. sep 2012

@pancuska ano v centre mi navrhla genetiku dr. kedze sme mali prvy pokus neuspesny a ani jeden mrazacik sa nerozmrazil, ze ci tam nie je nieco co by to mohlo sposobovat..tak este minimalne 2 tyzdne budeme cakat na vysledky, som zvedava, v rodine nemame nejake geneticke poruchy

gelinka75
30. sep 2012

@pancuska a kedy budes pichat?

pancuska
30. sep 2012

@gelinka75 zacinam pichat 10.10. to budem robit rano to je v stredu,lenze potom na ten dalsi tyzden mam nocnu a to neviem ako urobim? 😒

gelinka75
30. sep 2012

@pancuska no ved ked dojdes z nocnej tak pichnes 🙂

pancuska
30. sep 2012

@gelinka75 ale inak ani ja som nemala ziadne geneticke vady v rodine az mne to zistili ....niekedy o tom ani nemusis vediet ze nieco mas a zacne sa to prejavovat az ked to najmenej cakas.....moja segra ma tiez vrodenu trombofiliu a deti mala normalne,sice jedno potratila ale to dalsie uz si udrzala,no chodila len k bylinkarke 😉

pancuska
30. sep 2012

@gelinka75 cize budem pichat bez rozdielu ci som rano alebo v noci tak vzdy pichnem v tu hodinu? napriklad zacnem pichat o 18h a tak budem pichat stale len o 18h? tak toto ma dostalo..... 😉

gelinka75
30. sep 2012

@pancuska ano ma to byt kazdy den priblizne v tom istom case 🙂

pgaba
30. sep 2012

@pancuska ahoj, ano ma sa pychat kazdy den v priblizon case ja mex. mam rozdiel do 10 min. - tiez si pycham kazdy den vecer o 18tej. len napr. pero gonal by si mala mat v chladnice, takze na poobednej neviem ako to vieriesis. ano a na PNku by ta mal vypisat tvoj gynekolog. -mne tak bolo povedane.

chrustik10
30. sep 2012

@gelinka75 ahojky, mne povedal lekár, že antikoncepcia sa dáva preto, aby si vaječníky oddýchli, potom sa hypofýza odstaví dipherelinom a hormóny si začnem do tela dostávať umelo a to od 4DC puregonom a menopurom...ale či som to zapamätala správne, to už neviem 🙂

chrustik10
30. sep 2012

@pgaba pánenky a to sa ako prejavuje ten syndróm? držím ti palce, aby sa stav vyvíjal k spokojnosti...

chrustik10
30. sep 2012

@pancuska 🙂 trošku musíme aj posrandovať, lebo inak by nás z toho celého piclo! 🙂 ja mám taký pocit, že antikoncepciu som dostala aj preto, aby bol cyklus kontrolovaný...v poslednej dobe mi totiž začal kolísať..asi stresmi, že musím ísť na IVF...ideme preto, že manžel má len toľko dobrých spermií, s ktorými urológ odporučil rovno ICSI...ja už mám syna, ale s prvým manželom a tak sme nejak neriešili, že neviem otehotenieť, veď, keď som raz vedela, prečo nie aj druhýkrát....a po dlhom skúšaní sme zistili, že vďaka málo spermijkám to prirodzenou cestou nepôjde

chrustik10
30. sep 2012

@gelinka75 @pancuska no ale povedzte mi baby, ja mám školu, ktorá mi niekedy končí o 20 hod a niekedy o 21,50 hod. To si mám pichať o 22 hod, aby to bolo stále rovnako? Lebo to potom znamená,
že keď školu nemám, doma som z roboty o 17 hod, ale do 22 hod budem musieť čakať na pichnutie. Je to "v rovnakú dobu" naozaj podstatné dodržať pomaly na minútu, alebo to môže byť plus mínus 2 hoďky?

chrustik10
30. sep 2012

@pancuska jo a pýtala si sa, ku komu chodím....k Harbulákovi...nejakým zázrakom som sa dostala priamo k nemu ....

tinasc
30. sep 2012

@pancuska ja som bola doma a pichala som vždy ráno... tak snáď ti to nejako vyjde 🙂 treba vždy pichať v jednu hodinu, na to sa ma pýtala aj doktorka v centre, kedy pichám, ja som si to dala na ráno, aby pri kontrole v centre mi to potom pichli sestričky .-) keď prídeš ráno z roboty, tak pichneš, plus mínus 15 minút, viac nie 🙂

annamary27
30. sep 2012

@pancuska ahoj,mna vypisovala moja gyn,dokonca ma po neuspešných pokusoch chcela nechať aj dlhšie doma,že ved si zaslúžim 😀 😀 😀 😀 ,to pichanie by si mala robiť najlepšie v jeden približný čas,nemáš tam takú hodinu čo by ti vyhovovala pri každej smene?ale napr.ja som si raz pichávala jeden typ injekcie ráno,lebo to bolo do bruška a potom som večer chodila k mame na druhý typ,lebo to bolo do svalu a aj tak som mala dobrú úrodičku.

gelinka75
30. sep 2012

@chrustik10 noo malo by to byt v rovnaku dobu, ja som mala najviac rozdiel asi 1 hodinu, lebo som dlho cakala v centre na kontrolu a potom mi sestricka pichla, uz som nemala ani lieky, tak som este kupovala, inak som sa snazila okolo tej pol 8 par minut hore dole je podla mna jedno

pancuska
1. okt 2012

Dakujem a prajem vsetkym pekny den!!! 🙂 🙂 🙂

dagmar25
1. okt 2012

@pancuska ahoj, my sme nemali ani pk a ani ten embryoskop, vtedy to este neponukali a pk nam neodporucili, kvoli nizkemu poctu embryi, ostali nam vtedy len dve a tie mi vlozili...

vvia
1. okt 2012

@pancuska vypisala ma obvodna na zaklade ziadosti od mojho gynekologa

dagmar25
1. okt 2012

@pancuska mna na pn po et tiez vypisala obvodna, nebol s tym velky problem, vtedy som bola tyzden doma...no pichala som vecer okolo osmej plus minus polhodina...neviem ako by som ti poradila, skus sa spytat v centre, pripadne ci by bol problem ak by si si to nepichala rovnaky cas, mozno ti poradia...

boobaa
1. okt 2012

ahojte kočky nemali ste náhodou podobný problém?? - dnes je 26 deň a začínam s 1 injekciou diphereline pre IUI, lenže som dnes dostala aj menštruáciu t.j. o 2 dni skôr. Dr Drábek povedal že sa uvidí na kontrole v 4 deň pichania, či to má význam urobiť IUI tento mesiac :( som z toho smutná, a bojím sa že to nevyjde. a tiež mám obavy či aj na druhý mesiac nepríde menštruácia skôr :(. Nestalo sa vám náhodou to isté??

maruskaaaa
1. okt 2012

@boobaa mne po diphereline meškala mrcha 3 dni. A myslíš si, že keď prišla skôr, že s tým môže byť problém. Tiež som bola na prvej kontrole na 4dc.

gelinka75
1. okt 2012

@boobaa no asi by som mu zavolala, lebo diphereline sa berie vzdy pred cyklom, aby ho vedel ovplyvnit a ty si uz 1DC
inak nechapem preco mas diphereline pred IUI? :-O

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 Ahoj moja, čo máš nové? 🙂

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa ahojky marus, nic nove, sme pred ovu tak dufame v zazrak 😀 ty sa ako drzis?

pancuska
1. okt 2012

@maruskaaaa no ahojky!! ako sa mas? doma si? v klude? 😉

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 len pekne skúšaj, možno sa zadarí aj normálne 😉 Výsledky ešte nemáš? Ako sa mám? No pred pár dňami som bola častejšie pri záchodovej mise, nič som v sebe neudržala. Teraz je už našťastie lepšie, lebo už nevraciam, len ma napína. Všetko mi smrdí, ešte aj komár, ktorý ma v noci otravoval, tak mi smrdel. Cítim všetky vône 😀 Ale snažím sa častejšie ale pomenej papať. Rátam dni, kedy to prejde. Vo štvrtok idem na ďalší ultrazvuk do GF, lebo bábo vraj malo zlú polohu, nedalo sa zmerať. Tak dúfam, že všetko bude v poriadku 😉

maruskaaaa
1. okt 2012

@pancuska Ahoj moja, mám sa vcelku fajn, len ma napína, ale našťastie už nevraciam. Som doma, pracujem z domu. Už neviem ani ako vyzerá civilizácia vonku. 🙂 A ty ako pokračuješ? Čo nové?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre