Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

rojica
6. okt 2012

@pancuska keby že nemáš takú namahavu a ťažkú prácu tak by nebol problém chodiť do roboty ale takto súhlasím s tvojím muzikom tak nespekuluj a pekne ostaň doma......😉....určite sa niečím zamestnas aby si sa nezblaznila doma.....😀

izabela66
6. okt 2012

ahojte,som tu nová a potrebovala by som poradit,lebo mám z toho guláš! 28.10 začíam s injekciami,a doktorka mi kázala že mám príst na2-4 den na kontrolu,ale ja teraz neviem čí to je2-4 den od začiatku pichania injekcií alebo ked dostanem menzes,prosim poradíte mi???

annamary27
6. okt 2012

@ivka3901 nemusí ísť s tebou,ale ked sa už pokúsiš niečo urobiť týmto smerom,tak by bolo asi dobré,keby ste šli obaja.U nás najprv chodil len mm,začal už pred prvým ivf,poradila mu to jeho kolegyna,aj sa mu postupne zlepšoval spermiogram,ja som tam šla až pri treťom pokuse a vidíš,ten vyšiel.

annamary27
6. okt 2012

@izabela66 ahoj,je to 2-4deň menštruačného cyklu.

ivka3901
6. okt 2012

@pancuska nie v pohode ono to podla mojich riadkov vyzerá tak,ale vlastne som si mladosť užila prišla moja lásky chodili sme spolu potom po 4 rokoch sme sa zobrali a bývali u mojich rodičov a mysleli sme si,že pokiaľ budeme bývať u našich tak budeme mať aj detičky a potom si zaobstaráme časom svoje vlastné bývanie a budeme šťastný 🙂 no žiaľ z toho sa naplnila len polka máme svoje vlastné bývanie sme sami máme sa radi ešte stále já svojho muža lúbim stále tak isto aj potom všetkom čo sme prešli a myslím,že aj on mňa len to jedno nám chýba,ale už sme vypli na nejaký čas a aj na dovču sme išli a aj do roboty,kde robím a cítim sa dobre som sa vrátila a v podstate je všetko ok 🙂

ivka3901
6. okt 2012

@gelinka75 ahoj moja ako sa mi máš?ešte čakáš na výsledky?no to ti verím poznám kamošku čo boli na 1 IVF a žiaľ neúspešne,ale skoro mala tiež ako ja slabo pozitívne a odišlo jej to cez menzes ☹ tak presne,ked príde ten správny čas ozaj mojka pozri nám dá sa povedať 2 pokusy vyšli síce to nedopadlo dobre,ale vyšli aj tento posledný bola som tehotná len malinké to vzdalo ☹ ,ale to ma posilnilo,že treba skúšať dalej a nevzdávať sa 😉 my momentálne na IVF nemáme ani peniažky a ako píšem drahý nemá chuť ísť na dalšie takže všetko potrebuje čas 😵

gelinka75
6. okt 2012

@ivka3901 ano mas pravdu, treba skusat dalej, ja som tiez oddychnuta, uvidime co bude dalej, vysledky cakame este z genetiky, zo sterov to dopadlo zle, tak musime brat ATB obaja...takze liekujeme

maruskaaaa
6. okt 2012

@pancuska v papieroch písali, že minimálne 3 dňová abstinencia 🙂

chrustik10
6. okt 2012

@pancuska tak som si dnes kúpila ihly a striekačka...nadarmo som si to písala, aj tak som potom všetko zabudla a v lekárni boli zo mňa hotové, že nevedia, čo chcem...som im vysvetľovala, že potrebujem nejaké najtenšie ihly a ešte ihly na prípravu, ale tá v lekárni mi furt vravela, že ona nevie, čo chcem...ja som si myslela, že na farmácii sa učia to, čo lekári, no asi nie...takú ťapu som dávno nezažila.... zajtra mám poslednú tabletku, od pondelka pichám...nateraz sa bojím aby som v pondelok nedostala skôr menzes, než si to dám pichnúť, pretože moja naplánovaná doba je 20,30 hod. Budem chodiť na pohotovosť, keďže ju mám tu za rohom, päť minút peši. Potom ich poprosím, aby mi ukázali ako sa pichá to pero (puregon) a dám im tiež pichať menopur. Ja budem určite ako rešeto po tých 3 týždňoch, čo ma čakajú....

belalinda
6. okt 2012

@pancuska femibion mam aj ja... Myslela som ze ten a rozumna strava budu stacit, mam doma dokonca aj chlorellu a jacmen... No skusim este to ecko teda.... Ved posledne roky stale nieco skusam, trochu ecka navyse nemoze nic pokazit :-P

ivka3901
6. okt 2012

@gelinka75 tak sa pekne preliekujte a bude všetko ok 🙂 a držím palce do dalšieho úspešného IVF 🙂

pancuska
7. okt 2012

@izabela66 ahoj ja zacinam pichat 10.10 a povedali mi ze na 2-4 den cyklu cize este menstruacneho mam prist na kontrolu,takze az ked dostanes menzes 😉

pancuska
7. okt 2012

@rojica jooj uz aby bol stvrtok lebo som zvedava 😉

pancuska
7. okt 2012

@maruskaaaa ako si to este vsetko dobre pamatas?? a uz ti byva lepsie?

pancuska
7. okt 2012

@belalinda nie neboj sa,nic sa ti s Ecka nestane ale uplne ti bude stacit 200ka 😉

pancuska
7. okt 2012

@chrustik10 takze zajtra uz zacinas? a ja v stredu hned po tebe....no mne tiez nevedeli poradit ake injekcie ale potom mi tu maruskaaaa poradila a este som sa este pytala mojej neteri lebo ona sa uci druhy rocnik za porodnu asistentku a tak som nevedela ci to bude uz vediet ale povedala mi presne to co maruskaaaa.....takze ruzova a oranzova ale ja tapa som si to este nebola kupit.....a este musim skocit za jednu pani co je sestricka a byva kusok od nas ze kedy by mala vecer cas mi to pichat lebo cez tyzden mi to moze bud ona alebo manzel a cez vikend neter....takze zacinas dephereline?

belalinda
7. okt 2012

@pancuska ved toho sa ja nebojim ze by mi nieco z neho bolo.... Skor sa mi uz nechce pridavat a skusat a tak... Na vsetko je dobre nieco ine a keby si mam davat vsetko tak stale len nieco zujem a zapijam... 😉 Ale to ecko si kupim...

rojica
7. okt 2012

@pancuska moja ty si viacej nedockava ako ja....😀😉

maruskaaaa
7. okt 2012

@pancuska na to sa nedá len tak zabudnúť 🙂 Už nevraciam, len ma občas napína. Nemôžem jesť naraz veľa, jem to po častiach a hociaké jedlo, ktoré som napr. včera jedla už mi nechutí, tak chute sa mi menia z minútu na minútu. Ale dá sa to prežiť. Ty ako? Čo nové?

dagmar25
7. okt 2012

Ahojte pipiny, tak u nas stale nic noveho, cakame na schvalenie, tajne verim, ze buduci tyzden uz zavolaju, ale ved uvidime...

katka.gzd
7. okt 2012

ahojte kocky, zajtra som 6ty den po KET s PK, je to skoro na prvy test? ja uz sa neviem dockaaaaaaaaaaaaat

elise
7. okt 2012

@katka.gzd ja som po KET testovala 7 den a mala som slabučku čiarku za 2 dni bola uplne super silná na 14 den na krvi mi to potvrdili🙂 mala som 440 hcg. skus zajtra testnuť. držim palce

katka.gzd
7. okt 2012

@elise ahoj, gratulujem k uspechu a dakujem za povzbudenie....bodaj by tam uz bola, bola by som najstastnejsia zena pod slnkom

pancuska
7. okt 2012

@maruskaaaa ja moja nemam skoro nic nove okrem dalsich kil navyse a neviem ako ich zhodit? fakt neviem preco priberam? ci z tych Becok co obshuje femibion alebo fakt neviem ale najradsej by som sa dala do nejakej diety ......od stredy zacinam pichat .....vies ja sa bojim ze kvoli tej mojej nadvahe sa mi IVF nepodari!!!???? 😒

rojica
7. okt 2012

@pancuska nie si jediná ktora ma problém zhodiť pár kil navyše....je to veru ťažké....☹....ja mám s tým tiež dosť veľký problém.....a koľko maš nadváhu?

pancuska
7. okt 2012

@rojica moja najmenej 10kil aby som bola v norme 😒

chrustik10
8. okt 2012

@pancuska no pozri, ja som bola v takom strese, keď som kupovala tie ihly, že som si kúpila 30 striekačiek a 10 ihiel. Niežeby som si rovno kúpila aj po 30 ihiel 🙂 ....áno, dnes večer začínam dipherelinom....zatiaľ sa modlím, aby som skôr nedostala menzes, než si to dám pichnúť....od zajtra sa zase budem modliť, aby prišiel čím skôr, lebo čím skôr príde, tým menej dipherelinov do seba narvem....

chrustik10
8. okt 2012

@pancuska @rojica baby, niežeby som bola tá pravá na radenie, dobrovoľne sa priznávam, že mne Harbulák znížil počiatočnú dávku puregonu skrz váhu, ale pár krát v živote som pribrala - raz počas tehotenstva a to 18 kg, raz keď som začala brať antikoncepciu, vtedy 5 kg za mesiac, raz na dovolenke, 4kg za 2 týždne (Turecko nikdy viac AI) a nijak inak to zo mňa nikdy nešlo, len tak, že som proste po 16 hod nejedla. Ani teraz nejem, len výnimočne. A v rámci porekadla - večeru daj nepriateľovi sa mi totozdá ako najšetrnejšie riešenie. Proste celý deň jem čokoľvek (myslím tým hocičo, nie v hociakom objeme 🙂 ) a po 16 hod už jem len výnimočne, ak sme niekde na návšteve, alebo si zájdeme na večeru. Večer si už dám len kávu, ak na ňu mám chuť, alebo 2 dcl vína, niekedy pohárik koňaku. No a samozrejme pijem minerálku alebo čistú vodu. Aj všetky ženy v mojom okolí (a to som bola prekvapená, že je to tak), ktoré sú okolím označované ako "chudé" mi povedali, že nevečerajú a dajú si len pohár vínka. Ja osobne na žiadnej diéte nevydržím a jedine takýmto spôsobom si udržím váhu. Ak mám týždeň, že je veľa večerných akcií, alebo ideme na víkend k našim, hneď je kilo-dve navyše. Ale keď potom prejdem opäť k nevečeraniu, váha sa do týždňa upraví späť. Skúšali ste to niekedy? Aspoň mesiac nevečerať? ....Iná vec je, ak je nárast váhy spôsobený hormonálnou liečbou...to ani ja netuším, čo to so mnou spraví, vtedy sa asi veľmi radiť nedá. Len čakať, kým sa skončí. Ale vy viete, či máte nárast váhy skrz hormonálnu liečbu, alebo proste tým, že by bolo niečo urobiť s jedálničkom.

dagmar25
8. okt 2012

@katka.gzd ahoj, ja som testovala na 7 den po et ale nemali sme pk a na teste bol duch, ale fakt to tam nikto nevidel len ja, no a potom o dva dni uz boli dve silnejsie ciarky...drzim silno palce 🙂

katka.gzd
8. okt 2012

@dagmar25 dakujem, dnes rano este nic nebolo, ale este si z toho nic nerobim...skusim zasa v stredu...ale citala som tu uz aj take ze v den odberu krvi mala kocka biely test a ma doma malu kocku z toho...tak uvidime....napor na nervy ale nenormalny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre