Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nelly3
23. júl 2012

@annamary27
velka gratulacia, bolo len otazka casu kedy to pride a prislo 😉

mimi1111
23. júl 2012

@weroni88 ano uz mam vsetko za sebou len sme cakali na vysledky hematologie a uz ich mam konecne tak som zvedava ako budeme pokracovat.a pichas si to sama???kto vie ja to asi sama pichat nebudem

annamary27
23. júl 2012

@maruskaaaa ja som si pichávala o 17.30,to sa potom vždy opýtali pri kontrole ,že kedy pichám,aby vedeli povedať ako pokračovať.ja mám výhodu,že mama je zdravotná sestra,ale v tomto pokuse párkrát nebola po ruke a v pohode som si pichla aj diphereline pod kožu a aj fostimon do svalu,predtým som mala v protokole aj puregon,to bola pohoda v pere do bruška.snažila som sa byľ v každom pokuse nad vodou,aj ked pri negatívnom telefone som sa poriadne vyplakala,šla som ďalej a hovorila som si,len aby horšie nebolo 😉

gelinka75
23. júl 2012

@annamary27 a beries aj nejake vitaminy?

weroni88
23. júl 2012

@mimi1111 ano sama si to pichám mám za sebou prvú injekciu a zvládla som to ani som ju necítila taká tenučká bola tá ihla takže som spokojná uvidím tie ostatné ako pôjdu lebo mám 3 druhy injekcii teraz si pichám Gonal (to je predplnené pero takže zatial si nezarábam ale mám aj zarábateľné injekcie

mimi1111
23. júl 2012

@weroni88 a to ides prvy krat na ivf?a akemu lekarovy chodis ak sa smiem spitat

weroni88
23. júl 2012

@mimi1111 áno prvýkrát bola som už na IUI-čkach ale ani jedno nebolo pozitívne tak som sa rozhodla pre umelé ....chodím k Dr. Zuzane Behúňovej

ivka3901
23. júl 2012

@nelly3 kiežby si mala pravdu a tá trpezlivosť roky ubiehajú a s nimi aj nádej ☹

elise
23. júl 2012

@ivka3901 ivka dovolenku si poriadne užite 🙂 zázraky sa deju a su na každom kroku 🙂 objatie posielam🙂

ivka3901
23. júl 2012

@elise jéééééééééééééj ajoj mojka ako sa mi máš?dúfam,že všetko je ok? 🙂 dakujem no to si teda užijem síce berieme aj moju mamku,ale v pohode ideme už v piatok v noci už sa tešíííííííííím na tú cestu 😀 musím byť hore aby moj muž nezaspal po ceste tak mu budem spievať,ale ideme na 2 autách tak bude sranda 🙂 dakujem za objatie posielam späť a čo sa týka tých zázrakov absolutne sme to teraz vypustili z hlavy musíme si oddýchnúť psychicky aj fyzicky od všetkého a nabrať nové sily do dalšieo boja,ale ten boj je daleko ☹

azzura
24. júl 2012

@gelinka75 dik za info. Bože volala som mojmu dokimu, či už vie termin a že zatial nie, ja že si sama zavolam do centra a on že nie, on mi to vybavy....niekedy prehnanan starostlivost je na skodu 😠

gelinka75
24. júl 2012

@azzura no ja tiez najlepsie napriamo vybavujem

azzura
24. júl 2012

@gelinka75 ale vsak ja som mu to hovorila, ale on je taky zlaty a taky nestatsny že mi doteraz nepomohol, že mi to chce on vybavit. Neostava mi nic ine len cakat, vsak ked už tolko som cakala na zazrak

nelly3
24. júl 2012

@ivka3901
co narobime, ja mam 34, ale stale to nevzdavam a verim. takze nadej zomiera posledna 😉

maruskaaaa
24. júl 2012

@annamary27 tak vidím, že máš dosť za sebou, ale dôležité je, že to podarilo 😀

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 ja mám tiež gonal pero, ako sa ti s ním pichá? 😉

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 to ti je sranda, k dr. behúňovej chodím aj ja 😉

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa včera som mala prvú injekciu ale zvládla som to aj sama i keď som mala roztrasené ruky a ihlu som držala na bruchu pár minúť lež som sa odhodlala pichnúť si ju ale nakoniec to nič nebolo ani nebolelo ani modrinu nemám nič iba malinku bodku po vpichu takže zatial super som zvedavá ako mi pôjdu časom tie dalšie injekcie

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa a si s ňou spokojná? už máš termín na ivf?

annamary27
24. júl 2012

@gelinka75 beriem Femibion 800

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 ja začínam teraz vo štvrtok dipherelinom, potom gonalom a ďalšími. A pichala si rovno alebo šikmo? Možno to chce iba prekonať prvé pichnutie a potom to pôjde po masle. Ty máš krátky protokol že?

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 som s ňou veľmi spokojná, ja už začínam pichať od štvrtku 😉

dadenka111
24. júl 2012

@maruskaaaa dipherline ti ukazu ako a gonal s tou malinkou ihlou kolmo pichaj. Luveris od 45-90° ale urcite si prestuduj pribalovy letak je tam dlhy postup ako na to. Takze v podstate mozes vsetko kolmo a stlacit kozu pichnut, povolit a puuuustaj 😀

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa mám krátky protokol chvala bohu 🙂 ja začínam zatial gonalom f 900 IU v piatok idem na ultrazvuk a potom sa uvidí mám doma tuším pergoveris a cetrotide neviem presne ako sa volajú tie injekcie a ešte 2 balenia gonal f 450 IU.
Pichala som šikmo teda som sa aspoň snažila ale tak sa mi ruka triasla že ktovie ako som si to pichla ...určite tá prvá je najhoršia lebo nevieš čo môžeš čakať. Ja som s ňou tiež spokojná aj keď väčšinou ked idem na kontrolu tak idem k harbulákovi s ňou mávam iba konzultácie

maruskaaaa
24. júl 2012

@dadenka111 Daduššššššš 😀 😀 😀 😀 diphereline asi pichnem sama, nechce sa mi ísť do centra 😉 hádam to zvládnem a gonal sa pichá na 4DC a vtedy mám kontrolu, tak to mi ukážu v centre

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 odber ti kedy vychádza, mne tak v polovici augusta cca, resp. 18.8 😉

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa mne keď sme to s dr. rátali tak okolo 3-4 augusta už aby som to mala za sebou a mala dosť kvalitných vajíčok schopných oplodnenia 🙂 som asi také 2 týždne pred tebou a ty máš dlhý protokol?

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 hej, ja mám dlhý protokol 😒 ale nevadí, nejako to hádam zvládnem. Neboj, všetko dobre dopadne. Ja sa neviem rozhodnúť, kedy si mám začať pichať. Som chcela ráno o 7.00 hod, lebo potom pracujem. Ale v centre keď mi ukážu ako mám pichať gonal, tak predpokladám že o môže byť cca od 7.30 do 8.30 či to nebude vadiť, že to nebude presne v tú hodinu

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa ja som si začala večer o šiestej pichať lebo som sa o tomto bavila s jednou babou čo si tiež pichala gonal pero a ona si tiež pichala večer keď prišla z roboty ...ja si nemôžem ráno lebo mi to nevychádza kedže musím cestovať do BA mám to cca 120 km a nechcela som si to pichať po vlaku tak som sa rozhodla že si budem večer pichať...kedže ideš na kontrolu a oni ti pichnú prvú injekciu tak sa ich opýtaj oni ti určite poradia 🙂

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 a predoperačné už máš vybavené že? Koľko si čakala na výsledok? Ja idem v pondelok. Čo všetko ti robili? Zobrali iba krv + EKG alebo ešte niečo iné? 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre