Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
6. jan 2015

@scheflera tak to mi je ľúto. Toto bolo moje 2.ivf, nastastie to vyšlo.budem ti držať palcea hlavne.myšli na yo,že to bude úspešne.

lilly158
6. jan 2015

@emili31 - ahoj. Myslim, ze mas pravdu, ze je to dobre centrum s vybornymi lekarmi / i ked o odutych sestrickach sa to povedat neda /. Mam vdaka nim dcerku, ale keby sa nam nepodarila na 1x, tak by sme vdaka im cenam daleko nepostupili. Velmi sme chceli druhe babo, no KETY nevysli a prave vdaka tym cenam a super 200 € materskej nemame sancu nasetrit na druhe babo. Je smutne, ze v tomto state si ludia musia brat uvery na to, aby sa dockali vytuzeneho babatka. Myslim, ze Gyn - fiv nerobi moc dobre, ze zvysuje takto ceny, pretoze vela parov bude hladat lacnejsie CAR, kde im tak isto dokazu - nedokazu pomoct !

emili31
7. jan 2015

@scheflera @lilly158 tak problem je hlavne v tom, ze bezny clovek zaraba okolo 500-700 eur..ano je to smutne ze si musia brat na babo pozicku ale na to co v caroch na svk robia to naozaj nie je drahe a pozerat sa na peniaze pri tuzbe mat babo mi nejde dokopy...a riesit ci vratia 10 eur 😖 .....schefli bud troska viac pozitivna babo je itak zazrak a nemozes im davat za vinu ze urcte to bude tym a tym...babo nie je kolac ze ked dodrzis postup tak to musi byt dobre..urcite 2015 bude uz len dobry musis verit 😵

belusa
7. jan 2015

@jenns to som napísala ironicky lebo je to dosť podla mna

annavallova
7. jan 2015

Presne tak dneska sa plati za všetko a že sa to nepodarí žial je tam to riziko ja som si tiež myslela že sa to podarí a nič,no raz sa to musí podariť,je to smutné ale aspoň nám jasne povedái žr sa to nemusí podariť.aj keď som si to nepripúšťala hold je to život a znášam to dosť zle psychickyalevudrm bojovať a neni mi ľúto ani centa aj keď to neni jednoduché finančne zak sa nejako potrápime a verím že to bude stáť zato.a reči o centre že je zlé tak bržde inde ono nikde vám nefajú 100% šancu a chodiť tam s nedoverou je podľa mňa zbytočné

diska
7. jan 2015

ahojte,obcas sem nakuknem kedze som tiez kedysi chodievala do GF.Ak niekto chce,nech si nieco z toho co napisem zoberie ak nie nech si to nevsima.
Baby poobzerajte sa dookola a zistite,ze su centra ako RF kde vam ponukunu omnoho viac a kvalitnejsie sluzby za ovela menej penazi.Super pristup,spickova uroven,ludsky pristu, rozne moznosti a rozhodne nespoplatnena konzultacia,PK v cena a ine vyhody.
GF je skoro ze za vela penazi malo muziky 😀

babulinka29
7. jan 2015

Ahojte baby tiež chodím do Gyn Fivu bola som tam síce len raz dr. Drábek mi odporučil laparku...ktorú som absolvovala pred mesiacom v Nových Zámkoch robil mi ju môj lekár...tajne som dúfala, že všetko bude o.k. však dve deti už mám ale tak veľmi som túžila po treťom a keď mi lekár oznámil, že mám nepriechodné vajcovody a že sú tam aj zrasty takže prirodzene neotehotniem už nikdy že mi odporučuje umelé oplodnenie. chcem sa Vás spýtať ak mám všetky vyšetrenia už urobené aj spermiogram manželov aj hormonálny profil....čo ma čaká ak by som súhlasila s tým umelým oplodnením? neviem čo znamenajú tie skratky KET, IFV a podobne....tak by som bola rada, ak by ste ma dostali trošku do obrazu. a posledná otázka je to veľmi finančne náročné? ďakujem 🙂

annamary27
7. jan 2015

@babulinka29 ahoj,tak keby ťa čakalo v GF umelé oplodnenie čiže IVF,to je skratka latinského názvu,tak myslím,že minimálne 1000eur si môžeš pripraviť,čo som možno povedala už aj málo,ked tie ceny tak stúpajú.nás to naposledy ,pred troma rokmi vyšlo 1400eur.závisí to ,ale od mnoho vecí,od cien hormonov,ktoré ti poisťovna schváli,od toho aké úkony si v rámci oplodnenia vyberiete/napichávanie vajíčok spermiou,či využijete predlženú kultiváciu-to znamená ,že em bryjká pestujú 5dní,kým ti ich vložia,aby vybrali to najlepšie,či ich dáte pri tom pestovaní do embryoskopu,či budete mať embryjká aj na zmrazenie......na proste je toho veľa,čo ovplyvnuje cenu.
skratka Et je vklad čerstvých embryjok,Ket -vklad rozmrazených embryjok,OPU-výber vajíčok.
Ked by ste teraz šli do centra a súhlasíš s umelým oplodnením,tak podpíšete žiadosť,poisťovna ju musí schváliť,cca za 3-6týždnov,potom pôjdete na konzultáciu,kde vám vysvetlia celý proces umelého oplodnenia,dostanete recepty na hormony a dohodnete si s lekárom dátum kedy začneš s pichaním hormonov.

cuculik1
7. jan 2015

Baby sedela vam po ivf velkost plodu podla transferu s ultrazvukom ? Myslim v rannych stadiach tehu. Alebo tam boli par dnove odchylky ?

jenns
7. jan 2015

@mailinka1980 tak to teda silno drzim palce! ja idem 26.1. na konzultaciu k 1.IUI ..som po laparke a vaetkych vysetreniach a vsetko vyzera ok.. Neviem preco sa nam uz cez 2 roky nedari prirodzene otehu :(

dadkasuh
7. jan 2015

Ahojte. Chcela by som sa opytat ci nahodou neviete dokedy sa ma brat prednison? Uz ma z Gynfivu vypisali s krasnou malou bublinkou v brusku ale nejak som sa zabudla opytat. Vopred dakujem

jenns
7. jan 2015

@belusa ja som pochopila 🙂.. mne to tiez pride dost, aj ked s tym ze budeme calovat, kazda z nas zakonite pocita, ved to nie je statne zariadenie .. to len tu spolubojovnicka emili31 ma snahu nas tu vsetky poucat.. ja osobne trosku viem o teme aky je pomer "poskytovana zdravotna sluzba" vs. "poistny program, ktory si vyberiem a platim" v par inych krajinach okrem Slovenska, takze je to dost vytrhnute z kontextu len tak zahlasit, ze v zahranici je to drahsie.. Ale nejdem sa tu radsej na taketo temy rozpisovat.. To nie je temou tejto diskusnej skupinky 🙂
Skratka som len chcela dat vediet aj inym babam tu, ze sa upravoval cennik v GF aby neboli prekvapene 🙂

ingrid0105
7. jan 2015

Babenky,

vidim ze ste sa tu rozsupli, tak tot moj pribeh. Chdila som tiez do GF ale pochopila som, ze to nie je centrum pre komplikovanjesie pripady a starsie zeny nad cca 35 a vyssie. zadari sa babenkam kt. nemaju nejaky komplikovany problem len ich treba kapanek pomoct a nakopnut ich organizmus si myslim. Ja patrim medzi korcule kt. vysoke davky neprospievajju a kvalita ide na ukor kvantity v nasich pripadoch si myslim, a preto je pre nas lepsi soft a ten robia v Reprofite, takze viacmenej tam koncia taketo pripady. Kazdej nam ide o to aby sme boli tehulky tak sa nehasterme, radsej si poradme, a ked mi pomozu k dietatku hoc aj v centre v tramtarii urcite budem preferovat tramtariu, to je normalne . kazda mame pravo na svoj nazor, tak si ho neberme, pokecajme a pomozme si nech uz chodíme do ktorehokolvek centra 😀 takze zelam vsetkym pozitivne testiky 😵 😵 😵

miskab
7. jan 2015

Ahojte babenky trosku odbocim od temy co sa tu bavite 🙂 chcem sa spytat ci je tu nejaka holka co ma dlho zmrazene embrya. ja mam zmrazene 3 embrya skoro 4roky a chcem sa informovat ci to uz nie je dlho? ci tam nie je nejake riziko?

janinuska
8. jan 2015

Ahojte dievčata, ja pridam moju skusenost. My sme chodili do Gyn Fiv ešte v roku 2013, cca len 3mesiace. Išli sme tam na odporučenie mojho gynekologa. Nam sa dietatko nedari 6 rokov. Manžel je v poriadku, niesli sme tam papier zo spermiogamu od urologa. Ja mam zniženu funkciu štitnej žlazy, niesla som tam papier z posledneho vyšetrenia. Neurobili mi skoro žiadne vyšetrenia, len HYFOSY, vyšetrenie priechodnosti vajcovodov, lavy som mala priechodny a pravym tekutina neprešla a Harbulak povedal, alebo je nepriechodny, alebo ste chytili pri tom vyšetreni do toho vajcovodu krč a ten krč ten vajcovod uzavrel, lebo tam tekutina neprešla, že on nebude patrat. či je priechodny, alebo nie,že lavy je určite priechodny a to mu uplne stači, ešte si pisal, že zamerat sa na lavu stranu. Konzultacia o ničom, ešte som sa ho pytala, či si mysli, že či to može byt v tej štitnej žlaze, len zavrčal to ja neviem, Ked som chcela diskutovat, či by nebola lepšia diagnosticka laparoskopia, tak ma len odbil, že nie že HYFOSY je lepšie, ale nepovedal, že to nie je 100% ne vyšetrenie. Sestrička mi hned vrazila do ruky papiere na IUI a hned 2, že keby prvy pokus nevyšiel, tak hned davaju aj na druhy. Nevyšiel ani prvy pokus ani druhy pokus. A ešte ked som išla pred IUI na sono, tak mi doktorka povedala, že sa bude robit IUI, kvoli folikulu na pravej strane, lebo ten na lavej strane nie je dobry , dostatočne velky Ako sa teda na tu lavu stranu zamerali? Druhy mesiac sa opakovalo to iste. To už som Harbulaka na to upozornila a len ma odbil, že ved ešte aj ten folikul na lavej strane možno dozreje. Obidve IUI boli neuspešne. Už som viac do Gyn fiv nešla. Ja viem, že niekomu pomožu, ale podla mna im ide hlavne o peniaze, pristup personalu bol sice celkom fajn, ale videla som na tomto CAR vela nedostatkov. A ked teraz pozeram, ako velmi zdvihli ceny, to čo bolo kedysi zadarmo, teraz konzultacie 15eur, 10eur, vypisanie žiadosti na IVF 10eur, tak som z toho poburena, z robeni deti si robit takyto biznis, to sa mi veru nepači. Však to nie je centrum pre liečbu neplodnosti, ale centrum pre robenie umelych a mimotelovych oplodneni a branie za to velkych prachov. Ja viem, že niekto je tam sopkojny, však ja nikomu neberiem jeho nazor, chcela som len pridat svoju skusenost, ale nerobim si nadeje, že v inych CAR je to inak.

tinka9075
8. jan 2015

@janinuska úplne s tebou súhlasím vo všetkom nás hneď tlačil do ivf aj keď obaja sme v poriadku 😒 😒 a keď som mu povedala že chceem najprv skúsiť iui tak na mňa tak špatne pozrel 😖 😖 u mňa je Harbulák úplna nula ten z lekárskou etikou nemá nič spoločné najlepšie ho ohodnotil môj muž keď ho videl prvý krát že sedlák ako repa 😀 😀

fazulenka68
8. jan 2015

Ahoj pipinky, chcem sa opýtať, co si mám myslieť, ako to mám brať, či sa to niektorej z vás niekedy stalo.
Mám po et, 1.12 mi odobrali vajíčka a 6.12 po predĺženej kultivacii vložili.
Dnes som bola 1x na ultrazvuku a podľa toho som v 7tt, pani doktorka mi povedala že by som mala byť 9tt.
Dala mi len správu keby som náhodou začala krvácať aby som mala nejaký papier na pohotovosť.
Na ďalší ultrazvuk idem o týždeň. Máme vraj počítať s najhorším 😒 má niektorá s vás nejakú takú skúsenosť?? Poradiť mi co mám robiť, dá sa niečo robiť??

cuculik1
8. jan 2015

@fazulenka68 neurobis vobec nic. Mala by si byt v 8 a nie 9 tt ak ti vkladali 6.12. Ved to si lahko vyratas. Par dni utz moze "lietat" hore dole. Len cakat....a srdiecko bolo ?

fazulenka68
8. jan 2015

@cuculik1 srdiečko nevidela ☹ neviem ako sa to počíta, poslednu mrchu som mala 12.11
Máš nejakú pozitívnu, negatívnu skúsenosť??

fazulenka68
8. jan 2015

@cuculik1 cyklus som mala nepravidelny, hormóny mi nasadili cca 33 den cyklu a mrcha mi prišla až 40 den 12.11
20den stimulácie mi odobrali vajíčka 1.12 a et bol 6.12 a pozerám do dnešnej správy a je tam písané
PM:12.11.2014-dla PM hebd.8/+1
UZV:intrauterinna gravidita, CRL 6,5mm, AS diskutabilná- zodp.hebd 6/+2, bez hematomu
Co si o tom myslíš?
Babule, ak to niektorá číta, máte skúsenosť?? Podelte sa pls

lilly158
8. jan 2015

@fazulenka68 - ahoj. Tebe to musia ratat od vkladu a nie od poslednej ms. Podla vkladu by si mala byt 7+3tt. Srdiecko by uz malo byt vidno. S velkostou si nerob problemy , ja som pri kazdom ultrazvuku pocuvala, ze babo je mensie ako by malo byt. A tak sa mi narodila aj mini princezna, ale zdrava a robi mi najvacsiu radost 🙂 Drzim ti palceky, nech je vsetko o.k. A nestresuj sa dopredu, nerobi to dobre babatku. Niekedy vedie doktori riadne bystresovat a mnoho krat zbytocne.

cuculik1
9. jan 2015

@fazulenka68 presne ako ti lilly napisala. Pocita sa ti to od vkladu a nie menstruacie. Este tyzden vydrz a uvidi sa, ci bude srdiecko. V kazdom pripade by malo byt.

fazulenka68
9. jan 2015

@lilly158
@cuculik1 ďakujem vám dievčatá, snažím sa veriť že máte pravdu

diska
9. jan 2015

@fazulenka68 mne po IVF vzdy rataju od MS,vzdy sa to tak rata ci je to po IVF alebo nie,pretoze v tom zapocitavni je vzdy aj rast vajicok ako aj tie dni kultivacie,cize preto od Ms.Tak podla toho co pises si 7+4tt.

fazulenka68
9. jan 2015

@diska máš prosím nejakú skúsenosť?? Stalo sa ti niečo podobné?
Mám počítať s tým najhorším?

diska
9. jan 2015

@fazulenka68 podobnu skusenost nemam ale to zalezi aj od toho aky ma doktorka utzv ,lebo ak ti nevie vypocitat spravne ktory tyzden tt si tak by som jeje velmi nedoveroval, ci si bola v centre na ultrazvuk?

fazulenka68
9. jan 2015

@diska hormóny mi nasadili cca 33 den cyklu a mrcha mi prišla až 40 den 12.11
20den stimulácie mi odobrali vajíčka 1.12 a et bol 6.12 a pozerám do dnešnej správy a je tam písané
PM:12.11.2014-dla PM hebd.8/+1
UZV:intrauterinna gravidita, CRL 6,5mm, AS diskutabilná- zodp.hebd 6/+2, bez hematomu
Utzv mi robila pani doktorka Behunova z gyn fin myslím že je výborná doktorka

pancuska
9. jan 2015

@amy25 vidim ze cakas dvojicky 😉 ako sa citis? a vyslo to hned?

stanka409
10. jan 2015

Ahojte...prosim vas, ma niekto aj dobru skusenost s Gynfivom? Resp, podarilo sa tam niekomu otehotniet? Lebo podla toho, co tu citam, tak asi nie ☹ Ja cakam na darkynu oocytov. Dakujem velmi pekne

diska
10. jan 2015

@fazulenka68 neviem ti velmi pomoct,musis len cakat na dalsi ultrazvuk,ten tyzden co ti ale vypocitala doktorka mi ale nesedi,daleje je dolezita akcia srdiecka a tam mas napisane diskutabilna,to ze asi nevidela dobre srdiacko,takze sa neda nic ine len cakat ako to bude pokracovat.Drzim palce,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre