Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

babulka123
31. máj 2010

darla no mam dost.. !!!!!

mata33
31. máj 2010

darla: no to si robis srandu!!! 8 dni mimo maternice ani prezit nemohli.. citala som ze najviac ako pises je 5-6 dni. potom bud vlozit alebo mrazit... ja neviem kedy ich oplodnovali ale dufala som ze v ten isty den v GF...

martinaaaaa
1. jún 2010

darla ja mam normalne strach po tom co citam o GF aj ja som taky otrasny pacient ja sa stale vypytujem dr. stenova bola zo mna vzdy trocha nervozna pytala som sa preco mam dlhy protokol preco mam dva druhy liekov na stimulaciu PUREGON a MENOPUR preco nemam len PUREGON alebo len MENOPUR ved su obidva rovnake vraj kazdy ma ine zlozenie a s tym ma vyprevadila ze mam prist na treti den MS to sa jej uz nemozem nic opytat je to predsa moje telo a chcela by som vediet cim ma dopuju 🙂 🙂

babulka555
1. jún 2010

pipiny nestresujte sa, skodite sebe ☹ na tehu sa treba pripravit aj psychicky 😉

monika71
1. jún 2010

pipiny, neviem kam sa uberá tato diskusia tu, ale nepáči sa mi, ako jedna druhu strašíte, ak sa vam v GF nepáči, takchodte inam, nikto vás predsa nenuti k tomu aby ste v GF boli. ked som sem začala chodiť, baby si vymienali, svoje pocity pred zákrokmi, delili sa o radosť aj smutok,sucitili spolu, dodávali si silu a optimizmus. A teraz? jedna druhu stresujete, čo neprospieva psychike a teda ani tomu aby sa vám zadarilo. Na tieto veci(čo tu píšete si vytvorte inu temu "napr. prečo nie GF" a pipiny, ktoré maju aku taku nádej neodrádzajte a neberte im chuť bojovať o svoje vytužené babatká. Je mi z toho smutne kolko sa v ludoch nájde zloby, závisti, opovrhovania, ohovárania, ale viete čo? pripisujem to beznádeji ktoru v sebe nosia a nedokážu sa na svet pozrieť s usmevom a pocitom šťastia.Možno si poviete, čo tá to sem píše, jasne ked sa jej zadarilo, ano mate pravdu ale aj ja som prešla bolestou, ale vieru a nádej v uspech som nikdy nestratila, a nezatracovala som žiadnu ponuku na uspech, a chodila som s usmevom po svete aj vyšetreniach, aj ked v dušičke som mala obavy.
Ak sa vám v GF niečo nezdá, na to je tam administratívna kancelária, kde si isto možete posťažovat alebo si vyžiadať postupove kroky, verím že vám vyjdu v ustrety, nakolko aj pre nich je prvoradý uspech a percento uspešnosti na zaklade ktorého si vyrábaju reklamu, a ked sa trocha vyznáte v obchode, tak viete, že zlá reklama nedáva dlhu životnost obchodu. takže si podla mna GF nemože dovolit naschvály len koli tomu aby mali viac penazí.
ja sa lučim na tejto stránke, nakolko to už nie je to čo som spoznala, želám vám viac optimizmu do života, a berte všetko čo vám ponukne s usmevom a vdakou že ste aspon niečo od neho dostali.neberte nádej iným, ktore veria a vkladaju svoju nádej, nech si každá vyskuša na vlastnej koži, každá sme ina a každá očakáva niečo ine. sa majte a želám vela uspechov nech sa vám zadarí a vaše bábatká sa narodia do sveta usmevu, a dobra.

zuzanames
1. jún 2010

ahoj monika71, vo všetkom s tebou súhlasím, a preto sem už pomaly prestávam chodiť..., ale všetkým snažilkám prajem veľa úspechov...

babulka555
1. jún 2010

monika: neblazni pls ☹ holky sa postazovali, bude znovu dobre 😉 ty si nas priklad, ze sa to moze podarit 😉

kikus77
1. jún 2010

Monika, som neskutocne rada za tvoj prispevok, ked som si citala dnesne prispevky behal mi mraz po chrbte 😢
Vo vsetkom s Tebou plne suhlasim. Kazda sme ina, nemame to lahke, ale ked sa budeme takto plasit a pozerat sa na vsetko s negativom tak asi ani uspech nepride.

Inak baby, vyplasili ste ma riadne ☹ a to som len na zaciatku tejto dlhej cesty

babulka555
1. jún 2010

kikus: mam aj dobre skusenosti s GF, ja nic vyrazne nenamietam, zafrflem si aj ja ked mam zly den 😀
ja som teraz v oddchovom variante a po lete si pojdem vyzdvihnut mrazacikov 😉 na KET
ty uz mas stimulku?

yeliel
1. jún 2010

veru veru baby nestrašme sa nato su strašidlá 😀 aj ked po neuspechu je tažké sa ubrániť emociam,viem očom hovorím ☹ zatial sa ale stale snažím a bojujem .V Gf som sa aj smiala a aj plakala dokonca si aj zanadávala 😀 tak pekne zo všetkeho troška 🙂 ale hlavne som sa strašne stresovala ,teraz ak sa zaz do niečoho pustím a ja sa pustím tak som rozhodnutá,že žiaden stres a budem veriť,teda dufam,ze dokážem nestresovať 😀 😀 😀 ...

nechsazadari
1. jún 2010

Moni, dúfam, že sem aspoň nakukneš, lebo Ti chcem za Tvoj príspevok poďakovať! A je fakt, že v časoch, keď som si to tu len čítala bola si pre mňa jedným zo svetlých bodov a ty ako aj ostatné úspešné tehulky ste pre nás "čakateľky" nádejou. Lebo my ešte stále nevieme, ako ďaleko sme na svojej ceste zašli. Veľa optimizmu všetkým pipinkám! 😎

callex
1. jún 2010

ahojte.no neda mi nezareagovat..ano ako si pisala monika..../ked som sem začala chodiť, baby si vymienali, svoje pocity pred zákrokmi, delili sa o radosť aj smutok,sucitili spolu, dodávali si silu a optimizmus. /..no a my sa teraz zverujeme s pocitmi po zakroku..delime sa o svoju bolest sklamanie a ked nas nechapu nase polovicky tak sa chceme vyventilovat aspon tu a zaroven tak vystrihat druhe kocky.ci si to niekto zoberie k srdcu alebo nie je jeho vec.ak je niekto optimista tak to s nim nepohne..ak je realista aspon sa zamysli.nikomu nic neberieme..kazdej jednej vam zelam aby vam to vyslo na prvy sup.ja osobne citim povinnost podelit sa o moj zazitok.ked som si ja vyberala ake CAR..precitala som si temy z kazdeho centra a vela mi pomohli aj negativne skusenosti urobit si mienku.a boli aj na tejto teme.

michaelag
1. jún 2010

to katuliks & nechsazadari:
kocky,prave som zo zvedavosti volala do labaku, ze ako mi rastu deticky a povedali, ze ich nevyberali z tepla, ze ich vyberu az rano v piatok, aby nahodou nenarusili teplotu. Tak verim, ze je im tam zatial dobre, ze kultivacny roztok je ako v maternici dobre namiesany a ze rastu do krasy.
Strasne sa tesim, a dufam, ze v piatok budeme "tehotne" aspon na chvilocku a potom snad uz aj na celych 9 mesiacov 🙂.

Ja som sa s nimi dohovorila tak, ze v piatok sa rozhodneme, ci budeme mrazit. Bude to zalezat od mnozstva prezitych a aj od toho v akom stadiu delenia uz budu. Ci budu morule alebo uz dajboze a najlepsie blastocysty. To by som bola najstastnejsia... http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/prvni-ty...
Tam by sme mali pravdepodobnost uspechu tak 90%. A to je dost velka pravdepodobnost, ze budeme maminy coskoro 😉.

No mne to zatial vychadza na 350 Euracov (200 napichnutie 3 vajek a 150 predlzenie kultivacie). Vobec neviem, kolko stoji mrazenie a ci aj to zalezi od mnozstva embriok...uz zacinam z toho byt inak unavena a moj manzel je pekne naprudeny, lebo o tychlo "nizkych" doplatkoch nas nikto neinformoval. Len nam svihli do ruky, resp. do obalu cennik a vyznaj sa v tom sama...To by som vytkla a muz vravi, ze Harbulakovi povie...no verim, ze o ukecam, nech je ticho a nech je rad, ze nas ma na starosti ten najdolezitejsi lekar v GF...
Inak, pred hodkou som si dala Utrogestan, bola som na obede, ako ako som sa vratila, tak svet je pre mna gombicka, vznasam sa pomalicky, toci sa mi hlava a skoro neviem ani gestikulovat....dost neprijemny pocit, hlavne, ked som zodpovedla na zokumikaciu s vonkajsim svetom a tu s najvyssim vedenim spolocnosti...juuuj, neviem, ci to niekde na chvilocku nezabalim a nedam si malu pauzu na zachode zatvorena a v klude.... Teda divny pocit.... 😀

Takze kocky,
srdecne vas pozdravujem a objimam 🙂.

katuliks
1. jún 2010

Ahoj ,,michaelag,,...tak si nevydrzala a volala?Vsak nam maju vo stvrtok zavolat.Ale ani sa necudujem,ze si zvedava.Moja za mrazenie sa plati 150 eur a je jedno kolko Ti zamrazia.Ja uz to poznam ked som tam po treti krat.Dufam,ze to bude vsetko o.k a tiez pekne rastu....uvidime vo stvrtok ked zavolaju.Dnes som si bola u lekara v Piestanoch vypisat PN a u zubara lebo ma neznesitelne bolel zub.Uz si vegetim doma...vsak take uzasne pocasie 😀

monika71
1. jún 2010

tak som to tu asi rozprudila 😕
Calex ak máš na mysli že som optimista, tak ano som aj to, lebo nič iné mi už neostáva, len dufať v dobré, realista som bola cca pred 2 rokmi ked som prišla o bábatko, dlho sa nám nedarilo a ja som sa rozhodla vyhladať pomoc v CARe, nečítala som žiadne príspevky, žiadne názory, jednoducho som sa rozhodla pre GF na základe odporučania, lebo ak sa mam priznať nemala som ani šajnu kde je takáto inštitucia a ako funguje, lebo dovtedy sme dufali v prirodzenu cestu. Odovzdala som sa celá do ruk odborníkom a všetko nechala na nich, neriešila čo, ako, prečo tak či onak robia, ved nato študovali aby tieto veci ovládali najlepšie. Ano dávam za pravdu niektorým z vás, že nie každý dr. vie prejaviť emocie, ale verte mi každý má rád uspech a urobí preto všetko čo je v jeho silách. uspech je ako droga, kto ho raz okusi nevie sa ho nabažiť. Viete baby, mna len zarazilo ako velmi sa vyznáte niektoré v týchto odborných veciach, viete čo sa deje za zatvorenými dverami labákov, v hlavách lekárov ktorí riešia naše problémy a hladaju vychodiská, ja osobne sa im do práce nepletiem, nevyštudovala som ani genetiku a ani medicínu, nechám na nich aku cestu mi vyberu a čo poradia, ale zázraky niekedy ani oni nevedia urobiť, lebo príroda je mocná čarodejka, nad ktorou víťazí len malokto a len ked ona dovolí, verte tomu. Preto vám odporučam, venujme sa tu tomu čomu rozumieme všetky, a to je podpore, lebo nik nám nerozumie lepšie ako jedna druhej, nikto kto nie je v rovnakej situácii ako my, preto neriešme veci pre nás zložité, ale sustredme sa na to čo chceme, držať v rukách vytúžené aspon jedno bábatko, a to sa nám podarí len vtedy ak budeme v pohode, šťastné že máme ludí okolo seba, ktorým na nas záleží a podávaju nám pomocnu ruku, a matka príroda nebude nadalej hádzať polená pod nohy.baby sorry že som sa tak rozpísala, ale verte ani ja nemám boj vyhratý, ale tešíjm sa z každeho rána ked sa zobudím a poviem si další den za mnou a další pred nami a pohladkám si bruško.Želám vám výdrž, vela síl, optimizmu, dobrých ludí okolo seba, a hlavne verte si a čo je najdoležitejšie malý zázrak už v rukách 😉

katuliks
1. jún 2010

Ahojte,este by som chcela reagovat na prispevok ,,darla27,,...neverim tomu co si napisala.Ja uz idem v GF treti krat na IVF a to som nieco zazila.Vzdy vkladaju oplodnene vajicka najneskor na 5 den..ked mas predlzenu kultivaciu.Suhlasim a je fakt dobre co napisala ,,monika71,,.Vobec nie som zufala a stale dufam.Viem,ze kazda znasa taketo veci inak ale neni dobre to hadzat na niekoho ineho ked sa to nepodari.Ani ja som nedostala odpoved na otazku preco sa oplodnene vajicka nezahniezdia v maternici ale co uz.Uvedom si,ze sa snazia nam pomoct..mohla si to nechat na prirodu ci by to nevyslo.Mne urcite nie a preto na to nenadavam.Nemozme mat vsetko.Sice si s manzelom strasne prajeme mat babetko a uz sa nejake roky snazime ale ako sa hovori..nadej umiera posledna 😲 .Ked som bola prvy krat na IVF tak jednej holke sa to podarilo na prvy krat a jedna tam uz bola 4 krat.Ako dopadla neviem ale hadam dobre.Tak budte pekne pozitivne naladene.Dost to pomoze a dufam,ze sa to teraz aj nam podari....Aspon si mozem povedat,ze som pre to urobila vsetko.Je vala parov co si to -aj ked nieco preplaca poistovna-nemozu dovolit.Je to dost penazi aj tak.Tak budte radi,ze patrite medzi tych co si to ,,mozu,, dovolit.Nechcem nikoho urazit ale je to moj nazor. 🙂

michaelag
1. jún 2010

Katuliks - normalne aj ja rozmyslam nad PN, len si neviem predstavit o kolko by mi klesla vyplata a pri tychto vydavkoch a zlom pocasi (moj muz ma sezonne prace a cakame uz len na teplo a na to, ze ludia vyrazia na kupaliska), tak sa obavam, ze ako by to dopadlo s financiami. Ta nasa predajna vina zasa nie je zlata bana a tak sa musime obracat aj inak....
Ved vies asi o com pisem....
Ale ak ma to tu nebude bavit a hlavne si nebudem ista, ci sa vsetko dobre uhniezdilo a tak, tak si ju zoberiem. Ja to nebudem riskovat... fakt by som to cele nechcela absolvovat znova... ☹

A co to zacal zub boliet? ☹ si mala aj pred tym nejake malicke bolesti, alebo to len tak z nicoho nic? No a pri taktomto pocasi aspon skutocne oddychujes... Kati, prosim ta, ten Utrogestan ma aku funkciu? 😒

No ja som to nemohla vydrzat, laborantka bola zlata, sa cez telefon istotne usmiala, lebo som to citila na intonacii a povedala mi to, co som pisala. 😉

katuliks
1. jún 2010

@michaelag Moja ten zub ma bolel tyzden a az teraz som sa dostala zubarke.Ta PN mi na vyplate spravila cca 150 eur..ked som bola minule ale povedala som manzelovi,ze ma bude zivit 🙂 ...co ine nam zostava.Strasne ma unavuje to ranne vstavanie do prace a cesta do prace cca 30 minut a kazdy den.Aj si chcem trosku oddychnut od tych ludi lebo je to uz ponorkova nemoc kazdy den v jednom kancli a stele ti isti ludia.Pozri si na letaku ten utrogestan..neviem presne ale ja ho zatial len zapijam a nevkladam si ho.Som dost nachylna na infekcie,tak to nechcem riskovat a ked ma este trosku aj boli to brucho.Ked som doma,tak to nevadi,ze mam tocaky 😝

monika71
1. jún 2010

sorry baby ale ešte musím dodať niečo.
Ano všetko sa točí okolo penazí, ale uvedomte si jedno, GF nemože za to, že nám štát neumožní aby poisťovne preplácali všetko, a že aj za lieky musíme doplácať nemalé sumy. A verte každý dr., každá ambulancia ma problémy s tým v akom časovom rozmedzi im poisťovene preplatia ukony, a keby sa všetko točilo okolo penazí tak my, ktoré sme žiadali o suhlas preplatenia poistovnou by sme namali šancu sa do ktorého kolvek CARu dostať, lebo sme málo rentabilné a výhodnejšie su samoplatkyne. budme radi za tie pomocné ruky čo dostávame(odkialkolvek) a nekydajme okolo seba, rozdávajme si radosť, sucit a podporu.
všetkým snažilkám želám vela uspechu a výdrž bojovať o nový život do konca 🙂

michaelag
1. jún 2010

katuliks: ja si rano vkladam a cez obed v robote nebudem saskovat na weckach, tak ho zapijam no a vecer doma vkladam. Aj ja som nachylna na vsetky mozne neduhy, mam pocit, ze len sa na mna niekto pozrie a uz mam taku mykozu alebo kandidu, tak som sa obavala, ale zatial nic... hej, precitam si letak, len som "vyzvedala", ci nahodou nevies 😉....
A kolko vysiel zubar? Vy sa teraz tiez musite riadne obracat, ked su tolke vydavky....juj, ale krasne si to napisala, ze budme radi, ze si toto vsetko vobec mozeme dovolit....a zbytocne nerozoberajme negativa a nezamyslajme sa nad procesmy v labaku...nie sme MUDr. ani PUDR, aby sme im do toho mohli kecat 😉.

callex
1. jún 2010

michaelag...ty si utrogestan zjedla? lebo ked sa zje tak ma oblbovacie ucinky..preto je lepsie si ho vkladat dolu 🙂 ..lebo si predstav ze by si mala byt taka ,,happy,, do 10tyzdna dovtedy sa ma tusim brat.

michaelag
1. jún 2010

no ja viem, len ako to mam riesit v praci? Musim ho jest... a inak to happy je fakt pecka 😀. Uz je to za mnou...uz som v pohode, ale predchadzajuca 1/5 hodka bola dost zaujimava 😉

katuliks
1. jún 2010

@michaelag No uzubara som nechala 20 eur a to mi dala zatial len vlozku.Nemame to lahke lebo mame dost poziciek...postavili sme dom ale do domu treba a nieco co krici a dava Ti najavo,ze je tam..tak sa snazime.Idem spravit papanicko pre mojho mizicka..zachvilu pride z prace ale o piatej ide na fusku,tak sa zas napojim a mozme kecat..bola by som rada keby si mohla.Vidis..zaraba korunky kde sa da ale zatial to neriesime..co budeme pchat do pancuchy?Sice na dome je este dost roboty a treba dost penazi ale postupne..ako sa nam da.Priorita je pre nas teraz dietatko. 🙂

michaelag
1. jún 2010

to katuliks: ja tiez u svojej zubarky za "liecivu" vlozku nechavam bezne 20 - 25 euro... (stale hovorim mojmu muzovi, ze nase deti musia byt bud zubari, zubny technici alebo pravnici, prinajhorsom musime skrabat na to, aby chodili na tu skolu "mladych politikov", lebo tyto ludia sa maju a vzdy budu mat najlepsie 🙂 ).....
Ja koncim o 16,30, potom neviem, co budeme mat na plane a ked sa dostanem na net, tak to uz bude bud neskoro vecer, alebo az zajtra. Takze ak sa tu uz dnes neuvidime, piseme zajtra....
a uz asi radsej na IP, lebo berieme miesto na produktivnejsiu diskusiu a nie nase "drby".... 😀

monika71
1. jún 2010

michaelag, ved na to tieto stránky su 😀
práve na toto su, je to pohoda čítať ako sa velmi snažíte o babatko
😉

vanilka1802
1. jún 2010

@monika71 suhlasim s tebou, velmi pekne si to napisala.

michaelag
1. jún 2010

kocky ok, ok...
tak budeme klabosit naostro 😀

nechsazadari
1. jún 2010

Ja by som len chcela touto cestou zaželať našim embrijkám zaželať všetko naj ku dňu detí a nech o rok oslavujeme spolu 😉

michaelag
1. jún 2010

ano, ano Slavka, nech mame na buduci rok spolocny den deti... 🙂. Krasne si to napisala 😉

vanilka1802
1. jún 2010

Babulky, ja som tu navecer len narychlo nakukla a podporila Moniku v tom co napisala, suhlasim s nou.

Velmi drzim palceky babulkam co ich caka ET, a pevne verim ze bude uspesny.

Ja som dnes bola na UTZ v GF a je to potvrdene, cakame dvojky. TAkze teraz este len zacnu mini problemy, novy kocik, dalsia postielka,autosedacka........, ale my sa aj tak strasne tesime, my sme s dvojkami pocitali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre