Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

callex
26. jan 2010

ahojte babule...takze chcem si ujasnit protilatky na spermie mi urobia aj v Gynfive? zajtra idem do toho Brna tak aby som za to zbytocne neplatila.

lilinka81
26. jan 2010

calex.....treba sa opytat dr.,mne o protilatkach rozpravala asi 10min. a ze aj ked si dam urobit protilatky v Brne,aj tak mi predpisu Prednison,vraj to davaju tam kazdej.U nas robia protilatky,ale asi nie uplne vsetko.

lubka0506
26. jan 2010

ahoj babule 🙂 callex a majaja75 tak sa držte... 😉 ja nemám nové nič iba to že sme boli na genetike a výsledky budú až o dva mesiace... 😵 tak sa držte...papa 😉

majaja75
26. jan 2010

lubka0506: chcem sa spýtať na tu genetiku, my ideme v pondelok, len neviem načo je to dobre keď začínam so stimuláciou už teraz v piatok ( výsledky genetiky budu o 2 týždne-) platila si zato niečo? pýtala som sa kolegyne, jej to nerobili

lubka0506
26. jan 2010

ahoj majaja 🙂 to máš dobré že výsledky o dva týždne ,mne povedali že jeden výsledok bude o mesiac a druhý o dva mesiace,tak to pošlú spolu. Neplatili sme za to nič, boli sme kvoli slabšiemu spermiogramu a ked mal íst mm tak chcela doktorka aby som išla aj ja,že to bude kompletné... 😵

majaja75
26. jan 2010

lubka0506, opravujem výsledky budu za 2 mesiace. O dva týždne by som mala mať OPU. Aj my ideme kvli zlemu spem, a doki navrhol nech idem aj ja. Nevieš prečo to robia, čo tam zisťuju?

lubka0506
26. jan 2010

majaja75 🙂 bolo to v pohode,pýtali sa na celýrodokmen a napísala si nejaké poznámky. Mali sme zo sebou aj zdravotné záznamy,písala si aké som prekonala operácie,či sa na niečo liečim a to isté aj manžel. Bolo to v pohode a potom nám obom zobrali krv. 🙂

callex
26. jan 2010

lilinka vdaka za info.dam si v tom brne teda urobit len ten trofoblast. ale ked si predstavim ze vstavam o 3tej rano tak katastrofa.
my sme tiez absolvovali genetiku niekde v novembri.vysledky este nie su. ale pekne sa mi to hadam pozbiera.kym to vsetko pride absolvujem laparku.

nelly bola som vcera na plucnom kvoli tym chlamydiam,na otazku ci sa ich niekedy zbavim mi povedal ze to by som musela odist zit do amazonskeho pralesu.a ze kazdy ich mame v sebe, niekoho telo sa s nimi popasuje a zvitazi a niekoho nie. na otazku ci mozu ovplyvnit IVF mi ani neodpovedal...vyhol sa odpovedi takze neviem.zobral mi krv a chcel mi dat hned antibiotika.tak som ho stopla ze az ked budu vysledky z krvi.

lilinka81
26. jan 2010

calex....u nas robia asi vsetko postupne ,po kazdom neuspechu vysetria nieco dalsie 😠 ,nech ti vsetko zajtra dobre dopadne...... a nech sa ti dobre vstava,ked my sa budeme prevracat na druhy bok 😉

lubka0506
26. jan 2010

callex...držím prsty drž sa zajtra... 😉

nelly3
26. jan 2010

ahojte, uz moc neprispievam, nemam cim, ale poctivo citam, callex diky, ja musim ist na plucne tento tyzden a asi budem brat antibiotika, urcite budem, manzel bol na kontrolnu krv po 2 tyzdnovej liecbe a zase je pozitivny na plucne chlamydie, no nechapem 😠 neviem kedy pojdm na KET, isla by som uz aj na jar, ale tak sa toho bojim, hlavne toho vysledku, musim nacerpat vela pozitivnej enrgie najskor 😉 ako vas citavam, tak chodite na vselijake vysetrenia, mne drabek nic na konzultacii nehovoril, aby som si dala nejake vysetrenia robit 😕
lilinka81 ty sa kedy chystas na KET?

harmanceky
26. jan 2010

Ahojte kocky, drzim vam vsetky palce, nech dobre dopadnu tie vysledky.
Chcem sa opytat, genetiku robia v GF aj na poziadanie, len tak, alebo na to musi byt nejaky dovod? Predpokladam, ze sa za to aj plati?

nelly3
26. jan 2010

harmanceky to aj mna zaujima 🙂

harmanceky
26. jan 2010

Urcite to tu niekde uz bolo napisane, ale ked sa mi nechce citat tolko prispevkov dozadu 🙂

lilinka81
26. jan 2010

nelly3....ahoj ,ja cakam na vysledky na protilatky a asi dalsi cyklus,ak sa nenajde nieco zle ☹ ,ale prednison uz uzivam,tak dufam ze o mesiac to bude.A ty az na jar kvoli tym chlamydiam? ,alebo na aky vysledok cakas?

babulka555
27. jan 2010

ahojte,

co mate nove dievcata? ja zatial nic...cakam na vysetrenia pred laparkou...

harmanceky my sme za genetiku neplatili, podla mna sa riesi genetika, ak je problem u obidvoch automaticky,
ak je problem len u jedneho zalezi asi o aky ide...my sme boli v decembri, vysledky maju byt do dvoch mesiacov,
ak je problem volaju skor...

nelly3
27. jan 2010

lilinka81 ano kvoli nim, nech som oki ked pojdem na KET. tebe ten prednison preco nasadili ? ved si myslim mala 1.IVF neuspesne tak preco uz prednison? ja sa toho lieku nejako bojim, neviem, ale mne nikto nic nehovoril, ani nepredpisal, uvidime co bude po KET, ale dufam, ze bude uspesne lebo ma porazi 😠

luko
27. jan 2010

ahojte, ja nic new, s pichanim inj zacinam az buduci piatok 😉

lilinka81
27. jan 2010

nelly3.....ano mala som len 1.IVF,ale dr. povedala,ze som na vsetko dobre reagovala aj embrijka sa dobre vyvijali,tak toto moze byt jedna z moznosti ,preco odpoved pola ze sa neujali.A okrem toho hovorila,ze v cechach ich predpisuju skoro kazdej,takze mi urcite neuskodia . Urcite pristupuju u kazdeho inak,mozno zalezi aj na veku,ja uz mam 33.

nelly3
27. jan 2010

no sme na tom podobne 😉 ja budem mat tento rok 32 a takisto, manzel uzasny spermiogram, ja dost vajicok, krasne sa oplodnili, delili, mala som PK a nic z toho 😠

nelly3
27. jan 2010

inac u mna je problem, ja mam endometriozu IV. stupen, horsi uz neexistuje 🙂

lilinka81
27. jan 2010

Mi mame tiez zly SPG a to som myslela ze je jediny problem a nakoniec je to asi u mna ☹ .Tiez sme mali dost vajok a same sa oplodnili (bez ICSI) aj sa delili a nevyslo to a ja som tomu verila na 100%.Zatial mi nenasli nic,uvidime po vysledkoch,co povedia,ale dr. povedala ,ze pricina proste nie je,ze to nevedia zistit 😠 Ale je skoda ze nam neurobia vsetky dostupne vysetrenia hned na zaciatku ☹

harmanceky
27. jan 2010

Ahojte.
Babulka, dik za info. U nas o tom nebola reč, takže to asi nie je potrebné. Ja som skôr myslela na to, aby sme sa vyhli nejakym potencialnym dedicnym ochoreniam.

luko
27. jan 2010

nelly...aj ja mam cislo 4....ale nechapem..po op mi tvrdil toto a o mesiac na kontrole zas, ze najviac som mala na vajecniku,c ystu, tu odstranila a ten zvysok dame prec liecbou....tak neviem, co si mam o tom mysliet...ja mam 30...este 2 mesiace, manzel bude mat 35r. Spg mal taky priemerny...vraj ani nie najlepsi ani nie najhorsi

nelly3
28. jan 2010

ahojte, luko ja doteraz neviem ked som bola na laparotomii tiez pred 6 rokmi, co vlastne som tam mala, viem, ze mi zrasty uvolnoval, ze som ich tam mala vela, myslim si, ze aj cystu, ale vobec neviem aku velku a proste tak, viem, ze mi lekar povedal, ze som tam mala "riadny bordel" 🙂 drzim ti palce aby sa ti IVF podarilo a bola tehulka, mne 1.IVF nevyslo, ale chystam sa na KET. 😉

luko
28. jan 2010

dik, podobne 😉
mne este zistili zrasteny vajcovod jeden...tak chudak druhy chalaň musí šecko zmaknuť sam 😀 ale vlastne, kedze ideme na IVF, ani nemusi 😉

callex
28. jan 2010

ahojte babule.
luko nechcem ta strasit ale ked je problemovy vajickovod je dobre ho odstranit aby nerobil sarapatu.

nelly vcera som sa opet informovala v tom brne na tie chlamydie a opet som sa dozvedela ze kazdy ich mame v tele a kazdeho organizmus sa s nimi i nak popasuje.a takisto je dolezite ci su IgG alebo IgA...jedni z nich robia vecsie zlo.preliecuju sa 3tyzdnovymi antibiotikami..ale vlastne sa len utlmia ale ostanu.takze tak.a vraj to s nimi nie je take zle ako sa pise na internete....
alergolicka mi dava na ne imunitnu kuru aby sa moje telo s nimi popasovalo.kazdopadne daj vediet co nove sa dozvies ty a drzim palce.

harmanceky..myslim si ze ked si vypytas papier-doporucenie na genetiku tak ti ho bez problemov daju.vysetrenie hradi poistovna.mozno by ti ho vedel napisat aj tvoj gynekolog.

ja som si napokon dala vysetrit protilatky proti trofoblastom a spermiam.uz ked som bola tam.stalo ma to 1610Kc.a plus dalsie ktore som nechala v nakupnom centre. 😀

lubka0506
28. jan 2010

ahoj babulky. ja som po laparke a vybrali mi vajcovody oba... ☹ lekár hovoril,že po dvoch rokoch to bolo katasrrofálne,že si nemyslel že to bude také zlé...tak možno je lepšie že sú vonku... ☹ 😒

luko
28. jan 2010

callex...no ja neviem preco ho nevybrali, ale opytam sa gynekologa, ked pojdem najblizsie...teraz uz aj ja viem, ze to nem dobre, ked ho tam nechaju, ale pred op. som ani netusila, ze nejaky zrasteny bude 😅

matiasko
29. jan 2010

ahojte PIPINKY 🙂
lubka konecne bola laparka 😉
nesmut ,vsak ked su nefunkce tak by ti tam robili iba sarapatu 😔
ja viem aj ja som si hovorila vsak mozno ze sa stane zazrak a pojde to aj s poskodenym vajickovodom,ale smola zazraky sa nekonali ale zato tekutina vo vajicko. ano a to robi velku sarapatu.
ja som dnes bola na KO a dnes vecer konecne picham Pregnyl a v nedelu mam OPU.
vajuch mam cca 14 nestihala som ratat tak dufam ze ze budu az zrele 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre