Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janula2003
4. máj 2016

@levisa nebudem to riesit..lebo keby som zistila, ze ho nemam, tam by ma asi *****...takze pockam co povedia zajtra, ze ako treba pokracovat..

levisa
4. máj 2016

@leelloo ty to mas skoro ako ja, kedy ides na odber?

levisa
4. máj 2016

@janula2003 aj ja tam zajtra idem 🙂

mstylek
4. máj 2016

Baby prosim vas viete mi poradit ci ist,alebo neist do gynfinu? Harbulakovi? Ako ste spokojne? Alebo jy lepsi Martin,ci Brno? Dakujem za odpoved

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 len 2 z 12? ☹ ufff... no ale v podstate staci aj jedno, len aby to vyslo 😉

leelloo
4. máj 2016

@levisa ja stale cakam na schvalenie od poistovne a na geneticke testy, tie by mali byt asi az zaciatkom juna a potom hned stimulacia. Hroooozne som nedockava, tak aspon zistujem co a ako. Trochu sa bojim tej stimulky, ze budem z toho na nervy, lebo ja som taka precitlivela obcas a v robote mam dost stresy, tak neviem ako dam 🙂

janula2003
4. máj 2016

@leelloo v podstate ano, len to tak zamrzi, ze uz je tam proste len jedna sanca, ze ich nie je viac, a este aj to, ze sme mali predstavu, ze sa budu vkladat dve...to uz je jedno...drzim ti palec

leelloo
4. máj 2016

@mstylek ja mam v gynfive Dr. Stenovu a som s nou spokojna, urobila vsetky potrebne testy, vsetko dobre vysvetli, je mila, obcas take divne poznamky, ale inak v pohode. Ak ti nevadi dochadzat, tak by som asi skusila to Brno. Kazde centrum ma svoje pre a proti, ale podla mojho "priskumu" Brno si velmi chvalia.

bubinko1506
4. máj 2016

@mstylek ja som mala v GF dr. Behunovu, ale kontroly pocas stimulacie som mala u dr. Harbulaka. s obidvoma som bola velmi spokojna - na konzultaciach sa treba vela pytat, ale ak si nahodou na nieco spomenies az doma, tak kludno im napis mail.
kazde centrum ma svoje pre a proti, ani jedno nie je idealne. ospevovany Reprofit Brno ma tiez svoje nedostatky.
osobne na GF nemozem povedat nic zle, nemala som pocit, ze by z nas tahali peniaze - vzhladom na problemy, ktore sme mali, tak nam na kazdej konzultacii povedali, ake su nase moznosti, co odporucaju, ale konecne rozhodnutie bolo vzdy na nas. absolvovali sme tu 2x IVF - pri prvom sme davali robit aj PGD, kedze ju odporucali - tehotenstvo aj tak skoncilo potratom. pri druhom cykle odporucali opät PGD, ale uz sme ju nedavali - 1. ET nevysiel, ale nasledujuci KET bol uspesny a dvojicky su zatial v poriadku.

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 verim, ze je to tazke, clovek ma pocit, ze uz to musi prist, ked na to tak dlho cakal a pripravoval sa... potom to sklamanie zaboli. Nic s tym nenarobime, treba len ist dalej. Je tam aspon este to jedno, nic nie je stratene 🙂
A preco vam nevlozili hned tie dve?

janula2003
4. máj 2016

@leelloo tym ze zostali dve, embryolog odporucil jedno...kedze nie som znalec a nie som lekar, dala som vela na ich odporucanie aj to sa tyka odplodnenia ICSI a IVF...lebo rozdiel poznam aj hlavne cenovy, ale dala som na ich rady a oplodnili sme pol na pol

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 pol na pol znamena, ze jedno embryo bolo oplodnene klasicky a druhe cez ICSI? to je, ze vyberu iba jednu spermiu vsak? a to co mate zmrazene bolo ICSI? tak to je asi rozumne, ze dali iba jedno, tiez by som dala na odporucanie.

janula2003
4. máj 2016

@leelloo nie nie...po odbere sa ta pytaju ako ich maju oplodnit (vsetky by som dala ICSI, ale nie som milionar), ci maju pouzit ICSI, co je ze jednu spermiu odobere a daju ju do vajka a potom je metoda IVF kde proste v miske zmiesaju vajko a spermie a nech sa to oplodni same...odporucili mi urcite aspon cast dat cez ICSI, kedze este s manzelom deti nemame, tak ci nie je problem to, ze spermie nemaju radi vajicko, alebo naopak...takze zostali dve o obidve z ICSI..prirodzene sa neoplodnilo ani jedno...

levisa
4. máj 2016

@mstylek moja osobna skusenost- Dr.Harbulak je velmi prijemny, ale posledne dve navstevy tam nebol, bola som u doktorky - neviem ako sa vola, taka mlada blondina a ta nic nehovori, keby som sa jej neopytala tak sa vobec nic nedozviem(napr.pri ultrazvuku). Co poznam baby, ktore chodili do Brna (reprofit) si nevedia vynachvalit

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 aha takto...nevedela som, ze este sa to takto zistuje, myslela som, ze ked nam robili testy na alergie navzajom, tak uz je to v pohode. Teraz som vazne prekvapena, aj trosku deprimovana 🙂 takze len tie dve vajicka z ICSI? snad ti budu vediet povedat k tomu viac. A spermiogram ste mali v pohode? ICSI kolko stoji? plati sa za kazdu spermiu/vajicko osobitne predpokladam. Prepac, ze tu takto strielam na teba otazky jednu za druhou, stale ma tu prekvapi nieco 🙂

zuzsat
4. máj 2016

@levisa ak ma take kratke vlasy po usi, tak u nej som vcera bola a ked som sa jej pytala tak vobec nebola ochotna a bola neprijemna.... povedlaa mi mate dominantny folikul v pravo, a ja ze kolko meria a ona 14mm, a sa pytam a kolko mam folikul este? a ona ze naco to chcete vediet nejdete na umele oplodnenie ale len na IUI. tak som odtial odchadzala tak ze som pomaly zabudla ako sa volam :( ja chodim k dr. Behúňovej a ta bola zatial stale velmi prijemna... a dr. harbulak mi minuly rok robil IUI. prijemny clovek, ked som sa pytala krasne mi vsetko vysvetlil aj s obrazkami...

levisa
4. máj 2016

@zuzsat ano, tu myslim. Mne robila ultrazvuk a stale ticho, tukala tam do tej masinky 🙂 tak ja ze ci mi aj nieco povie, ze ako to vyzera, ci je vsetko ok- tak az potom mi povedala, ze na lavej strane mam 4folikuly a na pravej 2 malicke, ze ci je to moje prve IVF - nic viac. Tak som sa zase pytala, ci to neni malo a ona, ze staci jedno poriadne vajicko - koniec...
Tak som zas dosla dom a revala, ze co ak nebudem mat vajicka... uz ma to nastastie preslo 🙂

janula2003
4. máj 2016

@leelloo podla cenniku to je vsetko tusim 3-6 vajicok 290€, ak si dobre pamatam, este som platila za embryoscope a predlzenu kultivaciu a to bolo 805€, ale aky pomer to bol si presne nepamatam..
a to, ze nie ste na seba alergicky este neznamena, ze sa spermia bude mat rada s vajickom...existuje neviem aka neplodnost, kde su obaja v pohode, ale proste sa to nestane, ma to 20% neplodnych parov...

leelloo
4. máj 2016

@zuzsat @levisa to bola asi Dr. Stenova, blondata, kratke vlasy. Ja k nej chodim a vzdy mi vsetko vysvetlila, odpovedal, ked mi robila ultrazvuk, ukazala mi na monitore, kolko mam folikul, aj ked mi robila hyfosy, tak svetko pekne vysvetlovala a ukazovala. Obcas ma take divne poznamky, to je pravda, ale nad tym len mavnem rukou 🙂 aj o Dr. Harbulakovi som pocula vselico. Asi ma kazdy svoje dni, to si clovek nevyberie 🙂

levisa
4. máj 2016

@leelloo moze byt, len mi dojde odmerana... nechodime tam na nechty, je prirodzene ze chceme vediet co s nami robia. Naposledy ked som bola, tam mali strasne vela bab, to som tam este nezazila, tak to mozno chcela cim skor vybavit :P

leelloo
4. máj 2016

@levisa je trosku odmerana, to mas pravdu, zalezi v akej je asi nalade, ale poznam aj horsich doktorov 🙂 ked opakuju stale to iste dookola, tak maju asi pocit, ze uz to povedali, akurat nevedia komu a co 🙂

wewika1
4. máj 2016

@janula2003 sorry, ze vam vstupujem do konverzacie, ale preco za embryoscop a PK platite 805eur? emryoscope 315, to chapem a pk 190 za kazde embryo? ja som bola v tom, ze to je za vsetky 😖 ci?

janula2003
4. máj 2016

@wewika1 este icsi za 6 vajicok (315 embryoscope, 190 pk, icsi 300)

wewika1
4. máj 2016

@janula2003 dakujem 🙂 ja som to pochopila ze este si neplatila embryoscop a pk 😀 cize zle 😉

zanettta6
4. máj 2016

@janula2003 Odpust,že som sa tak blbo pytala,som z toho ešte jasná,citim s tebou a je mi to ľúto..vsetky sme tu na jednej lodi,ktorá musí prekonať aj veľké burky,no neboj keď sme sa nato dali,sme bojovnicky a dotiahneme to do stastneho konca😉😉😉

lucka222
4. máj 2016

@baby24 Tak výsledky som mala v poriadku 🙂 Mám ale schudnúť. 🙄

janula2003
4. máj 2016

@zanettta6 nepostrehla som ziadnu blbu otazku 🙂 jedna lod, vsak toto..

baby24
4. máj 2016

@lucka222 neberies ziadne lieky?? Takze nemusis ani na kontrolu ?? To je superior... Teraz este cakas na nieco/?

lucka222
5. máj 2016

@baby24 Ešte musíme na spermiogram 16.5 a potom 1,6 mam konzultáciu v gynfiv.
Musím doniesť do vtedy ešte prefotenú cytológiu. Dúfam že to ubehne. Až toho prvého sa dozviem výsledky z tej druhej krvi čo som bola. Myslím že to bolo aj na protilátky. Nemám ani tušenia ako to dopadne.

baby24
5. máj 2016

@lucka222 drzim palceky my ideme 30.5 uz som zufala... To ti robili asi hormonalny profil....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre