Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ana1012
22. sep 2017

@linda10 ja som napr. Nechápala, že mi nedali PK u všetkých embryi... Aj keď som si to zaplatila.. Dali to iba u 4, tuším, zmrazili... Keď mi to nevyšlo, opäť som si musela platiť PK...

barborital00
23. sep 2017

Ja chodím do GF Nitra, idem do druhého IVF, keby som na vlastné oči nebola so ženou čo bola so mnou na výbere vajíčok a na vklade embryí a teraz má zdravé dvojičky, tak by som možno tiež pochybovala. Všetko závisí od zdravotného stavu a diagnóz. Mne po neúspechu zistili problém na Hematologii. Tak naozaj netreba na nich až tak hovoriť.😉

misela103
25. sep 2017

@miskab
@ana1012
@linda10 V GF ide len o prachy o nič iné a klamú tiež som rada že som sa rozhodla odtiaľ odísť akurát som na seba nahnevaná že som to neurobila hneď po 1 IVF nakoľko sa sama Dr. preriekla a vyšlo najavo, že nás oklamali, neviem prečo som tam zostalo ☹ no to už nezmením. Máme pred sebou posledný pokus s nami to ľahké nie je ja mám PCOS nepriechodné a podľa GF sa mi vyvinú vajká slabé. Pri PCOS je ich spolu vela zo stimulky ale len pár ich je dosť veľkých na odobratie aj tie asi nie sú nič moc.... Stavím sa, že mne ešte Dr. bude volať. Neviem čo jej poviem ešte, že prečo chcem výsledky :-P Len dúfam, že mi dajú všetko z toho spisu... už keď si musím ísť po to osobne povedala nejaká baba čo sedí na recepcii lebo sa zato platí ach

nikushka8
25. sep 2017

@misela103 mňa sa len pýtali, či ich chcem pre seba alebo od nich odchádzam.. len my sme išli už pred 1ivf, lebo sa mi tam nepáčil prístup.. tiež mám PCOS a pri ivf som mala len 7 vajíčok..folikulov o pár viac.. a to ma strašili hyprestimulákom.. dokonca v inom centre sme aj spg mali zrazu v norme.. a kvalita vajíčok klesá vekom.. pri PCOS som sa dočítala iba to, že máme väčšie riziko potratov.. skúste inde, silno držím palce, aby ste tam boli úspešní!

katvic
25. sep 2017

@nikushka8 ale 7 vajicok je podla mna celkom fajn, ci? Teda ja som tiez mala 7 a stresovala som sa ze to je malo ale stacilo to jedno. My sme si tiez pre istotu davali robit aj inde spg aby sme mali istotu ale bolo rovnako zle/ rovnaka diagnoza.

misela103
25. sep 2017

@nikushka8 No oni ťa nestrašili pri PCOS je vacsia hrozba hyperstimulaku nakolko si pychas tie davky a ono to niekedy ani najpr nereaguje a potom tie hodnoty mozu velmi vyskocit.... Mna tiez upozornili tym aby som vypila 4-5 l vody denne a to som aj dodrziavala ja bolo to tazke ale predsa.... a hyperstimulak nebol... no ja som folikul mala veeela ale z toho ano tiez som mala cca 7 a pri 2 IVF som mala 11 z toho sa samozrejme neoplodnili vsetky... my mame spg nastastie ok... no ja mam 27 r a bojujeme stym uz velmi dlho 5 rokov... ☹ je to unavujuce... ja sa bojim toho ze moje vajka ani spravnou stimuláciou nebudu kvalitne a ze budeme musiet ist do darovaných no uvidíme... ja som babe na recepcii povedala ze pre seba ich chcem... No určite ideme uz prec z GF len ci nieje neskoro ☹ ved to ze pri PCOS sa stav nezlepsi prave naopak... som vysadila aj duphaston som bez menzesu :-P potrebovala som si od toho vsetkeho dat pauzu... Dakujeme pekne a vy kam chodíte teraz do CAR?

misela103
25. sep 2017

@barborital00
Pri nejakých lahsich pripadoch pomoct mozno vedia ale nas napr aj oklamali sami sa prezradili a nieze si to myslim ja im uz proste neverim a ked v nich nemam doveru je tam zbytocne uz ist... Napr v NR v GF mi sestricky ani krv nevedeli zobrat a to sikovna sestricka by mala vediet ma tam len dopychali museli volat nejaku sestricku z laboratoria ci odkial a ta uz mi zobrala... kolko ludi tolko nazorov takze tak... necitim k nim nenavist mne napr. dr stenova vyhovovala ale to ze ti tlacia svoje praktiky a nutia to sa mi nepaci napr mne nechceli dat papiere aby som mohla ist na repro imuno vôbec ma nepocuvala dr ze chcem urobit co najviac preto aby ten posledny pokus vysiel furt si hovorila len svoje... ked sa tam tebe paci a si spokojna je to tvoje rozhodnutie 🙂 ale ich vysledky hovoria za svoje ich uspesnost klesa. A na tú hematologiu si sla sama? alebo ta poslali alebo ti testy spravili v GF? lebo napr mne pred 1 ivf ma poslali na inzulinovu rezistenciu to bolo vsetko neuspeli sme pred 2 ivf genetika a teraz pred 3 tim mi chcu robit testy oni za 50eur co su velmi povrchove testy... ako ja mam pcos a stym to lahke nie je ani pri umelom oplodneni ale preco nemam slobodu volby kam na tie testy chcem ist??? posielali ma k dr ktora sa repro imuno venuje 3 roky a ja som chcela ist do NR do dzurilla centra a to mi povedala dr ze to ale takto nefunguje nechapem preco ved ja si zato zaplatim a budem to aspon vysetrene poriadne ich pristup sa mi uz nepaci... pri 2 ivf moju dr zastupoval harbulo a ti poviem ze to bolo strasne som k nemu prisla pychol utz preslo asi tak 10 sekund vytiahol ok mozte ist zavolajte si kvôli davkam a to bolo vsetko ani raz mi ku kontrole nic nepovedal proste ako na beziacom pase... tak ja neviem...

ria294
25. sep 2017

@misela103 mrzí ma, akú máš aj ty skúsenosť z GF. Je to smutné, už sa tu o tom dosť popísalo a viacej žien má s nimi negatívnu skúsenosť. Tiež som jedna z nich.....nikdy by som im už neverila a nešla tam, nehovoria pravdu a ani výpis zo zdravotnej dokumentácie sa nezhodoval s papiermi z karty, ktoré som si náhodne odfotila, ešte aj kontrola u nich pred opu u dvoch Dr sa líšila od záveru po opu...a Harbulak je kapitola samo o sebe, je to človek , ktorý podľa mňa je arogantný a ide mu naozaj len o biznis a skrýva sa za svojim profesionálne naučeným úsmevom....car ako je GF majú síce úspešnosť , ale štatistiky sa opierajú o zdravotné poisťovne . Do akých štatistík patria ženy samoplatkyne ....to sa už neuvádza nikde. Každú nadopuju hormonami, aj keď je možnosť ist do soft stimulky, ale veď prečo by to robili, keď aj na liekoch sa da veľmi pekne zarobiť...Ja som samoplatca mam 40rokov, pred rokom som absolvovala ivf s vysokými davkami hormónov bez žiadnej odozvy, do dnešného dňa sa moje telo s tym nedokáže vysporiadať , pravdepodobne idem do prechodu...to je ale moja skúsenosť 😔 Jedno však viem, že im sa veriť neoplatí....keď je človek pri opu uspatý , nevie čo s ním v skutočnosti robili 😔

misela103
25. sep 2017

@ria294 :-O čože to som teraz v šoku že sa dokumentacia nezhoduje??? to čo ako? žeby preto sa pýtali prečo chcem dokumentaciu??? teraz ja s tou dokumentáciou pojdem do brna a nebude pravdiva?? No dosť ma o ich praktikach presvedcili aj prispevky tu aj vlastna skusenost pre posledny svoj pokus chcem urobit vsetko co sa len bude dat... pretoze ako samoplatkyna??? pfuuh to si nejak neviem predstavit... je to strasne že na SR sa "ryžuje" na zenach ktore si takyto osud nevybrali a trapia sa.... a to je zien co maju problem otehotniet stale viac a viac... ☹ je to smutne treba od nich odist co najskôr aj ja lutujem ze som to neurobila po 1 IVF ale to uz nezmenim... My sme sa dalej rozhodli pre brno mame to vlakom sice 2,5 hod cesty ale kaslem nato som presvedcena ze mi tam pomožu... este som tam sice nebola ani nic len zatial zbieram podklady na ktore si musim pockat kym mi zavolaju z GF a este si obehat par doktorov... ale potom tam pojdem a uz sa tam tesim na nich som citala same dobre ohlasy takže tak.... ja ani nechcem vediet co tam snami robia a ani to nexcem vediet preco nam neprezil ani jeden mrazacik nechapem tomu ☹ uz len to ze za vypis z karty kolko treba platit cez 5 eur ale kaslem na 5 eur nech mi to urobia zajdem si po to a viac tam uz nepojdem... a bodka... ak mi budu volat ja im aj poviem normalne ze koncim u nich a hotovo. Stejne by mi nepomohli

nikushka8
25. sep 2017

@misela103 ja viem, že je veľké riziko OHSS, kamoška s ním skončila v nemocke.. preto som chcela ísť do softu, ale vo Ferticente mi odporučili normálne ivf a vajíčok bolo ako pri softe.. bo sú baby, čo majú okolo 20 a niekedy aj viac vajíčok.. a všetky vyšetrenia máte ok? kvalitu vajíčok si viete overiť aj darcovskými spermiami, znie to síce blbo ale niekedy nie sú partneri pre seba vhodní.. prírodu neoklameme.. ja by som určite ešte skúsila iné centrum a až potom riešila iné možnosti.. možno pomôže inak nastavená stimulka.. čím si stimulovala? ja som mala gonal a orgalutran.. OPU bolo už na 11.dc!! odobrali 7 vajíčok, 6 sa oplodnilo, 4 prežili PK, takže ešte máme 3 mrazáčikov.. hlavne sa nestresuj, ešte sme pod 30 🙂))

misela103
25. sep 2017

@nikushka8 No prve IVF nepamatam si uz presne ale to som mala len take light 2tyzdne som pychala... 2 IVF skoro mesiac mala som gonal luveris a este nieco ... no to ci su spermie partnerove vhodne vedia zistit prave v dzurilla centre preto som tam velmi chcela ist a uz aj termin som mala som ho zrusila lebo mi nexceli dat tie papiere z GF... ved ideme do iného CAR do Brna do Reprofitu... no pri 2 ivf som mala 11 odobratých z toho tusim 7 bolo ok 5 sa oplodnilo 2 vlozili a zvysne tri sa prestali delit... cize ziadny mrazacikovia a ani pri prvom IVF cize 2 pokusy z 3 su fuc a vlasnte som mala len 2 vklady ☹ snazim sa nestresovat ale niekedy to na mna dost dolahne ☹ Vy ste teraz v ktorom centre?

misela103
25. sep 2017

@nikushka8 Ešte diphereline som si pychala pri 2 IVF a pri 1 ivf to boli menopur cetrotide a puregon

nikushka8
25. sep 2017

@misela103 vo Ferticente,este tam mame mrazacikov na 2vklady,lebo et nevysiel 😢 ale ak to nedaj boze nevyjde,tiez pojdeme do Brna..to preco ti odmietli dat doporucenie??to je fakt neseriozne,v tom ma mente by som tam koncila! Nevesaj hlavu,vsetky to mame tazke,ale musime sa postavit a ist dalej..mne teraz dost pomaha,ze sme vytazeni a nemam extra cas na to mysliet..a hlavne mi to pomaha vydrzat cakat na vysledky repro..uz len tie chybaju a mozem ist na ket,bo bez nich nechcem riskovat

ana1012
25. sep 2017

@misela103 mne poslali mailom, ked som ich ziadala, ale to som chcela napr. iba hormonálny profil, ahm, hematolgiu, ktoru mi robili... povedala som, ze to potrebujem kvoli reprod. imunologii, aby doktorka videla , ako som na tom 🙂

misela103
26. sep 2017

@nikushka8
@ana1012 No takto ak niekto chodi do GF v BA vsetko sa riesi v BA cize aj repro imuno ale ja som chcela ist do NR dzurilla ale to ma Dr. hned stopla ze to sa takto neriesi.... A ked chodi niekto do NR do GF ide do dzurilla centra... Ja hlavu nevešám len som typ ktorý dokáže iste veci vycitit.... Neuveritelne ale je to tak 😀 Podla mna mi mailom celu kartu nepošlu nakolko sa za to plati a takto by prisli o 5 EUR 😀 mrciny... @nikushka8 samozrejme ze si pockaj na vysledky repro moze vela veci odhalit 🙂 drzim ti palce nech ti to rychlo ubehne... 🙂 tiez sme boli jeden cas zaneprazdneny zacali sme riesit pozicku chceli sme si kupit domcek a to nakoniec nevyslo tam mi to casovo dobre ubehlo len momentalne sa moc nemam s cim zamestnat 😀

lucia262
26. sep 2017

Ahojte, je tu aj nejaka pipina, co bola alebo je s GF v BA spokojna? V piatok idem na druhu konzultaciu, ocakavam, ze uz dostanem recept aj s rozvrhom. Do nasho prveho IVF idem s tym, ze sa na prvykrat podari, inu moznost si ani nepripustam 😊. Ale ako tak citam tuto diskusiu, zacina sa vo mne prebudzat uz aj pochybnosti. Preto by som aj rada precitala nieco pozitivne na nich. Dakujem 😊

ana1012
26. sep 2017

@misela103 ja som sa pred 2.ivf ich vôbec nepýtala, jednoducho som sa sama objednala do Nitry a hotovo.. Šla som tam, až keď som mala výsledky... A potom mi povedali, že oni by ma tiež poslali na repro imuno...

segab090
26. sep 2017

Dievcata som neskutocne zhrozena z toho co tu citam o GF - BA. Myslim si ze sme v demokratickej krajine kde mame slobodny nazor pivedat to co si myslime. Ja konkretne chodim do GF v ZA zatial som spokojna ale aj ked sa mi nieco nepacilo pivedala som to na plne usta. Ved v centrach nechavame tisicky eur pre mnohe z nas su to obrovske peniaze davame do toho vsetko okrem penazi svoju psychiku tlačíme do seba kvanta hormonov s vedlajsimi ucinkami tak snad ja ako pacientka ktora si za vsetko platim mam moznost vybrat si kliniku kde mi urobia reproimuno vysetrenie atd. Nam nema co centrum diktovat kam pojdeme na vysetrenie centrum moze poradiť nic viac. Takto si totiz centra nahravaju peniaze. vsetko je velky biznis na pároch ktory maju problem.otehu.Je kazdeho osobna vec kam na vysetrenie pojde. Ak sa tomu nepostavime a nepivieme si nahlas svoj nazor a budeme len sklapat uska nad tym co nam v centre povedia tak centra dosiahnu to co chcu. Manipulaciu a vytahovanie co najviac € z nasich penazeniek. Centr predsa ziju z nas tak nech sa prisposobia nam pacientkam. Zelam vam vsetkym uz len pozitivne skusenosti no najma pozitivne testiky 🤰

katvic
26. sep 2017

@lucia262 nam sa podarilo po prvom ivf. Ale akoze nebolo to lahke na prezivanie 🙈 Ja som teda ani nedufala ze to vyjde na prvy krat ... drzim vam velmi palce!

lennulik1
26. sep 2017

@lucia262 ahoj, na predošlej strane som písala, čo sme u nich absolvovali aj ako dlho to trvalo. Mame od nich dieťatko, ďalšie sa podarilo prirodzene a teraz čakáme ďalší prírastok (prirodzene). Ale aj po druhé babo sme šli k nim. Len osud to zariadil, že už sme na vklad nemuseli ísť 🙂 držím Ti palce

misela103
26. sep 2017

@segab090 To je veľka pravda čo tu píšeš... Ono je ťažké to tu všetko opísať ako to presne bolo a hlavne na dlho ja som mala od nich uz po 1 IVF odísť keď mi embryolog povedal ze citujem budeme vkladat krasnu blastocystu a uplne nadsena som isla na vklad aj odtial a sok prisiel az ked mi dosiel menzes v den ked som bola na kontrolu z krvi... tehu niesom... ked sme sli na konzultaciu dr hovori ze nevyslo to nevadi ved to co vam vkladali stejne nebolo 100% a vtedy prisiel sok jak blesk z neba skoro som padla zo stolicky a ked dr videla to zdesenie v nasej tvari tak sa tak opytala stalo sa nieco? a moj priatel uz zvysil hlas ze ano stalo bolo nam povedane ze to bola krasna blastocysta a ona ze urcite vam embryolog o tomto povedal a my ze urcite nie!!! potom otocila temu na vysetrenie genetiky pred 2 ivf... druhe ivf samozrejme tiez nevyslo mala som vtedy harbula lebo stenova nebola a harbulo no otras.... velmi som lutovala ze som aspon nepockala na stenovu aj ked aj ona je svojska ale vsetko mi vzdy vysvetlila aj viac krat aj mi odpovedala na vsetky otazky.... ale ked som volala do GF mi ze potrebujem vypis z karty na repro imuno mi dr vola ze ona nechape co xcem tak som jej vysvetlila ze na poslednej kontrole z krvi som bola v GF NR nakolko to bola len krv a dr harbulo povedal ze staci ked pojdem do NR ze nemusim cestovat do BA.... a ked som do NR GF volala za krv mi sestricka oznamila ze to bohuzial nevyslo tak mi potom povedala aby som si vybavila repro imuno stitnu zlazu a hemato... nato dr Stenova to ale takto nefunguje... ak chodíte do GF BA dojdete najprv k nam na krv z ktorej zistime imuno aj hemato ze len stitnu si mam dat spravit... a ze sa plati u nich 50 e a trva to 5 tyzdnov a ze potom podla vysledkov sa uvidi ci ma poslu k dr. na repro imuno ale do BA ze nie do NR do NR posielaju pacientky ktore chodia do GF v NR... a tak som privolila... a potom som prisla sem a tu same zle veci som na nich citala na neviem kolkych stranach a som sa tak zamyslela a rozhodla som sa ze k nim uz nepojdem... berem kartu a ideme do brna... nejak to zvladneme cakam kedy mi z GF zavolaju ze mam pripraveny vypis z karty idem si pon potom si zavolam na repro imuno do NR kde sa objednam je to vsetko na dlho ale uz vydrzim na dobre sa oplati cakat sa hovori... a mne je uz jedno kolko to bude trvat a stáť penazi ale budem vediet ze som urobila preto co najviac... Ja som tiez isla do 1 IVF velmi pozitivne naladena zaroven pripravena na vsetko no to klamstvo zo strany embryologa ma dorazilo a pritom som si myslela ze je to fajn xlapik posobil tak namna... no cas uz nevrati ani nezvratim to ze som sla k nim aj na 2 ivf... a to bol des s harbulom stimulovala skoro 1 cely mesiac s velkymi dávkami uz to bolo k nevydrzaniu minuli sa mi lieky tak mi harbulo hovori dobre tak naplanujeme odber a bolo... vlozili mi 2 vajka ktore sa nexytili a samozrejme zvysne to "vzdali" vraj a zase.... neviem uz sa mi GF nepaci ako sestricky boli zlate aj dr bola fajn co sa stenovej tyka ale to ostatne no des... aj to ze vypis mi neposlu postou lebo sa tam plati cez 5 eur zanho??? no a co cesta do BA?? des.... cesta do brna vyjde viac penazi aj casu ale viem ze tam namna cakaju odbornici a spickovi embryológovia pri PCOS je tazke nastavit aj stimulku ale naprv v GF som uz ani neverila pri 2 ivf ze sa to podari neverim uz im... ideme do brna tak sme sa rozhodli a viem ze to bola dobra volba 🙂 s prianim pekneho dna 🙂

oliva001
26. sep 2017

ahojte dievčatá
po týchto všetkých negatívnych skúsenostiach, ktoré tu čítam, by som rada potešila tie, ktoré ešte trošku veria mojou skúsenosťou...
do gf ba som začala chodiť v auguste minulého roku. Keďže nám nezistili žiadne zdravotné obmedzenie ani príčinu, prečo nemôžem prirodzene otehotnieť podstúpili sme 3 x insemináciu. Pri každej som verila že to vyjde... a nič. v decembri sme vypísali žiadosť do poisťovne na IVF a v januári bola žiadosť schválená. Bez ďalších vyšetrení.
Môj lekár bol dr. Harbulák.
Stimulácia sa rozbiehala veľmi pomaly. Vo vaječníkoch sa mi urobili následkom stimulácie cysty, ktoré zabránili príchodu menštruácie a preto som musela podstúpiť punkciu a injekcie som pichala o dva týždne dlhšie.
Nakoniec som prišla do finále a vybrali mi 22 vajíčok, z ktorých sa oplodnilo 18. Bola som veľmi sklamaná, že sa nedalo dohodnúť aby neoplodňovali všetky. Chcela som mať zmrazené vajíčka v prípade, že by vklad vyšiel by som nemusela rozmýšľať čo so zvyšnými embryami.
O týždeň som išla na vklad a odchádzala som odtiaľ s tým, že to určite vyšlo.
Na ôsmy deň som začala krvácať a nádej odišla. Až v tej chvíli som si uvedomila, že to nebude také jednoduché a možno sa to ani nikdy nepodarí. Stále som rozmýšľala čo sa mohlo stať, preto to nevyšlo a navrhla som manželovi aby sme išli do iného centra - tiež som čítala tieto všetky negatívne príspevky. U nás v tedy rozhodol manžel. Mali sme veľmi veľa mrazákov. Išli sme do prvého ket, kde sme platili nanovo PK, embryoscope a všetky tie ich "potrebné" úkony a VYŠLO TO!!!
Nechcem obhajovať gyn five, aj keď som presvedčená, že úspešnosť je z veľkej časti vecou náhody a šťastia, ale mali by ste vedieť dievčatá, že tieto centrá síce vznikli aby pomáhali ženám ako sme my, ale všetkým ide v prvom rade o peniaze. Aj gyn fivu, aj tým úžasným centrám v Brne. A tie, ktorým to v Brne nevyšlo budú nadávať na Brno, tie ktorým to v gynfive nevyšlo budú nadávať na gynfiv. My sme síce nemali zistený žiadny zdravotný problém, ale po toľkých rokoch neúspechu som sa tam objednala. Ak by im nešlo o peniaze, tak by viac pátrali po príčine - to je môj názor. Ale v konečnom dôsledku som šťastná, že práve nám to vyšlo a budeme mať v januári dcérku.
Toľko môj príbeh...

katvic
26. sep 2017

@misela103 podla mna v tomto doktori nevedia vsetko. Moze byt krasna blastocyta ale nevidia do nej aky je to geneticky material (teda pokial si embryo medate otestovat a este aj vyedy to neni na 100 percent). Vyzera super a nemusi sa chytit a naopak. Chapem ze si sa tozhodla pre odchod, ked ma clovek pochybnosti treba to riesit a hladat druhy, treti nazor. Drzim palce!

zaneta7
26. sep 2017

@ana1012 ahoj, prosim ta a odporucenie si mala potom od gyndasa? Lebo ja chcem ist tiez, aj po dobrych vysledkoch co mi robili v Car, zas nevysiel Ket, tak urcite niekde je chyba a v pondelok mam konzultaciu a mam taky dojem, ze dr. ma bude presviecat, ze testy boli dobre a ked tak ma bude tlacit do Imunovitalu

misela103
26. sep 2017

@oliva001 Ja GF nezazlievam ze to nevyslo len to že ma oklamali a ze si na vysetrenie nemozes zajst tam kam chcem ja! Ja im uz proste neverím a odchadzam a nehovorim ze to v brne vyjde s mojou diagnózou je to tazke lebo nikto neviem ako vajecniky zareaguju a nakolko ja prirodzene mozno otehotniem tak na 0,5% nakolko mam vajcovody nepriechodne nemam inu moznost ako ist do CAR. Na tu repro imuno som chcela ist do NR pretoze iba tam robia podrobne vysetrenia a nechceli mi dat papiere aby som si tam mohla zajst... Lebo ze v GF to stoji len 50 eur ano stoji to len 50E lebo urobia povrchne testy a v NR to stoji o dost viac ale ja si to budem platit tak preco mi tie papiere nemohli dat? to nechapem... Alebo rovno prečo ked si tam clovek zajde do toho CAR-u lebo im proste nejde otehotniet a v CAR neurobia najpr vsetky potrebne vysetrenia naraz a nieze to rozkuskuju a az potom ideme nieco robit napr. IUI alebo IVF nas hned tlacili do IVF nakolko mam diagnozu taku ako mam najprv len hormonalny profil a spermio urobili tie zakladne po neuspechu zas genetiku iba a to bolo vsetko... aj ked ja viem ze s PCOS je to naozaj tazko ale moze byt pricina aj inde tak preco to nepreverit hned?? to nechapem...

ana1012
26. sep 2017

@zaneta7 áno, tebe dá gynekológ a mm obvodný 😊

misela103
26. sep 2017

Ja sa nikomu nesnažím GF vyhovoriť len som sa tu snažila priblížiť svoj príbeh a ako som pochodila v GF ja tiež som zo začiatku z nich mala dobrý pocit naozaj a aj to som vedela že to je o peniazoch.... Ja som len sklamaná z prístupu k liečbe nič viac... Ja už nemám v nich dôveru tak som usúdila, že je teda zbytočné naďalej navštevovať ich centrum. Nikto nevie povedať dopredu čo bude... možno by nám 3 pokus u nich vyšiel a možno nie... kto vie... Ale keď tam budem chodiť s nedôverou tým si na psychike teda vôbec nepomôžem. Musíte mať dôveru v tom čo robia to je základ. Si myslím ja. Nechcela som nikoho raniť ani nič podobné svojimi príspevky, ak som sa niekoho dotkla tak sa ospravedlňujem ❤

sonelka
26. sep 2017

@misela103 ahoj, aj ja som bola nespokojná s gyn fiv, nie preto, že sa to nepodarilo, ale prístup. aj som to tu písala, aj som napísala harbulákovi mail, čo sa mi nepáčilo, a tak si ma pozval na sedenie, a dobre sme sa tam povadili. Ide im len o peniaze a o nič iné, žiade súcit a snaha pomôcť. aj nás oklamali, čo sa týka embryí. embryológ tvrdil, že nie sú také ako by mali byť, a ked stom to povedala harbulákovi, tak by ma očami preklial, čo si to vlastne dovoľujem povedať. Skús nájsť môj príbeh, a prečítaj si ho...

misela103
26. sep 2017

@sonelka No my sme mai tiež problem s embryológom tiez povedal ze embryjko krasna blastocysta a nakoniec mi dr povie ze to nebolo 100% tak sa to dalo cakat nechapem potom naco mi to vkladali no zato aby sa to ivf uskutocnilo a bolo im zaplatene... keby viem kde hladat rada si ho precitam 🙂
A vy ste teraz v ktorom CAR?

misela103
26. sep 2017

@sonelka Veď ty si z NZ ako ja 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre