Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sonulka81
16. sep 2013

@kora77 nie v utorok pregnyl a vo štvrtok punkcia

nancsy
16. sep 2013

@kora77 ved to si pamatam, ako sme sa o tom bavili.ja yz teraz uvazujem,ako to v praci vyriesim hlavne s dovolenkou... ale to budem riesit az v tyzdni punkcie. chcem sa ra spytar, ked si si pichala injekcie, pichala si si do brucha? ja si picham na jednu stranu diphereline a na druhu stranu gonal. v poslednom case ( hoci striedam strany) mi ihla ide velmi tazko, boli ma to a kym sa tekutina dostane pid kozu, trva to ovela dlhsie ako zo zaciatku.tak mi napadlo, ci sa to neda pichat aj inam.dakujem za odpoved. dnes vecer ti budem drzat palce...

mimimer
16. sep 2013

@bobulab je mi to luto, ale musis si povedat, nevadi, ideme dalej! Bol to prvy pokus! Pozri, skus teraz tie mrazene, ja som musela ist odznova, pretoze som nic zamrazene nemala. Pri druhom sa mi uchytil maly, kt. ma teraz tri roky a aby som mohla mat druhe, musela som opat podstupit cely proces odznova, pretoze som nemala opat nic zmrazene. Baby, este Vam poradim, pred tretim zakrokom som nasadila vitaminy aj muzovi, tusim sa to volalo Fertilman. Neviem, ci pomohlo prave to, mal predtym stale zly spm, no tentokrat okrem dvoch, ktore sa uchytili (no jedno odumrelo v 6.tt), mam zmrazene este dalsie tri... ako stale pisem, netreba zufat, treba bojovat. Myslim na Vas a drzim prsty! 😉

bobulab
16. sep 2013

@mimimer ahoj, dakujem za podporu....a da sa uspiet aj z mrazených?tých sa vkladá pre uspesnost asi viac, vsak?

bobulab
16. sep 2013

my sme mrazili 2 hned, ostatne potom a jedno bolo take krasne vyvinute ako to, co sa vkladalo...

kora77
16. sep 2013

@nancsy to som si vsimla aj ja, ale som si myslela, ze sa mi uz otupila ihla a tak som si vymenila. ja som si pichala nielen do brucha pod pupok ale aj vedla pupku...proste tam, kde som nevidela predosle vpichy a pichala som si to na etapy...akoze trocha som potlacila, chvilku pockala a zas...jednu striekacku na 3x.
A to pero mi robilo modriny aj ked ma to vobec nebolelo.
Neviem, ci sa to da aj inam ako do brucha.

gelinka75
16. sep 2013

@kora77 ty si pouzivala na kazdy vpich tu istu ihlu? 😕

gelinka75
16. sep 2013

@nancsy nemusis striedat strany, to neviem kto vymyslel a ano ked uz dlhsie pichas ide to tazsie, akoby sa telo uz branilo tym pichom..vela krat to tu baby pisali a mne to robilo tiez

gelinka75
16. sep 2013

@bobulab mrazeme maju v GF polovicnu sancu na uspech, toto mi lekarka povedala a aj to maju v statistikach

gelinka75
16. sep 2013

@nancsy niekto picha do ramena, proste to musi ist pod kozu do tuku a hotovo

bobulab
16. sep 2013

@gelinka75 takže nam odporuci vklad 2, vsak?

gelinka75
16. sep 2013

@bobulab ak sa pekne rozmrazia tak davaju 2, v podstate na tom protokole od notara podpisujete aj s akym poctom suhlasite 🙂 drzim palce na dalsi vklad

nezabudka8
16. sep 2013

@erin365 ahoj.ako na kontrole? Kedy ste sa dohodli na ket?

jomini
16. sep 2013

@gelinka75 ..ja tu statistiku pri ket musim vylepsit 🙂

vodnari
16. sep 2013

Tak mi pomaličky začíname. muž bol dnes na spermiograme a odporučili nám vzorku zamraziť. A ja teraz čakám na menštruáciu a na 3 DC idem na krv. menštruáciu mám dostať 1.10. dúfam že mi nebude meškať. a prvého tiež nastupujem do práce. 😉

macka23
16. sep 2013

Ahojte, baby ked ste cakali na schvalenie IVF od poistovne, potom schvalili, aj vam volali z centra ze uz to je schvalene? Tak som to pochopila na poslednej konzultacii, tam sme sa dohodli este na 1 IUI, ale medzicasom sme sa s muzom rozhodli ze pojdeme hned do ivf. Ci tam mam volat ja? Vdaka 🙂

sonulka81
16. sep 2013

@macka23 oni zavolajú,že je to schválené a hned si treba dať termín na konzultáciu ohľadom už termínov vyšetrení...

nancsy
16. sep 2013

@gelinka75 ja mám toho tuku skutocne dost 😀

nancsy
16. sep 2013

@gelinka75 veď to... Mne to picha muž, alecitim to , celé je to veľmi tvrde a boli ma to...
Ale nevadi, inak to asi nejde

nancsy
16. sep 2013

@kora77 tie inzulinove ihly su na to najlepšie, su veľmi tenké- dozvedela som sa to tu na fóre🙂 už si pripravená na pregnyl?

nancsy
16. sep 2013

@macka23 ony ti zavolajú, ked to bude schválené.mne predtým zavolali aj z poistovne, deje to schvalene.potom volali z gyn fivu

blavabla
16. sep 2013

@vodnari drzim ti prsteky babulka... 🙂to mal taku kvalitku materialu?

sonulka81
16. sep 2013

@blavabla no my sme mali mizernú kvalitu a mrazením sato ešte zopsulo.....viacej.Museli použiť všetky 3 vzorky na jeden pokus a aj tak to bola bieda.boli len 3 embryjká z toho dve málo bunkové vložili a to tretie sa ani neoplatilo mraziť.Pri druhom a čerstvej vzorke to už bolo iné a teda aj úspešné

macka23
16. sep 2013

@sonulka81
@nancsy
dakujem..tak cakam telefonat 🙂

kora77
16. sep 2013

@nancsy uz mam PO! nebolel ma vpich ale az potom...

bejuska4
16. sep 2013

Baby, natrafila som nahodou na vasu temu v suvislosti s gyn-fiv. Napadlo mi-podelim sa o aktualne dianie mojej blizkej kamaratky. Navstevovala gyn-fiv 3 roky, cely den cas sa snazili marne o babatko. Inseminacie, umele, nic. Vzdala to, odisla odtial a ako poslednu moznost riesenia si vybrala brno. Tam jej stanovili presne opacnu diagnozu ako v gyn-five, kde sa vsetky opakujuce sa navstevy a "liecbu" nechala slusny balik penazi. Aj ona, aj poistovna. Po mesiaci (!), odkedy sa zacala liecit v brne, je tehotna. Akurat konci 3.mesiac. Baby 3 roky vs. 1 mesiac. Nevravim,ze je to len otazka gyn-fivu, mam pocit, ze u nas je to jeden obrovsky biznis a ide hlavne o peniaze. Nedari sa? To je super, ved pride pacientka zas a zas. Ano, viem, napisala som to zjednodusene, ale cele sme to spolocne prezivali, viem o tom svoje. Prajem vam vsetkym len to najlepsie a hlavne zdrave a krasne babatka!

tinka9075
16. sep 2013

@bejuska4 ja som bola na tom tak ako tvoja kamoška tiež som chodila do GF a nič len ma tlačili do IVF a stálo nás to pekný balík penazí a nič z toho 😒 😒 potom sme šli do Brna a tam mi doki povedal že či sú na slovensku lekári v centrách sprostý že načo mi robili ivf keď mne stačí iui tak mi spravil doki iui a hne´d sa podarila a dnes sa už teším z dvojičiek 🙂 🙂 v Brne majú v centrách viac báb zo Slovenska ako z Čiech 🙂 🙂 len ma mrzí že som tam nešla skôr už som mohla deti vodiť do škôlky a nie sa trápiť po sk centrách 😖 😖

mimimer
16. sep 2013

@bobulab statistiky su statistiky, Ty sa sustred na svoje embryjka, ako vravim, nie je to vzdy pravda... mojim trom kamoskam to vyslo prave zo zmrazenych... dokonca ta posledna to jedno mala zmrazene 4 roky! A teraz je z nej krasne dievcatko... mysli pozitivne, drzim prsty! 😉

mimimer
16. sep 2013

@bejuska4 uz som to pisala skor, ale nemozeme odsudzovat nejake centrum na zaklade individualneho pripadu... prve IVF som podstupila v inom centre, kedze som tam nebola spokojna, zmenila som miesto... a v GF mi velmi pomohli... a to 2krat! A mnohym dalsim mamickam... preto si treba vyberat centrum podla toho, kde sa kto citi dobre... nastastie mame na vyber... 😉 Tesim sa z Tvojej kamosky, prajem vsetko dobre 🙂

vodnari
17. sep 2013

@blavabla ževraj nieje to v norme ale zatiaľ jeho najlepšie.... 😉 tak to sa už musí podariť....a ako sa máš? ako si to užívaš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre