Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 ahoj, dakujem pomýlila som sa som pred 2 pokusom o umelé oplodnenie. Dnes som zbehla do gyn fiv a doktor ma pozrel cez ultrazvuk, povedal že by to nemalo byť problém, tak mi aj pichli dipherelin sestričky no ale ak by som na kontrole čo je 4 deň mrchy mala .... neviem čo, tak potom sa celá príprava stopne a začne až budúci mesiac. Neviem, snád vedia čo robia.... zisťujem či náhodou niekto nemal taký istý problém

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa este aj take je. ze ma zlu polohu? 😕 ale bude v poriadku nie? vyseldky nemam vsak este asi 2 tyzdne

gelinka75
1. okt 2012

@boobaa tu skor kazdej meska ako pride skor 😉 zistuju ci si odkrvacana, ci nemas cysty alebo mozno ci sa ti netvori folikul, potom by dipherelin nezaucinkoval, preto ho davaju skor

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 no dr. vravela, že srdiečko pekne bije, len to nevedela zmerať, vraj niečo o polohe vravela, neviem čo už presne. Ale povedala, že zatiaľ je všetko v poriadku. Chcela aby môj gyn, keď mi vypíše záverečnú správu to mal kompletné. Tak hádam je všetko OK. Sa mi zdalo, že to je už dlhšie čo čakáš na výsledky. Výsledky mali byť do 3 týždňov? 😉

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa aha tak ked povedala, ze je vsetko ok, tak je to fajn, vsak to je este malinke, ani sa necudujem, ze to nie je tak dobre vidno 😉 genetika trva 5 tyzdnov tak este chvilu si pockame

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 nie všetko je ok, žiadne cysty, ani nič podobné. dnes mi robil ultrazvuk kvoli tomu. proste len prišli skôr, to asi z toho stresu :( tak nič, budem čaka ť do štvrtkovej kontroly a modliť sa aby dipherelin zabral

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 nevieš prosím ťa čo presne má vykonať ten diphereline v mojom tele??? z príbalového letáku toho veľa neviem, a lekára som sa neopýtala...

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 tak snáď bude všetko v poriadku. 🙂 Aj si už platila za tú genetiku?

gelinka75
1. okt 2012

@boobaa mne to vysvetloval harbulak, ze to blokne cely cyklus a telo prestane produkovat vlastne pohl. hormony, proste ti to tym cele odstavia a preco sa nespytas ked nevies? ved nato su tam

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa nepytali po nas ziadne peniaze, ze to cele plati poistovna u oboch, nastastie, neviem kolko to stoji, ale ze to je dost drahe

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 tušim nejaký 1500,- EUR, to je super, že to všetko platí poisťovňa

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 ja som zabudla, doma som si na to spomenula že ešte na túto otázku nepoznám odpoveď. chudák Drábek, toho vždy spovedám aj 40 min 🙂 No tak už to páchem, dakujem ti. Dnes mi povedal, že mám peknú sliznicu na maternici tak by mal aj napriek špineniu dipherelin zabrať. Boože všetko je tak hrozne zložité. Som z toho na nervy.

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa vazne? to som nevedela, ze az tolko 😕

@boobaa neboj nic, bude to vsetko ok, postupne krok za krokom sa dopracujes az ku vkladu, keby nieco tak kludne napis a vzdy ti tu niekto poradi 🙂

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 dakujem, všetky ostatné veci ovládam naspamäť, ja som absolvovala minulý rok umelé oplodnenie, len vtedy bola mrcha poslušná, mala som 2 krásne dievčatká, len sa mi narodili v 7 mesiaci, nemali vyvinuté plúcka a umreli mi ☹ každý deň prežívam ten deň hrôzi dokola a dokola. Po roku sme sa rozhodli ísť si do gyn fiv pre nové babatko, a začať žiť od znova. snád sa na nás konečne usmeje šťastie a budem mať vytúžené babatko.

gelinka75
1. okt 2012

@boobaa ach jaj to mam mrzi :( ved v 7 mesiaci uz vedia zachranit deti, ci nie? ☹

boobaa
1. okt 2012

@gelinka75 nestihli, začala som ráno špiniť, inak ma nič nebolelo tak sme išli ,,pre istotu,, do nemocnice a tam mi povedali že som otvorená na 3 cm, ja že tak fajn dajte mi niečo a idem domov. Lebo mi fakt inak nič nebolo. no ale do hodiny čo mi nasadili infuzky som začala rodiť. nestihli mi dať kortykoidy aby sa malinkým vyvinuli plúcka rýchlo, proste nič... tak rýchlo odišli že som sa doteraz z toho nespamätala. každý deň ich mám pred očami... Musím začať žiť, dufam že mi k tomu pomôžu všetci svätí a budem mať babatko

rojica
1. okt 2012

@boobaa obdivujem ťa potom všetkom čím si si prešla...si silná žena...mne keby sa niečo také stalo ja by som to už asi nezvládla.....tak silno držím palčeky aby vám to tento krát vyšlo až do úplného konca a tešili sa z vytúženého bábätka.... 🙂

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 tuším mi to vraveli v GF, ešte na začiatku som sa na to pýtala. Tuším 1500 - 1700,- mi vraveli. No riadna pálka 🙂

boobaa
1. okt 2012

@rojica dakujem ti, nie je to lahké, na vonok sa tvárim že som to spracovala ale každý boží deň na dievčatká myslím, aj včera som si poplakala. žiť musí ďalej ale bez babatka to u mna stráca zmysel :( viem že nie som jediná čo prežila také peklo a nakoniec sú ženy šťastné. verím v šťastný koniec 🙂

rojica
1. okt 2012

@boobaa tak treba len veriť a myslieť pozitívne aj keď je to naozaj ťažké, my ženy sme silné...ale túžba po bábätku je ešte silnejšia.... 🙂....a to čo si prežila to sa nikdy nedá spracovať a neboj budeš aj ty šťastná mamina..... 😉

gelinka75
1. okt 2012

@maruskaaaa asi si to mylis s PIGD tam vysetruju embryjka a to stoji tolko asi, ci nie? no to je jedno, hlavne, ze to neplatime my 😀

maruskaaaa
1. okt 2012

@gelinka75 no jasne, hlavne že to platí poisťovňa to je dôležité. 🙂

gelinka75
1. okt 2012

@boobaa prezila si si svoje a si statocna, kazda z nas ma tu nieco za sebou, musis hladiet dopredu a verit, ze budes mat babatko, ktore ti nahradi tu stratu aj ked na ne asi nikdy neprestanes mysliet 😔

rojica
1. okt 2012

@boobaa môžem sa ťa opýtať chodíš do GF? alebo do druhého centra?....

pgaba
1. okt 2012

ahojte, chcela by som sa spytat, ci ste niektora nebrala-nepychala luveris naraz dve ampulky - ako to fakticky funguje. Dnes poobede mi sestricka oznamila po kontrole, ze si mam pychat k dipherel..., gonal a luveris 2 ampulky a ostala som pafff - kym som sa spamatala polozila telefon. Vopred dik za radu.

pancuska
1. okt 2012

@maruskaaaa To bude asi chlapec,keď už teraz neposlúcha 🙂 ale to prejde! Hlavne že ti už neni zle! A už máš aj brušenko? Tak pôjdeš ešte do GF? Dokedy sa tam musí vlastne chodiť? No ja mám dilemu,lebo robím na 3 smeny aj keď nočná mi vyjde raz za mesiac! Buducu stredu 10.10.začínam pichať Diphereline (to budem robiť ráno) a potom keď dostanem menzes(to budem v noci) na 2dc-4dc kontrola a tak neviem o ktorej to budem pichať a či to zmáknem aj sama!?? Už som sa pýtala aj báb a tak môžem sa aj teba! A veľmi ťa bolievali vaječníky pri stimulke? Lebo ja v robote zdvíham a tak či to nevadí? Keď tak sa dám na pnku ale by ma doma rachlo!Harbulak ma poslal na matriku,obvodnej a na hematologiu kvoli vrodenej trombofilii...

maruskaaaa
1. okt 2012

@pancuska Hlavne, že to bude zdravé, na pohlaví mi nezáleží 🙂 Bruško trošku mám, vo štvrtok idem do GF, lebo naposledy bilo srdiečko, len sa bábo nepodarilo zmerať. Tak tam idem ešte raz a už by mi mali vypísať záverečnú správu, ak bude všetko OK. Pri stimulke ma pobolievali trošku vaječníky, skôr som bola taká obrovská naliatá, nevládala som sa ani hýbať, obúval ma manžel, nedokázala som sa ani ohnúť. Ale po odbere to prešlo, mala som 18 vajok. Ak sa ti dá, choď radšej na PN, aby si nedvíhala ťažké veci, aby si si neublížila. Robota neutiečie. Treba sa šetriť moja. Pichanie zvládneš neboj, mne injekcie miešal muž, ja som si to pichla do brucha a on mi to len dopunpoval, taká spolupráca vzájomná. Lebo mi sa obaja bojíme ihiel a krvi. Ale zvládli sme to. Pichala som každý deň ráno o 7.00, to mi najviac vyhovovalo. Ja som tiež len doma, nikam nechodím, oddychujem, trošku pracujem, ale len mierne.

belalinda
1. okt 2012

Ahojte baby, uz dlho som Vas necitala, neviem co je nove... Dufam, ze ste uz vsetky tehu 😉

rojica
1. okt 2012

@belalinda ty ako čo máš nové? 🙂

belalinda
1. okt 2012

@rojica ja uplne nic... Cakam na mrchu po laparke.... 😉 Ked clovek chce aby prisla tak nic a ked nechce aby prisla, tak pride raz dva... 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre