Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
24. júl 2012

@maruskaaaa zvladnes, ja som pichla prvu sama, som si hovorila, hlavne to dostat pod kožu 😀 to je jedno ako, potom som uz cibrila len techniku, kolmo je lepsie, menej boli 😀

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa predoperačné ešte nemám zajtra si idem k obvodnému pre výsledky z krvi + moč s tými výsledkami idem vo štvrtok na predoperačné kde mi urobia EKG ale neviem či záverečnú správu mi urobí internistka alebo ešte od nej musím ísť obvodnému

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 záverečnú správu urobí asi internistka, daj potom vedieť, ako si dopadla 😉

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa na krv som bola minulý piatok doktor mi vypísal papier na predoperačné a povedal mi že pre výsledky si mám prísť v stredu tak som sa na štvrtok objednala k internistke

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa určite dám vedieť 🙂 dúfam že bude všetko v poriadku len jedného sa obávam manžel má B negativ krv a ja mám tiež B len ešte neviem či negativ alebo positiv lebo keď budem mať positiv tak sa mi môžu tvoriť protilátky ževraj takže sa musím modliť aby som mala po tatovi krv 🙂

dadenka111
24. júl 2012

@maruskaaaa ak zvladnes dipherline, tak na Gonal sa ani nepytaj 😀 je to take ako inzulinove pero a to zvladne tusim aj dieta pichnut. 😉 To bude brnkacka. Akurat sa mozes spytat napriklad ako sa nastavuje davkovanie a mozu ti spravit prve nabitie 😉 . Raz som si musela gonal brat zo sebou na cestu a pichala som si ho v aute 😎 a mne sa tiez lepsie pichalo vecer. rano by som nacas nezvladala. 😕

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 nemusíš sa toho báť, aj keby to tak bolo, tak ti dajú nejaké lieky počas tehotenstva, aby neboli problémy. Som čítala o tom už nejaké veci, takže sa ničoho neboj 🙂

maruskaaaa
24. júl 2012

@dadenka111 Daduš, ale ty si už ostrieľaná alchýmistka, ty pichneš hocičo hocikedy. Ale neboj, vo štvrtok mi dáš inštrukcie a budem pichať jedna radosť 🙂

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa ja som si to dnes tiež študovala aj švagriná mi čo to vysvetlila je zdravotná sestra...nesmiem mať teraz pozitívnu krv ale čítala som že pri prvom by nemal byť problém ale pri druhom keby chceme ....tak snáď budem mať po tatovi krv 🙂 uvidím zajtra či som tatova alebo mamina 🙂

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 a čo ti k tomu bližšie švagriná vravela?

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa že aj keby sme mali opačný RH faktor tak že prvé dieťa by to nemalo ovplyvniť a že by mi dali niejaké lieky keby bolo treba.... že skôr keby chceme druhé dieťa vtedy by sa mohly tvoriť protilátky proti plodu
http://hospital.blood.co.uk/library/pdf/2012_pr...
skús si toto prečítat

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa

Systém Rh môže spôsobiť problémy v tehotenstve, a to vtedy, ak je matka Rh- a plod po otcovi získal Rh+, ide o takzvanú Rh-inkompatibilitu. Prvé tehotenstvo nemusí spôsobovať ťažkosti, pretože matkino telo sa ešte nikdy predtým nestretlo s Rh+ faktorom. K tomu dochádza väčšinou až počas tehotenstva, pôrodu alebo potratu (po ôsmom týždni tehotenstva), keď sa do matkinho tela dostanú krvinky plodu.

Počas ďalších tehotenstiev, ak je plod Rh+, ničia matkine protilátky krvinky plodu, čo môže viesť k úmrtiu plodu ešte v maternici (dochádza k celkovému hydropsu plodu – hydrops fetus universalis) alebo k ťažkej popôrodnej málokrvnosti (anemia neonatorum) a žltačke novorodenca (icterus gravis neonatorum).

Preto sa má u každej tehotnej počas prvého trimestra vyšetriť krv na Rh-faktor a prítomnosť protilátok. U Rh-negatívnych žien sa potom vykonáva vyšetrenie na protilátky i v druhom a treťom trimestri a stanovuje sa ich množstvo. Ak množstvo protilátok stúpa, je nutná hospitalizácia.

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 no pekne, až mi z toho zostalo zle, ja tiež neviem, akú mám skupinu. Dozviem sa to až z predoperačných výsledkov. Dúfam, že to bude O.K.

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa neboj všetko bude ok... aj ja pevne verím... zajtra sa dozviem idem si pre výsledky k dokimu ...

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 aj ja verím, že všetko bude ok, daj potom vedieť 😉

weroni88
24. júl 2012

@maruskaaaa určite dám budem ťa o všetkom informovať 🙂

maruskaaaa
24. júl 2012

@weroni88 🙂

mimi1111
24. júl 2012

@weroni88 juj keby som ja vedela co znamenaju tie skratky 😀 😀 tak dufam ze nam to obom konecne vide

weroni88
24. júl 2012

@mimi1111 a ktoré konkrétne myslíš 🙂 tak to dúfam aj ja budem nám obom držať palce 🙂

mimi1111
25. júl 2012

@weroni88 IUI KET aky je rozdiel uz mi s toho hrabe 😀

weroni88
25. júl 2012

@mimi1111 IUI je vnútromaternicová inseminácia čiže ti zavedú do maternice manželove spermie približne vtedy kedy budeš mať ovulku ja som bola 3 x na IUI ale ani raz sa to nepodarilo a KET je kryo embryo transfer čiže rozmrazené embryjká ktoré získali odberom vajok a dali ich zamraziť

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 presne tak, ja som bola tiež 3x na IUI a nič, inak s tým môže každý rátať, je tam mizivá úspešnosť. Ale tak každej jednej to naordinujú pre IVF, tak som to tak aj brala.

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 ahoj podľa mňa to bola strata času a peňazí už som mohla mať dávno Ivf za sebou a už som možno mohla tehuľkovať

gelinka75
25. júl 2012

@bimbo37 ja som nebola ani raz na IUI, neposielaju nato kazdu 😉

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 presne ako hovoríš, tak ale ja som to tak brala, že musia aj oni z niečoho žiť, mne dal dr. najprv dva pokusy a potom mi pridal ešte jeden, že kým budeme čakať na potvrdenie žiadosti, takže tak. Ale ja som už absolvovala IVF, mala som PK a úspečne, takže sa teším potichu, 7.8. idem na sono, tak zatiaľ potichu dúfam a verím, že bude všetko ok. A ty si na tom ako momentálne?

bimbo37
25. júl 2012

@gelinka75 tak potom ty si bola s tých vyvolených, hehe. Ale nie 🙂 Ja čo som sa bavila s babami, aj tie čo boli so mnou na IVF a s kámoškami čo to absolvovali dávnejšie tak každá bola aspoň 2 krát na IUI. Ale asi je to fakt individuálne, podľa toho aký má ktorá problém.

weroni88
25. júl 2012

@bimbo37 jéééééééj tak teda gratulujem a nech všetko dobre dopadne 🙂 ja som momentálne od pondelka začala pichať Gonal v piatok idem na krv a ultrazvuk tak som zvedavá aké a koľko bude vajok či vlastne rastú no a potom ma čaká zbytok injekcii OPU by som mala mať tak okolo 3-4 augusta ale to je rátané len približne

bimbo37
25. júl 2012

@weroni88 no super, tak držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂

denda29
25. júl 2012

ahojte..
Mozem sa pridat?
Ja tiez chodim Gyn-fiv
Dnes bola na 1IUI vsetko prebehlo v poriadku len mam otazku ci ste aj vy potom mali bolesti? Ja mam bolesti v podbrusku a aj som krvacala trocha. je to normalne?
Dakujem zatial za odpovede

gelinka75
25. júl 2012

@bimbo37 kiez by som bola vyvolena a mala väcsiu sancu na prirodzene tehu, IUI je ovela setrnejsi zakrok ako cele IVF, preto je to ich prva volba aspon to si myslim, GF ma na stranke aj napisane pre koho je IUI urcene, my zial do tejto skupiny nepatrime..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre