Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

belalinda
13. aug 2012

@jomini dakujem 🙂 Zatial mame za sebou 2 konzultacie... Kopu vysetreni som uz mala absolvovanych, robili mi len niekolko dodatocnych a diagnostikovali PCO... Teraz ma caka LSK (+ drilling) a potom sa uvidi co dalej... Ja som vsak presvedcena ze potom uz to pojde ako po masle 😉
Ty si na tom ako?

jomini
13. aug 2012

@belalinda cize sa chystate na ivf, alebo laparka a snazilkovanie? my chodime do GF od konca decembra, mame za sebou ivf a jeden ket neuspesne..teraz hutame, co dalej :D tento tyzden ideme na konzultaciu, chcu nas poslat na genetiku..neviem, co bz este bolo vhodne vysetrit, robili mi len hormonalnz profil, stery a imunologiu. Ake vysetrenia ti robili?

gelinka75
13. aug 2012

@jomini diky. tak to aj ja dufam, len pocity mam zmiesane, uplne som zblbnuta, bojim sa zas sklamania, ze mm bude smutny, on sa boji ze ja budem smutna, no je to na palicu 😀 nejak to uz prezijeme

gelinka75
13. aug 2012

@jomini ked mi to nevyjde teraz tak si dam spravit aj ja genetiku a hematologiu a nejake veci co treba, potom mi poradis, tu imunologiu ti robia tu? alebo idete do tej prahy

gelinka75
13. aug 2012

@belalinda ahoj, vitaj a podobne aj tebe, nech sa to coskoro zadari, ku komu chodite?

jomini
13. aug 2012

@gelinka75 neboj, kazdy ma obavy, nemysli na to, KET sa podari, uvidis 🙂 drzim ti palce, kedy mas cca vklad?
..ja som vysledok KET zvladla v pohode a pri ET sme plakali este tyzden, ked nie viac.

jomini
13. aug 2012

@gelinka75 imunologiu mi robili pred ivf, zevraj to mam v poriadku, som zvedava, kam vsade ma stenova posle..budem neodbitna :D ..este sme sa doma nedohodli, mm chce ist koncom septembra do brna na soft, ja by som este vyskusala jedno ivf v GF..dilema

gelinka75
13. aug 2012

@jomini asi o tyzden by mal byt, teraz som 8DC, vo stvrtok chcem ist na kontrolu a potom sa uvidi, tak tiez si myslim, ze po ET je to asi najhorsie, teraz uz budeme trocha obrneni, fakt neviem co cakat, ja som mala po ET hodnotu na 0 este aj dr. povedala ze kruta nula tam bola ☹ potom nechapem co som mala dusikov

gelinka75
13. aug 2012

@jomini to myslis imunologiu proti spermiam? to tusim robili aj mne, ale tu inu myslim, ze proti trofoblastu ci co a to robia v prahe ale su tam strasne dlhe cakacie doby, to by bola sranda, ze keby okrem nasich blbych diagnoz by sme mali problem aj v tomto smere, akoby uz nestacilo toto

bimbo37
13. aug 2012

@anjelicek27 ahoj, no mňa nebolela hlava, ale strašne som začala jesť sladké, čo som pred tým jedla len keď som mala dostať 🙂, inak nič viac, vôbec nevraciam, všetko v pohode. Akurát mi strašne smrdí alkohol a cigaretový dym. Keď si dá priateľ pivčo, alebo vínko, tak normálne nemôže spolu spať 🙂

belalinda
13. aug 2012

@jomini zatial by som chcela len lsk a snazilkovanie... Zalezi ale ako dopadne hlavne priechodnost vajcovodov....a LSK celkovo... Ja mam za sebou zakladne veci, HP, stery, histologiu, cytologiu, virusy, protilatky, stitnu zlazu, 3 mesiace folikulometrie... Uz mi chyba len ta LSK. Ak by to bolo na IVF tak urcite az buduci rok by som sla, mame tam este rozplanovane nejake cesty, takze dovtedy by som dala poslednu sancu tete prirode :-P Vy ste toho celkom slusne stihli za relativne kratky cas 😉 Len skoda ze to nevyslo tak ako malo.... 🙂 Neviem co by Ti take mohli este vysetrovat 😉 Snad ta genetika Vas posunie dalej! Budem drzat palce!

belalinda
13. aug 2012

@gelinka75 Dakujem, strasne je to super ako sa tu baby podporujete! Palec hore! Chodime k dr Stenovej, zatial sme boli iba par krat a dufam ze uz ina par krat pojdeme :-P

gelinka75
13. aug 2012

@belalinda ano je to tu fajn, hlavne aj co sa tyka vymeny infosiek 🙂 ja tiez chodim k dr. stenovej

belalinda
13. aug 2012

@gelinka75 Sa mi zda ze tu vsetky k nej chodime 😉 Dufam ze sa coskoro presunieme do casti fora o porode 😉 Co citam tak spominas nejaku blbu diagnozu... to je aka ak sa smiem spytat?

gelinka75
13. aug 2012

@belalinda tak blba ako blba, mam len jeden vajcovod a mm zly spermiogram, takze to nie je vyhra a aj vek je proti nam

maruskaaaa
13. aug 2012

@gelinka75 ešte sme mladéééééééééééééé, žiaden vek, vieš aké budeme zodpovedné mamičky? 😎

jomini
13. aug 2012

@gelinka75 ked sme podpisovali ziadost o ivf, tak mi stenova vravela: ,,podla vysledkou nevytvarate ziadne protilatky proti spermiam, vajickam ani embryam,, ..a to doslova, tak naozaj netusim, odkial to mala, kedze sa to robi jedine v cechach..no upozornovala ma, ze na vysledky z imunologie sa caka jeden mesiac.. musim sa jej opytat v stredu.
Nestras 😀 ved ti si uz skoro TEHULKA..ziadne diagnozy sa nekonaju 😀

Niekedy mozu progesterom v tele ukazat dusika na teste..no tento mesiac budes ma HCG ciarku 🙂

gelinka75
13. aug 2012

@maruskaaaa to teda budemeeeeeee, mas pravdu, do dochodku daleko 😀 😀

gelinka75
13. aug 2012

@jomini mne vravela, ze proti spermiam nevytvaram, tak uz som z toho dopletena, lebo som citala, ze ten trofoblast robia v prahe a tusim aj v martine ale to nie som si ista, zeby to GF niekam posielal ked to trva tak dlho? ale to ti len idu robit nie?

maruskaaaa
13. aug 2012

@gelinka75 presne tak, my si predĺžime mladosť 😀

maruskaaaa
13. aug 2012

@gelinka75 dnes som nafúknutá ako balón, dúfam, že to nebudem OHSS. Aj ty si bola taká nafúknutá?

belalinda
13. aug 2012

@gelinka75 hmm tak to mate z kazdeho rozka troska 😉 Ale urcite este nie je vsetko stratene! O to viac Vam budem drzat palce 😉

gelinka75
13. aug 2012

@maruskaaaa hej ledva som zapla nohavice, ved si predstav tolko vajec v bruchu ked ma 2 cm na velkost 😀 ak vies cikat tak to je v pohodke, pri OHSS sa zadrziava voda a aj hrubne pás

jomini
13. aug 2012

@belalinda aj ja drzim palce, nech sa rychlo podari babo 🙂
..napr. mne sa po laparke a kyrete tvorila krasna sliznica a foliky, vsetci zasli ze aka nadherna sliznica, maternica, foliky..no uz bez vajcovodov..paradox..a pri ivf som musela brat estrofen na rast sliznice.

maruskaaaa
13. aug 2012

@gelinka75 no cikať chodím stále, len sa mi strašne zväčšilo brucho. A nebolo ťa nič?Ako myslíš, že hrune pás? 😉

jomini
13. aug 2012

@gelinka75 praveze mi to uz robili este pred prvym ivf..tiez som z toho doplena..lebo po stenovej vyhlaseni, ze ziadne protilatky proti spermiam, vajicka, embryam nevytvaram..som citala, ze toto vysetrenie robia len v prahe.. naozaj nechapem, v stredu sa opytam, co mi presne robili 🙂

gelinka75
13. aug 2012

@jomini dobre opytaj sa a budeme mudrejsie, vlastne ty uz ides na konz. tak som zvedava co poriesite, drzim palce, ja som ju chcela ukecat, ze aby sme podpisali novu ziadost na IVF aj ked idem na KET, ved aj tak budeme cakat a len sa smiala, ze to nie, ved potrebujem aj pauzu mat 😀 sestricka len gulala ocami

gelinka75
13. aug 2012

@maruskaaaa no ze obvod pasu sa ti zväcsuje, lebo sa vnutri hromadi voda, bolelo ma tak ako okolo ovulacie, take tlaky bolestive, len asi 10x väcsie ako bezne mavam a aj pri cikani bolelo vnutri, pomaly kazdy pohyb som citila

belalinda
13. aug 2012

@jomini to dufam aj ja, ze po laparke bude vsetko krasnucke ruzovucke... A ze sa zadari 😉 Ved ludstvo je zo dna na den mudrejsie, urcite nieco vymyslime a mamicky budeme coskoro 😉

gelinka75
13. aug 2012

@belalinda a ako dlho sa snazite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre