Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
16. aug 2012

@maruskaaaa dakujem pekne si zlatučká 🙂 to ano stále sme spolu a stále sa máme radi a lúbime sa stále rovnako len niekedy je nám smutno a aj já mávam niekedy depku a musím sa vyplakať ☹ ale to ma prejde to sú len také stavy no tak tfuj tfuj tfuj budem vás čítať a sem-tam napíšem ako sa mám a ako tu pribúda tehuliek 🙂

maruskaaaa
16. aug 2012

@ivka3901 stavy mám aj ja z tých hormónov, ale dá sa to vydržať. Keď muž stojí pri tebe, tak to ide jednoduhšie. 🙂

belalinda
16. aug 2012

@dadenka111 dakujem za podporu, snad tam nebude uz nic ine! Je na slaktrafenie ked sa po kazdom vysetreni dozvies dalsiu diagnozu... 😉 Ale raz to babo isto pride 😉 ked dojdu vsetky diagnozy xixixi
Aj preto si myslim ze je uzasne ze sa tu mozeme takto podporovat, clovek je tym padom viac v poho a ma vacsiu sancu na uspech 🙂
Skoda, ze to Tebe nevyslo... Ty si mala/mas esty iny problem?

jomini
16. aug 2012

@gelinka75 ejjj, to je super, krasna sliznica..ja som vypestovala pri giga davke estrofenu 4x3 na poslednej kontrole len 7mm a dva dni nato som mala KET. tak si uzite posledne dni vo dvojici 😀

gelinka75
16. aug 2012

@jomini no vidis, ty si mala nizku a ja mam vzdy dost vysoku, pri ET som mala 14mm, co je uz podla mna privysoka, lebo ok je do 12mm, takze ani nizka ani vysoka nie je dobra, ako si znasala estrofem? ja ho coraz viac citim, je mi z neho blbo

gelinka75
16. aug 2012

@lea1333 mrzi ma to s tvojim chlapom, mozno sa pozbiera a uvedomi sa, aj kvoli babetku 😔

gelinka75
16. aug 2012

@anjelicek27 dakujem, raz to vyjde, len ci teraz 😀

gelinka75
16. aug 2012

@ivka3901 mojmu som kupila macu a nechce, zacalo ho prehanat, uz si kupila? poslem postou, aby som to nemusela vyhodit, dala som zato nejak 10 eciek 😠

ivka3901
16. aug 2012

@gelinka75 ako chceš moja inak to mi ani nehovor opýtam sa nato tej pani čo nám to bude prednášať som zvedavá čo nám povie 😒 lebo já budem tiež brať dosť toho a aj nejaký gél potom čaj a tabletky 😒 na budúci týždeň tam ideme som zvedavá

gelinka75
16. aug 2012

@ivka3901 vsak ked budes chciet poslem postou, staci ak napises adresu do IP, je to maca bio v prasku pekne v takej plastovej doze, nesadne asi kazdemu

jomini
16. aug 2012

@gelinka75 pri et som mala 9mm, pri kontrole na ket vzdy vraveli, ze je krasna, no este stale nizka..nechapem, kedze sa to vylucuje. ..su baby, kt. otehotneju aj pri 6mm. Estrofen som citila dost, ale az pri zvysenych davkach, velmi ma boleli vajecniky..no v porovnani s mojou reakciou na gonal..malina

mimi1111
16. aug 2012

@anjelicek27 ja som zacala brat injekcie 7.8 cakala som na MS a 4DC som sla na sono a zajtra idem na krv a sono som zvedava co mi povedia uz to chcem mat za sebou lebo uz druhy den ma nenormalne boli hlava s toho vsetkeho len premyslam ci to vide.a este sa chcem spitat pri akych injekcii mam pit vela vody lebo nieco mozem dostat alebo coto som citala?

mimi1111
16. aug 2012

@maruskaaaa ja som dnes 10DC fuu a niekedy mi byva na grc ☹

annamary27
17. aug 2012

@mimi1111 ahoj,celkovo pri stimulácii by si mala viac piť 3-4litre denne,aby neprišiel hyperstimulačný syndrom/ohss/ja som ho mala našťastie len vo forme,že sa mi vaječníky po úspešnom et zväčšili na 9 a 15cm,ale vodu v bruchu som nemala, bola som aj tak jak balon pár dní.

gelinka75
17. aug 2012

@jomini ja som sa z neho dost nafukla, ci naliala vodou, tiez mavam take tlaky dole v brusku a je mi zle od zaludka nie stale, ale niekedy to pride tak, zeby som rovno vedela hodit sablu, takto zle mi nebyva ani ked som chora 😅 posledne dva dni ma velmi bolela aj hlava, vcera to uz bolo lepsie a z gonalu si co mala? 😕

maruskaaaa
17. aug 2012

@mimi1111 vydrž to, o chvíľu budeš mať aj ty OPU. Ja som dnes 14DC a OPU budem mať v nedeľu 16DC. Na dnešnej kontrole sa rozhodlo, že už nepichám, zajtra ešte pregnyl. Dr. mi dnes povedala, že dosť rýchlo mi tie vajka narástli, že až kukala čo sa deje. Tak uvidíme, ako to celé dopadne. A stavy mávam aj ja, včera v noci ma vaječníky boleli nehorázne. Už nevládzem ani zakašľať, len vydržať do nedele 🙂

gelinka75
17. aug 2012

@maruskaaaa tak supeeeeeeer, mas to za sebou, a odber mas teda v nedelu?

maruskaaaa
17. aug 2012

@gelinka75 no na šabľu je aj mne už druhý deň. Akoby tie vajcia už nemali miesta. Dnešná kontrola dopadla super, ešte nejaké vajcia dorástli, dr. sa nestihla čudovať. Ale mám rátať že málinko ich bude aj nezrelých, ale že to býva vždy. Vraj vynikajúco reágujem na stimuláciu a sliznica je v poriadku. Potešila ma, že už v nedeľu bude OPU, zajtra ešte pregnyl. Inj. som si pichla doma, znížili mi dávku gonalu pre istotu. Sestričky mi to chceli pichnúť, ale nemali čo, nechala som ich doma a dobre som spravila. Dnes bolo nehorázne veľa ľudí v GF 😀

minis
17. aug 2012

@belalinda ja idem na predoperacne bud. tyzden 23. v pondelok idem este na vyvolavacku a potom na 3.den cyklu mam ist na krv, ale spytam sa ci nemozem ist tu u mojho gyn., nechce sa mi trepat do ba. ale ze este anesteziologicka ma chce videt pred operaciou, tak uvidim ako to spravim, ked budem mat vysledky z interneho, jej zavolam.inak od obvodnej papier nemusis mat na interne, potrebujes od nej zdrav.kartu a objednaj sa na nejake interne 🙂. mne kazali doniest moc, nalacno a bla bla bla 🙂)))sak to ti sestricka povie cez telefon 🙂 nech uz je takto o 3 tyzdne, uz pojdem domov po laparke a budem vedet co dalej 🙂

gelinka75
17. aug 2012

@maruskaaaa preto som isla vcera, lebo viem ze piatok je brutal, uz som to zazila ked som mala v piatok kontrolu, tam sa nahrnu vsetky aj co im odbery vychadzaju na vikend, tesim sa s tebou, ze je uz pomaly koniec, uz len vydrzat do nedele, tiez som mala odber v nedelu, celu sobotu predtym som lezala a ratala minuty aby ma tych vajec uz zbavili 🙂

maruskaaaa
17. aug 2012

@gelinka75 Mňa hlavne potešilo, že dnes som si pichla posledné inj. Pekne som sa s injekciami rozlúčila, no hotový rituál - "vy sviňuchy jedny, čo ste ma tak trápili". No dnešné posledné pichanie bolelo jak fras, že modrina jak sa patrí. Ale už je potom. A ešte som sa potešila, keď mi OPU bude robiť moja dr., hormóny šťastia v tej chvíli sa mi vyplavili 😀 😀 😀 Keď pôjdem zajtra na pohotovosť na ten pregnyl, mám si doniesť aj ihlu a striekačku?

dadenka111
17. aug 2012

@maruskaaaa ake, ze na pohotovost pekne si pichni sama na rozlucku este Marus 😀

maruskaaaa
17. aug 2012

@dadenka111 Ty neblázni, až ma zamrazilo a začali bolieť žily. Fúúú ha, no ty si robíš zo mňa srandičky, no veď počkaj 😀 😀 😀

bimbo37
17. aug 2012

@maruskaaaa nie, na pohotovosti majú svoje, ale budeš platiť 1,90 € tuším. Teším sa s tebou a v nedeľu držím palce. A potom už len čakať koľko ich bude .-), ale myslím, že u teba nebude problém 🙂

gelinka75
17. aug 2012

@maruskaaaa pocuj marus, ten pregnyl treba dnes, aby si mohla mat odber v nedelu!!!! nie zajtra, to si este over, inak aj mne robila OPU ta tvoja

dadenka111
17. aug 2012

@maruskaaaa preco zili? to by ta zadok mal zaboliet. 😀 😀 😀
aj by som ti to pichla kebyze som v BA, ale uz dnes ficim na zahradu vyberat zemiaky 😝
inak fakt dnes okolo desiatej by si mala asi pichat 😕

gelinka75
17. aug 2012

@maruskaaaa ja som isla na pohotovost v plnej vybave, keby daco, tak si to namiesam v aute a nejak si to pichnem :.D ale nastastie ma na pohotovosti pekne vybavili a nic som neplatila ani som necitila ako mi to pichla, este som ju potom podozrievala ci mi to vobec pichla, faakt ani ťuk som necitila a to som cakala nejake scenare ako to stipe a neviem co, ale potom som v sebe citila ze nieco sa deje akoby mi vybuchol podbrusok 😀

dadenka111
17. aug 2012

@belalinda jj podpora velmi pomaha 😉 nemas za co.
my sme mali asi ten problem, ze sa spermosky nevedeli dostat do vajok, kedze sme mali zopar IUIciek, trafili sme ovulku ale ani naznak pozitivu. tak sme pri IVFku dali vsetky napichnut ICSI a z 9 sa 8 oplodnilo a po vklade bolo HCGcko pritomne. teraz uz len to spravne sa musi zahniezdit 😉 (podla doktora statisticky kazde tretie je schopne sa uchytit). dve uz boli, tak ideme na dalsie. to uz musi klapnut. 😵
keby to nevyslo, tak na dalsi cyklus IVF mi uz musi predpisat Prednison na potlacenie imunity. 😔

bimbo37
17. aug 2012

@gelinka75 to fakt si nič neplatila, a to kde si bola na pohotovosti? Ja som bola dva krát v Ružinove a normálne to mali na dverách, že pohotovostný príplatok. Ale inak presne na čas mi to pichli, nikto tam nebol a tiež som ani nič necítilia.

lea1333
17. aug 2012

@gelinka75 myslim ze uz nie uz pretiekol pohar ☹ ale vies co budem stastna ja bez neho pretoze uz budem mat cloveka ktory ma bude milovat cely zivot za akych kolvek okolnosti! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre