Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kora77
23. aug 2013

@blcha76 Ahoj, ja som bola na laparoskopii. Tiez som mala vsetko v norme a chcela som sa tomu vyhnut ale nedalo sa...moja Dr. mi povedala, ze ked nepojdem na laparo ale mi tam budu pozeraz len cez sono (neviem ako sa to presne vola) tak ak nieco zisti, aj tak sa tomu nevyhnem. Tak som teda suhlasila s laparo a mala som malo priechodny lavy vajcovod, co mi hned poriesili a tiez mi nasli male lozisko endometriozy. O tej laparke som sa tu snazila co to dozvediet aby som sa aj psychicky pripravila...je tu toh popisaneho vela. Nechcem ta strasit...je to velmi individualne no ja ked som mala po tom vsetkom, tak som sa aj rozplakala (bolest, ulava a tak...) a povedala som si, ze uz take nieco nechcem zazit. No s odstupom casu som na bolest zabudla a kvoli baby by som sla zas. Kocka, ktora tam bola so mnou to uplne v pohode znasala, nemala bolesti. Velmi sme sa tam vsetky 3 podporovali.

nancsy
23. aug 2013

@dorotea2 ahoj, mne robil môj obvodný hun. Vsetky vyšetrenia, teda folikulometriu, hormon.profil, sono prsníkov, nejaké vyšetrenia na polavne choroby a iné si nepamätám.... Až potom poslal môjho muža na spermiog. A vtedy sme zistili, že on je na vine a hneď nám odporučil gyn fiv. Za tie vyšetrenia u svojho gyn.som neplatila išlo to asi z poistenia. Ak si to budeš dávať robiť v gyn five, myslím, že za to budeš platiť,skús tam zavolat.

evka97
23. aug 2013

@blcha76 ahoj. Mne robili laparku v gyn-five. Absolvovala som ju na konci apríla. Jasné, že som sa bála, ale s odstupom času to nebolo také strašné. Ráno som tam prišla tuším 7.30. Lahla som si na predoperačnej izbe, dali mi nejaké lieky a vypiť taký roztok a potom si už na nič nepamätám. Zobudila som sa na tej istej posteli po operácii. Navyše mi robili drilling. Po zákroku som dlho nevedela vstať z postele. Bola som slabá a točila sa mi hlava, keď som sa pokúšala za pomoci sestričky vstať. Inak sestričky boli veľmi milé 🙂 Mala som dva vývody. Jedna hadička s takou nádobkou do ktorej mi odtekala modrá kontrastná látka, ktorú mi vstrekli aby videli priechodnosť vajcovodov. A mala som vývod na moč. Okolo 16.00 ma dali na normálnu izbu, vtedy mi dali preč aj ten vývod na moč. A za pomoci manžela, keď ma prišiel pozrieť, som išla 1. krát na wc. Večer mi ešte dali infúziu. Izba bola fajn. Bola tam aj telka a wc bolo na izbe. Na druhý deň doobeda ma prepustili. Mala som tri jazvy. Dve v spodnej časti brucha a jedna v pupku. Potom som tuším o týždeň išla na vyberanie stehov a doktor ešte po operácii hovoril, že do vyberania stehov máš nárok na PN. Najhoršie som sa cítila asi tie prvé tri dni po laparke. Trochu ma boleli vaječníky ale nie veľa.
Ak by som to zhrnula, tak najnepríjemnejšie boli pre mňa tie vývody. Ale vôbec sa nemusíš báť 🙂

kora77
23. aug 2013

@dorotea2 ja som tiez nemala ziadne vysetrenia, moj gynekolog poslal partnera na spermiogram, platil cca 10€.Ja som brala clostylbegit a chodila som na folikulometriu k nemu. Toto trvalo rok a potom som sa rozhodla, ze pojdem do CAR, doky mi napisal odporucanie, zavolala som si do CAR a objednali ma. Prisli sme s partnerom, povypytovala sa nas na choroby a tak...hned mi povedala, ze musim absolvovat vysetrenia z krvy a kukla ma na koze a partner, ze musi na spermiogram. Ten co sme mali nestacil, aj ked bol cerstvy, ze si chcu spravit svoj. A tak odovzdal spermie a o 3 dni boli vysledky. Toto nas nestalo nic. Bola som tam asi 3x a potom navrhla laparoskopiu, ta sa uz musi platit.

dorotea2
23. aug 2013

@nancsy
@kora77
Ďakujem za info, pomohli ste mi trochu sa v tom zorientovať 🙂

marthina
23. aug 2013

ahojte baby....pisala som to aj do skupinky o IVF, ale napisem aj sem Vam na povzbudenie...tiez chodim do GF, toto IVF bolo nase prve a vcera sme boli na kontrolu krvicky po 10 dnoch od vkladu a test bol pozitiiiiiivny :D tak aj my sme sa dockali // ciarok po 5 rokoch snazenia....teraz som stastna aj mam obavy, aby bolo vsetko v poriadku a dotiahli sme to do stastneho konca.....je to narocne psychicky, samozrejme aj financne, cely ten proces okolo stimulky a odberov, vkladov ale stoji to za to...:D netreba sa vzdavat a verit

marthina
23. aug 2013

@vahy1 to sme sa potom vcera museli vidiet na krvicke...tiez som bola rano v centre :D je mi to luto, ze ti to nevyslo...ale mas este mraziacikov, tak je tam nadej...len sa nevzdavaj, hlavu hore a nabuduce to bude vase....

karin30
23. aug 2013

@erin365
@nezabudka8 Ahojte ako sa máte?Ja idem na punkciu v pondelok.

bimbo37
23. aug 2013

@marthina drzim moc palce, nech prcek rastie. a ty si bola na krv na 10 den? lebo v ginfiv sa chodi vzdy na 12 den. ale to len tak bokom😊 hlave je, ze bola pozitiiiiivna.

marthina
23. aug 2013

@bimbo37 no ja som bola na 10 a teraz idem na 14 den....tak kazali aj sestricky aby som prisla, aj v popise k protokolu mam tak napisane...mozno to zmenili alebo neviem co :D inak dakujem moc, verim aj ja, ze to zvladneme s prckom :D aj tebe veeeeela stasticka s babatkom

vodnari
24. aug 2013

@marthina blahoželám...držím palčeky... 😉

erin365
24. aug 2013

Ahojte, vcerajsia punkcia dopadla skvele. Mala som nakoniec až 56 folikov. Dali mi aj preventivne infuzku kvoli OHSS. Celý spodok nenormalne bolel celý den.
Odobrali 39 vajicok..

Dnes volali z CAR, ze dobrých bolo 36 vajicok a z nich sa oplodnilo 27 🙂 Transfer bude v stredu.

@nezabudka8 a ty ako???

karin30
24. aug 2013

@erin365 Ahoj,tak to si ich mala teda dosť 🙂 Som zvedavá ako budem na tom ja.Punkciu mám v pondelok.

erin365
24. aug 2013

@karin30 ahoj, no mala som veru dost, mi aj hovorili, ze sa v tomto radim medzi unikáty 🙂 Drzkaj sa v pondelok. Dnes si ides dat pichnut pregnyl?

karin30
24. aug 2013

@erin365 ano večer o desiatej.Včera som ťa aj videla.

erin365
24. aug 2013

@karin30 a co si sa neprihovorila?

nezabudka8
24. aug 2013

@erin365 parada perfektne cislo 😉 ja idem tiez v stredu.z tych 20tich folikulov mame len 6 embryi. Hadam sa budu pekne vyvijat 🙂 velmi v to dufam. Oddychuj pekne.mne bolo celu cestu domov este zle.ale potomsomto vyspala.

erin365
24. aug 2013

@nezabudka8 ja som potom uz nespala, nedalo sa mi. Mati, ako si budes davat utros? Budes aj dodrziavat nejake casy alebo len tak priblizne ze rano, naobed a vecer?

erin365
24. aug 2013

@nezabudka8 len to dost bude stát...uz teraz viem ze za tych 27 embryí zaplatíme 740ecok a to ešte nepocitam plus za zmrazenie...

gooobi
24. aug 2013

@erin365 fuha uzasne, nosnica rekorderka 😀 drzim palce nech sa podari

mauerka
24. aug 2013

@marthina Som velmi rada, ze sa to podarilo - a kvoli tej skupine a reakciam na GF tam - som rada, ze sa to podarilo v GF. Da sa otehotniet aj tu, nielen na hyper mega prestyznych klinykach v zahranici 🙂 Velmi sa stesim s tebou, davajte si na seba pozor.

blavabla
24. aug 2013

@erin365
@nezabudka8 babulky tak ste to zvladli..tesim sa ...a aj teraz velmi drzim palceky,aby to dobre dopadlo a mali ste svoje vytuzene a vymodlene miminko...made in GF!!!!!! 🙂

nezabudka8
24. aug 2013

@erin365 skusim o 6, 14, 22 hod a hadam sa mi podari dodrziavat plus minus hodinka. asi to neuskodi.som premyslala ze ked aj budem dakte zapijem. ale rano a vecer urcite vkladat.hadam to bude ok. Neviem ty ako?

nezabudka8
24. aug 2013

@blavabla dakujeme.zvladli hoci mne bolo potom dost zle a vracala som ale uz je to ok.dufam ze mojich malych 6 gulicek bude statocne bojovat do stredy :$

blavabla
24. aug 2013

@nezabudka8 taky cas som mala aj ja do 12 tt,,,babulky vkladat,vkladat...zapijat iba pri spineni...a snazte sa dodrziavat aj cas,je to dost dolezite...

karin30
24. aug 2013

@erin365 akurát Vás volala sestrička do izby.

erin365
24. aug 2013

@nezabudka8 ja budem 6:30 14:30 22:30 musím si nastavit upozornenia v mobile, nech nezabudam ;)

matka177
24. aug 2013

@erin365 jeeeeej tak to je super spravicka.teda hodne sa ich urodilo.drzim palceky na stredu,aby sa to dobte zahryzkalo 🙂

nezabudka8
24. aug 2013

@blavabla ahoj.presne na hodinu treba ani len polhodinu +/- ? Neviem ci v praci sa mi bude presne dat.

nezabudka8
24. aug 2013

@karin30 drzim palce na pondelok.my to dame🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre