Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
15. nov 2013

@zuzkagal Tak to je mi ľúto, ale držím palce,nech to čím skôr prejde.
Ja sa už tiež bojím, aby ma to nechytilo... pijem odušu, tak dúfam, že ohss nehrozí.
Ja idem do GF v utorok.
KeĎ mi treba na wc-ko, tak ma bolia vaječníky, keĎ som po, tak je to ok. Občas ma pichne v podbrušku, brucho mám trochu nafúknuté, ale iste je to aj tým množstvom vody, tak dúfam, že ohss nehrozí... 😖

zuzkagal
15. nov 2013

@adulka1979 dakujem. Mne to rovno po opu povedali ze je u mna pravdepodobnost ze budem mat ohss.vraj je to tym ze som mala moc vajicok.vsak 25 uz je naozaj dost.ak ti to nepovedali alebo si mala menej vajicok tak myslim mozes byt kludna ;)

slnecnica007
15. nov 2013

@rybkanz tú priechodnosť vajcovodov zisťujú preto, lebo ak sa zistí, že sú vajcovody rozšírené a vyplnené tekutinou a nepriechodné, je vhodné ich odstrániť, pretože pri IVF a ET spôosobjú tzv. vymývanie vloženého embrya. tekutina, ktorá v nich cirkujuje, vymyje prenesené embryo z dutiny maternice a celý transfer tým znehodnotí. vhodnejšia je preto laparoskopia, jednam si uspatá a nič necítiš a jednak, ak sú vajcovody nepriechodné, tak sa môžu odstrániť hneď v jednom sedení. a takisto pri laparke vidno, v akom stave sú orgány malej panvy. pri HSG je to dosť nepríjemné a bolestivé, vyšetrenie sa robí pri vedomí a dá Ti to odpoveď len na jednu otázku- priechodnotť vajcovodov.

vodnari
15. nov 2013

@blavabla
@tyli ďakujem vám bambulky za povzbudivé slová.... ešte s manželíčkom vybehneme v januári na nejaký romantický víkend pred ďalším bábenečkom..... 😉 a potom šupky....šupky do toho. 🙂

macka23
16. nov 2013

@sarah00 ahoj, tak ja hlasim 1DC a v utorok sa chystam na krv..tak som zvedava na dalsiu etapu. A ty ako?

leonie777
16. nov 2013

@adulka1979
@majkulik
@sarah00
@zuzkagal babulky, tak som po vklade a teraz si držme palce nech sa pripojite a budeme úspešné

zuzkagal
16. nov 2013

@leonie777 drzim palceky moja 🙂

adulka1979
16. nov 2013

@leonie777 Super, držím palce. A koľko si si dala vložiť? 🙂

adulka1979
16. nov 2013

@leonie777 A dalo sa to zvládnuť v pohode? Nebolelo? Popíš trošku... 😉

blavabla
16. nov 2013

@leonie777 drzim palceky, nech sa im u maminky paci minimalne 9 mesiacikov.. 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

hi
16. nov 2013

ahojte ja by som sa rada opytala,či vam tiež meškala mrcha po IUI test HCG bol negat. ale mrcha ešte stale nikde dakujem 🙂

nancsy
16. nov 2013

@hi Ahoj, ja som mala IVF a od spinenia a vysadwnia utrogestanu to trvalo 38 dni kym Mrcha dosla.

leonie777
16. nov 2013

@zuzkagal
@adulka1979
@blavabla
Ďakujem Vám moc za podporu ;) dalo sa to zvládnuť, ako pri bežnej kontrole.

ZuZka ty sa ako cítiš ? Ako sa ti prejavilo ohss? Lebo aj mne dnes povedali že to ešte stále hrozí, mám tekutinu ale vraj teraz v norme, tak sa nejdem stresovať.

zuzkagal
16. nov 2013

@leonie777 uz dva dni mi je rovnako... som nafuknuta ako balon a potom ta bolest je ako keby mi niekto lezal na bruchu, strasny tlak, tak isto je ten tlak aj ked stojim. a sa mi tazsie dycha ako keby mi aj na plucach niekto sedel... Dr mi povedal ze je to v pohode, ze to zvladnem aj doma, uz som dva dni v bolestiach unavena, stale je to rovnake, nechcem si predstavit tu bolest ktora by bola na tolko "zla" ze by si ma nechali v nemocnici...Vcera co tu majka pridavala info o ohss od kvety myslim tak je to velmi presne... 3/4 z toho som mala.. takze to poznas keby nahodou, ale dufam, ze sa ti ohss vyhne, toto neprajem nikomu zazit ... 🙂

leonie777
16. nov 2013

@zuzkagal moja zlata, nejako to zvládni, nech sa z toho dostaneš do vkladu. Čo všetko musíme vytrpieť ... Ale ako písala majkulik, tak baby čo mali ohss, zostali vo viac prípadoch tehule ;) tak papaj veľa bielkovín, kúp si v lekárni nutridrinky a veľa mlieka a vody ... Myslím na teba.

sarah00
16. nov 2013

@macka23 ahoj, ja stále nič, dnes už som myslela, že spustí a nič stále, už začínam byť nervná z toho, ak nič do pondelka, tak volám do GF 😠 serká ma to 😠
@leonie777 juuuuuj, už len vydržať tých 10 dní, či koľko je do prvej krvi? držíííííím moc palce 🙂

leonie777
17. nov 2013

@sarah00 presne si pamätám aké nervicky som aj ja mala keď mrcha meškala. Volaj im zajtra že nedorazila ale do 14 diph by mala uvidis. Áno krv má po PK o 10 dni. 27.11. Ale budem aj tak robiť aj tehu test, nevydržím 🙂

bobulab
17. nov 2013

Ahojte...Tak my sa už pomaly chystame na HCG test v stredu....Domaci test som nerobila a ani nejdem robit....

majkulik
17. nov 2013

@bobulab drzim palceky, a verim v pozitivny vysledok. mas dake priznaky?

majkulik
17. nov 2013

@leonie777 jupiii tesim sa. tfuj tfuj tfuj verme v pozitivne vysledky. ja mam krv v piatok. ako sa citis?

bobulab
17. nov 2013

@majkulik tak furt ako pred ms 😒 zas v noci...

majkulik
17. nov 2013

@zuzkagal zuziii, drz sa, velmi velmi na teba myslim, mam velmi zivo s pamati, cim si prechadzas. mne uz brusko polavilo, uz sa citim uplne svkelo. akoby mi ani nikdy nic nebolo, nebrali a ani nevkladali. iba obcasne pichnutie v podbrusku, ale to som mavala bezne. ze pozdravujem polovicku a nech si ta ofukuje 🙂

majkulik
17. nov 2013

@bobulab m, ja nemam zatial ziadne priznaky. prave som pisala zuzkegal. ze sa citim skvelo ako davno nie. drzim palceky, som zvedava, snad sa nam podari pozitivna vlna

bobulab
17. nov 2013

@majkulik tak asi tebe 😒

majkulik
17. nov 2013

@bobulab kazde telo reaguje inak. niektore zeny vedia hned ze su tehu. niektore v neskorsom stadiu. kedy ti to zacalo? mozno mna to este len caka. predsa len, ty si par dni predo mnou 😉

bobulab
17. nov 2013

@majkulik no ja som mala prve dva dni nafuknute brucho po vkllade a aj ma dako bolelo, ae už neviem ako...sem tam popichalo...od cca 3 dna mamtakto ako pred ms najme a obcas pichnutie....to som dnes 11 den od KET

bobulab
17. nov 2013

@majkulik ty si v ktorom centre?

zuzkagal
17. nov 2013

@majkulik dakujem majuska moja 🙂 dnes som bola na kontrole.krv dobra ale vody mam stale dost. Zajtra rano tam idem znova a tam sa rozhodnu.ale uz mi je lepsie.mala som tlak aj na plucach a to uz nemam mi to pomaly ustupuje.som rada ze sa citis skvelo dufam ze je to dobre znamenie a ze sa embrijko tiez dobre citi u teba 🙂

majkulik
17. nov 2013

@bobulab v Gyn Five 🙂 ja so 6 ty po ET. brusko mam nafuknute, ale pichanie iba obcasne.

leonie777
17. nov 2013

@bobulab tak to tá obdivujem, lebo ja budem určite testovat uz prednkrvou 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre