Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mauerka
22. jan 2014

@matka177 Na spermose je toho dost - pravda je ale taka, ze efekt - ak sa vobec dostavi - nechava na seba dlho cakat /aj polroka/. Podstatne je aj MNOZSTVO daneho doplnku - je uplny blud, ked niekto povie "hej, hej...aj vitamin C berie, aj Q10 berie" - ale KOLKO? To davkovanie v tomto pripade musi byt podstatne vysiie, ako bezne. Denna davka na zlepsenie spg:
Zinok 50 mg
selen 600 mikrogramov
Vitamin C 3 gramy!
Vitamin E 200 az 800 IU
Aminokyselin niekolko gramov - L-carnitin, L-arginin
CoQ-10 podla formy 100 mg

Su to chronicky zname veci, ALE - porovnaj si dozaz, mnozstvo - pri liecbe doplnkami nestaci uspokojit sa tym, ze "ved zinok mam v multivitamine..." Ano, ale KOLKO?

A este jedna vec - v nasich podmienkach by KAZDY mal suplementovat JOD, mame ho v potrave, soli...zalostne malo
Len pre orientaciu - Japonci ho prijimaju denne 13mg, aj tehotne zeny, u nas je norma 1,5mg denne!!! Priamo ovplyvnuje cinnost stitnej z. a ta nasledne spravne fungovanie ostatnych zliaz. Takze ja odporucam aspon 6mg jodu ako doplnku.

guginenka
22. jan 2014

@waitiekatie - vidis to. este aj milostiva je uplatkarska 😀

lorena14
22. jan 2014

@guginenka -Ahoj no dne som vstávala elánom všetky rady som si zobrala.Tak som sa rozhodla niečo dobré uvariť. Ale nemožem si pomôcť v podvedomí mi stále behajú myšlienky či sa ujali. 😅 Naám urológ povedal že nemá dosť testosterónu . A povedal že keby začal niečo užívať na to tak by úplne zničil spermie asi tak na rok ale potom by možno produkoval viac,neviem ale možno by sme to neskôr riskli aj toto.

lorena14
22. jan 2014

@zuzi20 -Ahoj ja som 4 deň po vklade. Tak si navzájom budeme držať palce 😀 Toto je môj prví vklad a snažím sa krotiť a odpočívať. Dobre robíš že sa zabávaš s kolegiňami aspoň sa na to nesústreduješ ja nato myslím každú chvíľu 😒 Kolkáty pokus máš teraz ty ?

guginenka
22. jan 2014

@lorena14 - no vidis. musis vstavat s dobrou naladou potom aj den je taky. no aj mojmu muzovi povedali,ze ma malo testosteronu. ale,ze to nie je potrebne riesit. je to normalna vec u muzov. ako u zien prechod 🙂

blavabla
22. jan 2014

@vodnari no menstrulacia moze meskat....ale neboj zlatusik, uz si zase blizsie 🙂 tesim sa...ja budem rodit a ty pojdes na OPU+-... 😉 , no uz ideme do finale dakujem za opytanie,a velmi sa na ten nas uzlicek stastia tesime🙂🙂neviem sa dockat ako ho vymojkam a vybozkavam 🙂 🙂

lorena14
22. jan 2014

@guginenka -no super poviem mužovi že nie je vtom sám, lebo jeho to nenechalo a trápil sa dosť preto 😢
muž má staršieho brata a ani on nemá bábetko sú zo ženou už 16rokou ale nikdy za tým nešli a problém neriešili. Tak ani nevieme kde je problém. Len ako sme zatým išli my tak je to pravde podobné že to majú obidvaja problém. A majú aj bratranca a ktorému sa bábetko podarilo na 3 pokus s umelým oplodnením ale oni chodili do Martina . A teraz sa im narodilo dievčatko 😀 Ja dúfam že aj nám sa podarí.

leonie777
22. jan 2014

@majkulik co nove moja? nejako neprispievas 🙂

adulka1979
22. jan 2014

@majkulik
@leonie777
@zuzkagal
@sarah00

Ahojte, tak dnes sme po ďalšej kontrole. 🙂 Všetko je zatiaľ ok, čomu sa veľmi tešíme. Držím vám všetkým palce a myslím na vás. 😉

lorena14
22. jan 2014

@weroni88 - ahoj podarilo sa zavolať? 🙂 prajem ti len tie najlepšie výsledky 😀

adulka1979
22. jan 2014

@blavabla
@mauerka
@leonie777

Ahoj dievčatá, neviete náhodu ako je to s mrazením spermií v GF? My sme mali zmrazované a v centre vtedy povedali, že ešte nejaké zostali, nepoužili sa všetky.... tak teraz neviem, či ich nechali zamrazené??? Mám tam zavolať?

sarah00
22. jan 2014

@adulka1979 super, že máte všetko OK, ja idem na kontrolu k svojej dr. o týždeň a neviem sa dočkať. dúfam, že je všetko dobré. v ktorom týždni si teraz? a kedy ti vychádza termín?

leonie777
22. jan 2014

@adulka1979 tesim sa s tebou, kolky tyzden vlastne si? za mrazenie si urcite platila, tak mrkni do faktury co si dostala alebo tam zavolaj a oni ti povedia kolko vam zostalo.

blavabla
22. jan 2014

@adulka1979 ahoj, my sme mali mesa/ tese, cerstve pouzili a nepouzite zamrazili 😉 ty pokial si pamatam si mrazila poM/T a neviem ci sa rozmrazene daju este zamrazit 😉 , ale mohli by ste to zistit podla fakturky, ze zaco ste platili...ale kludne im zavolaj a informuj sa... Prajem ti krasne tehulkovanie 🙂 🙂

adulka1979
22. jan 2014

@sarah00
@leonie777

Ahojte, tak dnes je to 10+6tt. 🙂

Len škoda, že mi Dr. ešte nedal tehu knižku, dostanem ju až v 15tt.... no čo už.. hlavne, že je všetko ok.
Tak termín by mal byť v auguste. 🙂

@blavabla
Ahoj, ano mrazili sme po M/T, len keď som vtedy volala do labáku kvôli zamrazeným embrijkám, tam mi povedali vtedy, že nezostalo nič na mrazenie, ale nebojte sa, keby trebalo, zostali vám ešte nepoužité spermie. Nepoužili sme všetky... tak teraz neviem, či to oni nechali zamrazené, alebo sme mali my požiadať....

zuzi20
22. jan 2014

@bobulab aj moj je to prvy aj posledny pokus KET...:(

majkulik
22. jan 2014

@leonie777 ahojky, ale, mam neskutocne vela prace a ms stale nic
vd ty pojdes uz coskoro na vklad. . .

blavabla
22. jan 2014

@adulka1979 som velmi rada, ze mas vsetko v poriadku 🙂 🙂
A koli tym spermiam si zavolaj a budes to mat na 100%.. 😉

mauerka
22. jan 2014

@adulka1979 Urcite by vas kontaktovali, ci mozu len tak rozmrazit a "znicit", ked ste po M/T

bobulab
22. jan 2014

AHOJTE.....TAKŽE, SOM TEHOTNÁ 😀

weroni88
22. jan 2014

@lorena14 ahoj volať mám až v piatok 🙂 tak ešte neviem ani termín ani aké sú embryjká

waitiekatie
22. jan 2014

@bobulab GRATULUJEEEM, takze predvianocna vlna je este tu!!!!! 😀 😀 ideme na toooooo 😎

bobulab
22. jan 2014

@waitiekatie bože, mz si to este ani neuvedomujeme...tak dlho sme sa snažili, že sme sa už naucili v tom žit, že budeme smutní z toho a teraz to je tu... 😀

zuzi20
22. jan 2014

@bobulab ale co!!! Gratulujeeem!! A co vlastne povedali, ked volali? Aky je dalsi postup?

leonie777
22. jan 2014

@majkulik nic? fiha 🙂 a test si nerobila? mna by uz palili prsty 🙂

leonie777
22. jan 2014

@bobulab huraaaaaaaa, dalsi uspech, gratulujem a davaj na vas pozor 🙂

blcha76
22. jan 2014

@bobulab Gratulujem. Bola si dnes v centre? Ja som bola ráno na krvičku a UTZ. V piatok idem na 2.IUI (dúfam, že dopadne úspešne 🙂 ).

bobulab
22. jan 2014

@blcha76 nie, my sme z kremnice, tak nám robil test moj lekar v nitre, lebo je to bližsie a hodnotu som mala 884, je to dost vela dufam

bobulab
22. jan 2014

@zuzi20 mne robil test moj lekar, mala som hodnoty 884, co neviem, ake su, ale ma byt viac ako 1 tak hadam dost vela....volala som do GF a o tri týždne ultrazvuk

melinda1989
22. jan 2014

@zuzi20 Ahoj!volala som do GF,este nic!zajtra skusim poistovnu,ale neviem co im mám povedať,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre