Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
10. sep 2013

@blavabla no trošku som od dnešku čakala viacej ale musíme byť trpezlivý...nepôjde to tak rýchlo ako by sme chcely.Musím počkať na menzes a na tretí deň ísť na krv....a mne teraz v nedeľu skončil,tak to je mesiac...potom keď budú výsledky až potom to budú posielať na poisťovňu čo je ďalší mesiac a keď im to schvália tak až potom mi zavolajú a dohodneme sa na ďalšom postupe podľa výsledkov....tak ja rátam že asi vklad bude koncom roka ☹ ,ale nevadí...pôjdem od oktobra do robotky a teraz to už výjde...musí.... 😉 len sa netreba vzdávať.... a treba bojovať.... 😉

pancuska
10. sep 2013

@donatela dakuj az ked to pomoze!!! drzim palce vsetkym ... hlavne treba verit a hlavne kaslite na to aky su v GF hlavne nech si urobia svoju robotu a dobre.... ved cely zivot tam chodit nebudeme tak to vydrzte!!! prajem vela sil a pozitivnych myslienok!!!

vodnari
10. sep 2013

@tyli jéééééééééééj....áno....áno....áno....to som bola ja.... 😀 a ty ako sa cítiš? držím mooooooc palčeky.... 😉

vodnari
10. sep 2013

@petkaa28 tak mne dával PN-rizikové môj gynekolog.... ale ja mám problém s ladvinou tak mi ju dal aby som oddychovala...

donatela
10. sep 2013

@vodnari tak to nebolo v chlapovi...🙂 možno mala blbý deň pri @efkac

donatela
10. sep 2013

@vodnari tak veeeľa trpezlivosti! neboj aj tak nebudeš mať veľký rozdiel medzi drobcami. aj keby to boli + 3 mesiace. Naša dcérka má už 7,5 r a ideme ešte do toho🙂🙂 tak hlavne, aby vám to opäť vyšlo!!

tyli
10. sep 2013

@vodnari ako keby mi ani nič nerobili. úplná pohoda. bol to príjemný pocit, keď mi na monitore ukázali vložené embryjko 🙂 ešte aby sa udržalo. škoda, že ma práve zo zadu zavolal embryolog, chcela som sa ti prihovoriť. ale veď možno niekedy nabudúce sa opäť stretneme 🙂
a ty ako, vypísali ti novú žiadosť?

senselinka
10. sep 2013

@efkac to je vporiadku, že to cítiš inak, hovorím, ja som vedela, do čoho idem, aj k akému človeku idem a je možno pravda, že keby som len teraz začínala niečo riešiť, vnímala by som to oveľa citlivejšie, ale po všetkých veciach, ktorými sme si prešli, som sa už veľmi obrnila a možno aj preto mi jej chladný a "oznamovací" spôsob nevadí...
A je pravda, že keby som prežívala všetky potraty v takej emócii ako prvé, asi som už na psychiatrii... pri tom poslednom som už nevyronila ani slzu. Možno si niekto povie, že som tvrdá, ale rok 2013 mi zatiaľ nepriniesol nič pozitívne a tak sa snažím veľmi racionálne pristupovať aj k tomuto, aby ma to ešte viac nezranilo. Som učiteľka v škole pre postihnuté deti, ver mi, viem, aká je v práci dôležitá empatia 🙂 Preto ťa chápem, len som sa ti snažila povedať, že sa asi treba zamerať na niečo úplne iné... Možno si myslíš, že ti nerozumieme, o čo ti vlastne ide (a určite aj mm), ale vieme to veľmi dobre, aj nám by sa inak chodilo k usmiatej, ľudskej, zhovorčivej lekárke... Akurát mne je už úplne jedno, ako sa tvári, som už z celého procesu veľmi unavená a jediné, čo potrebujem, je prejsť si všetkým hladko a tešiť sa z // 😉

vodnari
10. sep 2013

@donatela ďakujem si zlatá 😉

vodnari
10. sep 2013

@tyli áno...ale ešte nejaké tie vyšetrenia a som to rátala asi tak niekedy koncom roka bude vklad....no čo už...hlavne nech sa zadarí...

tyli
10. sep 2013

@vodnari to kvôli tým vyšetreniam až koncom roka? ak sa smiem opýtať aké vyšetrenia ti budú robiť? ale ak by tie vyšetrenia odhalili príčinu, mohlo by sa podariť s väčšou istotou.

vodnari
10. sep 2013

@tyli ja si myslím že koncom roka,lebo mám prísť na tretí deň cyklu a mne teraz v nedeľu skončila menštruácia...tak to je mesiac....kým budú výsledky z krvy to tiež potrvá a až potom to pošlú na poisťovňu to je ďlší mesiac...potom keď budú mať schválenú žiadosť ma objednajú a to sa dohodneme na ďalšom postupe...tak si myslím že kým mi narastú vajíčka a kým ich oplodnia tak to všetko potrvá....ževraj mi budú brať aj pre môj vek krv nato aby zistili či moje telo nezačalo zabíjať manželové spermie...že to mi pred tým nerobili ...a na hematologiu mám zavolať až keď budem vedieť kedy začnem brať znovu hormony a to potom zas začnem pichať fraxiparin....

tyli
10. sep 2013

@vodnari aha, vlastne áno, tým pádom to tak vychádza. bol by to pekný darček pod stromček 🙂

vodnari
11. sep 2013

@tyli bol jede z tých najkrajších.... 😉

bobulab
11. sep 2013

@erin365 dakujem 😉

blcha76
11. sep 2013

Ahojte dievčatá, tak zajtra ma čaká laparka v centre. Som z toho tak strašne nervózna... Už aby som to mala za sebou 🙂 .

blavabla
11. sep 2013

@vodnari hm..skoda..srdiecko, ale zase na druhej strane ked ma byt 2 IVF este o nieco spolahlivejsie...tak pristup dr.Behunovej je zodpovedny a korektny...a zase ten tvoj elan a uzastny pristup 🙂 , tak to ma byt zlatko...nevzdavat a vydrzat!! Urcite sa to podari mojka citim to.... 🙂

lusipe
11. sep 2013

@pancuska
@pancuska jasne, ze si sa tesila 🙂....ved mas krasne babulky...chapem, ze to musi byt narocne, ale mozno tento zaciatok a potom budu velke partacky, prehraju sa a pre teba budu vzdy take kamosky 🙂...tak ja dam potom vediet, ako sme sa rozhodli 🙂

erin365
11. sep 2013

Baby, som akási znechutená z GF, lebo sme na IVF minuly 3000€ s tým že nám porobili všetko dôležité...akurát len mi nejde do hlavy, prečo neurobili na začiatku Fragmentáciu DNA spermií...podľa mňa mali začať s týmto, nie? Keby vyšetrili spermie, tak by sme možno už hneď pri tejto fragmentácii DNA zistili, že s nimi niečo nie je v poriadku a teda sme si mohli ušetriť trápenie a peniaze. Ja už fakt neviem....je to len o tom zarobiť na nás čo najviac peňazí???

bobulab
11. sep 2013

@erin365 ahoj, no nam geneticke testy nerobili, kedže nasli pricinu v spermiograme, neviem, ak vam odhalili nieco, v com si mysleli, že je problem, tak genetiku neriesili pri prvopm IVF, aspon nam to tak povedali.,...

erin365
11. sep 2013

@bobulab lenže nám genetiku robili pri IVF ale nie genetiku spermií ale rovno genetiku embryí až! A možno fakt stačilo urobiť genetiku spermií za minimum peňazí, než celé IVF čo nás vyšlo na 3000€!!!

nelly3
11. sep 2013

@blcha76
nicoho sa neboj, sice ja som nemala laparku, ale bola som v centre na hysteroskopii a videla som co isli baby na laparku, v pohode to zvladali, druhy den isli domov, drzim palce 😉

bobulab
11. sep 2013

@erin365 aha, no ale ved ano, lekarka nam povedala, že gen.partnera pri prvom IVF netreba pokial sa zistilo, že je problem v tom, embryolog nam ale potom hovoril o možnosti gen.testov embria, ale nevidel v tom u nas nutnost, tak asi maju taký postup. Ale ak si mala take važne problemy, tak veru vam tu genetiku sp. mohli asi rovno spravit...

erin365
11. sep 2013

@bobulab že? oni radšej nás "dotlačili" do genetiky embryí, pričom stačilo urobiť genetiku spermií a verím, že by už rovno pri tom zistili že síce spermiogram bol OK ale DNA spermií je na h*vno! Ach, som vytočená...som naozaj zvedavá, čo mi na toto povedia.

bobulab
11. sep 2013

@erin365 a aku diagnozu vam pred 1 IVF urcili?

bobulab
11. sep 2013

@erin365 kedy tam ides?

erin365
11. sep 2013

@bobulab práve som sa objednala na konzultáciu...objednali ma na pondelok.

blcha76
11. sep 2013

@nelly3 Ďakujem, lebo už som z toho nenormálne vyklepaná... A ty ako si sa cítila po zákroku? Mala si aj nejaké bolesti?

erin365
11. sep 2013

@bobulab že akú diagnózu??? 😀 ani srnky netušia... my máme všetky testy OK, aj genetiku nás oboch...a predsa som 3x prirodzene otehotnela, no potratila...a posledný rok a pol sa nedarilo otehotnieť. Preto sme šli na IUI a potom na IVF. Ja ale verím, že problém bude v tých spermiách...chcela som ich riešiť už pred rokom a dr. mi povedal, že oni tú fragmentáciu DNA robia IBA v rámci IVF cyklu. Tak som vôbec nedostala šancu to riešiš. A kamoška povedala že v Genetone v Blave túto fragmentáciu robia samostatne! Ako chápeš???

bobulab
11. sep 2013

@erin365 o kolkej? ja mam pondelok TEST!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre