Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

waitiekatie
21. jan 2014

@guginenka ale nooo, neboj, to sa spravi dovtedy...mne manzel tyzden pred predoperacnym nechal otvorene okno vo vedlajsej izbe a prechladla som... total zahlienena, hrdlo ma bolelo..no des.. skoro som ho zabila 🙂 ale dala som si zazvorovy caj, solmucol a tantum a vyskriabala som sa z toho.. ale myslela som, ze ma trafi.. je dost stresujuca ta stimulka a vsetky tie deadliny co su okolo toho.. ale neboj, vsetko bude dobre.. vsetko bude tak, ako ma byt 😉

sarah00
21. jan 2014

@guginenka to ešte preliečiš do OPU 🙂 veľa vitamínu C a zázvorový čaj, na tom som fičala celú stimulku, aby som neochorela 😉

lorena14
21. jan 2014

Ahojte mohli by ste mi poradiť? aj ja chodím do Gyn fiv a v nedelu mi vkladali po prví krát embrijká. Mám ich dve ale manžel mal slabý spermiogram a tak z 8smich zrelých vajíčok nám vyšli len tieto dve aj to boli dosť slabé. Po punkci vajíčok mi ich vložili na 3 deň. Bola ste niektorá takto ? a vyšlo aspoň 1 bábetko? ja som strašne zúfalá 😨 A neviete náhodou poradiť čo by zvýšilo kvalitu spermií? Dopredu ďakujem za každú radu.

lesik
21. jan 2014

@waitiekatie prosim ta,ako je to s tym Infolicom?Mozem ho zacat uzivat aj ja?Myslis,ze to bude mat aspon nejaky ucinok pre KET?Prosim,povedz,ze ano 🙂 Neviem,ci si ho mam kupit alebo vykaslat sa na to.No urcite neuskodi a vysledok by mohol byt prekvapujuci 😉

guginenka
21. jan 2014

@waitiekatie, @sarah00 - dakujem. som nervozna z toho. pred vianocami som bola na pn-ke dva tyzdne a na atb. dufam,ze teraz to nejako dam. mam pocit,ze este aj ten osud nam nepraje ☹ ale neprepadnem panike a neklesam na duchu 😝 podla mna to mam zo stresu, z hormonou a neviem z coho este. vecer som si dala paralen a vypotila som sa paradne ale to hrdlo ma tak skriabe.

@lorena14 - hlavne sa nestresuj a nebud zufala. moja kamoska mala az dve vajicka, jedno oplodnene, jedno vlozene a dnes ma mala 3,5 roka. nerozmyslaj nad tym co je ako zle ale co je ako dobre, ze to vyslo a tak. radsej sa embryjami rozpravaj a tak. teraz musis byt v pohode. co ta bavi? ake mas hobby?

mimi1713
21. jan 2014

@hi ja som mala len jednu postel na nadstandardke, druha bola volna takze som bola v izbe sama. Platila som az po prepustení z nemocnice. Ja som isla vo stvrtok busom do BA a presla som z autobusky na druhu stranu na autobus alebo trolejbus číslo 50 a ten ma doniesol rovno pred nemocnicu. Predoperacne som mala robene v NR, a na prijem som isla na gynekologiu a odtial ma poslali ze mi chyba este jedno vysetrenie (drabek to zabudol napisat 🙂 ) a potom som sa vratila a normalne ma poslala ze uz mozem ist hore (teraz si neviem spomenut ci to bolo 9. alebo 10. poschodie). A tam som zazvonila a sestricka ma pustila dnu a uz som len cakala a prijimala informacie co sa bude diat 🙂 a este by som zabudla áno isla som v sobotu domov, ale riesili tam aj pripady ze ked mali vela operacii doobeda a nahodou si bola operovana az v obednych hodinach tak pustali az v nedelu.

sarah00
21. jan 2014

@lesik ak môžem, odpoviem aj ja 🙂 podľa mňa inofolic pred KET nemá význam, nakoľko zlepšuje kvalitu vajíčok, a tie už máš oplodnené, len ti ich vložia 🙂 Skôr by som možno pootm riešila výstelku maternice, aby sa drobátka pekne uchytili a na to som zasa mala chilli tabletky, tiež od @mauerka.

lorena14
21. jan 2014

@guginenka ďakujem že si mi odpísala mňa bavia aj filmy rada skladám puzzle ale poviem pravdu že som nemala náladu na nič. Manžel robí a ja som sama doma a od nedele ,ležím šetrím sa ale velmi sa nudím. Ale dobre mi padlo si teraz popísať za 9 dní sa dozviem či sa ujali a ja by som tie dni hnala dopredu 😝 Tebe sa bábetko podarilo?

waitiekatie
21. jan 2014

@lesik tak ti poviem, ja si ho davam a myslim ze nie zbytocne... ale koncim teraz balenie a dalsie si uz nebudem nacinat, nemal by sa v tehotenstve uzivat, tak to nebudem kombinovat.. podla mna sa oplati.. ja som z neho jednorazovo dostala ms nacas, teraz si ho davam v podstate na to, aby som si udrzala hladinu inositolu.. 😉 ale urob ako myslis... ja som ho uz mala kupeny, tak co s nim 😀

guginenka
21. jan 2014

@lorena14 - tak okukaj vsetky filmy, kt. mas rada a popri tom si chod kupit nove puzzle,nejake straaaaasne tazke. ja som pri prvom IVF tiez na to myslela a vsetko som tomu podriadila. teraz mam k tomu trochu iny pristup. nam sa babo nepodarilo. chod sa aj prejst do prirody. nejake krativne veci? nebavi ta nieco vyrabat. hlavne nebud doma zatvorena. chod medzi ludi. a musis mysliet len na to,ze sa ujali. 😀

lorena14
21. jan 2014

to je super naozaj mi dávaš super rady ja som si myslela že tým pomožem že budem ležať ale asi sa ktomu musím inak postaviť držím ti palce aby ti to vyšlo a ja zasa budem pozitívne myslieť 😀 to by bolo super mať dvojičky 😝 ale keď sa podarí aj jedno budem najšťastnejšia 😀 myslím tebe to nemusím vysvetlovať .A zasa musíš podstúpiť liečbu? injekcie alebo máte zmrazené? My nemáme 😢 ja som dosť ťažko znášala injekcie napínalo ma od nich ešte že boli tie sviatky boli sme v klude doma.Smiem sa dspítať ako dlho sa pokúšate ? ja 4 roky.

lorena14
21. jan 2014

@guginenka -čo som napísala som tebe chcela odpovedať dúfam že si to najdeš 😀

donatela
21. jan 2014

ahojte dievčence, keďže som sa stále nerozkrvácala sama, tak idem na tú kyretáž vo štvrtok do GF. Mám sa hlásiť o 7h ráno nalačno na druhom poschodí. Zajtra ma ešte čaká interné a anesteziológ. Zabudla som sa opýtať, čo si mám so sebou vziať?? Poradíte mi niekto? Možno aj baby čo ste tam boli na laparke? Nočnú košeľu a papuče a čo ešte? Mali by ma poobede pustiť, ak nebudú komplikácie... Tak neviem, čo ešte?
vopred vďaka za rady...🙂

guginenka
21. jan 2014

@lorena14 - 🙂
nie, nelez. nieco rob. lebo potom rozmyslas nad hlupostami. a co by bolo keby bolo sa stalo inak. no proste cele zle 😠 sa psychicky zdeptas. nevravim,ze mas ist zliezt dvoj tisicovku ale ja by som chodila ku kamoskam, na prechadzky, do obchodika. len tak sa pomotkat 🙂 ja to mam v plane. zobrat si po par dni dovolenky. sa tesim 😵
dva kusy by bolo super ale samozrejme aj jedno. hlavne nech sa to zadari.
nemame nic zmrazene. takze teraz odznova. pri prvom IVF som stimulaciu brala v pohode. ale to som mala kratky protokol, teraz mam dlhy. tak uvidim ako to budem zvladat. teraz beriem len antikoncepciu a som ako naliata vodou. snazime sa tiez styri roky.
ked clovek chce preto aby sa to podarilo urobit aj nemozne. ale podla mna mat normalny rezim je najlepsie. a potom vsetko je to v rukach bozich 🙂 ale ja verim,ze vsetko je v poradecku a tam dole sa to uhniezduje 😵

lowa
21. jan 2014

@trish22 my sme boli podobný prípad ako vy, manžel zlý spermiogram, ja som bola ok. A nám to vyšlo na prvýkrát 🙂 A tiež sme chodili k MUDr. Stenovej.

silvik1
21. jan 2014

ahojte žienky. od pondelka beriem lieky na môj 2. KET. je tu niekto, alebo poznáte niekoho, komu KET vyšiel ? tá úspešnosť na stránke GF je totiž dosť biedna 😖

lorena14
21. jan 2014

@guginenka -ja som na pn takto sme sa vedeli dohodnúť v práci sa zaoberám chemikáliami tak čo som si ušetrila dovolenku už mi nestačila a riskovať som nechcela. Tak preto som takto doma 😢 .Ale dnes sa už cítim lepšie včera to bolo podstatne horšie lebo ráno so ešte špinila a velmi som sa zlakla.Hned ste išli do GF ?Ja som bola najprv na prefuku vajíčok predstav si dva aj pol roka ma pichali snažili sa a hladali dvovody a nakoniec prišli nato že manžel má slabé spermie.Tak už ale sme v cieli 😀 a že si naliata vodou to ti verím ja som antikoncepciu nikdy nebrala ale po týchto injekciach som bola ako sud a ešte aj som..

weroni88
21. jan 2014

Baby potrebujem poradiť ...teraz koncom januára ma čaká moje prvé KET dnes som 12 dc a bola som na ultrazvukovú kontrolu...všetko je v poriadku ale dr. Behúňová z gynfivu mi povedala aby som si piatok zavolala za termín a keď som si pýtala číslo tak mi povedala, že v protokole ho mám napísané...ale doma som to pozerala a žiadne číslo tam nemám ...mám tam písané že ohľadom termínu a času vkladu mi má volať embryológ tak teraz neviem čo mám robiť a ani na aké číslo mám zavolať...ako ste to mali vy

lorena14
21. jan 2014

@weroni88 -ahoj pozrela som sa ti na to číslo ja som volala na tel 0250102960 toto číslo patrí embriológom. Ja som im volala a oni ked už vedely všetky výsledky tak mi volali speť.Skús to dúfam že som pomohla.A ak keby si mala ty inde volať tak zavolaj do GF na recepciu oni ti určite poradia 😀

weroni88
21. jan 2014

@lorena14 ďakujem 🙂 a ty si tiež volala kvôli termínu vkladu, že kedy máš?

guginenka
21. jan 2014

@lorena14 vies co mi sme si dali troj rocnu pauzu a teraz skusame stastie znova. najprv sme boli v inom centre. tusa mi paci viac. v predoslom centre s nami nic nerobili. mi sme vedeli ze asi manzel ma zly spmg. ja som bola len na folikulometrii. zato v gf mam pocit ze este pocet spodneho pradla budu chciec vediet. pred tym som nola aj ja pn ale teraz som si povedala ze si vezmem par dni dovolenky. nejako to skombinujem. uvidim ako pojde stimulka a tak. no a teraz co porabas? ako zahanad nudu? sorry za chyby pisem z mobilu

lorena14
21. jan 2014

@guginenka -prepáč že až teraz píšem mala som návštevu 😀 tak to mi teraz ušlo 🙂 Pohodička za chyby nerob si stoho nič mám 14 ročnú krstnú dcéru ktorá ma zabávala 🙂 Hej aj mne sa to zdalo že tu GF zisťovali všetko genetika a tak.A pokúsiliste sa ísť k urologovi kvoli sper aby sa ich kvalita zlepšila? nám akurát radili že sa máme sním porozprávať.Tri roky dlhá doba dole klobúk ja by som to hnala ja som taká netrpezlivá 😅 Smiem sa spýtať ako si stará? ja mám 28r.

lorena14
21. jan 2014

@weroni88 áno volala štvrtok mi robili punkciu a v piatok som volala a v nedelu mi ich už aj dávali tak teraz čakáme 😀

hi
21. jan 2014

@mimi1713 dakujem pekne za info si zlata prajem všetko dobre 🙂 mne povedal Drabek ,že ked budem mať predoperačne tak mam ist ešte v stredu ukazať sa do ružinova ARO konz.tak preto som sa pytala,že kam treba ist ale Ty si asi nemusela a nastup mam tiež vo štvrtok a piatok laparku,dufam,že bud všetko ok a v sobotu idem dom. 🙂

mauerka
21. jan 2014

@lesik inofolic pred KET je viac menej "zbytocnost" Pred a pocas stimulky je na mieste, ale pred KET max tak prekrvit maternicu...

lorena14
21. jan 2014

@guginenka síce teraz keď tak rozmýšlam ja som toto všetko znášala tak dramaticky bolo mi zle od injekcií, po punkcii som odpadla ešte šťastie že som tam mala muža ktorí ma zachitil 😝 ale musím povedať že tu v GF spravili všetko preto aby som sa pozbierala 3 infúzka atak.Ale nič nelutujem kvoli bábetku spravím čo sa len dá. A asi by som aj ja počkala ten rok.

waitiekatie
21. jan 2014

@mauerka ja viem, ze asi neurobi zazrak, ale vyhodit som ho nechcela a na dalsiu stimulku uz nepojdem (to vramci pozitivneho myslenia 😀) mozno je to zbytocne, ale ja si ho davam... este stale dufam,ze mozno stihneme do vkladu aj "klasiku", ved clovek nikdy nevie 😉

janielik87
21. jan 2014

@waitiekatie paci sa mi tento pristup. Ja tiez idem pekne brat az do vkladu. Este sme len vo faze "poistovna" 🙂 ale tak.. Ja tiez stale dufam...

bobulab
21. jan 2014

ahojte...tak zajtra ideme testovat....uvidime, ci nasa posledna blastocystka zabojovala...bolia ma prsia, ale to asi bude tým utrosom a brucho mam treti den ako keby som mala vetry...inak nic a neviem, co ocakavat...asi len jedno...bud, alebo....

weroni88
21. jan 2014

@lorena14 ďakujem tak držím palce nech to dobre dopadne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre