Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

rojica
28. okt 2012

@annamary27 no budem musieť nič iné my neostáva....len dúfam, že to nebude nič vážne...... ☹

boobaa
28. okt 2012

pomooooc, dnes je termín mrchy, zatial nič, ale bolesti krížov, podbruška a bradaviek jak hovado, ja sa bojim aby to nebola tá svinská nenávidená mrcha ☹ nezvládam byť v pohode ... ☹

pancuska
28. okt 2012

@rojica
@chrustik10
@annamary27
@dagmar25
@alibabaa no ja som dneska 12dc a bola som na kontrole!dneska si mam ist pichnut pregnyl ale jeden a pol ampulky (neviem preco) 7000iu a v utorok rano OPU a ja sa bojiiiim!Vajicok mam priemerne cize asi ani malo ani vela a ze mam otocenu maternicu tak pre mna plati prazdny mechur na vklad!Uz ste sa s tym stretli? 😉

maca098
28. okt 2012

ahojte aj ja chcem ist už na posledny pokus cez poistovnu ,mam všeobecnu ,kolko to trva za kolko to schvalia? ja mam pco podarilo sa už niekomu s tym otehotniet?

alibabaa
28. okt 2012

@boobaa zvladnes, nestresuj, aj ja som mala bud vcera alebo dnes dostat a nastastie nic.. len ma trapi teplota 37,4 som dnes mala.. tak dufam ze to nie je nic zle..
oddychuj hlavne a nemysli na to. ja sama viem ze je to tazke ale da sa to..
ja idem zajtra na krv tak drz siilno palce 🙂

alibabaa
28. okt 2012

@pancuska pregnyl sa picha podla potreby, mne vzdy nabalili 3 krabicky. a vzdy som pichala len jednu. to je podla vysky hormonov. neboj to vsetko je v pohode. len klud a pozitivne myslenie. drzim ti palceky na OPU. 🙂

alibabaa
28. okt 2012

@maca098 trva to cca 4-6 tyzdnov... mne to schvalovali 9,5 tusim ci tak nejak.. lebo boli prazdniny a dovolenky...

pancuska
28. okt 2012

@alibabaa bude to uz moja 6ta narkoza a tak uz mam z nej strach.....nechcem tu nikoho lakat,urcite je to ako malina,ziadne dlhe spanie ale tak ja som z tohto taky strachoput!! 😉 kolko to asi trva? 😉 inak my este letne gumy na aute a vsetko v servise plne no co uz ..... 😉

boobaa
28. okt 2012

@alibabaa silno držím palčeky, ja idem až v piatok, do piatku na trtne, normálne si vlasy vytrhám ... ☹ to ma mrzí že más teplotu. ja som tiez chorá, ale uz to odznieva. teraz som dojedla takú stiplavu cesnacku, ze kazdy hlt som zapijala vodou, a teraz sa mi tak toci hlava zo znizeného tlaku .. 😀 drz sa pa

boobaa
28. okt 2012

@pancuska ahoj ja som pichala 2 ampulky, tiez kvoli vyske hormonov, je to 5000 ml, a zakrok cca 10 - 15 min, aj s uspatim a prebratím, zober si intimku keby si trosku zakrvacala po zakroku

pancuska
28. okt 2012

@boobaa aaaa tak to si ma teraz ukludnila ze je to len tak na chvilku.....dakujem za radu!! ta intimka ma nenapadla a este mi ani nehovorila o PK ale to asi az po OPU,ze? 😉 a uz ti je lepsie? o tom zazvore som inak nevedela ze sa nesmie v tehu.....lebo moja kamoska ked bola chora v tehu zazvor pila lebo nic ine nemohla a ani nechcela a uz ma krasne dievcatko,ale zasa nebola takto na zaciatku tehu ako si ty......to je uplne nieco ine!! 😉

boobaa
28. okt 2012

@pancuska dakujem je mi fajn, tie homeopatiká + cesnak + cibula zabrali a este som si 3 krít strekla bioparox do nosa. predlzenu kultivíciu ak chces musíš vyplnit v dotazníku ktorý ti dajú pred punkciou, tam si vyberieš ci chces predlzenu kulty, napichovanie vajíčok spermiou, mrazenie, embryoscop ... a na druhý den ti aj tak zavolajú z centra alebo zavolás ty (ak ti den po opu vychádza na týžden) a povie ti embryologicka ako to vyzera s embryjkami

rojica
28. okt 2012

@pancuska tak ti moc moc držkám palčeky aby OPU dobre dopadlo.... 😉 ....myslím na teba v utorok..... 🙂 a nebojkaj sa.....

zuzu2202
28. okt 2012

Ahojte pipinky, ja som jedna z vás, ale už to máme úspešne za sebou a doma mám 8mesačný poklad Lilianku! Mali sme 2x neúspešnú insemináciu a umelé oplodnenie sa podarilo na 1x!Pozitívne myslenie a všetky tie bláboly sú nanič, keď je človek zúfalý, tu pomôže len vydržať.Zo srdca vám všetkým prajem úspešné zákroky a toľko šťastia, koľko som zažila ja keď mi ukázali malinkú!!!!!

pancuska
28. okt 2012

@rojica doteraz mi nic nebolo.....az kym mi nepovedali ze v utorok bude OPU...psychika pracuje 😉 uz prisiel rad aj na mna!! 😉 a dakujem!!
@boobaa a este ak sa mozem opytat to napichovanie vajicok ma aku skratku? ak ma..... 😉

boobaa
28. okt 2012

@pancuska metóda ICSI

boobaa
28. okt 2012

@pancuska metódou ICSI sa to robí ak má partner zlý spermiogram, tzn, pod 20 milionov, aj to ti povie embryologicka, po zákroku ked dojde na izbu, ci je to v tvojom prípade nutné alebo nie, niektoré kočky ked majú viacej vajíčok idú pol na pol, 18 vajíčok - 9 nechaju prirodzene opldnit z ,,tegliku,, a 9 napichnu, ale to ti povie

rojica
28. okt 2012

@pancuska no ved už bolo aj na čase moja......držkaj sa.....daj hneď info ako sa ti bude dať,,,,,, 🙂

slnecnica541
28. okt 2012

Ahojte. Mna moj gynekolog odporucil do centra GIV - FIV a chcem sa Vas spytat ci mi viete povedat co ma tam caka na prvych konzultaciach. A co to bude asi stat. Dakujem Vam 🙂

annamary27
29. okt 2012

@pancuska ahoj,určite bude všetko v poriadku,aj ked máš otočenú maternicu,určite nie si sama ,držím palce,aby bolo všetko o.k. 😉

annamary27
29. okt 2012

@slnecnica541 ahoj,u nás na prvej konzultácii založili kartu,dali číslo,pod ktorým ťa potom pri dalších návštevách vždy budu volať.Opýtala sa nas dr.prečo sme k nim prišli,aké vyšetrenia mám u svojej gyn za sebou,opýtala sa ktorý den cyklu som,aj ma pozrela a spravila ster.Potom som mala prísť na tretí den cyklu na odber krvi,kvoli hormonálnemu profilu a manžela objednali na spermiogram.To bola prvá kontrola,pri dalšej vyhodnotili spermiogram,ster som mala zlý tak ma ešte preliečovali,manžela poslali k urologovi,spolu sme boli aj na genetike a mne robili ešte aj prefuky vajcovodov ambulantne.Po tom všetkom na základe zlej diagnozy manžela sa vypísala žiadosž na IVF a čakali sme na schválenie.cakum pak potom stál celý pokus okolo 1000eur,to bolo pred dvoma rokmi,pokus v tomto roku nás vyšiel viac ,lebo sme využili aj embryoskop,to bolo plus 300eur a aj ceny im celkovo o niečo vzrástli.Cena závisí od toho čo všetko Ti,Vám budu robiť,čo všetko využijete. 😉 držím palce.

annamary27
29. okt 2012

@pancuska ja som asi vadná,ale na druhé a tretie uspávanie som sa tešila,to ti príde taký teplý prílev do tela,zatočí sa hlavička a hajáš 😀 😀 😀 😀

dagmar25
29. okt 2012

@pancuska drzim ti velmi velmi palce, budem na teba zajtra mysliet a neboj vsetko dobre dopadne, ten zakrok je v pohode, urcite zvladnes na jednotku...a co sa tyka tej maternice, takuto skusenost som nemala, ale ja mam zase nejaku, ze dvojrohu maternicu ci co, ze u takych je problem s donosenim babatka, a vidis ja som maleho dokonca 4 dni prenasala 🙂

belalinda
29. okt 2012

@slnecnica541 Ahoj, na prvej konzultacii sme si presli anamnezu, doniesli sme vsetky vysledky co sme za tie roky snazenia nahromazdili 😉, urobili nam vsupne vysetrenie, stery, drahemu robili spermiogram a na 3-5cd odber krvi na horm profil (ak budes v den konzultacie 3-5cd, tak Ti rovno zoberu aj krv). Potom sme dohodli dalsi termin, ked uz boli aj vysledky sterov a krvi a dohodli dalsi postup (v nasom pripade to bola laparoskopia...) Za konzultacie dme neplatili nic 🙂

belalinda
29. okt 2012

@pancuska ahoj, zajtra drzim paste, psychiku umlc cokoladou alebo niecim 😉 urcite to dobre dopadne! 🙂

alibabaa
29. okt 2012

@pancuska moooja.. nemaj boja. ja som tuto narkozu mala tiez 6-tu. takze ziadny strach. trva to asi zhruba 15-20 minut. je to kratka narkoza.. 😉
krv odovzdana, cakam vysledky.. strasne mi lepi.. test som nerobila... 😕

pancuska
29. okt 2012

@dagmar25
@annamary27
@rojica
@boobaa
@alibabaa dakujem za podporu baby!! a prajem pekny den aj ked vonku sa to tak nezda!! 😉

pancuska
29. okt 2012

@belalinda dakujem.....a ty sa ako mas? 🙂

maruskaaaa
29. okt 2012

@alibabaa Držím palce, aby krv bola pozitívna 🙂

dadenka111
29. okt 2012

@alibabaa silno drzim palce 😵 ozaj a citam teraz, ze si mala zvysenu teplotu? uz si v poriadku? mozno to boli len nervy na dnes. dufam, ze si si nic nedala. hlavne nie tie ruzove pilulky. ono sa do 38st. nemusi davat nic a ak je viac tak so zlozkou paracetamol. to mi dovolili panadol aj pri bolestiach, ked som sa na to pytala pred odberom vajok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre