Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubbbulik
25. feb 2015

@lilly158 to fakt??ale aj tak je to nič oproti tomu čo sme doplacali v gin five nie?

bubbbulik
25. feb 2015

@janinuska aj moj manžel je už zufali a ja tiež ale nevzdavam sa,,musime bojovat všetky dalej len teda už nie tam kde som,pojdem inam

janinuska
26. feb 2015

@scheflera No tak to je teda sila, ja mam hypothyreozu (zniženu funkciu štitnej žlazy, niesla som do Gyn Fiv spravu z endokrinologie z posledneho vyšetrenia, oni sa tam tym vobec nezaoberali, ked som sa doktora pytala, či može byt ta moja neplodnost sposobena tym ochorenim štitnej žlazy ( lebo ostatne vysledky sme mali dobre, tak na mna len zavrčal" To ja neviem". A samozrejme sme tam boli neuspešni. No co už. Skoda, len, že to Brno je tak daleko. Aj vam povedali kolko budete platit?

scheflera
26. feb 2015

@janinuska Venovali sa nám asi tak hodinu,urobili spermiogram,mne kontrolu sliznice a sondáž maternice,všetko dopodrobna popísali:napr.mám ukážkovú triple-line sliznicu 8mm 14.DC,žiadne zrasty,ani cysty,aj ten spermiogram rozložili na drobné,koľko %SPERMIí je akých.
Chceme už ísť na istotu,so všetkým,čo k tomu patrí,dámeICSI, PICSI,PK,AH,potom po ET sa pichajú nejaké injekcie,ktoré podporujú uhniezdenie.Máme darcovský program,tak to pre samoplatcov stojí 99 000Kč.dr.nám poradil,nech to skúsime aj na poisťovnu,toto je 3.cyklus,stratiť nemáme čo,len môžme získať.a jedna darkyna je pre jednu príjemkynu,garantujú min.8 vajíčok.
aj to ma prekvapilo,že používajú vitrifikáciu štandard,aj vitrifikáciu cryotop,tá je drahšia,ale je to najšetrnejší spôsob mrazenia.

lilly158
26. feb 2015

@zuzana231 - no nam pri prvom KETE rozmrazili 4 jednobunkove, 3 z toho sa pekne vyvijali, 1 som si dala vlozit a 2 este zamrazili uz ako blastocysty. Tak nam to poradil aj doktor, ze najlepsie je rozmrazit jednobunkove a dat ich na PK. Ked ich mate este tolko, urcite by som nevahala a dala si PK.

zuzana231
26. feb 2015

@lilly158 to som aj niekde čítala, že jednobunkove sa lepšie rozmrazujú a prežijú. Teraz už sa len rozhodnúť, že koľko ich dať rozmraziť... Pri prvom vklade sme si dali vložiť dve a ujalo sa jedno. Dvojičky by sme už veľmi nechceli 🙂 vďaka za tvije skúsenosti 🙂

lilly158
26. feb 2015

@zuzana231 - u nas to bolo presne tak isto. Prvy krat sme vkladali 2 a ujalo sa jedno a potom som uz davala vlozit len jedno, lebo dvojicky by som si momentalne nevedela predstavit a hlavne pri malej som mala rizikove tehotenstvo, tak by som sa bala, ci by som ich vynosila .

zuzana231
27. feb 2015

@lilly158 ja som mala bezproblémové tehotenstvo aj pôrod. Ešte musíme porozmýšľať, či by sme si dali vložiť dve, či by sme zvládli prípadné dvojičky 🙂

ingrid0105
27. feb 2015

@katka17044 ako si dnes dopadla moja?

katka17044
27. feb 2015

@ingrid0105 ahoj tak zase neviem dnes na 9den po et hcg nizke len 21, v stvrtok som robila prvý test bol duch a dnes rano pred krvou som si robila a bola výraznejšia myslela som, že to bude ok a potom ze hcg 21 takze nechapem uz... v stredu ďalší odber

ingrid0105
27. feb 2015

@katka17044 to je mi luto, vsak uz beries lieky a stale to nepomaha?

katka17044
27. feb 2015

@ingrid0105 dakujem :( ano beriem a protilatky mam uz v poriadku tak vobec nechapem uz tomu co sa to stale robí testy ok a zrazu nizke hcg... tak som velmi zvedava na stredu ale nerozumiem uz tomu

ingrid0105
27. feb 2015

@katka17044 drzim palce na stredu 😉

katka17044
27. feb 2015

@ingrid0105 dakujem ti krasne tak zatial dufam a verim ze to číslo pekne narastie a ked nie tak zrejme tým ze beriem tie lieky hned dalsi mesiac ket ale ako zistim preco stale nizke hcg neviem...a ty sa mas ako?

ingrid0105
27. feb 2015

@katka17044 prave som si pichla pregnyl v nedelu OPU mala som soft stimulku 5 folikov je vidiet, tak uvidim. pamatas blchu76 z diskusie? uz ma dcerku Karolinku 🙂

ingrid0105
27. feb 2015

@katka17044 a treba verit ze to pojde hore 🙂

katka17044
27. feb 2015

@ingrid0105 jeeeeeeej to je ako krasne ako pamatám si ten nick... joooj verím ze sa k nej pridáme... a tebe drzim palceky nech ti to dobre dopadne

lilly158
27. feb 2015

@katka17044 - Katka, ved to je super, ze hcg tam vobec je. 9 den je este velmi skoro, staci ak sa trosku neskor uhniezdilo. Drzim palce, nech cisielko pekne rastie. A PS : ZIADNY STRES ! 🙂

katka17044
27. feb 2015

@lilly158 dakujem krásne, tak dufam ze to bude v poriadku a v stredu bude lepsie čiselko.. len toto cakanie da to riadne zabrat na nervy

maminka1986
28. feb 2015

ahojte baby somtu nová....
o babos a snažime 3 roky,,, ja mam PCO manžel na 1ml ma 16 mil spermii...boli sme na IUI stimulavci clostilom prvy krat 1 folik potom dva ..
od novembra sme neboli v centre...urobila s a mi min cyklus cysta znova berem clostyl...dr mi poveda že to vidi nie na IUI so mnou ale IVFje tu daka co ma pco??a bola na ivf??ako reagovala??? bojim sa aby som dobre reagovala ak by sme nakoniec išli....
pondelok mam ist na UTZ k mojmu dr a uvidi sa lebo berem clostyl či tamje daky folik a ak nič pojdeme na IVF i ked.......ja sa toho bojim a ako veriac to odmietam.(((((bojim sa toho baby...neveim čo mam robit...
babatko ccheme ale ked si vezmem že budu zamrazene moje detičky je mot čudne....:(

maminka1986
28. feb 2015

@lina129 ahoj ty amš doveru???aj ja..ako dlho trvalo schvalenei prosim ťa????

sonulka81
28. feb 2015

ahojte my už máme 13mesačnú Karolínku z druhého pokusu IVF...blchu si aj ja pamätám veru a náhodou neviete čo je s @erin ?ona mala komplikovaný stav...reku ako sa má....sem tam vás čítam čo tu nové a niekoľkým sa podarilo otehotnieť a už aj porodiť...držím palčeky všetkým čo bojujete.... 🙂

amy25
1. mar 2015

@scheflera ako ti mozu garantovať 8 vajicok? A co ked ta darkina ich tolko proste mat nebude? Ked ich bude mat povedzme 5. Co potom, cely cyklus sa zrusi? To by bola skoda, alebo spravia dalsi ciklus akoze zadarmo?
@maminka1986 ja mam pco (a kopec inych diagnoz) a podarilo sa hned prve ivf. Netreba sa toho bat, treba mysliet pozitivne a tesit sa na to, ze si ides po babetko, a nie statistiky sledovat. Pri pco je problem ze vajecniky reaguju nepredvidatelne. Tak vacsinou zacinaju s najnizsimi davkami hormonov a zvysuju len velmi opatrne a postupne. Ja som inak reagovala celkom dobre, podarilo sa im zo mna vydolovat 5 vajicok, 4 sa oplodnili, dve sa potom prestali delit a dve ma teraz kopu v brusku. Zmrazene nemam ziadne. Aj mi to tak vyhovuje, je to presne tak ako ma byt. 🙂

janinuska
1. mar 2015

@maminka1986 Ja mam za sebou 2xIUI neuspešne v Gyn Fiv, ešte v roku 2013. Potom som mala zdravotne problemy, žlčnikovy kamen, operacia, odstranenie žlčnika, potom som pol roka brala lieky na upravu funkcie pečene, mala som zle pečenove testy, teraz mi zasa našli na maternici myom. Tiež som bola stimulovana clostilbegytom, pregnyl a potom utrogestan. Ja som sa rozhodla, že na IVF nepojdem, tiež sa toho bojim, ked sa snažite 3 roky to nič nie je. My sa snažime 6 rokov a stale nič.

karkulka2014
1. mar 2015

Stalo sa niekomu po stimulacii Dipherelinom, ze meskal menzes. Picham si ho od 24. dna a teraz som uz 35 DC...teda meska mi uz 5 dni .. a rano vyzeral moj test takto. Neviem ci to nie je iba z tych hormonov..alebo sa tento mesiac zadarilo este pred IVF😮

katka17044
1. mar 2015

@karkulka2014 jej no ale ked mas tento test tak to vyzerá, že si ešte predtým otehotnela 🙂 ked je takáto slabšia čiaročka tak hcg môže byť tak 10-15 mohlo sa tak stať pred týždňom...

katka17044
1. mar 2015

@karkulka2014 pozit. test môže ukázať aj po pichnutí pregnylu ale ten si ty ešte nemala...

karkulka2014
1. mar 2015

@katka17044 hej to viem..a ten som este nemala. Cakalo sa na ms aby mohli pridat dalsie hormony a ta teda nikde. A ty ako? HCG stupa?

katka17044
1. mar 2015

@karkulka2014 hcg tych 21 a v stredu az dalsi odber ale dnes som robila treti test a nic tak neviem zatial som este nedostala ale asi dostanem... ked dva testy ukazali a treti nie tak asi to uz odislo

karkulka2014
1. mar 2015

@katka17044 tak to ma mrzi..ale tak skus este iny test mozno. A riesila si aj repro. imunologiu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre