Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda10
11. mar 2015

@amy25 Tak ano to je pravda treba sa vsetko spytat ....Aj ja som natom tak ze vsetko zabudnem a ked tam clovek pride uz ani nevie a ked doktorka zacne tolko veci rozpravat tak to je hrozne.

katka17044
12. mar 2015

@amy25 ja som teraz prvý krát platila.. ale normál som mala pocit, že pred tým oveľa viac rozprávala a teraz to skôr tak rýchlo odbila ja sa aj pýtam, ale teraz som aj cítila, že moc nálada nebola odpovedať :D len je to škoda už nevedia za čo pýtať a fakt tie konzultácie spoplatňovať nemuseli. Ale tak čo už narobíme

viva13
12. mar 2015

Ahoj, ostali mi 2 krabičky estrofemu 1mg expirácia 01/2018 a 1 krabička utrogestanu 100mg expirácia 02/2017 píšte IP

linajka123
12. mar 2015

Ahojte, mne zostali cele neotvorene balenia Menopuru (skladovane poctivo v chladnicke, exp. 10/2015) a Orgalutranu (exp. 10/2016). Prosim piste cez IP

bubinko1506
12. mar 2015

So spoplatnenim konzultacii nemam problem. Povedia mi, co dalej a ked sa pytam, tak v pohode dostanem odpovede. V repromede v brne sme platili 20e za polhodinovu konzultaciu. Dr. Vesela nam povedala, ake su moznosti liecby a potom sme sa uz my pytali.

janinuska
12. mar 2015

My sme chodili do Gyn- Fiv ešte v roku 2013, vtedy boli konzultacie ešte zadarmo, ale aj tak sme tam nechali dost penazi. A to som podstupila len 2xIUI. Samozrejme obidve boli neuspešne. HYFOSY-110eur, 1xIUI-70 eur, 2xIUI-70eur, doplatky za lieky-40 eur, overenie podpisov u notara 10eur a to nepočitam cestu. Na ivf som nešla, ale čo som počula tak za lieky sa doplaca aj cca 400 eur. A ešte si pytat za konzultaciu 15eur, je to len moj nazor, ale pride mi to ako že im tam ide hlavne o peniaze a nie pomoct. Je to smutne, aby žena, ktora nemože mat deti, nie vlastnou vinou si musela platit za to aby mohla byt tehotna....

katka17044
12. mar 2015

@janinuska presne súhlasím... my sme teraz dali za celé ivf aj lieky aj úkony cca 1800eur. a to už naše 3ivf a stále u nich. Konzultácie si myslím, že mali nechať tak ako boli v rámci toho celého. Keď sme sa chceli rozprávať s embryologičkou, tak sme platili 15eur. ale to sme sa vôbec nedivili, bolo to niečo nad rámec, takže to malo zmysel, ale toto fakt už je sila...

janinuska
12. mar 2015

@katka17044 To za jedno ivf ste dali 1800eur? A podarilo sa? A tie predchadzajuce ivf vas kolko stali? A mala si aj IUI? Pride mi to ako strašne vela penazi a že sa to podari ti nikto nezaruči. Ach ja. Hrozne.... My sme mali len 2xIUI, tak sme nemali konzultaciu s embryologičkou, ale myslim, že pred dvomi rokmi bolo aj to zadarmo, neviem.

katka17044
12. mar 2015

@janinuska ano je to hrozne teraz nas to vyslo velmi vela to sme ani necakali ale tym ze som si povedala ze posledne ivf tak sme dali aj embryoskop. Bola som aj na iui ale tvorim si protilatky proti spermiam tak to bolo zbytočné. Uplne prvé ivf bolo ani neviem ci cca 800eur. mala som málo embryok tak nebola ani predĺžená kultivácia ani mrazenie a predchádzajúce ivf nás stálo cca tisic eur. dosť záleží od množstva embryjok. Teraz sa nám nepodarilo, ale mám ešte 5 embryok... Inak dala som si aj lepidlo... vôbec neodporúčam už si to nedám 100eur... neviem, možno niekomu to pomôže, ale mne nepomohlo a čo ma dosť mrzí, že som si dala vložiť len 1 embryjko, že veď budem skúšať ket, síce mi odporúčali vložiť dve, ale nepovedali podstatnú vec, že to pekné embryjko blastocysta bude vyhodené, lebo nebolo vhodné na mrazenie... ak by som vedela túto podstatnú vec tak určite dám ešte aspoň to jedno vložiť, lebo takto sme prišli o 3 embryjka preto, že neboli vhodné na mrazenie.. ok chápem ale to jedno teda naozaj mohli vložiť... škoda, že mi takú podstatnú vec nepovedali...

ingrid0105
12. mar 2015

Baby len pre porovnanie moje 1 IVF v GF ako samoplatca cca 2500 eur, nespokojnost mrazia prvojadra neviem naco, a blastocysta na papieri napisana vyzera dobre ale v pejete bola morula. 2IVF helios brno 2000 eur 1 embryo a pekne reci realita ina. 3 IVF Reprofit brno 1000 eur mrazia len naozaj kvalitne embrya super pristup a neporovnatelna cena. Nasa nevedomost nas pripravila o 5000 eur a stratili sme rok.

diska
12. mar 2015

@katka17044 ahoj ja nechapem co to v tom GF robia,akoze nebolo vhodne na mrzenie? potom nebolo vhodne ani na transver,ved v RF v brne ak je kvalitne embryjko tak ho mrazia na 6den.

ako pise
@ingrid0105 v RF sa nic take nemoze stat a vkladaju len kvalitu a aj mrazia,v GF mi vlozili aj fragmentovane aby dostali peniaze,tam radsej nerobia vklad a potom uctuju ovela nizsi sumu ako v zene zivit nadej.
Mna IVF v RF pri 22 vajkach ,z PK,ICSi vysla 1300e ako samoplatcu,to akoze co GF uz uctuje aj vzduch?

ingrid0105
12. mar 2015

Keby som vedela ze ms niekto nezazaluje tak fakt vykricim celemu svetu co robia v GF a usetrila by som parom tuziacim po babetku peniazky a slzy z neuspechov za ktore sami nemozu ale moze neprofesionalny pristup a liecba v GF

ingrid0105
12. mar 2015

@katka17044 mne pri et v GF chceli vlozit 2 embrya dala som si jedno a to jedno zamrazili. Si predstav ze to PEKNE embryo bolo v brne po rozmrazeni morula!!! A to mrazili na 6 den. Takze PEKNE zavadzaju a klamu.

katka17044
12. mar 2015

Je to strašné...neviem už čo si mám o tom myslieť.... teraz na konzultácii doktorka už úplne rezignovala... že už nevie čo v tom je... že už sme urobili všetko... tak už len tá imuno... tak to nechala na nich už celé... v utorok idem na kontrolný odber intracelulárnych cytokínov viem ze je to niečo s bunkami ale nechápem presne aký je rozdiel to a protilátky proti sper. a trofoblastu, lebo to že mi teraz netreba kontrolovať na to beriem medrol, to mám teraz v poriadku... tak počkám na výsledok odberu 10 dní a ak stihnem tak v apríly ket... a silno premýšľam, že by som urobila to isté ako ingrid0105 a prešla do Brna...

katka17044
12. mar 2015

@ingrid0105 to nie je ani mozne des... naozaj... my sme mali embryoskop tak neviem ci im neukazalo, že nie je vhodne na mrazenie... ale teda mohli nám to povedať a dala by som si vložiť dve nie len jedno keď ho aj tak vyhodili myslela som, že ušetrím na ket a toto som nečakala...

diska
12. mar 2015

@katka17044 ale ak nebolo vhodne na mrazenie tak asi nebolo take pekne ako prezentovali a asi by nemalo sancu ani v brusku,pretoze nevidim dovod inac preco by nemali mrazit,

katka17044
12. mar 2015

@diska aha tak mozno je to tak, že už na ten 5 deň neboli dobre to je pravda

diska
12. mar 2015

@katka17044 netusim ako tam oni hodnotia embryja ale urcite nie ako v RF bohuzial.

katka17044
12. mar 2015

@diska tak potom celý problém môže byť v tomto :( ak sa dám ešte na 4ivf tak jedine Brno...

diska
12. mar 2015

@katka17044 spravne rozhodnutie,v RF mrazia len kvalitne a tie co preziju do 6dna ,GF mrazi hned ved treba zhrabnut aj za mrazenie a po rozmrazeni povedia bohuzial boli embryja nekvalitne,cele zle 😠

katka17044
12. mar 2015

@diska tak to je fakt celé zlééé

diska
12. mar 2015

@katka17044 a je to aj omnoho lacnejsie,vsetci su tam mily,uplna pohoda,maju na teba cas,nemas pocit,ze cakaju kedy sa uz sa rychlo oblecies,po punkcii som bola na izbe s muzom ,daju ti keksik ,cajik,pri transvere tiez mozes mat muza pri sebe ak chces,vytvaraju prijemne nestresujuce prostredie.

katka17044
12. mar 2015

@diska jej to znie velmi dobre,... a ako prebieha prva konzultácia rozmyslam ci tam uz teraz nezbehnuta popýtať sa co a ako

diska
12. mar 2015

@katka17044 objednas sa k lekarovi ktoremu chces alebo ti oni daju najblizsi termin ,je to na tebe.
Je dobre si diniest vsetky doterajsie vysetrenia ake mas,aj protokol ale staci si to aj pamatat,ake davky si mala pri stimulke a ako si reagovala,vsetko si poviete a navrhnu ti riesenie,ale nikdy do nicoho netlacia .
Potom vela veci sa da odkonzultovat a dohodnut emailom.

janinuska
13. mar 2015

Baby, ja som mala v Gyn- Fiv len 2xIUI, ale to čo spravili bolo hrozne. Ja mam priechodny len lavy vajičkovod, doktor si pisal ešte že zamerat sa na lavu stranu a potom ked som išla na folikulometriu, tak mi doktorka povedala, že bude sa robiu IUI kvoli folikulu na pravej strane, lebo ten na lavej strane niema dstatočnu velkost, nie je zrely.... Dalši mesiac sa opakovalo to iste a ked som doktora upozornila na to, tak ma len odbil, že zo všetkeho robim len predčasne zavery. Samozrejem ze nevyšli obidve IUI. Už som do tohoto centra viac nešla.A podla toho čo tu čitam si ani nechcem predstavit čo tam stvaraju s embryami....

1pata
13. mar 2015

@diska ahoj, a ako je to z preplacanim.? Ty to tam uhhradíš a u nas si to cez poistovnu vyžiadaš? Ja som tiež chodila GF. 2x ins. neuspešna, a 1x um. tieš neuspešne. Poviem, len tolko, že už by som tam nikdy nešla a ani by som to znamym nedoporučila.

katka17044
13. mar 2015

ked to tu citam.... je to fakt otrasné... všetko o peniazoch a asi vôbec nie je záujem pomôcť.. možno česť výnimkám... ale čo sa tam robí, je fakt na zamyslenie... :(

diska
13. mar 2015

@1pata ja som si tam hradila vsetko ako samoplatca a ako som pisala tu sumu vyssie pri 22 vajkach,mala som icsi a PK nas to stalo 1300e,cize lacnejsie ako v GF cez poistovnu.

1pata
13. mar 2015

@diska a tá suma je aj z liekmi?

jankadanka45687w
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre