Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

saska6867
8. sep 2015

@lilly158 Ja som mala odber vajicok v nedelu. Bol tam vtedy Harbulak a velmi mily bol. Cele to prebehlo omnoho lepsie nez som cakala, najma ta mlada embryologicka je super.
Drzim velke palce

yanka88
8. sep 2015

@lilly158 ja mam dovody na ivf presne take iste ako
@marionca
U mna prve ivf, prvy ET, zial, nateraz neuspesny. Alw ideme dalej. Rebe sa dcerka podarila na prvykrat?

lilly158
11. sep 2015

@yanka88 @marionca - tak kocky, odber sa cez vikned nekona, mam prist zajtra na kontrolu a teda asi az pondelok odber ☹ Uz som dufala, ze to budem mat za sebou. Ako dlho ste tam priblizne boli pri odbere vajicok ? Nam sa dcerka podarila na prvy krat, aj 1.KET bol uspesny, ale zial len do 6 tt. Dalsi KET uz nevysiel, tak sme sa pustili do druheho IVF. Myslim, ze prvy krat som to lepsie zvladala - teraz mam asi vyssiu davku hormonov ☹

yanka88
11. sep 2015

@lilly158 tak to je skoda, no...drzim prsty kazdopadne. Ja som tam bola od 8 rano a asi o 13.00 nas pustili cca.

bubu25
11. sep 2015

Ahojte, my sme dnes dostali papiere do CAR, takze sa ideme objednat na prvu konzultaciu. Kocky, kolko casu vam zabrali vsetky ukony, kym ste sa dostali na vklad? Teda kolko volna/dovolenky si mam rezervovat? No, snad to zvladneme...

saska6867
15. sep 2015

@bubu25 Odporuca sa byt doma po vklade az po prvu kontrolu. Ja som bola doma aj pocas stimulacie od 5 dna, bola som velmi nafuknuta z liekov a strasne unavena , by som v praci asi zaspala 🙂 Ja idem v Oktobri na prve KET. Drzim velke palce

bubu25
15. sep 2015

@saska6867 a to je aká dlha doma od vkladu po kontrolu? Mame v robote rušno, neviem, ci by som si mohla dovoliť dlhšie voľno 😕 a v októbri ti držím silno palce 😉

saska6867
16. sep 2015

@bubu25 Kontrola sa robi 10 a 14 den od vkladu. Tych 10 dni je neskutocne dlhych. Dakujem za palce, verim ze sa nam to vsetkym podari a na silvestra budeme vsetky len s mineralkou pripijat 🙂

bubu25
16. sep 2015

@saska6867 dakujem za info 😊nech je tak, ako hovoris😊

malik
20. sep 2015

@bubu25 ahoj, planujem chodit do roboty po transfere. Ide o to, aky typ prace mas. ;)
inak zeny, v stredu mam Et 😵 po Pk, mame 10embryok, s toho 6 uz cakaju v mrazaciku, a 4 isli na pk, tak verim, ze s nich budu aspon 2 blastocysty 😉

bubu25
20. sep 2015

@malik ahoj, ja mam sedavu pracu, cize ziadna fyzicka namaha 😉 V robote to nechcem riesit, je to moja sukromna vec, tak preto by som chcela vymeskavat co najmenej😉 A v stredu ti drzim palceky😊

bubu25
20. sep 2015

Baby, chcem sa konecne objednat na 1.konzultaciu? Mam sa objednat ku konkretnemu Dr.? Koho odporucate? Diky😎

17_dominika_5
20. sep 2015

@bubu25 ja som chodila k Behunovej... ale asi by som Ti skor odporucila Harbulaka... strasne mily dokotor... keby vsetci boli takii ako on...

malik
20. sep 2015

@bubu25 dakujem, tiez o tom nerozpravam v praci,je to nasa sukromna vec.
Mozes sa objednat k hocikomu, ja chodim k Harbulakovi a som spokojna.

yanka88
20. sep 2015

@bubu25 aj ja mam Harbulaka, je super, vtipny a uplne v pohode, velmi som spokojna. Odber vajicok mi robila Stenova, vklad Behunova a tiez boli perfektne, aj na kontrolach sme sa obcas stretli. Podla mna je to jedno, aj tak sa budes stretavat so vsetkymi a ciel je tiez spolocny 😉 Tak uz ako chces. 😵

bubu25
20. sep 2015

@17_dominika_5 @malik @yanka88 dakujem babenky, skusim sa teda objednat priamo Harbulakovi a uvidime 😉

evipeti
20. sep 2015

Ahojte... som tu nová, len čítam a čítam. Chodíme do Gyn-fivu, chystáme sa na IVF, už len posledné vyšetrenia a posiela sa žiadosť do poisťovne. problém je u manžela, pomalé spermie. ja mám isť teraz na HYFOSI, čo podľa mňa je zbytočné, keďže máme problém so spermiami a pri umelom oplodnení nehrajú roľu vojcovody. alebo sa mýlim? mali ste niektorá podobný postup? ďakujem vopred za info.

malik
20. sep 2015

@evipeti ja som tiez isla este pred prvym ivg na diagnosticku laparoskopiu. Myslim, ze u teba chcu pozriet vajcovody, ci nie su naplnene .a tym tam moze prebiehat zapal. Potom aj cele ivf je zbytovne.

amy25
20. sep 2015

@evipeti pri ivf je vyššie riziko mimomaternicového tehu, Ak sú vajcovody upchaté, toto riziko sa ešte zvyšuje. Záleží na tom či a kde sú upchaté. Vraj ak tam ako vstupuje do nich vajíčko je to zle, lebo vtedy je riziko mimomaternicového tehu najvyššie, ak pri vstupe do maternice, tak je to v pohode.

17_dominika_5
21. sep 2015

ahojte 🙂 baby, mam na predaj lieky po mojom julovom IVF... ostali mi : #cetrotide 0.25 mg exp.12/2015/ 4 ks / cena 28€, #pregnyl 5000 IU exp. 10/2016/1 ks /cena 9€ a #menopur 75 IU exp. 9/2016/ 7 ks/ cena 35 €.

evipeti
22. sep 2015

@malik
@amy25 ďakujem krásne za info. ja som už z toho asi jeleň🙂 ja som si myslela, že pri umelom oplodnení sa vkladá do maternice, a v tom prípade tam vajcovody nehrajú roľu...No nevadí, čo sa musí, to sa musí. Zajtra už idem na to Hyfosy.

kominar
22. sep 2015

Kočky mám ísť na konzultáciu o 16:45 hod .Bolo niekto takto neskoro ? Ordinačné hodiny sú na internete do 15:00 hod .Ďakujem

bubinko1506
23. sep 2015

@evipeti ahoj, embryo sa sice vklada do maternice, ale kym sa uchyti, tak moze "cestovat", a pokial zabludi do vajcovodu, ktory nie je v poriadku, tak sa nedostane naspat, uchyti sa tam - pri ivf je vyssie riziko mimoternicoveho tehotenstva. takto mi to aspon vysvetlovala Behunova pri konzultacii.

ladyblcha
23. sep 2015

@bubinko1506 o tom pochybujem, nakolko ked je zly spmg, tak ani pre schvalenie ivf netreba prefuky.. Asi by si to ZP vyzadovali, keby tam bol neuspech, predsa len na to prispievaju nemalou ciastkou. A embryo sa.vklada do maternice, nie do vajcovodu, co by tam robilo, dostat sa do vajcovodu je fuska aj pre bicikovcov,co maju pohon chvostom, nie pre zarodok, co nema nic. Pozri si niekedy dokument ako sprrmie idu do vajcovodu a kolko ich cestou zahynie, lebo ich tie riasy ani nepustia, ved z milionov spermii sa k vajicku dostane necela tisicka. Bud si ju zle pochopila, alebo ona nieco nerozumela, ale odborna odpoved to nebola.

ladyblcha
23. sep 2015

Ja som vo ferti bola poucena, ze prefuky a.hyster netreba ak je zly spmg. Ale gf zaraba na vsetkom a hyfosy si predpokladam platis? Z gf som odisla, prachy,prachy od januara mali novy cennik ale muselo im dost ludi odist, ked ho v juni znizovali zase.

ladyblcha
23. sep 2015

To bolo pre @evipeti

bubinko1506
23. sep 2015

@ladyblcha aha, to neviem. mne povedala, ze laparoskopiu by som mala absolvovat. dala mi na vyber, ci chcem normalne v nemocnici, kde by som si neplanila asi nic alebo u nich v ramci jednodnovej. pohodlnejsie mi to bolo u nich. napokon som aj rada, ze som na laparke bola - nastastie bolo vsetko ok. ist na ten ultrazvuk kontrastnou latkou som nechcela ist, lebo ak by pri tom objavili nejaky problem, tak asi aj tak by som musela ist na laparku.

motycka84
23. sep 2015

@evipeti @ladyblcha ahojte dievčatá, dlho to tu čítam, ale ešte som neprispievala ... len by som chcela dať moju skúsenosť. Aj u nás bola dg. zlý spermiogram, ale keďže som už bola objednaná na prefuky (mimo GF), tak som na ne preventívne išla. Výsledkom bolo, že mi našli polyp na maternici a rovno som šupovala na chirurgiu a odklad IVF. Takže by som sa na to nepozerala len na hľadanie primárnej príčiny, niekedy objavia niečo, čo tam (v mojom prípade) rok nikto na ultrazvuku nevidel

ladyblcha
23. sep 2015

@bubinko1506 viem ze gf to vyzaduje, resp. ponuka u seba a cloveku co tam chodi je blbe odmietnut, tak si to tam cvakne radsej. Aspon vacsina je taka, ze ked uz tam chodia, tak tam to nechaju spravit, pricom ako zakrok odp gyndakom v nemocnici by to bolo zdarma (hradene zp).
Hlavne uz teraz ze to mas.ok, tak vela zdaru 🙂

bubinko1506
23. sep 2015

@ladyblcha dakujem, dufam, ze to tentokrat vyjde. v nedelu by som mala ist na vklad, takze v juni budeme dufam uz traja.
laparku v GF som mala minuly rok v oktobri a tento rok v marci som bola na laparke na antolskej. je to fakt obrovsky rozdiel - po tej marcovej mi zostala skareda jazva v pupku, dlho sa to hojilo. som fakt rada a nelutujem, ze tu oktobrovu som mala v GF - po nej zostala len taka elegantna minijazvicka a na druhy den som uz takmer v pohode fungovala.
pre babo si vybrala krasne meno, aj my chceme Barborku. drzim palce, nech to dotiahnete do uspesneho konca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre