Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

macaf
4. feb 2013

ahoj annamary27 mohla by som sa ta spýtat nieco na ivf? my sme tam boli ale sme z toho taky zašokovaný informacii stasne vela a nespýtali sme sa na vsetko

monosana
4. feb 2013

@mauerka nooo, bol tam nával ráno. A to som sa bála, ze tam nedojdem vcas, pretoze 50kou sme isli az do BA, také zlé boli cesty 😖 Ale podarilo sa, a uz som tam bola o 7:15 🙂
No, sestricky na vrátnici boli straaasne zlate, ako vzdy. A ked mi brali krv, brala mi to jedna sestricka blondina, vlasy v cope a vymalovaná 🙂 A bola taka chladná, no neviem, ci je to tá 🙂 Je? A jedna (to bola asi lekárka, ale nepoznám ju) sedela pri stole a skumala moju kartotéku a udaje. Tá akože usla, no vela nepovedali mi moc vela. Bola som vnutri asi len dve minuty. Ale aspon mi vysvetlila, ze nabuduce budem mat aj UZV a nemusim prist nalacno. Takze sa to dalo no 🙂 A stretla som sa tam s dvomi znamymi...kto by to bol povedal....hmmm...svet je malý 😕

monosana
4. feb 2013

@annamary27 v pohode moja. Dnes som bola a brali mi len krv. UZV mi budu robit nabuduce, na 10-12DC, kde mi pozru , aký mam folík. Pozajtra zacnem so stimulkou na IUI 🙂

mauerka
4. feb 2013

@monosana Tak to je super, ze ste to tak paradne zvladli 🙂 Dochadzas zdaleka? Na uzv ides niekedy na bud. tazden? spg budu robit kedy?

lubkaeck
4. feb 2013

@bubulacka no ty si asik taky pripad ako ja 😅 aj mm ma taku diagnozu - ako dieta mal mumps a v puberte mal zapal nervu tvare tri roky sme sa snazili ja som mala mrchu ako kedy cysty na vajecnikoch, niekedy vajecniky ciste - skusali sme macu, vselijake kvapky a tak ( aj ked nie uplne vsetko dostupne), ale nakoniec sme skoncili v GF - po prvom IVF s ICSI mame syna a teraz po druhom cakame dvojicky a medzi IVFkami sme mavali sex uplne naplno a nic sa nezmenilo, aj ked cyklus som uz mala ako hodinky
nevesaj hlavu si este mlada - skus nejaku "prirodzenejsiu liecbu", najma aby sa robehla ovulka a muzovi tiez nasad nieco - ja som mojho zapojila do Profertil testu, aj sa mu zvysil pekne po nom spg, ale uz som oteho tak to uz bolo jedno 😅
drzim silno palce, aby si aj ty chodila s kotlikom pred sebou a potom aj s kocikom a vypocula si take krasne - maminka ale ja ta predsa lubim 😵 😵 😵 😵

bubulacka
4. feb 2013

@lubkaeck ďakujem za povzbudive slova. Pozerám, hľadám na internete, už mi z toho "šibe", vidím pripravky ako BabyStart Fertil Man, ProXeed ® Plus, Maca, rôzne caje, Profertil, len neviem, ci to nie sú "marketingové ťahy". Ja som si pred 2 dňami objednala zasa femigard. Môj najväčší problém je ale asi strach. Ze sa nám to nepodarí. ☹

oriesocek
4. feb 2013

@stanka810 nebola som na IUI, ale podla mna zacinas normalnym a pokial nevyjde, tak stimulovany. Lieky si nemusis hned vyberat, nie je na nich datum ( teda aspon ja som nemala). Ked Ti vyjde ten prvy cyklus, tak lieky si ani nevyberies. Pripadne, skus im tam prezvonit. Alebo ked budes na SIS sa opytaj. Ja som taktiez vela krat v rychlosti nevedela, co som sa chcela opytat🙂

oriesocek
4. feb 2013

@bubulacka odporucam sa opytat aj vo ferticente. Tam sa nepriplaca za ICSI a je to dost velka uspora.

stanka810
4. feb 2013

@oriesocek ved to je to, clovek ma naraz tak vela info a az ked pride domov tak si uvedomi, ze mala som sa toto a tamto spytat, spytam sa na tom SIS....tebe to robili....bolelo to, lebo som citala, ze to moc boli

2lil
5. feb 2013

ahojte baby,...tak moja prvá kontrola pred IVF dopadla asi nie moc dobre...mám cystu :( ... zobrali mi teda aj krv a mám si volať po 14tej či pridáme dnes už aj puregon alebo zajtra ráno mi napichnú cystu....podstúpila toto niektorá z vás? čo ma čaká? ďakujem ....

monosana
5. feb 2013

@mauerka hej, aj my sme sa tesili, ze napriek tomu, ake boli cesty a plus tá fujavica ráno....nebolo to jendo, ale zvladli sme to. Neni to az tak moc daleko 50-60 km. Ale ked treba ist rano, cesta trva aj niekedy dve hodin 😅 Ked su zapchy a cestu onicom, vies.
My uz mame spravene spg, hned na prvej konzultacii nam spravili. Pan dr Habrulak bol zlaty, povedal, ze nech to spravime hned, aby sme nemuseli tolko behat 🙂 Preto sa hned rozhodol pre IUI, vies. Lebo SPG sme mali v norme a moje vysledky po laparke boli tiez dobre. Tak zatial nevieme co nam brati v otehotneni ☹
Hej na uzv idem na buduci tyzden v stredu. Na 12DC (ako si mi poradila 😉 ) a ako poznam svoje telo, mozno ze aj toto bude este skoro. Ked nebudem mat este az taky velky folikul, oni mi aj tak povedia, kedy si mam dat pichnut Pregnyl? Kedze to vedia vyratat. Alebo ma objednaju este raz na folikulometriu? Bojim sa trosku, ci to vyjde vies ☹

annamary27
5. feb 2013

@bubulacka nám Profertil ešte viac zhoršil spermiogram a manželovi z toho bývalo aj zle,ked to zjedol nalačno.Treba hlavne pozitívne myslieť a veriť,že sa podarí,ked sa do voľačoho pustíte ,aj psychika veľmi veľa zaváži.držím palce.

gelinka75
5. feb 2013

@2lil ahoj mne dva krat napichovali cystu, zalezi kto to bude robit, raz mi robila dr. stenova a to sa dalo vydrzat, je to dost neprijemne, zo spodu ti pichnu ihlou do vajecnika, odsaju, potom si polezis tak 2 hodky na posteli, druhy krat mi robil dr. harbulak a to dost bolelo ale tak ku koncu a potom som krvacala a musel ma zasivat, ale to bola nahoda, bezne nezvyknu krvacat 😖 prijemne to teda nie je, ale my zeny snad vydrzime vsetko a aku ju mas velku?

2lil
5. feb 2013

@gelinka75 čo???????????????? veď som sa ho dnes pýtala a vravel že to je záležitosť 1minúty... že len napichnú vysajú a hotovo....vôbec nespomenul že tam budem 2hodiny ležať ešte :( to znamená že to nieje také šup šup .... a zašívali ťa ? a to zrejme riadne už potom bolelo čo? uff stále nejaké prekážky :(

gelinka75
5. feb 2013

@2lil tak hej pre neho je to minuta, pre mna to bola vecnost..ale ak to mam realne zhodnotit asi 10 minut mi to robil a potom som isla lezat, revala som od bolesti, ale prvy krat to bolo v pohode, asi zalezi ako to tam trafi ci co, lezat budes urcite a sestricka ta odsleduje a odmeria tlak

2lil
5. feb 2013

@gelinka75 fuu neviem či toto som chcela počuť :( ... ale aspoň viem do čoho pôjdem... nemôžu ju tam nechať? 🙂 ... ja už neviem čo si mám vymýšľať keď ráno nesiem malého k mamke :( modlím sa aby bola krv v pohode a povedali mi že netreba aby som prišla ... po tomto si ďalej pokračovala v pichaní alebo sa ti to nejako pomenilo?

gelinka75
5. feb 2013

@2lil no drzim palce nech ti ju nechaju, ale väcsinou to chcu odsat, lebo by sa ti na tom vajecniku nemuseli tvorit foliky a oni ich chcu co najviac, pravdupovediac keby som isla do dalsieho IVF tak by som si to uz nedala robit, by som to riskla, ten duhy vajecnik mi dal 20 vajec, to staci 😉 ale ci by to dovolili to neviem, potom som hned isla pichat stimulacne lieky, ked mi odsavali bola som 4DC

gelinka75
5. feb 2013

.

2lil
5. feb 2013

@gelinka75 no ja som si všimla keď som bola u Harbuláka na konzultácii pred IVF to som bola tuším 22DC že mi tam niečo meral ...presne na tejto strane...len som sa ho nespýtala čo to je :( ... podľa mňa tam tá cysta už bola...ja som dnes 4DC ...no som zvedavá čo mi povedia po 14tej. ale ....na porazenie je toto celé 😠

lusipe
5. feb 2013

@2lil
moja, co to tu citam :(...velmi drzim palce, aby to same zmizlo a aby si uz bola ok... :(...tie cysty su svine :(

2lil
5. feb 2013

@lusipe ahoj susedka 🙂 ,.. nooo ono to nezmizne do zajtra :( ... po 14tej si volám čo ďalej ...ale dr. vravel že pravdepodobne ráno prídem a napichnú cystu... googlim o 106 a všade sa píše že sa to robí pod narkózou čo mne nedajú takže to zrejme naozaj je bolestivé :( ... wrrrrr

lusipe
5. feb 2013

@2lil
:(...jezis...to uz co sa nede...ale snad ta to nebude boliet...ako pisala Gelinka75, ze ju to raz bolelo a raz nie...ale ako sa tam mohla tak rychlo urobit?...zeby z tych liekov?...ja idem zajtra na krv, tak som zvedava...ale po tom plese, kde sme skakali o dusu a lyzovacke, no neviem neviem...to by musel byt iny bojovnik 🙂

2lil
5. feb 2013

@lusipe ...moja ja mám skoro vždy cysty ale len tie funkčné čo zmiznú s mrchou ...táto sa drží ako kliešť :( ... možno s ďalšou mrchou by odišla ale teraz to je zrejme problém :( aaach jo :( .. no čo už ...nič nejde ľahko ...držím palce zajtra na krvi ...netestovala si že? len sa pýtam 🙂 viem že ty netestuješ ... neboj zakusol sa riadne ...nevytancovali ste ho 🙂

lusipe
5. feb 2013

@2lil
budem na teba dnes velmi mysliet, aby to dobre dopadlo...ale ved ty vydrzis kvoli babatku🙂....5 min bolesti za to stoji, nie? 🙂....prepac, snazim sa to otocit na nieco pozitivne....a potom ti budem hladkat brusko, nech sa to na mna nalepi🙂...nie ved ma poznas, ze ja netestujem 🙂

gelinka75
5. feb 2013

@2lil ja uz sa hned pytam ked vidim, ze moc tam nieco studuju, ze co to pozera, aby som bola v obraze, potom daj vediet co teda povedali o 2hej, dufam, ze nebudes musiet ist

vodnari
5. feb 2013

My ideme teraz druhý krát....prvý krát sa to podarilo hneď ,dúfam že aj teraz. Máme tam zmrazené embria tak si ich ideme vybrať nech im nieje zima zlatíčka moje... 🙂 🙂

mortaliska
5. feb 2013

Caute baby,
pri pregnyle ak sa maju pichnut dva ks, staci jedna voda a dva prasky, alebo vsetko dokopy, dve vody a dva prasky?

oriesocek
5. feb 2013

@mortaliska staci jedna voda a 2 prasky. Voda je len rozpustadlo..... Ucinna latka je v prasku🙂

mortaliska
5. feb 2013

@oriesocek
Dakujem za superrychlu info

mortaliska
5. feb 2013

A este jedna otazka. Dneska picham Pregnyl vecer a dnes mi bolo povedane ze mam pichnut aj stimulacne. Sa mi to nezda ale teda urobim jak povedali. Povacsinou co som citala tak sa pichal uz len pregnyl.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre