Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

amy25
24. dec 2014

@candour no neviem či mu v tej maternici nie je predsa len lepšie ako v inkubátore.
Ked som bola na ivf, mali sme málo vajíčok a vtedy mi embriolog hovoril,že ak budeme mať len tri embrijká, odporúča ich hned vložiť a nedávať pk, lebo že budú skôr v prirodzenom prostredí, a aj tak nie je z čoho vyberať. Že pk je dobrá ked je viacej vajíčok.
Ale ked treba embrijká mraziť, tak neviem ako to je.

karkana
24. dec 2014

@candour práveže po KET otehotneli,chodila som tam 12rokov a veľa som spoznala báb, niektoré aj z ET jasné, ale viac z KET,,,,pretože aj ja sama mávali sme veľa vajok, tak bolo čo zamraziť,,,,zo 6bunk.embrií má dvojičky atd.....,,, 😉 🙂 ja Vám všetkým prajem, aby sa Vám všetky sny splnili 🙂 🙂

scheflera
24. dec 2014

lenže ja som mala darované vajíčka a mne na konzultácii tvrdili,že zosúladia cykly a síce ked bude darkyna ,prídem si pichnúť injekciu,po ktorej mi už nepríde menzes,začnem brať estrofem,potom ked bude mať darkyna punkciu,manžel odovzdá spermie a nastane oplodnenie pomocou ICSI,potom bude transfer a ked niečo uostane,to sa zamrazí.čiže vravelo sa o ČERSTVOM MATERIALI.no a jedného dna boli použité zamrazené spermie,oplodnené a zamrazené 4embriá,potom KET.a nevyšlo to. nečudo .ja nepoznám nikoho,kto by mal 2krát mrazený materiál a ujalo by sa to.o PK tu až tak nešlo.vy takého niekoho poznáte???

amy25
24. dec 2014

@scheflera a to ti nevysvetlili prečo vaše cykly nezosúladili? či chceli ale čo ja viem nemali vhodnú darkynu, niečo sa s nou stalo, alebo niečo podobné. A už vôbec nechápem prečo mrazené spermie. Ved to ozaj stačí ked sa dostaví tvoj muž a urobí čo treba. Načo mraziť spermie. To som si myslela, že sa robí v prípade nejakej choroby, alebo ked sa očakáva že sa spermiogram zhorší.
A ešte, prečo práve 4 embrijká? vy ste si tolko zaplatili, či sa podarilo len tolko odobrať od darkyni?

scheflera
24. dec 2014

@amy25 nič.ked som prišla na konz. obarili ma otázkou,či sme už platili a ako to chceme spraviť,a kým to nebude,nemôže byť transfer,akoby sme boli nejakí neplatiči.samozrejme,že bwežne necodíme s tisíckami vo vrecku,mohli dať vedieť telefonicky popredu,že ideme už platiť.bola to kowbojka,potom už ma prešla chuť niečo sa vôbec pýtať.a mali vraj 6vajíčok,z ktorých sa podarilo oplodniť len 4.len toľko viem.tak z tohoto prístupu mám dojem,že ide len o peniaze a nie ako skutočne pomôcť.takže zmením CAR.

amy25
25. dec 2014

@scheflera a pre ktoré car si sa rozhodla?

scheflera
25. dec 2014

@amy25 ešte som sa nerozhodla.musím zistiť,ktoré je ozaj dobré,a poriešiť peniažky.

amy25
25. dec 2014

@scheflera zisti si niečo o reprofit, či ako sa to volá v brne. A kolko pokusov ti ešte preplatí poisťovna?
podla mna ale ked budeš zisťovať info, nájdeš 100 ludí a každý iný názor. Na každé car najdeš aj + aj -

scheflera
26. dec 2014

ešte mám jeden pokus na poisťovnu,tk to chcem využiť a hlavne sa nedám oklamať.
vráť sa na začiatok stránky,klikni si na Fórum,do vyhladávača zadaj Darcovský program, a hned prvý príspevok KOľko darovaných vajíčok sa vám oplodnilo.odsúhlas.
tam sa to všetko dozvieš,ako všetkých klamú.čom na to vravíš?toto má od seriozneho prístupu daleko.robia si z ľudí prču!!!
@amy25

stenlyhozienka
26. dec 2014

baby,velmi prosím,ktorá máte skusenost s kojením pred KET?treba-netreba prestat kojit,aj ked je menštrruácia pravidelná?

annamary27
27. dec 2014

@stenlyhozienka pred Ket treba prestať kojiť,mne to hovorila dr.Stenová,ked som sa pýtala ohladom Ket,ale našťastie sa nám podaril zázrak a hned po prvej menštruácii od pôrodu som otehotnela a kojím stále dalej.

phalaenopsys
27. dec 2014

@karkana @candour
@scheflera ja som otehotnela dva krat po KET ...jeden krat to nevyslo ,teda embryjku prestalo v 12 tt bit srdiecko to bolo tento rok v auguste a teraz sme boli v decembri zaciatkom a zasa sa to podarilo som v 5 tt a zrejme cakame dvojky 🙂 ...vkladali mi dve hatchujuce blastocysty...chodime do gin fivu..ja som uplne spokojna ,teda nemam ziadne negativne skusenosti s nimi.

phalaenopsys
27. dec 2014

@karkana
@scheflera @candour teda gyn fivu 😀

scheflera
27. dec 2014

@phalaenopsys a použili aj mrazené spermie?lebo ja mám obavy,že ked boli mrazené spermie a potom aj embrijka,znižuje to šancu.

phalaenopsys
27. dec 2014

@scheflera ee ...v ten den ako mi vybrali vajka manzel odovzdal spermie a hned sa to oplodnilo nimi.

phalaenopsys
27. dec 2014

@scheflera len ja som zasa nemohla mat ET len KET kedze mi museli z cerstvych embryi dat odklad pre hyperstimulak.

stenlyhozienka
27. dec 2014

@annamary27 dakujem krásne za odpoved a dôvod prečo prestat Ti nepovedala?

candour
27. dec 2014

@phalaenopsys gratulujem a drzim palce

annamary27
28. dec 2014

@stenlyhozienka nie,ale asi kvoli hormonov,čo sa predtým užívajú,ale zas na mamila.sk som čítala,že tolko sa ich do mlieka nedostane,že by sa muselo s kojením prestať.ale poznám ešte jednu kočku,ktorá bola u nich na konzultácii kvoli tomu a tiež je povedali,že musí prestať až potom môže ísť na Ket a pár mesiacov po tej konzultácii ostala aj ona prirodzene tehu 😉

salwusa
28. dec 2014

@annamary27 marika,gratulujeme!!!!!vieme od katky a velmi sa z vas tesime.no a rodicia sa samozreeeeejme pochvalili mamci v tescu.♥♥♥

scheflera
28. dec 2014

@phalaenopsys my sme šli do darcovského programu. na konzulke sme vraveli o zosúladení cyklov,čerstvých spermiach a ET.čakacia doba pol roka.medzitým manžel musel mraziť spermie,pre prípad že by v den punkcie nemohol prísť z akýchkoľvek dôvodov.vybrali sme lieky pre darkynu aodovzdali v Gin-five.jedného dna manželovi volali,že majú 6vajíčok od darkyne,či ich môžu oplodniť.on sa v tých reprodukčných veciach nevyzná,tak celý vytešený,že sa veci pohli dalej súhlasil.keby volali mne,nedovolím to,ved sme sa jasne dohovorili o niečom inom.a kedže cykly neboli zosúladené,tak embria šli zamraziť.vypátreala som už 8 žien,ktorým sa stalo presne to isté,že zavolali,že 6vajíčok,potom ostali 4,samozrejme,že aniPK vôbec nerobili.preto si myslím,že cielene premyslene klamú.všetkých nás ukrátili o čerstvé spermie,čerstvé vajíčka,zosúladené cykly,PK.všetko padlo.dávno som mohla byť niekde inde amožno už aj tehotná.čo ak tie 4 moje embria nemali žiadny vývojový potenciál,kedže mali len 2 dni,čiže 6buniek?

annamary27
28. dec 2014

@salwusa dakujeme 😀

amy25
29. dec 2014

@scheflera ešte sa ťa spýtam. Ty si potom aj nejako riešila ten darcovský program? pýtala si sa ich prečo bol postup taký ako bol?

amy25
29. dec 2014

@scheflera inak podla toho čo píšeš skôr si myslím, že majú nejaké zaužívané postupy a nepristupujú úplne individuálne ku každému. Ja si myslím že niekomu by sa to mohlo podariť takým postupom aký použili na vás.

scheflera
30. dec 2014

@amy25 nepýtala.riešili sa len peniaze,či sme platili a ako,potom už som nemala na to odvahu.ale mám to na pláne hned akom sa vrátia všetci po sviatkoch do práce.
možno by sa to niekomu mohlo podariť,lenže nie som vo veku,kedy si môžem dovoliť robiť všelijaké pokusy.mám 38 a v novembri sa stanem samoplatcom.
a každý pokus sa ráta rovnako,to je na tom tá najväčšia zaujímavosť.či máš 12 vajíčok,či len 4,či čerstvý materiál,či 2krát mrazený.
preto by som chcela ísť už na istotu,spraviť maximum,lebo další pokus si už nemôžem dovoliť:čerstvý materiál,mladá darkyna,PK,asistovaný hatching.zaplatím,ale chcem vediať za čo.

amy25
30. dec 2014

@scheflera tak to by si mala riešiť čo najskôr. Hlavne ked chceš zmeniť car. Oni si možno budú chcieť spraviť vlastné vyšetrenia. My sme šli do car vo febtuári, a kým prešli všetky tie schvalovania, ivf sme absolvovali v auguste. A to to vyšlo časovo dobre, lebo ako nam schválila poisťovna žiadosť, hned další týžden som začala brať lieky na stimuláciu, keby sa poisťovna ozve o pár dní neskôr, čakáme další mesiac.

amy25
30. dec 2014

@scheflera nad ktorými car uvažuješ?

bubbbulik
30. dec 2014

ahojte baby potrebujem radu,bola som na krv vysiel my pozitívny tehu test,,potom ale za tri tyždne som isla na ultrazvuk plod mal 2mma a dutinka 9mm,povedal že nevidi akciu srdiečka že mam prist za 10dni že je ešte skoro že som na začiatku 7 tyždna,po tych desiatich dnoch už plod vidno v dutinke nebolo tak my povedal že to asi skončilo lenže ešte my zobrali krv a sestrička my volala že krv stupa takže stale tehotna som len nevedia či to tehu je dobre či zle že mam príst na ultrazvuk 8.1 nechapem tomu mate stím niekto skusenosti???som zufala nemam žiadne bolesti je my fajn...len sa boji,m prosim ak niektora mate skusenosti poradte 😒

scheflera
30. dec 2014

@amy25 unica Brno. hned by som šla na darcovský program.vyšetrenia by stačili dve.1.môj hormonálny profil,hned ukáže,že mám vyčerpanú ovariálnu zásobu a2.spg manžela,a ten je dobrý.potom počkať na schválenie žiadosti,alebo to robia tak,že zaplatia a do poisťovne idú osobne potom.čo najskôr sa predpíšu a berú lieky a hľadá sa darkyna.ak sa v tom cykle nenájde,opakuje sa to v dalšom.kamarátka tam bola celkovo 8krát a od prvej návštevy po poslednú,ked bola akcia srdiečka,prešli 3 mesiace.

amy25
30. dec 2014

@scheflera budem držať päste aby vám to vyšlo teda čo najskôr. Už si objednaná na konzultáciu aj?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre