Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubinko1506
12. máj 2016

@xxxena kludno mi potom napis, ak by si ho potrebovala. inak som uzivala rovnako ako ty, v den OPU som az vecer 2 tabolky zapila, od dalsieho dna vkladala 3x2. akurat v den transferu rano ho budes musiet tiez zapit, inak pokracovat vo vkladani. pocas spinenia mi tiez kazali vkladat a napokon mi ho v 8tt vymenili za duphaston a ten uz konecne buduci tyzden vysadim

xxxena
12. máj 2016

@bubinko1506 dobre ozvem sa ak budem potrebovat.
áno aj ja mám v protokole že zapit a potom vkladať. ale to že ked budem špiniť som nevedela že si ho nemam vkladat, ale radšej zapiť. super rada.🙂
ešte mi napadlo pichala si si aj cetrotide injekcie?

bubinko1506
13. máj 2016

@xxxena pri slabom spineni mozes tiez vkladat, ale ak by si zacala krvacat, tak ho budes zapijat. cetrotide som nemala, stimulovala som s diphereline, gonal a luveris

xxxena
14. máj 2016

@bubinko1506 ahoj tak z tohto mi ani jedno nič nehovori.
ja začinam 9 den menštruacneho cyklu s cetrotide. v pondelok mám kontrolu . uvidím ako dalej. kolkaty den si bola na odbere vajičok? a potom ti kolkaty den vkladali embria? kolko asi trva odber, a kolko asi si ležala po zakroku?

saska6867
15. máj 2016

Dobre rano, kto sa chysta tento mesiac na ET/KET? Od zajtra zacinam s pichanim, je to moje uz druhe ET tak sa aj troska bojim, ale na druhu stranu uz mam viac info co robit, comu sa vyhnut. Drzim palce vsetkym

saska6867
15. máj 2016

@bubinko1506 Spominala si papanie ananasu, moze byt aj ananasovy dzus? Ja si davam alchemikovy caj a beriem kyselinu listovu. Su nejake bylinky este ktore by mohli byt napomocne? Pekny den prajem este

nicuka
15. máj 2016

Ahojte kočky. Prosím vas koľko krát je potrebné zájsť do centra kvôli konzultáciám, vyšetreniam ak chcem postúpiť IUI? Možno je to individuálne, ale informujem sa , lebo mám nové zamestnanie a už som mala troch lekárov, tak či mám počkať až budem po skúšobnej dobe. Dakujem pekne

ria294
15. máj 2016

Ahojte, pripájam sa do vašej debaty 🙂 je som bola v GF prvý krát aj s partnerom v piatok. Podstúpili sme vstupnú konzultáciu , dr mi brala výtery, robila sono, kde mi ukázala, že v pravom vaječníku mám dva folikuly 19 a 23 mm. Doporučila mi pichnúť pregnyl, aby praskli a ,že najbližšie dni sa máme s partnerom pekne túliť 😉 Teraz v utorok ide môj chlap na spermiogram a ja mám ísť na krv ohĺadom protilátok. A ak príde menzes, tak 2-5 dc pôjdem na odber krvy hormonálny profil. Potom mám ďaĺšie stretnutie začiatkom júna. Viem, že mám nízky AMH , viete mi niektorá poradiť, čo všetko ma ešte čaká, aké vyšetrenia, postup ??? aby som mala aspoň malú predstavu čo sa bude diať ďaĺej ....ďakujem

leelloo
16. máj 2016

@ria294 Ahoj, na dalsej konzultacii ti povedia vysledky testov a zrejme odporucia vysetrenie priechodnosti vajickovodov. O genetickom vysetreni ti nehovorili? ja mam tiez nizke AMH, vsetko ostatne mam v poriadku, teraz cakam na vysledky genetickych testov a schvalenie od poistovne na IVF. Vsetko zalezi od toho, ci ti najdu este nieco okrem nizkeho AMH.

ria294
16. máj 2016

@leelloo ahoj. Ďakujem o genetike zatiaĺ nič nespomínali, niektoré výsledky som už mala robené u svojej dr, ale chcú ešte robiť iné.....ako prosím zisťujú priechodnosť vajíčkovodov?

leelloo
16. máj 2016

@nicuka ahoj, treba asi absolvovat vsetky vstupne vysetrenia, na prvej konzultacii sono, odber krvi, potom dalsi odber krvi na HP podla toho kedy dostanes ms. Tazko povedat kolko navstev to bude, ale urcite ich bude viac.

leelloo
16. máj 2016

@ria294 vola sa to hyfosy, streknu ti dnu taku kontrastnu latku a sleduju na sone, ci prejde vajecnikmi v poriadku, je to zalezitost par minut, nie je to bolestive, len trochu neprijemne. U ktoreho doktora si bola? Mozno tie geneticke testy spomenu neskor, ak budes mat vsetko v poriadku. Mne to nastastie spomenuli hned, lebo na vysledky sa caka 3 mesiace. Ale mozno ta na to ani neposlu, ake mas AMH? ja mam dost nizke, ale vsetko ostatne v poriadku, tak mozno z tych testov zistia, preco je to tak.

ivkastevko
16. máj 2016

Ahojte, som tu nova vlastne co sa tyka tejto temy a i nasho problemu uuuplne nova. S manzelom sa snazime o babatka asi dva roky a neuspesne 😒 po vsetkych vysetreniach a pokusoch môjho gynekológa nam povedal ze uz nevie ako pomoct a ordporucil na na GYN FIV , dal mi na vyber ci chem laparoskopiu alebo vysetrenie Hyfosy - ultrazvuk vajecnikov ktory robia v Gyn Fiv na zaciatok som si zatial vybrl vysetrenie HYFOSY, chcela som sa vas spytat ci uz z vas na takom niecom v Gyn Fiv bol a ako to prebiehalo? Volala som tam dnes s tym ze sa chcem objednat na toto vystrenie, do zajtra sa mi ma vraj ozvat sestricka s termínom? i u vas to takto prebiehalo? bohuzial som v tom uplne nezbehla a neviem co mam cakat, mala som sa objendat aj zvlast na konzultaciu ci to uz k tomu patri ked som u nich prvy raz ze hned absolvujem s nimi aj vstupnu konzultaciu lebo moze byt ze by mi mohli doporucit aj nieco ine ako mi moj lekar?

Dakujem vam

bubinko1506
16. máj 2016

@saska6867 ahoj, ananasovy dzus je tiez ok. ja som to striedala cerstvy ananas a dzus - od OPU az do nejakych 7. dni po ET. okrem toho som mala uz iba kyselinu listovu. na bylinky moc nie som, alchemilkovy caj som v zivote nepila, tak s tym neporadim, ci pomaha.
ale co nam snad pomohlo pred poslednym KET - dva dni pred vkladom sme si dali flasku cerveneho vinka a den pred vkladom sme uspech poistili sexom 😀 ocividne zabralo 😀

catherinah
16. máj 2016

@ivkastevko ja som bola na Hyfosy u mojej gynekologičky. Ona pracuje aj v GIN-FIV, takže to robí aj ambulantne.
Ak sa chceš spýtať viac, napíš IP 🙂

bubinko1506
16. máj 2016

@xxxena naposledy bol odber myslim na 14. den cyklu a embrya mi potom vkladali na 20.den cyklu (davali sme PK). samotny odber netrva dlho - cely zakrok trva mozno 15 minut, si iba v lahkej narkoze, takze ked ta prelozia na postel, tak si chvilu pospis a zacnes sa pomaly preberat. lezis asi dve hodinky, porozprava sa s tebou embryolog, sestricka a moze si po teba prist muz. odber nie je v narkoze bolestivy, neprijemne je to potom asi 2 dni. urcite si na odber so sebou zober vlozku, kedze mozes slabo krvacat a priprav sa na to, ze ked pojdes po odbere na WC, tak mozes pocitovat palenie - ono to ale v priebehu tych 2 dni väcsinou ustupi.
nemaj ziadne obavy, pre mna bola horsia navsteva zubara, ked mi musel vrtat - to by som radsej isla opät na odber 😀

xxxena
16. máj 2016

@bubinko1506 ahoj, no tak už som pripravená na všetko. ked zvladam (horko ťažko) injekcie tak toto bude pre mna prechádzka ružovou záhradou.:D mám taký pozitívny postoj k tomu, tak verím , že ma nesklame. nemyslím na to moc.(ale niekedy sa tomu neubránim)... a ešte stale chodiš do gyn fiv? dnes som bola na vyšetrení , a že folikuly pekne rastu, že asi už len jedna kontrola nanajvýš dve. a pojdem na odber. že mám peknu odozvu na injekcie. verím teda že to bude tak ako má byť, a aj my sa budeme moct tešiť na naše malé mimčo.🙂

ria294
16. máj 2016

@leelloo bola som u dr Stenovej, a myslím, že AMH mám len 0,2, tak sa nedá s takou hodnotou prirodzene otehotnieť ☹ a vek tiež ide proti mne 😉 aký máš ty AMH ? A koĺko sa snažíš otehotnieť? My s mojím chlapom cca 3 mesiace.....

bubinko1506
16. máj 2016

@xxxena do GF nechodim uz od marca. nechali si ma v starostlivosti dovtedy, kym na ultrazvuku nebola potvrdena akcia srdiecka a nevstrebal sa hematom. potom som presla k svojmu novemu lekarovi - k nemu som chodila zo zaciatku kazde dva tyzdne, aby si overil, ze je naozaj vsetko v poriadku a teraz k nemu chodim uz iba raz mesacne.
chcela som pocas celych 9 mesiacov chodit do GF, ale bohuzial uz neberu do primarnej gyn. starostlivosti, ale riesia uz len neplodnost

leelloo
16. máj 2016

@ria294 ja chodim tiez k Dr. Stenovej, AMH som mala vo februari 0,46, v aprili 0,37, vraj to moze kolisat, ale mam aj vysoke FSH, co zodpovedat tomu AMH. To ti zistia z HP. My sa snazime rok, ja mam 32 rokov, co tiez nie je ziadna slava, kedze este nemame deti a AMH je take nizke :( no co uz narobime, musime len dufat, ze sa to podari 🙂

ivkastevko
16. máj 2016

leelloo - doporucujes teda ze ked tam pojdem na Hyfosy mam sa ich aj spytat na tie geneticke testy? ci mam vseetko nechat na nich?
no ja idem na to vystrenie Hyfosy na vyziadanie a doporucenie môjho lekara..posiela im aj nejaky sprievodny dopis kde im vsetko vysvetli co mi bolo robene a ake som mala vysledky aby sme zbytocne nestracali cas testami ktore mi uz on robil

leelloo
16. máj 2016

@ivkastevko spytat sa urcite mozes, ale ak ti doktor nic nenasiel, tak ti to asi odporucia. Vraj sa niekedy da najst problem aj cez tieto testy, ze preco sa nedari. To hyfosy je inak v pohode, trva to par minut, nie je to bolestive, iba trochu neprijemne. Daju ti predtym nejake lieky a cipok a potom ides rovno domov.

ivkastevko
16. máj 2016

super aspon ze tak... s manzelom sa snazime teraz v maji je to presne 2 roky a boj ekar si uz nevedel rady co sa deje tak mi to doporucil...dal mi na vyber ci laparoskopiu alebo hyfosy ale na zaciatok skusim nieco menej bolestive 🙂 mas aj laparoskopiu za sebou?

ivkastevko
16. máj 2016

a kto ma skusenosti s objendavanim v Gyn fiv, som tam volala dnes rano na to Hyfosy a nejak pani mi povedala vraj mi sestricka zavola v pribehu dneska a zajtrajska? mate este niekto s tym skusenosti? ozvu sa urcite? a aky je dovod ze ma nevedela hned objendat?

Dakujem vam dievcence 🙂

leelloo
16. máj 2016

@ivkastevko laparoskopiu som nemala, nebolo treba, lebo hyfosy dopadlo dobre.

ria294
16. máj 2016

@leelloo AMH mi zistila ešte moja dr a hneď ma aj objednala do GF v priebehu 2 týždňov, no ja mám trošku viac rokov 39, tak moja dr nechcela už na nič čakať, aj keď sa pokúšame o bábo len nejaké 3mesiace. Tak som chcela vedieť, čo mi približne budú robiť , čo ma bude čakať 🙂

leelloo
16. máj 2016

@ria294 tak to potom uz ozaj nie je naco cakat, drzim palce 🙂 beries nejake vitaminy? skus si prestudovat toto forum, je tam toho dost popisane o nizkom AMH, mozno ti z toho nieco pomoze 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/

ivkastevko
16. máj 2016

@leelloo tak to je super,dufam ze i u mna bude ten isty pripad 🙂 no uz mi volali a som objednana na 27/5 co je presne den mojej 30ky takze oslava ako vysita 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nina0987
16. máj 2016

Ahojte,som po uspesnom ivf,7t+5d a dnes mi dr.povedal,ze by som od buduceho tyzdna mala zacat vysadzovat utrogestan..toho sa ale dost obavam,kedze by som mala byt este len v 8t,aj v protokole je uvedene,ze sa utrogestan vysadzuje postupne az v 10t..prosim vas nemate s tym nahodou skusenost?

ria294
16. máj 2016

@leelloo ďakujem pozriem sa ba to....beriem materskú kašičku, maca, inofolic. A ako dlho sa snažíte vy, neviem či si to spomínala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre