Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

chorucka
23. nov 2014

@viva13 ahoj moja a ake lieky uzivas myslim hormony lebo ja mam vzdy z hormonov migrenu

viva13
23. nov 2014

@freyahope pozerala som ten link a je mi to divné že sa može IBALGIN, NUROFEN, MIG 400, VOLTAREN
čo tu všade čítam tak najslabší panadol a paralen

viva13
23. nov 2014

@chorucka utrogestan a estrofem, pri ET som mala len utrogestan a hlava ma tiež bolela, teraz ma od brania estrofemu bolí 2x a to dosť silno hlava prvé bolo 5dní pred transferom

freyahope
23. nov 2014

@viva13 tiež som vedela len o panadole a ibalginy a podobné som nikdy nebrala, tak som to neriešila. No ale píšu tam, že v prvom a druhom trimestri a krátkodobo sa dá. Ak by hlava bolela aj zajtra, ja by som sa utekala poradiť s lekárom.

viva13
23. nov 2014

@freyahope pri prvom tehu no biochemickom, som volala do centra a povedali mi, že panadol možem, kedže obsahuje paracetamol, tak neviem, spomínala som, že beriem najsilnejší ultra rapid bolo mi povedané, že možem a skončilo to ako bioch. tak sa bojí teraz no je to neznesitelné ☹ mala si migreny v tehotenstve?

freyahope
23. nov 2014

@viva13 ja som zatiaľ tiež mala len biochemické tehotenstvo. A po žiadnom ET som nebrala lieky proti bolesti, lebo som to našťastie nepotrebovala. Chápem, že sa bojíš, ale určite vedeli, čo robia, keď ti poradili panadol a to, že to skončilo zle, bola podľa mňa náhoda. Len je blbé, že ti od rána nezabral, ale zbytočne trpieť, ak existuje pomoc by si nemusela. Hneď zajtra by som sa obrátila na lekára.

amy25
23. nov 2014

@bubbbulik mna tiež boleli brucho, a myslím že aj viac ako len trochu, ako pri takých riadnych krámoch, tiež taký pocit nafúknutia napätia v podbrušku plus občas aj pichanie vo vaječníkoch. Je to kôli hormonom a zväžšuje sa sa výstelka v maternici, tým pádom aj maternica, aby sa malo kde bábo zahriznúť.

amy25
23. nov 2014

@viva13 neviem presne aké hormony si mala, či to môže byť z toho, ale kludne môže. Prvá pomoc je vela piť, aspon 3l, ale musíš si kontrolovať či aj vela vycikáš. Ak nie, chod na pohotovosť. Ja by som nešpekulovala s liekmi proti bolesti. A inak ked som mala migrénu ja občas pomohol vyžmíkaný citron s lyžičkou cukru + vela tekutín alebo alpa s cukrom (na lyžičku cukor, doliať/ dokvapkať alpu) + vela tekutín. a ak ti to neprejde za dva dni chod k doktorovi. A ak budeš vracať, chod doktorovi hned.

viva13
23. nov 2014

@amy25 písala som vyššie
utrogestan a estrofem, pri ET som mala len utrogestan a hlava ma tiež bolela, teraz ma od brania estrofemu bolí 2x a to dosť silno hlava prvé bolo 5dní pred transferom
Od transferu pijem denne 2,5-3l práve koli migrene ale aj tak prišla. A čo podávajú na pohotovosti? Klasická či gynekologická?

amy25
23. nov 2014

Tie hormony som sa zle vyjadrila, skôr myslela že neviem ake su vedlajšie účinky každého z toho čo berieš. Inak aj mna hlava bolievala kým som brala utros. A kludne môže že začínaš mať aj hcg v krvy a aj z toho, či kombinácii všetkého bolí hlava. Zajtra je pondelok, tak by spm zašla k svojmu gynekologovi. Alebo mu ráno zavolaj. Ale ked pôjdeš osobne, možno ti aspon krv zoberie a povie čo za lieky si môžeš dať ak to neprejde.

amy25
23. nov 2014

@viva13 inak neviem ako je to u vas na pohotovosti, ale odkedy som u nas videla doktora hladať diagnozu na googli, tak nemam velku dôveru.
Zato by som šla bud na gynekologickú, k svojmu doktorovi, alebo do gynfivu.

viva13
24. nov 2014

@amy25 tak to je sila som dnes už je to lepšie spánok pomohol už len trocha bolí, hadam prestane a nezačne znova zájdem asi k mojmu 🙂

annamary27
24. nov 2014

@bubbbulik držím palce,aby sa teraz pošťastilo 🙂

annamary27
24. nov 2014

@zuzicek88 držím palčeky,dúfam,že mali pre teba dobré správy.

zuzicek88
24. nov 2014

@annamary27 dakujem ti,si zlata,zajtra ideme

annamary27
24. nov 2014

@zuzicek88 jaj,myslela som,že dnes.tak tfuj-tfuj na zajtra.posielam tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵

bubbbulik
24. nov 2014

@amy25 dakujem

zuzicek88
24. nov 2014

@annamary27 nieee az zajtra,ako do vcera v pohode ale pobede ma to tak chytilo,ze uz aby bolo zajtra pobede pomoooc,velmi dlha noc to asi bude

cicanuska
24. nov 2014

Jaaaj idema porazit 😠 dnes sme mali ist do centra na krv ale od soboti cakam na tu mrchu mrchavu a on si roby co chce alebo sa konecne moje telo zlutovalo a doprajeme mi tehu? 😕 .Brucho ma vobec neboli,ale prsia joooj neskutocne a ladviny a krize ani nehovorim.Uz neviem co si mam o tom mysliet ☹

17_dominika_5
24. nov 2014

Ahojte 🙂 chcela by som sa Vas opytat baby, co ste boli na drilling vajecnikov, ze na kolky den cyklu vam ho robili? Vdaka 🙂

cicanuska
24. nov 2014

@17_dominika_5 Ahoj mne na 13DC

domeska
24. nov 2014

ahojte dievčatá, chcem vás povzbudiť vo vašom snažení. držte sa a neklesajte na duchu. všetko zvládnete a aj ked sa vám zdá, že je na jednu toho veľa, vy to dáte a dočkáte sa svojho sna. presne pred rokom sme sa rozhodli pre GynFiv a dnes už máme doma naše 4týždňové dvojičky.
Držím vám všetkým palce, viem ako sa cítite, na čo myslíte. Ale poradím vám, myslite pozitívne a verte lekárom a takto o rok budete už maminy. 😉
Veľa šťastia... 🙂

waitiekatie
25. nov 2014

@domeska uuuz maju 4tyzdneee?? ani sa mi to nezda 🙂 sak len tot som bola za tebou v ruzinove 😀

jenns
25. nov 2014

@zuzicek88 drzim palce, ozvi sa ako si dnes dopadla

annamary27
25. nov 2014

@zuzicek88 poznáme,tie dni sú najdlhšie,kým človek zatelefonuje,zažila som to niekolkokrát,krvi by sa mi vtedy nedorezali.

domeska
25. nov 2014

@waitiekatie - maju uz 4tyzdne a kazdy za dva tyzdne od prichodu z nemocnice pribral pol kila. su po mamine, papat a papat. 🙂

katus32
25. nov 2014

caute baby, som tu nova, chcem sa s vami poradit o tom co sa smie a co nesmie pri stimulke, mam dlhy protokol diphereline, gonal a luveris. Trochu som z toho vystresovana, ale to asi kazda :D.Mate nejake tipy, triky, aby sa tehu podarilo na prvykrat? dakujem pekne za odpovede.

annamary27
25. nov 2014

@katus32 ahoj,vitaj a držím palce,tak ja by som poradila papať nejaké vitamíniky napr.Femibion 800,čo obsahuje kyselinu listovú a počas stimulky sa nemáš namáhať,čiže napr.cvičiť,byť v pohode a moc sa nesledovať 😉

annamary27
25. nov 2014

@zuzicek88 ufff,ešte hodinka.

zuzicek88
25. nov 2014

@annamary27
@jenns ahoj babulky,tak uz viem vysledok,zial negativny,bojujeme dalej,co sa da robit,aj tak sanca bola velmi mala,aj som tusila,ze to takto dopadne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre