Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luciamk
7. júl 2009

no babulka rozum mi z toho z stojí.... je fakt všetko len o prachoch?? ... bože dúfam, že ich , teda GF ,už nebudem portebovať... 😝

babulka123
7. júl 2009

lucka.. ano .. len jeden priklad.. v gf 1 pokus IVF -ICSI cca 45 tis. , 2 pokus Ferticent 6 tis.
este nieco????

a pristup..n ebudem to tu rozpisovat, lebo uz som to popisala tolko krat ze by som sa uz hanbila za to.. ale citila som sa ako doma vo Fertiku .. a potvrdi ti to kazda jedna holka co tam bola...

luciamk
7. júl 2009

Babulka , viem koľko to stojí... Dr. D mi to všetko pekne vysvetlil..... a boli sme , teda ak by to teraz nedopadlo dobre , stále sme na to pripravený... a potom že štát podporuje rodinu... ale kliniky len súkromné... no nejdem sa ďalej rozčulovať....
Dobrú chuťku všetkým Pipinám.... Kde sa všetky flákate? 😀 😀

slniecko01
7. júl 2009

zdravím Pipinky

Luci to nemyslíš vážne, že sa akto zachovali. Inak tie sestričky to je tam strach a hrúza. Len to zazerá. Akurat jedna je taká milá. tá všetko vysvetlila a normálne odpovedala keď sa jej človek spýtal. Ostané tam len vrčia. Viem že tam nemôžu každú lutovať, ale ľudský prístup by mať mohli to je pravda.

Tak dúfam že zajtra dobre pochodíš u svojho doktora

lewica
7. júl 2009

Ahoj, Lucia.
Mne sa stalo nieco podobne. V marci som mala zacat stimulovat, ale nedostala som. Tak som volala do GF, ze co mam robit ...ci mozem prist na krv. Hned mi povedali, ze mam ist k svojej gynekologicke a ak sa potvrdi tehotenstvo, tak mi vratia vsetky peniaze /bola som samoplatca, cize to bolo rovnych 40.000,- Sk aj s liekmi/.
K mojej gynekologicke som isla hned na druhy den, zobrala mi krv a urobila mi aj ultrazvuk /bolo vidno malu bodku/....menzes mi meskal len 3 dni....
V GF som potom bola osobne, povedala som, ze som otehotnela prirodzene....hned mi vratili vsetky peniaze...aj za lieky. Nemala som ziadne problemy....a nikto na mna nezazeral.....vsetci mi tam blahozelali🙂)

To moje tehotenstvo nakoniec nedopadlo dobre ...ale to uz je o inom.

Lucia, tak Ti drzim palce, aby u Teba bolo vsetko v poriadku.... 🙂
Ved zazraky sa deju!

rienok
7. júl 2009

ahojte pipiny, poradte mi aka dlha musi byt pauza medzi stimulkami... nech sa viem zariadiť keď už ten 1.pokus nevyšiel... spravim si dovolenku načerpam sily a hura do dalsieho pokusu 😎

inak ja som prekvapena ake mate skusenosti v GF, ja mam len dobre skusenosti - mili usmievaví a aj s patričnym sucitom oznamene... ja som tam spokojna aj ked to nevyšlo

labutienka
7. júl 2009

aj ja mám dobré skúsenosti s GF. ľudia sú ako zrkadlo. ako sa k nim správaš ty, tak sa oni správajú k tebe 😉
rienok - pauza by mala byť aspoň 4 mesiace. uži si leto! držím palce pri ďalšom pokuse 😉 toto bolo tvoje 1.ivf?

rienok
7. júl 2009

labutienka... ano bolo to moje 1. IVF a mame za sebou ťažky deň a noc... ale dne je už lepšie zase vyšlo slnko
🙂

ad GF mne po OPU Dr oznamil ze mam len 2 vajicka a takmer sa mi ospravedlnoval 😀 takze asi tak

babulka123
7. júl 2009

labu.. v zivote som sa v GF nespravala tak ako oni ku mne.. dobre ze od dveri mi nepichali inekciu..
vzdy som tam isla s usmevom na tvari .. ale to co bolo tam bola jednoducho sila..

callex
7. júl 2009

ahojte babule...
to je sila ten pristup...ja tam vzdy idem s malou dusickou ze ako sa ku mne budu sestricky spravat.lebo viackrat som tu citala zle referencie na nich.

spominali ste tu peniazky?tak som teraz ostala v rozpakoch..co budem platit ja ked mi poistovna schvalila ziadost?
a lieky si musim kupit u nich alebo mozem aj po svoej osi?

luciamk
7. júl 2009

Ahoj labutienka, tiež si myslým, že s tým "zrkadlom" je to prehnané....

labutienka
8. júl 2009

Dobré ránko 🙂
luciamk - to bola len taká metafora, to zrkadlo 😀
100% dobré skúsenosti nemám ani ja, ale tak na 90% áno. a nad tie zlé sa dokážem povzniesť. veď nebudem u nich večne, takže tých pár minutiek, čo u nich z môjho života strávim ani nestojí za zamyslenie 😉

rienok - neboj 2. ivf ti vyjde. viem, aké to je ťažké, myslíš si že si sklamala. ani mne 1.ivf nevyšlo...

zukrik
8. júl 2009

Ahojte pipinky 😀 😀
Luciamk,to je teda sila,neviem čo by som im povedala ja keby
sa to stalo mne.Asi by som tam dobre nakričala...
Daj potom vedieť ako si dopadla,držím palčeky.

Dnes je tu neako smutno,ako to počasie vonku 😀

leonie28
8. júl 2009

ahojte pipinky ja som tu uz davno nebola ani necitala nemala som cas ☹
ale co to tu citam? 😀 😀 😀 Luciamk no to je teda hruza co v tom GF dokazu hlavne tie milee 🙄 🙄 🙄 sestricky teda okrem jednej tej co je na izbe ked ideme na opu myslim ze sa vola Jitka ale ta je vzdy mila

aj tu je super pocasie chladno zamracene tma 😲

ale vsimla som si ze ste tu toho vela nepopisali co porabate vsetky?

Luciamk drzim palce nech je krvicka pozitivna 🙂 este nevies vysledky? 😉 daj nam vediet rychloooo

callex
8. júl 2009

ahojte..neviem kde vsetky su..ja uz sa normalne bojim ze som nejaka strasiak na tejto teme..lebo uz po dva dni ked som sem vecer napisala tak uz nik nenapisal. ☹
tak neviem neviem kde je problem?

slniecko01
8. júl 2009

Ahojte Pipinky ako sa darí ?
Leonie aj ja som myslela tu sestričku. Je veľmi milá

nelly3
8. júl 2009

ahojte 🙂
callex ja idem 12.8. na konzultaciu 😵 som zvedava ze co , ci uz nam daju protokol a tak. Ozaj pipiny kedy sa robia tie testy z krvi na pohlavne choroby, hiv atd? pred odberom? callex mne lekar hovoril, ze by sme sa mali zmestit do 400-500 €.

slniecko01
8. júl 2009

Tie testy sa robia pred odberom Nelly to bedeš mať aj na tom protokole, Tam máš celý postup

callex
8. júl 2009

nelly3
ja idem buduci utorok tak ti dam vediet ze co a ako.
ta suma nie je az taka hroziva ako som si myslela. 🙂

nelly3
8. júl 2009

diky slniecko 😉 ty si si pichala sama injekcie? a chcem sa opytat, ze tie niektore injekcie sa daju pichat aj nejakym perom, to si mam kupit alebo aj v centre poziciavaju? lebo pravdepodobne si budem sama pichat 🙂

andriss23
8. júl 2009

nelly pero ti v centre požičajú a aj vysvetlia ako na to

chruminka
9. júl 2009

dobre ranko pipiny ,kde ste vsetky?

krakulka
9. júl 2009

Dobre rano pipinky, Luciamk, vies oni ti krv nezobrali, lebo si neotehotnela u nich. Mala si ist s svojmu dr. Ale ani u nas neberu krv na zistenie HCG, pockaju si az na prvy utz, az je nieco vidno. Je to na figu, ale v mensich mestach maju taky "debilny" postup. Ked tak sa dohodni s Dr. gynekologom, ze si to vysetrenie zaplatis. Myslim, ze to stoji okolo 1000 sk.
Nove pipinky- stimulantky, co sa tyka ceny za IVF, je to rozne. Nase 1. IVF nas celkovo vyslo 25tis. sk, 2.IVF 45 tis. Sk. Zalezi to od liekov - to je prva cast a potom od ukonov (ICSI, predlzena kultivacia, zonalny hatching,....) budete to mat presne rozpisane v cenniku, ktory obdrzite spolu s protokolom a receptami. Drzim vam vsetkym paste, nech to dobre dopadne a su z vas krasne a spokojne tehulky. 🙂

Ahoj chrumi, ako sa mas?

chruminka
9. júl 2009

krakulka ahoj myslim,ze vsetky pipinky prazdninuju 😀 ,ja som tiez vybehla s kamoskou a jej malym von
inac sa mame dobre krpcekovia kopkaju ako divosi a to si este uzijem do konca tehotenstva....zajtra rano ideme do GF na 3D UTZ,tak som zvedava ci sa ukaze aj ten hanblivec,trochu sa aj bojim,ani neviem preco asi ze co ak daco nebude v poriadku a daco tam objavia,ale to je udel nas matiek ,ze sa uz teraz budeme o deti bat cely zivot 😀
a ty sa mas ako?Mavas nevolnosti?Ja normalne nestiham ze 9tt vsak to tak uteka 🙂 , o chvilocku budeme vsetky uz kocikovat.

slniecko01
9. júl 2009

Nelly ja som mala perá GONAL, mala som asi 3-4 najprv po 450 a potom tesne pred OPU 150. Musela som si ešte v GF dokupiť jedno, lebo som mala málo. Pichala mi to moja susedka. Najprv mala obavu z pichania hormonov ale potom mi to začala pichať, pretože moja obvodná povedala že nech si najdem niekoho ineho

nelly3
9. júl 2009

slniecko a tie pera sa kupuju? lebo andriss23 pisala, ze poziciavaju 😵

slniecko01
9. júl 2009

Nelly ja som mala take čo tam bola hneď tá vodička, tam som si menila len ihly

callex
9. júl 2009

ahojte..
moja svokra je byvala decka sestricka..tak ju pripravujem na to ze ma bude pichat.i ked brucho razantne odmieta..vraj nech ma picha svokor 🙂 no to by mi tak este chybalo 🙂
ale do stehna ci do zadku hadam zvladne.ked bude chciet kocikovat musi sa pricinit aj ona no nie?

slniecko01
9. júl 2009

Callex mne to raz pichla susedka do brucha a a to mi bolo dosť nepríjemné i keď nie dom taká padavka. Tak mi to potom pichala do stehna 🙂

krakulka
9. júl 2009

Ja som mala rozne lieky. Pri 1IVF sa najskor jedny pichali do brucha, to mi ukazala sestricka v GF a tie dalsie do zadku, tak bol so mnou aj manzel a tie mi pichal on. Pri 2.IVF zase najskor do brucha, to zvladne kazda sama, potom Gonal - to bolo pero - uplna pohodicka, to som si tiez pichala do brucha. Len tusim Gonal je v pere, ostatne lieky sa miesaju. Vsetko vam ukaze sestricka v GF. Je vela kociek, co si to pichali same. Vsetky sme to zvladli. Najhorsie to bolo prvy krat. Potom uz to islo same. 🙂 🙂

Chrumi, leti to ako voda. Ja som bola na KO u svojho gyn. v utorok. Vsetko je ok, ma prist az 4.8., ak bude vsetko v pohode, dostanem knizku. Tak snad to mesiac vydrzim.
Zajtra napis, ako bolo v GF na utz. Vsetko bude v poriadku, uvidis. Nemas sa coho bat, ale to sa lahko hovori. Bat sa budeme uz stale. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre