Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
24. jan 2013

@2lil a zober aj mm,oni mu to ukazu!aj ja som tak chodila a pichal o 106 a teraz mi pichava fraxiparin do ruky lebo do ramena mi to samej nejde!

2lil
24. jan 2013

@dadenka111 noo v podstate už som v pohode ale teda čakanie tam dnes ráno bolo o nervy ... nervózna som bola hrooozne ... ale tak počúvala som a potom kým sme čakali aby manžel mohol odovzdať matroš na mrazenie som si to vonku čítala a zastavila sa tam sestrička Zuzka 🙂 (ja mám v GF svoju gynekologičku a Zuzka je jej sestrička ešte z čias keď som k nim chodila na Zochovu) a sama mi povedala nech prídem že mi to pichnú a naučia ma 🙂 a že každú zmenu mi budú potom sestričky hlásiť že nemám čo pomotať 🙂 ...no verím že pero je pohoda ale to mám len na 3dni :( keby sa tam dali dať aj tie ostatné náplne tak super 🙂 ...už nech je pondelok ...a ideme natooooo 🙂

2lil
24. jan 2013

@pancuska to pero tam je v balení ... a teda to pero z toho puregonu 900 budem môcť potom použiť aj na ten puregon 300??? inak toho puregon 300 mám 3balenia to nieje nejak veľa? a to potom puregon s menopurom (ci ako sa to vola) budem pichať naraz? jj asi ho zoberem nech sa naučí ak by som to sama nezvládala 🙂

2lil
24. jan 2013

...a už je to tu :( ... už stresujem ... no tak konečne som nabrala odvahu a pootvárala som si krabičky čo som dnes v lekárni nakúpila a ...krabička je síce veľká a tak som si myslela že to pero tam je ale ono tam v tom puregone 900 nie je ...a teraz ako sa k nemu dostaneeeeem ????

mauerka
24. jan 2013

Babenky poradte - ideme do GF na 1.IUI, ovula mi vychadza na vikend - budu sa aj koli IUI "obtazovat" spravit to cez vikend? @maxag @2lil @dadenka111 @pancuska

2lil
24. jan 2013

@mauerka v GF robia zákroky aj cez víkend ... ale to ti na kontrole folikúl povedia...

mortaliska
24. jan 2013

@2lil
Dobre ze si zohnala puregon. Ja som s tym mala tiez problem ale nakoniec to dobre dopadlo. Lekarnik to zhanal po vsetkych lekarnach.
Inak ja mam 1x Puregon 900 a 2x Puregon 300.
Pero na Puregon ti pozicaju v GF na prvej kontrole.

mortaliska
24. jan 2013

A tento vikend teda robia v sobotu ci v nedelu alebo oba dni?

2lil
24. jan 2013

@mortaliska jéééj Ďakujem ... takže nemusím hľadať po nete kde ho zohnať? 🙂 ... no mne v lekárni tá lekárnička dala t.c.na jednu lekáreň čo je vraj jediná na SK čo puregon 900 ešte má... že prvá dodávka puregonu na SK je až koncom marca ...takže super... to pero si mám potom pýtať? alebo stačí keď pôjdem si to dať prvý krát pichnúť tak mi ho hneď požičajú? nestane sa že ho nebudú mať? 😖

2lil
24. jan 2013

@mortaliska zavolaj si zajtra ako robia... ja pri IUI keď som chodila tak tam vždy boli oba dni...ale majú v papieroch že sa treba informovať dopredu...

mortaliska
24. jan 2013

@2lil
No mne povedali ze na prvej kontrole pocas mrchy mam pytat pero. Ako ani som nerozmyslala nad tym ze nebudu mat, to si neviem ani predstavit. Tak dufam ze ich maju dost. Inak u nas to bolo za lieky 281 a to tam boli navyse aj vitaminy a caj.

2lil
24. jan 2013

@mortaliska takže pýtam pero 🙂 ...a to prečo tak málo si platila? máš tiež to čo ja? ja som teda platila len za lieky injekcie a striekačky 380€ ...v tej rýchlosti som vitamíny a čaj zabudla... zajtra ráno hneď utekám do lekárne...aké vitamíny a čaj máš? ja berem gynex a femibion tak chcem ešte kyselinu listovú ...ale čaj neviem aký...niekde na nete som našla že čaj na podporu pred IVF ale neviem či aj v lekárni taký majú...

mortaliska
24. jan 2013

@2lil
No tak ti to zhrniem: 4x Diphereline, 2x Puregon 300, 1x Puregon 900, 1x Menopur, 3x Pregnyl, 3x Utrogestan, 1x Augmentin, Femibion 800, Gynastan caj. Striekacky som kupovala neskor zatial 35 ks + 35 oranzovych ihiel cca 2 E. Pripravil to znamy co robi v lekarni komplet, tak asi spravil cenu. Ako ani som to neriesila lebo som myslela ze doplatky su aj tak vsade rovnake.
A ty mas femibion 400 ked chces brat este aj doplnkovo kyselinu listovu?
Ja beriem Femibion 800, Cemium multivitamin a este mam posledny blister Indonalu. Pijem caj gynastan ktory poradila pancuska a gelinka.

2lil
24. jan 2013

@mortaliska tak ja nemám oveľa viac toho ...4x Diphereline, 3x Puregon 300, 1x Puregon 900, 2x Menopur, 2x Pregnyl a 3x utrogestan... tak asi záleží aj od poisťovne nie? ja mám všzp... ja mám femibion 800 ale aj počas tehu som mala od dr nakázané brať ešte + železo a kyselinu listovú ... tak si dávam aj teraz naviac... čo to je ten indonal? ten gynastan čaj je normálne dostať v lekárni ? ja pijem alchemilku ale to len do ovulky ...ako sa pije ten gynastan? každý deň? ...

mortaliska
24. jan 2013

@2lil
no ved tam mas jednu krabicu puregonu 300 a 1 krabicu Menopuru navyse. A to su tie najdrahsie lieky.
Gynastan kupis normalne v lekarni. Indonal je taky doplnok stravy. Nie su preukazane jeho vysledky. Ja som si ho nasadila po laparke.

pancuska
24. jan 2013

@2lil ano ten caj sa vola gynastan a kupis ho v lekarni,aspon raz za den ho vypi ale potom od VKLADU uz ho nepi!takze som to dobre hovorila s tym perom ze ti ho daju tak ako mne! Vies co ty uz mas v tom chaoz,preto uz radsej nepredbiehaj a vsetko rob postupne.ked tak si este raz pozri protokol ale oni ti vzdy povedia co budes dalej robit,ved musia je to ich povinnost tak pekne vypni cez vikend hlavne konika,lebo vsetko dobre zvladnes!

pancuska
24. jan 2013

@mauerka ano su tam aj cez vikend a hlavne ked o tebe vedia tak sa nemusis bat 🙂

2lil
24. jan 2013

@pancuska ale ja som bola v tom že tam to pero je bo však veľká krabica 🙂 ... a nekuk som do krabičiek až keď malý bol z domu fuč 🙂 a mala som kľud... no nič nebudem predbiehať veď aj tak nič nepredbehnem 🙂 ... zajtra ráno odchádzame do hôr tak sa teším že vypadneme, užijeme si a od pondelka šup do boja 🙂 ... ten čaj si kúpim aspoň ma to donúti zas o niečo viac vypiť 🙂 ...

dadenka111
24. jan 2013

@mauerka jasne zakroky robia aj cez vikend. niekedy ked nemaju vela, tak to operativne planuju na jeden vikendovy den, ale niekedy robia aj obidva dni. Akurat kontrolne odbery krvi nerobia.

dadenka111
24. jan 2013

@pancuska Hoj a ten gynastan je na co dobry? 😕 ja som zase pocula dobre veci na Valovicove kvapky. Clovek uz nevie co by si dal a vsetko zbastit nemozeme. najradsej by som ani femibion nedavala, proste nic... Aspon to by som asi mala ze?

pancuska
25. jan 2013

@dadenka111 no tie kvapky asi ani minut nestihnes a ten caj nie je ani drahy a je hned ucinny-na pohlavne organy zeny,aj upravu menzesu a vsetkeho co zena ma!ja som z neho mala taky menzes ze som ani nevedela ze mam!ale po vklade sa uz pit nemoze lebo nieco robi s maternicou!to mi poradila bylinkarka a dobre,tak to posuvam dalej... Mala som aj kvapky GYNEX ale tie nemali taky rychly ucinok 🙂

dadenka111
25. jan 2013

@pancuska tie kvapky som si nekupila. kaslem na to uz, ale cajik mozem vyskusat. aj tak potrebujem vela pit. 😅 moze sa pit ten gynastan na striedacku s alchemilkou? ci to uz radsej nekombinovat 😕

pancuska
25. jan 2013

@dadenka111 on obsahuje aj alchemilku takze uz ju pridavat nemusis ale ked chces pi ho aspon 2krat za den.... bude mat raz tolky ucinok.... a neviem preco baby tvrdia (aj mne jedna v nemocnici ked som bola) ze alchemilka je dobra v tehu ked mne ta bylinkarka povedala ze sposobuje potrat na zaciatku tehu..... tak asi aj preto mi povedala ze ked pojdem na ET ze uz ho pit nemam a ani nepijem len som potom brala femibion800 lebo je dobre aby to potom dobre prekrvovalo maternicu a je v nom aj kys.listova presne tolko kolko potrebujes (tolko ked sa papa samostatne) 😉

dadenka111
25. jan 2013

@pancuska si supeeer! 😵 dakujem moc za rady

lusipe
25. jan 2013

ahojte dievcata, mam otazocku a prosim o radu...som druhy den po IUI a isla som bez pregnylu a mala asi 3 vajicka...a dnes ma brutalne bolia vajecniky, este som to nemala... a urobila som si OVU test a bol pozittivny...moze to byt tym?...

manita
25. jan 2013

Kočky, idem k vám po prvý raz po rady. V decembri som mala 1. IUI, žiaľ, bolo neúspešné. So stimuláciou clostilom som pokračovala aj ďalší cyklus, urobil mi však cystu. Je veľká, dvojkomorová. (Momentálne mám ms, tak čakám, ako sa bude tá cysta správať a hneď po ms pôjdem znovu na UZV.) Stalo sa vám niektorej takéto niečo? Čo bolo s tým ďalej? Vďaka!

jomini
25. jan 2013

@manita Ahoj, niekedy sa cysta vstrebe s ms, mne sa nevstrebala, tak mi nasadili antikoncepciu a po dvoch mesiacoch sa vstrebala.

manita
25. jan 2013

@jomini z antikoncepcie v čase snaženia sa o bábätko ma určite klepne... 😒 😒 😒

jomini
25. jan 2013

@manita 😀 😀 😀 ..ja osobne radsej antikoncepciu ako punkciu cysty..auuu

manita
25. jan 2013

v obidvoch pripadoch je snaženie 3 mesiace out... 😒 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre