Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
16. máj 2012

@dadenka111 co ako ti ubieha cas? ja by som uz aj zacala... 😅

dadenka111
16. máj 2012

@gelinka75 kokso ani mi nehovor. pomalyyyyy. keby mali volny termin na konz. o tyzden skor, tak uz som pomaly pred OPU. budem cakat na mrchu a snad sa mi z tej nervozity nezabudne rozbehnut 😀
uz rozmyslam ako jej pomozem. mozno par dni utros brat pred ocakavanou MS a vysadit. do 2dni mi vzdy prisla mrcha pri IUI cykle. je to blby napad ze?
duphastonom (tiez progesteron ako utros) sa tak lieci aby ti nabehol cyklus, co som citala. niektore babenky bez toho nemaju kramy. nemylim sa?

gelinka75
16. máj 2012

@dadenka111 radsej si nezblbi cely cyklus pred stimulkou, lebo nikdy nevies ako to vypali, no kebyze tam idem o 4 dni skor tak uz picham, ale takto to vyslo tak co uz. 😉

dadenka111
16. máj 2012

@gelinka75 asi mas pravdu. no snad mi zrovna teraz nezblbne a pride najneskor tak 31DC. to budem stastnaaaa

gelinka75
16. máj 2012

@dadenka111 my ked sme sa zacali snazilkovat tak mi niekedy ms prisla na 24DC to bola fakt sila, sa mi to skratilo z 28-29 na 24, brala som aj kys. listovu ona vplyva na sliznicu, skus 😀

given
16. máj 2012

@dadenka111 Daj si cervene vino 😀 😀

dadenka111
16. máj 2012

@gelinka75 chrumem Femibion 800 (je tam aj listovka) uz 5ty mesiac a posledne dva cykly som pila aj alchemilku. moj najkratsi cyklus v zivote som mala 27DC a to som mala pri stimulke na IUI ovulku 12DC, to bola ruchlovka. ach
@given samozrejme praktikujem na vyvolanie mrchy: dobry sex, cervene vinko a horucu kupel. mam pocit, ze to fakt zabera, ale neviem co z toho 😀 😎

given
16. máj 2012

@dadenka111 Zrejme to funguje len v kombinacii. 🙂 Inak, na dlhe obdobie to bude posledna MS, tak si ju uzi, no a to vinko, to ani nehovorim, to bude tiez posledne.

dadenka111
16. máj 2012

@given 😵 😵 😵 no bodaj by si mala pravdu. potom uz len detske sampanske 😉
ozaj ty si v Krasnanoch? To nemame daleko od seba ja Vajnory.

given
16. máj 2012

@dadenka111 jj, potom skocime na bezkofeinovu, ked vsetko klapne a budeme bruchate 🙂

dadenka111
16. máj 2012

@given hehe jasné môžme. vieš kde čapujú bezkofeinovú?

katla
16. máj 2012

Dievcata, minule som sa spojila s jednou pani doktorou (ex lekarka z Iscare) lebo som mala zaujem s nou poriesit ake vysetrenia by boli vhodne aby som zistila ci je vsetko ok, kym sa pustim do dalsieho KET/IVF.
Tak mi odporucila toto:
- Karyotyp (genetika)
- Spermiogram + morfologia
- DNA fragmentacia (genetickej zložky spermií)
- Fish vysetrenie chromozomov v spermiach
- FSH receptor
- Protilatky
- trombofilne mutacie

Mozno to bude niektore z Vas zaujimat. Nie v kazdom centre robia vsetky vysetrenia, ale ak by ste mali zaujem mozem Vam potom dat kontakt na tu pani doktoroku (cez IP). Len ked som si zratala vsetky vysetrenia u nej, tak to zial vychadza na 500€ a to je cena bez genetiky lebo tu robia aj v statnej nemocnici cez poistovnu. No brutal palka.
Ale ak sa nam nepodaria KET, tak to asi absolvujeme pred dalsim IVF.

maruskaaaa
16. máj 2012

baby, bola niektorá z vás na vyšetrenie prsníkov (USG) v Ružinove?

omnia23
16. máj 2012

@maruskaaaa no podla toho kde,tam je vias stredisk 😉 Ja chodim do Ruzinova na USG do ambulancie k mojmu dokymu,ale ma na to vyhradene dva dni a vtedy tam chodia aj pacientky z oddelenia alebo inych ambulancii.Poslali ta niekam presne?

babulka123
16. máj 2012

@katla zlatik a ako ? kedy testujes???

maruskaaaa
16. máj 2012

@omnia23 mňa moj gyn. tiež poslal preventívne, v Ružinove na 1.poschodie (RTG karta). Chcela som len vedieť, ako to prebieha.

omnia23
16. máj 2012

@maruskaaaa a ty si este nebola na USG prsnikov nikdy?Alebo len konkretne v Ruzinove?

maruskaaaa
16. máj 2012

@omnia23 ešte nikdy. V rámci preventívky ma gyn.nikdy neposlal, tak to chcem už absolvovať pravidelne 🙂 pre istotu. Teraz pred IVF chcem mať všetky vyšetrenia

omnia23
16. máj 2012

@maruskaaaa aha 🙂 Takze klasika,prides,doky ma tvoju kartu(alebo mu ju prinesies),vysupnes sa hore na kozu,samozrejme hore bez,uvolnis sa,lekar ti natrie prsia gelom aj viac do podpazusia a hlavicou si prezrie tkanivo,uzliny.Hotovo 😉

Popripade ak by sa mu nieco nezdalo posle ta este na ammograf ale to su vynimocne pripady.

Ja mam na USG muza lekara,ale ja chodim kazdeho pol roka...Mozno tam budes mat aj zenu,ved uvidis.

Mne vyhovuje viac muz 😉

maruskaaaa
16. máj 2012

@omnia23 Ďakujem za info, ešte jedna otázočka, nie je to bolestivé že?

omnia23
16. máj 2012

@maruskaaaa samozrejme ze nie,skor ak si stekliva tak ta to bude steklit,ja sa vzdy smejem pri tom 😉

maruskaaaa
16. máj 2012

@omnia23 super, dík 🙂

omnia23
16. máj 2012

@maruskaaaa neni zac

gelinka75
16. máj 2012

@maruskaaaa cauko bola si na krvi? 🙂

given
17. máj 2012

@dadenka111 Ked som robila v Apole, tam mali v kaviarnach aj bezkofeinovu. Ale v dnesnej dobe uz maju snad hocikde.

fles
17. máj 2012

@jonika čaves 🙂 na také ani nepomysli preboha !!! všetko bude ok. Sme tu viaceré ktoré sa ešte nijak tehuľkovsky necítia.. ale pomaly ti možno nechutí káva a iné veci.. Tiež ideme viaceré na sono tak sme každá trochu nesvoja. Potom to už bude dobre budeme sa cítiť lepšie a pokojnejšie. Ozvem sa 😀

mortiiss
17. máj 2012

@gelinka75 ahojky, kocka. Tak ja uz mam zajtra, alebo v sobotu vklad. Kuratka sa delia ukazkovo podla dnesnej info z GynFivu ... jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Tak vyzera to tak, ze tuto cestu - po pobyt u maminky sme my, aj prdolky zvladli ... ostava este ta druha cast - vydrzat az do konca. 😲

dadenka111
17. máj 2012

@mortiiss jupiii
@gelinka75
@given
@maruskaaaa
mne akurat dnes zavolali z GF, ze mame oficialne schvalenu ziadost, ze im to dnes prislo. na chlp presne 8tyzdnov.

mortiiss
17. máj 2012

Zdravim vsetky ...

Kocky, zacinam sa silno pohravat s myslienkou, samozrejme, za predpokladu, ze to dobre dopadne a ze budeme mat dietatko, tak ze tie embryjka, ktore budu zivotaschopne, a preziju rozmrazenie atd. atd. po case darujeme ...
ako ste na tom vy v tomto smere?

given
17. máj 2012

@dadenka111 Blahozelam, to si teda dali nacas. U mna teda asi poistovna spravila svetovy rekord, a z GF mi volali po 3 tyzdnoch. Zajtra si idem konecne zobrat protokol a buduci tyzden snad zacinam. Tesim sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre