Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leonie777
14. nov 2013

@majkulik citim sa relativne ok, pobolieva ma zaludok, nafuknuta som ale to z tolkych tekutin ... vajecniky vobec necitim, az mam obavu 🙂 ale v pohode, uz to dobojujem 🙂 strasne sa neviem dockat vkladu a dufam, ze bude co vkladat 🙂

rybkanz
14. nov 2013

ahojte baby, tak dnes som bola v GF pre výsledky z krvi a nečakali ma tam veru dobré správy 😢
tvoria sa mi protilátky na spermie, takže nie je takmer žiadna šanca na prirodzené oplodnenie...
zostáva mi teda len IVF a aj to len s napichnutými vajíčkami, prirodzene to nepôjde ani v skúmavke 😠
pritom mám oslabenú bunkovú imunitu, už 2 roky sa na ňu liečim.....
takže toto som ozaj nečakala.... teraz mi v GF navrhli ako ďalší krok zistiť priechodnosť vajíčkovodov, mala som si vybrať medzi laparo a HSG, vybrala som si teda HSG (neviem či som spravila dobre.... ) bola na ňom niektorá z vás? čo mám čakať? som dosť strachoprd a citlivka, tak som zvedavá ako to zvládnem... idem 28.11. A mala niektorá z vás takúto diagnózu ako ja???

mauerka
14. nov 2013

@rybkanz celkom dobre nerozumiem tomu, naco im je priechodnost vajickovodov, ked ti povedali, ze ziadna ina sanca nie je ako IVF/ICSI...

dagaz
14. nov 2013

hojte baby...uz som precitala x-clankov...vsade sa pise nieco ine...takze som 11 den po embryotrasfere...vlozene 2 embrijka...od neakeho 4 dna mam bolesti v podbrusku, citlive az bolestive prsia,caste navstevy toalety...menstruaciu som mala dostat v pondelok...ale neprisla...dnes som si spravila test v moci, bol negativny, ani naznak druhej ciarky, takze sa chcem opytat mozu tieto dva lieky ktore beriem oddialit menstruaciu alebo ak niesom tehotna tak by som ju mala dostat aj napriek tomu ze stale uzivam hormony?...je mozne ze ked mi na jedenasty den vysiel test negativny tak v krvy( idem teraz v pondelok) moze napriet tomus byt pozitivny?.mate niektora s tym skusenosti?...Toto je pre mna veru vysoka skola...lebo pri synovy som mala testy z lekarne tiez negativne a napriek tomu som bola tehu...ale pri nom som nemala ziadne ine priznaky...

rybkanz
14. nov 2013

@mauerka ano toto som sa pýtala aj ja dr, že načo je potom dobré vedieť priechodnosť, a odpoveď bola, že ak nie sú v poriadku vaječníky, tak to znižuje šancu úspešnosti IVF minimálne o 15%, čo je dosť...

mauerka
14. nov 2013

@dagaz Predpokladam, ze beries Utrogestan - ten sposobuje bolestivost/citlivost prs aj oddialenie ms. Ja som mala ducha na 9. den po transfere, co uz bolo dost neskoro... mali ste PK?

mauerka
14. nov 2013

@rybkanz dobre, aj tak si myslim, ze to je kvoli peniazom z ich strany a my nespravime nic proti, lebo sa bojime. asi by som reagovala rovnako ako ty...

dagaz
14. nov 2013

@mauerka Co je PK?

dagaz
14. nov 2013

@mauerka a vidis to mi ubehlo...ano beriem utrogestan a estrofem...3*2 tbl

rybkanz
14. nov 2013

@mauerka a ako som mala podľa teba reagovať, dali mi na výber akurát medzi laparo a HSG, zatiaľ som nepodpísala žiadosť o IVF...
ale vysvetlila mi, že za "normálnych" okolností, by mi mohla dať nejaký liek na zníženie imunity a tým by sa dali regulovať tie protilátky na spermie, ale u mňa to nie je možné kvôli tomu, že ja beriem naopak lieky na zvyšovanie imunity, lebo ju nemám v poriadku...
čo by si robila na mojom mieste?

mauerka
14. nov 2013

@rybkanz ale ved som ti vyssie napisala, ze na tvojom mieste by som asi reagovala rovnako, zo strachu nespravit nieco "zle", hoci nestranne si myslim, ze ide o biznis

mauerka
14. nov 2013

@dagaz Predlzena kultivacia.

sonulka81
14. nov 2013

@dagaz PK je predlžená kultivácia

rybkanz
14. nov 2013

@mauerka zbehnem ešte za svojim imunológom, zistím, aký je na to jeho pohľad, čo by to so mnou spravilo, keby som predsa len skúsila tie lieky na zníženie imunity, ale inú možnosť nevidím...
myslela som si , že mi niečo naznačuješ, keď píšeš že je to z ich strany len o peniazoch a že my zo strachu poslúchneme, zdalo sa mi, že poznáš možno aj iné riešenie... lebo pokiaľ mi niekto neporadí čo iné by som mohla robiť, tak ak chceme dieťatko asi budeme musieť "poslúchnuť"... ani mne sa toto riešenie nepáči, ale zatiaľ sa zdá, že nie je iné východisko.. práve preto sem píšem, či nemá niekto s tým skúsenosti... zdalo sa mi, že tu už niekto písal, že má tento istý problém s protilátkami na spermie...

mauerka
14. nov 2013

@rybkanz To vysetrenie samotne je uplne v pohode, niet sa coho bat /mna osobne to vobec nebolelo, 10min. aj s cestou/ , len sa vzdy pozastavim nad tym, ako z nas casto aj zbytocne tahaju peniaze.
S protilatkami ma vela bab problemy, len u teba je to asi kombinacia viacerych veci... myslienka poradit sa s imunologom je super.

rybkanz
14. nov 2013

@mauerka mala si po tom vyšetrení nejaké "komplikácie"? myslím nejaké bolesti alebo krvácanie, mám ísť potom ešte do práce, alebo mám radšej v ten deň zostať doma?? a čo nasledujúci deň (keďže to vyšetrenie mi vychádza na štvrtok?)... asi už veľa otravujem, ale každá rada dobrá, takže ĎAKUJEM 🙂

mauerka
14. nov 2013

@rybkanz ja som bola v praci doobedu, na obed ma mm odviezol tam, a nasledne domov. dalsi den do prace v pohode. Vecer som jemne zaspinila a mala som taky tlak v podbrusku ale nic dramaticke. a odviezt by ta mal niekto nie kvoli bolestiam, ale berie sa pri tom diazepam na uvolnenie hladkeho svalstva a ten trochu "oťapi" cloveka. Platila som tusim 60€, ale to bolo skoro pred rokom.

rybkanz
14. nov 2013

@mauerka ďakujem, dnes je to 110 EUR ale ostatne bude asi rovnako 😀

dagaz
14. nov 2013

@sonulka81 nie tak PK som nemala

janan82
14. nov 2013

@rybkanz Ahojky, ja som bola tiež na priechodnosť v GF, bola som tento v januári. Platila som 55,-€. Tiež mi ponúkli laparo, alebo HSG, len laparo sme domietli, lebo to je pod celkovou narkózou a ostane na brušku malý rez, tak sme si vybrali HSG. Ja som bola doobeda v práci a 2 hodiny predtým som si dala Diazepan a tuším hodinu predtým čípok. Prišli sme tam a asi najhoršie bolo to čistenie vnútra, ale bolo to v pohode, len troška nepríjemné. Potom zaviedli tú tekutinku dovnútra a keď začala vytekať cez konečník, tak znamenalo, že sú priechodné, ak ona tlačila a priamo to vytekalo. Vôbec som nič necítila, ani nafúknutie, na čo ma upozorňovali ani žiadne tlaky. Potom sme v pohode odtiaľ odišli. Na druhý deň som šla normálne do práce a nič som necítila. Len ako som dlhšie nešla na WC cikať,tak to troška štipkalo, takže treba ísť radšej hneď ako cítiš, že potrebuješ ísť. Inak všetko v pohodičke.

vodnari
14. nov 2013

Takže dnes v BA...začínam pichať až od januára,lebo teraz som chorá a potom to nestíhame kvôli sviatkom....škoda som si myslela že to ešte stihneme tento rok. ☹

gelinka75
14. nov 2013

@janan82 cez konecnik urcite nie 😉

janan82
15. nov 2013

@gelinka75 Preklep. Az teraz som si to tam precitala, lebo ako som to pisala, som sa ucila s manzelikom matiku. Ma skusku. 😉

blavabla
15. nov 2013

@vodnari nebojkaj zlatusik, ubehne to ako voda... 🙂 hlavne, ze je vsetko v poriadku a mozete ist dalej.. 😵 😵

sarah00
15. nov 2013

@rybkanz možno mysleli na to, že pri laparoskopii ak je vajcovod nepriechodný a je tam zrast, tak ti ten vajcovod rovno odstránia (ak podpíšeš pred tým súhlas) a robí sa to preto, lebo z toho "pokazeného" vajcovodu sa vylučuje niečo, čo môže spôsobiť odumretie plodu. aspoň mne to tak vysvetľovali pred laparoskopiou. preto by to mohlo znížiť úspešnosť IVF.

@leonie777 prosím ťa, kedy si volala do GF, že ti mešká ms? po koľkých dňoch. mne zatiaľ len 3 dni, ale aby som sa vedela pripraviť, kedy ich "otravovať" 😀 dnes pichám 9 injekciu diphereline.

tyli
15. nov 2013

@vodnari nevadí. oddych od toľkých hormónov tiež nie je na škodu. ja ak neotehotniem do konca roka, tak tiež dávam prestávku a potom skúsime iné CAR. držím ti veľmi palce.

adulka1979
15. nov 2013

@majkulik
@sarah00
@zuzkagal
@leonie777
Ahojte dievčatá...
Včerajšie OPU je za mnou. Narkóza v pohode, po prebudení bolesti už horšie a aj po príchode domov. Celý deň som včera prespala. Ale vždy som sa budila na záchod a aj som vtedy pila.. 🙂
Dnes je to už o niečo lepšie, veľa pijem a behám na záchod a tak dúfam, že žiadne ohss nebude.
Práve som volala do laboratória, ako to dopadlo.
Výsledok je taký, že som mala 15 vajíčok pri odbere, z toho 11 zrelých, máme 4 embryjká... 🙂
Dala som aj PK na odporúčanie a vklad mám v utorok, na moje narodeniny, tak veľmi dúfam, že je to dobré znamenie... 😀 😀 😀

leonie777
15. nov 2013

@sarah00 ja som sa dohodla s doktorom, kedy mam prist ak nedorazi ms ... dorazila ked som pichala 11 diph. podla mna sa kludne dostav k nim v pondelok ked ms nedorazi 🙂 ale verme ze dorazi 🙂
@majkulik, ako sa mas dnes? alchemiku si pila do vklad? ci len do opu?

erin365
15. nov 2013

@adulka1979 veľmi držím palčeky 😉 😉 😉

leonie777
15. nov 2013

@adulka1979 to su vyborne spravy, tak sa tesim s tebou ... hlavne to opu uz mas za sebou 🙂 ja cakam kedy mi dnes zavolaju, kedy budem mat zajtra vklad, ale tusim im idem aj ja dnes volat, nech som neni na nervy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre