Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luanna
18. mar 2013

@macinkapapulka aj ja Tebe drzim palce 🙂))

lagunasa
18. mar 2013

Genetika - odber krvi a rozpametanie sa na rodinnych prislusnikov z neviem kolkeho kolena 🙂 za nami. vraj na vysledky budeme cakat dost dlho lebo to vysetrenie dlho trva. vraj aj 6 tyzdnov.
a pytala som sa na recepcii ohladne toho, ze tam mam prist na 8-9.dc a ze mozno mi to vyjde akurat cez sibacky a oni hned, ani ma nenechali poriadne dopovedat, ze ved mi ordinujeme aj cez sibacky. vraj si mam vo stvrtok pred nimi zavolat a dohodnut sa casovo kedy by som prisla. asi aby vedeli povedat dr ze ma prist. tak som rada, uz sa tolko nestresujem ze ako zvladneme folikulometriu cez sibacky 🙂

argenti
18. mar 2013

@katty5 Ahoj. Prečitala som si čo sa Vám stalo, je mi to veľmi lúto a nechápem ako je to možné. Veď mu museli robiť aj spermiogram a na niečo také neprišli? Som z toho veľmi smutná ☹ ☹ ☹ . Skús teraz myslieť len na tie pekné veci (príprava svadby), a potom sa to určite podarí. Držím palce.

pancuska
18. mar 2013

@danky24 tak sme na tom podobne,tiez este aj teraz chodim k doktorom ako na klavir!!! neviem presne o ake geneticke testy sa bude jednat ale mne vtedy zobral gyn len krv a poslal to na genetiku a potom sa len caka na vysledky.... mne tak zistili ze mam vrodenu trombofiliu (husta krv) vtedy su hroziace potraty a pri antikoncepcii hrozi plucna embolia a tromboza vseobecne..... takze ja si musim cele tehotenstvo pichat fraxiparin a dokonca som musela aj pocas stimulacie lebo niektore tie lieky sposobuju trombozu aspon tak mi povedala na hematologii a bolo to aj v letaku....takze mali by ti zobrat len krv a budu sa asi pytat na rodinu.....a ked pojde manzel na tu urologiu radsej nech nemate predtym sex aspon 3-5 dni ak by mu robili spermiogram co asi zrejme budu robit.....tak to tam len pojde a odovzda material... vysledky potom pridu alebo neviem ako to je u vas.... 😉

pgaba
18. mar 2013

niektorá z Vas mala injekciu Cetrotide? ak ano tak co ste mali este Gonal a Luveris? len kvoli tomu, ze ako ste si pychali. ja mam kratky protokol. ako prve som si pychali Gonal pero od dnes som zacala Cetrotide a je mi trochu divne, ze Luveris este nie. Boli ste uz v takejto situacii?
Dik

danky24
19. mar 2013

@pancuska Ďakujem, no to chodenie po lekároch, čo už šak keď chceme bábo vydržíme .... ufff tak tvoja genetika nedopadla najlepšie ale je super že na to prišli a vedeli čo robiť a tak pomohli, sa teším 😀. U mňa snaď bude všetko ok, nakoľko u hematologa som každý pol rok na kontrole a krv mám v poriadku, za predpokladu že robia tie isté testy ako tuto, ale nakoľko som si prešla hodkinom a ešte doktorka zaradila do niejakej svojej štúdie dá si záležať na testoch, veď naposledy si scucla 6 skúmaviek a výsledky z krvy boli na 6 A4. Tak uvidíme. Tak ďakujem za radu pre manžela bude spať vedľa 😝 a uvidíme. Takže budeme čakať. Ty sa drž, ináč aj moja švagrinka si celé tehotenstvo pichala tie injekcie ale teraz má nádherného modrookého blonďáka, ktorý nás všetkých vytešuje ... tak veľa síl!!!!

pancuska
19. mar 2013

@danky24 no ak chodis do TT na hematologiu tak tam su podstive doktorky,chodim tam a som velmi spokojna,aj ked to nemam kusok no radsej obetujeme benzin 😉 tak prajem nech vsetko dobre dopadne a nech sa vam splni vas sen 🙂

danky24
19. mar 2013

@pancuska nie chodím do BA ale aj tak som spokojná, a ďakujeme 😀

azzura
19. mar 2013

@pancuska cqau, na tu hematologiu ta poslal dr alebo si sla sama? Zoberu kohokolvek? Rozmyslam nad nejakymi vysetreniami pred 3.IVF, ale iba premyslam. Inac ako sa mas, ked vidim tvoje tt tak mi dojde smutno, že sme mohli byt skoro sovnako na tom, co uz, zivot je pes

pancuska
19. mar 2013

@azzura ahoj moja... uz som dlho o tebe nepocula!! a to som si myslela ze to 2.IVF vyslo tak som si myslela ze uz tehulkujes!!fakt je niekedy zivot ako pes,ale ako sa hovori do tretice.... uz sa to musi podarit ved kolke to tak mali ze 3 krat to vyslo!! vies co ja som si myslela ze si budem tehotenstvo uzivat v klude ale od 19tt silne bolesti lonovych kosti a svalov nemohla som ani chodit,ani sediet ani sa tocit na posteli,tak musim stale magnezium brat a teraz som isla ku gyn lebo som dostala strasne silny vytok a ze mam velmi silny zapal tak hned aj plodovu vodu pozeral ci neuteka lebo ze mam ten zapal silny ze kolko ho mam no mala som to dost dlho ja krava len ked vsade som tu citala ze vytok je normalny....
no a na tu hematologiu ma poslal gynekolog .... lebo mi prislo z genetiky ze mam vrodenu trombofiliu....a potom ma tam poslali aj z centra ked som isla na IVF...

gelinka75
19. mar 2013

@pancuska prosim ta kam chodis na hematologiu, potrebujem aj ja ist, da sa tam len tak prihlasit? alebo potrebujem od gyndosa papier

azzura
19. mar 2013

@pancuska bože, tak to ti fakt nezavidim, držte sa a hlavne ver že to vsetko dobre dopadne 😉 . Ja som zvedava co mi dr. povie že preco to zas nevyslo a preco so 7 vajec bolo len 1 zrele, ale asi nic svataborne sa nedozviem. Chcem sa objednat nejak maj-jun a ked to pojde ako ma tak v septm. by som rada isla na posledne IVF, chcem si dat hlavu do kludu a hlavne si uzit leta ....

gelinka75
19. mar 2013

@danky24 prosim ta kam chodis na hematologiu v BA?

gelinka75
19. mar 2013

@pancuska drzte sa, citam, ze mas dost zdrav. prolemov, do nemocky ta nechcel poslat?

silvik1
19. mar 2013

@gelinka75 ahoj. ja chodím na hematologiu na kramáre, vyzerá to tam síce ako za socíku, ale doktorka je fajn 😉

gelinka75
19. mar 2013

@silvik1 mozes mi prosim ta poslat do IP nejaky kontakt? myslis, ze ma vezmu ked tam zavolam?

pancuska
19. mar 2013

@gelinka75 vies co moja ja ti nepomozem lebo ja chodim na hematologiu do TT a tebe by sa zislo do BA ale raz som bola aj v Blave niekde v petrzalke tusim dr.Batoryova ale radsej sa popytaj bab aj @annamary27 chodi na hematologiu ona ti skor poradi!! a mas zle tie testy ked musis ist na hema?

silvik1
19. mar 2013

@gelinka75 treba skúsiť, niektorí lekári berú len ten svoj "obvod" a niektorí problém nemajú. pošlem Ti do IP meno + telefon 🙂

gelinka75
19. mar 2013

@pancuska mam nejaku mutaciu, ale ze preventivne lieky mi nato moze predpisat len hematolog, tak preto tam chcem ist, ci je to vobec potrebne, v centre mi dr. nevedela povedat, ibaze tuto co mam ja ma vela zien, ale nikto ti nepotvrdi, ze prave to nesposobilo problem, tak to chcem nejak vysetrit

pancuska
19. mar 2013

@azzura ved urcite mas narok vediet ze preco a co a ako....ved to bolo dost vajok...vies co normalne by som ti darovala z mojich zmrazenych ale to nie je mozne a predsa svoje je len svoje.....takze maj jun mam na teba mysliet? to uz sa budem ledva kotulat takze si spomeniem 😉 aj ked je mi to luto lebo fakt kolke sme mohli nosit spolu....

pancuska
19. mar 2013

@gelinka75 chvala bohu som mala na male ak by unikala polodova voda musela by som ist do nemocnice ale na stastie neunika a aj krcok je ok tak ma nechal doma,dal mi cipky a vyplach no rozmyslam ze ten vyplach budem musiet preventivne uz robit az do porodu lebo ja som na taketo veci bola vzdy hakliva no som si myslela ze ked som doma tak sa mi to nemoze stat .....a nevies o aku mutaciu sa jedna? moze to byt aj V.Lieden alebo MTHFR a potom uz zalezi ci homozigot alebo heterozigot vacsinou su tieto mutacie ,ja mam 3 tie homozigot su tazsie....

azzura
19. mar 2013

@pancuska hmm, a už viete co cakate, ci este ani nie?? Dik za darovanie, ale ja radsej svoje 😀 😀 😀 . Ozaj komu chodis na to hematologiu?? tak sa objednava, ci ako??

gelinka75
19. mar 2013

@pancuska tak to je fajn, ze krcok drzi, asi sa potrebujes len preliecit a bude to fajn 🙂 ja mam tu mthfr heterozygot, neviem ci to je zle alebo co

pancuska
19. mar 2013

@azzura do tej trnavy do nemocnice k dr.Kružliakovej strašne zlatá doktorka,odporučam!!! ona nič nenecháva na náhodu a radšej všetko skkúša.....ja jej vždy zavolám a s nou sa dohodnem kedy môžem prísť.....takže môžem ti dať číslo veď to nie je na škodu......a vieme čo to bude,doktor povedal že dievčatká.....aj keď som chcela párik no som rada aspoň mi potom pomôžu 😉

azzura
19. mar 2013

@pancuska jeeeeeeeeeeeeeeej, takže baby....vsimla som si že pri umelom sa rodi viac bab 🙂 to aby si mm zacal robit skusky na zbrojny preukaz 😀 😀 😀
Ok, kuknem si ju na nette aj číslo

pancuska
19. mar 2013

@gelinka75 no mala by si prevetivne nieco mat na riedenie! neviem co davaju ale asi aspon anopyrin to viem ze je na riedenie a ked si potratila a ta mutacia sa zhorsuje vekom.....a cim viac rokov tak tym menej prietok krvi v tele pocas tehu!!! inak mam tu jednu babu co si s nou uz dlho pisem a tiez potratila vtedy ako ty ale ona otehu prirodzene no ma tu istu mutaciu co ty a na hematologii jej odmietli dat preventivne lieky lebo uz raz potratila a toto bolo druhy krat a tak som jej poradila moju hematologicku tak som zvedava len teraz musi cakat zasa kym otehotnie....

pancuska
19. mar 2013

@azzura ved ja ti to poslem 😉 no chalani v robote sa mu smeju ze ma cicku samicu 😀 im nehovoril ze sme boli na IVF...

silvik1
19. mar 2013

@gelinka75 no moja sesterka tiež má nejaký typ mutácie, prvý krát potratila a pri druhom aj pri treťom tehotenstve si musela pichať denne fraxiparin až do konca šestonedelia.

gelinka75
19. mar 2013

@pancuska prosim ta posli mi cislo do IP lebo tt mam tak daleko ako BA len opacnym smerom, ved tam mozem zajst, nechcem nasilu nic brat, ale predsalen moze podrobnejsie vysledky spravit atd. co ked fakt potrebujem mat liecbu

gelinka75
19. mar 2013

@silvik1 tych mutacii je viac, nie su vsetky zavazne a nikto nepotvrdi, ze prave to robi problem, moze aj nemusi, tak si vyber

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre