Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

chilli21
30. júl 2013

a este som zabudla, ked tam donesie vzorku, hned to potom vysetria a on tam caka na vysledky? a ako dlho to asi trva?

erin365
30. júl 2013

@chilli21 u nášho urológa boli výsledky do polhoďky

mauerka
30. júl 2013

@chilli21 vysetria to hned, teda na pockanie. ak ste este nedavali, tak by som skusila ten zakladny a potom by sa videlo co dalej

erin365
30. júl 2013

Kočky, včera som si injekciu vpichla tak, že som vpich absolútne necítila...som sa aj čudovala že čo to? 😵 Dúfam, že som to nezakríkla a dnes si neurobím modrinu jak na druhý pokus 😀

chilli21
30. júl 2013

@mauerka
@erin365 diky kocky.

adulka1979
30. júl 2013

@erin365 aj my asi niekedy v auguste, alebo začiatkom septembra.... asi budem mať krátky protokol... ty to ako všetko zvládaš?

depa
30. júl 2013

ahojte babenky som z RA a tiež chodim do blavy k dokymu harbulakovi ste niektora čo mate snim skusenosti aky je to doktor.

erin365
30. júl 2013

@adulka1979 zvládam to v pohodičke...

vahy1
30. júl 2013

Babenky poradte,treba sa objednat na kontrolu,ked mi 14den cyklu padne na vikend-nedela,-uzivam estrofom a skor nema vyznam tam ist...

matka177
30. júl 2013

@gelinka75 dakujem za info,neviem sa rozhodnut kolko si ich mam dat napichnut.citala som ten cennik no akoze mam dost ake palky su za to

adulka1979
30. júl 2013

@erin365 Koľko si zatiaľ zaplatila za ivf ak sa môžem opýtať? Nám len cca povedali, koľko stojí celé IVF.... dúfam, že to nejako finančne zvládneme... Platila si koľko dní vopred? Ďakujem za odpovede.

mauerka
30. júl 2013

@depa Harbulak je dobry, bud pripravena na to, ze nie vzdy ta bude kontrolovat, vysetrovat... on. Tam to chodi tak, ze si sice vedena ako jeho pacientka, ale moze sa kludne stat, ze prejdes rukami aj vsetkych ostatnych doktorov 🙂

erin365
31. júl 2013

@adulka1979 zatiaľ som neplatila nič, ale nás vyjde IVF do 2000€, lebo si dávame robiť aj PGD - preimplantačná genetická diagnostika a len tá samotná stojí okolo 1100€. Jediné čo som doteraz zaplatila boli všetky tie injekcie a lieky a tie stáli cca 340€

erin365
31. júl 2013

@mauerka píšeš ohľadom Harbuláka, že aj keď ju on bude mať na starosti, prejde si aj rukami iných doktorov... Ja som v CAR už 4roky a patrím Drábekovi a ešte sa mi nikdy nestalo, že by ma vyšetroval niekto iný. Jediný prípad bol, keď som šla na utz pred IUI a to mi tuším robila sono Stenová ale to som nebola konkrétne objednaná, len som prišla ráno medzi 07:30-08:30.

bimbo37
31. júl 2013

@depa ahoj. ja som ho mala tiez a je uplne v pohodicke. podla mna s nim budes spokojna.

erdeitunder
31. júl 2013

Ahojte!dnes 12.den po ket,rano robila som test a vysledok je negativny. ☹ Zajtra idem na krv.Dohodli sme s muzom, ze dame 3 meascnu pauzu,a v novembri pokracujeme.Mame este 3 blastocysty. 🙂

mauerka
31. júl 2013

@erin365 Tak to je velmi zaujimave - my sme pred nasimi troma IUI a jednym IVF presli rukami vsetkych okrem Drabeka. Ci uz sono, OPU, insemka, SIS... proste moja dr. so mnou vzdy prejednavala dalsi postup, to ano, ale ukony, co spominam, vysli na hocikoho

stanka810
31. júl 2013

@mauerka
@erin365 ja som patrila k harbulakovi ale ten ma mal len na konzultacii ked som sa objednala...na inych vysetreniach...sono...inseminacia som vystriedala vsetkych...obcas aj harbulaka ak mal nahodou sluzbu

stanka810
31. júl 2013

@depa bol to moj lekar a ked to zhodnotim globalne bol mi tam najsympatickejsi a bola som s nim spokojna 🙂

erin365
31. júl 2013

@stanka810 @mauerka to beriem...aj ja som na IUI mala napríklad Behúňovú. Ale ja som mala na mysli klasický prípad, že keď niekomu patríš, on ťa má na starosti...toto už sú tie úkony, ktoré nemusí robiť pridelený doktor. Tak sme si zle rozumeli, len som nechcela aby si @depa myslela, že keď ju bude mať na starosti jeden doktor a že keď sa objedná na konzultáciu, tak tam zrazu bude sedieť niekto iný...

jomini
31. júl 2013

@erin365 Ahoj, moze sa o pytat preco si davate PGD? nam sa nepodarili tri pokusy a tiez uvazujeme nas PGD..len neviem, ako to ovplyvnuje % uspesnosti

stanka810
31. júl 2013

@erin365 tak sme sa zle pochopili...my s @mauerka sme mysleli ze jasne ze konzultacie budu vzdy s pridelenym lekarom a ukony kto ma sluzbu 🙂

erin365
31. júl 2013

@jomini 3x som otehotnela prirodzene ale 3x som aj potratila v 8tt 5tt a 7tt, teraz sa nám nedarí od posledného MA otehotnieť už 1 1/2roka preto sme šli na IUI ale neúspešne! Mali sme ísť ešte na jedno IUI ale dr. navrhol, či by sme nešli rovno do IVF...ja som to tiež už prv prehodnocovala a chcela som, len manžel mi povedal, že skúsime ešte jedno IUI, ale keď dr. navrhol ísť na IVF, súhlasila som. A hneď sme začali so stimulkou. Vieš, za 4 1/2 roka čo sa nám "nedarí" som si toho prežila viac než dosť a moja psychika už zlyháva...no a kvôli tým potratom si dávame robiť aj PGD...istota je istota.

gelinka75
31. júl 2013

@jomini aj ja zvazujem PGD keby sme isli na 3.IVF, zial implantaciu to nezvysuje..mas len "garanciu" ze embrya su na 99% geneticky v poriadku, aj to nie uplne lebo nevysetruju vsetky odchylky

gelinka75
31. júl 2013

@matka177 no nam minule napichavali 17ks tak si to vyrataj 😝 ale ked nie je ina moznost a ked je zly spg tak co mozes spravit, my sme nemali moznost prirodzeneho IVF, ak mate tu moznost a spg je dobry, odporucaju väcsinou cast oplodnit napr. polovicu klasicky a polovicu napichat, ale to budes konzultovat s embryologickou teste po OPU a dohodnete sa

mauerka
31. júl 2013

@adulka1979 My sme bez PGD doplacali cca.1400€ /PK, ICSI, embryoscope, lieky/. Poistovna vzdy uhradi 1100€, zvysok zavisi od toho, co vsetko si chcete dat spravit, ale s 900-1000 pocitajte

danulienka78
31. júl 2013

@depa ja tiež chodím k Harbulákovi, ale bola som u neho iba na dvoch konzultáciách, na všetkých ostatných kontrolách a zákrokoch som bola iba u Stenovej a Behúňovej

danulienka78
31. júl 2013

@evka97 vďaka, no obávam sa, že to bude negatív, už mám predzvesti menzesu

vodnari
31. júl 2013

ahojte už som doma z dovolenočky a zajtra na hematologiu...dúfam že už tie výsledky budú po dvoch mesiacoch..... 😉 a vy babenky ako sa máte?

adulka1979
31. júl 2013

@mauerka Ďakujem za info. 🙂 Nás najprv čaká M/T, a za to platíme 550e. Potom prídem na rad ja.Výsledky zatiaľ mám všetky ok, asi budem mať krátky protokol, tak predbežne mi povedal doki....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre