Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

matiasko
25. nov 2009

mne ho dr. na zaciatku prerusila aby sa mi tam netvorila ta tekutina a nehovorila mi ze mi musia odstranit aj vajecnik 😨
ani nie nebolelo moc da sa to vydrzat 😉
len ja som mala velmi vela zrastou od panvy az po zaludok a velmi ma bolelo brusko po ich odstraneni .

henika30
25. nov 2009

A ty Matiasko máš ešte obidva vaječníky?lebo ja lavý vaječník už nemám celý.
To my odstránili ešte v roku 2007 kvoli cysty.

matiasko
25. nov 2009

nie nemam. mam cely iba lavy a s praveho asi 1/3 a s toho polovicu 😨
mala som dermoidnu cystu 😒

henika30
26. nov 2009

Mne opačne,pravý mám celý a z lavého aj ja asi len 1/3.
A v GF.my odporúčajú vybrat celý lavý nefunkčný vaječník s vajcovodom,ale ja o tom zasvorkovaní ešte nepočula.Ale vraj mám taký problém že sa my naplní s tekutinou a potom sa ten plod s tou tekutinou vyplavý.

Všetkým vám tu držím palce aby vám to vyšlo,no samozrejme aj mne. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

matiasko
26. nov 2009

AHOJCEK VSETKYM 🙂
no on sa nezasvorkuje doslovne ale na zaciatku sa prerusi a potom sa ta tekutina uz tvorit nebude 😉
ale samozrejme ak sa totak da.
aj ja som isla na laparo s tym ,ze mi ho odoberu 🙂
ale doktorka povedala ze to stacilo prerusit na zaciatku lebo ja som to uz na konci mala prerusene z predoslej operacie cysty 😒
zlatko ale ak je to na figu a malo by ti to tam robit problemi tak nech ti to radsej vyberu 😉
vsak ak je to nefunkcne a este aj sarapatu robi 😝
a kedy by si mala ist na laparku?

callex
26. nov 2009

ahojte babule..
matiasko ja som momentalne v stadiu cakania na dalsiu laparoskopiu.a v pondelok ideme s mm na geneticke testy.
odporucali mi este postkoitalny test na protilatky voci spermiam ale ten teraz nepovazujem za dolezity.ved ked budem musiet ist na IVF tak je jedno ci moj krcok odmieta spermie.
henika30 v podstate som este aj v GF mam tam vypisanu ziadost na druhe IVF.Ale som nespokojna s informaciami ktore mi dali ohladom vysledku laparky ktoru som podstupila u nich.az dalsia laparka ktoru musim kvoli tym neuplnym info podstupit odhali pravdu.
a kym na nu pojdem a kym sa pozviecham tak bude aj novy rok.

matiasko
26. nov 2009

ahoj calex 🙂
a geneticke testy ti budu robit kde?
ako to prebieha a za kolko su vysledky a co vsetko ti tam mozu zistit?
dakujem za odpoved 😉

dara112
26. nov 2009

ahojte pipiny 🙂 , callex chcem sa ta spytat ze kde a u koho planujes podstupit laparku kedze my sme boli v tom novom CAR v Piestanoch a tiez mi lekar odporucal laparku a zobrat vajickovod cely len neviem kto mi to spravi lebo oni to tam nerobia dakujem za info 🙂

henika30
26. nov 2009

Ahojte!Matiasko ešte presne nevim že kedy lebo mój gyn.to nechce spravit,lebo podla neho to je nepotrebné.Lebo že vraj my to s tým nesúvisí.
Uvidíme ,že čo z toho bude.Ja už ani sama neviem,že čo by bolo dobré.Bola som už 2krát na IVF,ale ešte neúspešne, a íst na další pokus sa my nechce,lebo sa bojím. 😒 😒 😒 😒 😒

Callex a kolko si platila za laparku?Počula som že v GF to stojí moc penez!A ešte ti ani nepovedia,že ako to dopadlo,hrozné 😠 😠 😠 😠 😠

matiasko
27. nov 2009

ahoj Henika 🙂
laparka v GF stoji 220€
a ja som bola velmi spokojna operovala ma moja dr, Behunova 😉
a aj mi povedali ako to dopadlo a dostala som aj operacnu spravu pre mojho doktora 😵
moja skusenost bola dobra a keby som to musela absolv. este raz tak by som si vybrala GF ja som bola spokojna 😉

vie ked ta ti tam tvori ta tekutina tak to ti moze vyplavovat embryjka ☹

nelly3
27. nov 2009

ahojte pipinky 🙂 u mna nic noveho, cakam na januar a potom supe na KET 😉 trosku ina otazka, chcem sa opytat nepoznate nejaku web stranku, ubytko na vianocnu lyzovacku do rakuska? semering, schladming ci ako sa to pise? nie nejako moc drahe 😵 dakujem

callex
27. nov 2009

dobre ranko dobry den,
matiasko na geneticke testy idem v Nitre, malo by to ist cez poistovnu..nebola som informovana o tom zeby to malo nieco stat.a co boli ine baby viem ze geneticke testy rodicov neplatili.na ostatne otazky ti odpoviem v pondelok, ked budem mat po tom.

dara112 ako sa ti pacilo v PN? ja si vybavujem laparku po znamosti v Blave lebo chcem aby uz bola moja posledna.musis pozhanat info v meste kde byvas.

henika30 ako pisala matiasko stoji to 220eur.nejde o to ze mi nepovedali ako to dopadlo aj spravu mam,ale ta je napisana tak ze ju ini lekari nevedia rozlustit co mi vlastne robili.a 3x mi povedali inu roznu info.ked som sa zobudila po narkoze povedali ze lavy vajickovod je ok, ked som uz isla na stehy povedali ze nepresla cez neho tekutina a nevedia preco a strcila mi do ruky ziadost na IVF a treti krat na konzultacii po neuspesnom IVF mi povedali ze je zly v rohovej casti.takze tri rozne informacie.tak mi to pride ze si pooperacnymi spravami nahanaju biznis.ved poistovna mi neurobi laparku aby zistila ci diagnoza je spravna?a mne tiez neostavalo nic ine ako im verit.

nelly3 ahojki.akoze sa inak mas?rozbehla si aj nejake dodatcone vysetrenia co si mala v plane? s ubytkom ti neporadim jedine google...alebo skor ceske stranky oni maju lacnejsie zajazjdy.

matiasko
27. nov 2009

callex ak je vajickovod v rohovej casti neprechodny tak je zly ☹ a ked nevedia preco myslia tym ,ze nevedia ci si neprekonala nejaky zapal alebo nieco ze preco sa tam upchal.
mne to akurat vysvetlovali na modely zenskych pohlavnych organoch 😉
a potvrdil mi to aj moj gynekolog z operacnej spravy 😉
tak ze nemas 3x ine info 😉

nelly3
27. nov 2009

callex prave cakam na vysledky, robil mi na onkomarkely, chlamydie, mykoplazmy. ked som bola u neho tam mi urobil utz, na lavej strane co som mala cystu cca 4 cm, tak pri OPU mi ju vysali a po prvom cykle som tam mala ju uz ako som pisala 3 cmm, som myslela, ze tak rychlo nenarastie, ale mrcha jedna narastla, sice ten obal mi ostal, to by sa dalo jedine operacne odstranit 😠 tak tolko len a na tu genetiku co spominate mam ist aj ja alebo co, poradte mi pipiny 😉

slniecko01
27. nov 2009

Ahojte PIPINKY 😀

Nelly ja som bola začiatkom roka v Semeringu, ale to som vyhrala z robotky. A ubytovaný sme boli v hoteli PANHANS. Ale myslím že by to bola cenová pecka, tak radšej kuki niečo iné 🙂

lubka0506
29. nov 2009

ahojte 😵 čo je nové? boli sme na tretej strane...posúvam dopredu... 😉

lucifuk7
29. nov 2009

caute baby
🙂
aj ja chodim do Gyn fivu - Dr. Behunova a mam momentalne za sebu tri inseminacie a prve IVF, prvy test mam negativny, uvidime co nam povedia zajtra..... Menstruaciu som este nedostala....Poprosila by som Vas o radu. Neviete mi povedat, kedy mozem ist na kryotransfer po IVF a co to obnasa?

Citala som si, Vase postrehy a reakcie na laparku. Ja som bola na laparke cca pred 2 rokmi v Dunajskej Strede a boli velmi zlati, vraj tam chodi operovat primar z Ruzinova a bola som velmi spokojna,az na to celodenne cakanie na samotny zakrok. Platila som 7 000 Sk.

nelly3
29. nov 2009

ahojte pipinky 🙂 co mate noveho? uz je po vikende, ale zase pride dalsi 😉 lucifuk7 ja som bola v septembri na ET teda vlastne zaciatkom oktobra, bolo to moje 1.IVF, tiez neuspesne, chystam sa na KET v januari, som objednana aj na konzultaciu, lekar ti povie, ze na KET mozes ist ihned, ale ja som si nechala pauzicku a aj moj gynekolog mi to schvalil, ze som dobre urobila 😵 a kedy by si chcela ist na KET? ja chodim drabekovi. lukila a ty ako pokracujes v KET? ci uz aj mas embryjka v brusku?

demizon
29. nov 2009

ahojte, baby v GF robia sono a krv aj cez sviatky pri stimulacii ?

demizon
29. nov 2009

nelly3: ahoj ako tak pozeram na tvoj album, tak mame / mali sme / rovnake lieky na IVF...aky bol tvoj protokol? dik

lucifuk7
29. nov 2009

nelly 3:

ja som rozmyslal, ze sa objednam na konzultaciu vo februari - marci.....ale to este neviem. Vsak vies, ze je to trochu komplikovane v Gyn five, je nas vela, vzdy clovek caka na konzultaciu, tam ti este znova povedia, ze musia nastavit cyklus a ono sa to stale posuva......

Ku komu chodis?

matiasko
29. nov 2009

ahojte kocky 🙂
ma KET mozes po 1 cykle(menzesu)
ja som po neuspesnom ET maka tiez pauzu ale i tak sa to nepodarilo 😢
a demizon ano robia ale cez vianocne asi nie neviem. treba sa spytat 🙂
ja som mala napr. OPU 17.11.08 a to je tiez sviatok 😉
Lubka ako pokracujes?
Lucifuk aj ja mam Dr. Behunovu a som moc spokojna 🙂

lucifuk7
29. nov 2009

matiasko: Pocula som na nu same dobra hodnotenia......zda sa mi trosku odmerana, ale asi to tak ma byt....

matiasko
29. nov 2009

nie je v pohodicke aj ja som mala prve 2 navstevy taky pocit ale teraz nie 😉
teraz si spolu aj zasrandujeme 😀
hlavne sa treba pytat 😅

lucifuk7
29. nov 2009

nepocula si nahodou o tom ako je to so sexom pri cakani na vysledky IVF, KET a popripade pri pozitivnych vysledkoch pri cakani na sono?

Mozno niekomu ja pomozem, pri inseminaciu je to povolene kedykolvek, ja uz mam 3 za sebou, ale bohuzial neuspesne a vyzera to tak, ze aj IVF tento pokus nevysiel....ale netreba stracat nadej 🙂

nelly3
29. nov 2009

lucifuk ja chodim drabekovi, demizon mala som dlhy protokol, mne OPU aj ET robila Behunova a bola som spokojna velmi, raz mi aj utz n kontorle robila, uplne jemnucko ani som necitila, ked mi robili lekari, tak to trosku bolo aj neprijemne niekedy, ale pri nej uplne uzasne 🙂 no a so sexom pri cakani na vysledok a pod, radsej podla mna nie, ved sa to da tie dva tyzden vydrzat 😵 viem, ze v polovice decembra maju zatvorene, to znamena, ze polda mna nerobia vobec a zacinaju 11. januara aspon ked som sa objednavala na konzultaciu tak mi na recepcii povedali, ze to je prvy den po sviatkoch co zacinaju robit, ale neviem to naisto.

lucifuk7
29. nov 2009

nelly3: tak to by som asi mala co najskor sa objednat, lebo to bude zasa vsetko totalne plne....stalo sa mi to aj v lete, ze na konzultaciu som cakala 2 mesiace po tretej neuspesnej inseminacii a este nastavenie cyklu a vsetko s tym spojene, takze teraz cakam este na druhy test....vsetko mi posunuli dovolenky .....

lukila
29. nov 2009

Ahojte. Nelly3, teraz beriem Estrofem 3 krat denne 2 tablety a na 14. den idem na kontrolu, co je tento piatok. Podla papierov sa KET robi na 16.-18 den cyklu. takze sa mi to blizi 🙂 Uvidime ako dalej. Pa

alexa27
29. nov 2009

Ahojte dievcata, prepacte, ze sa vam tu pletiem do temy, ale tiez ma caka navsteva Gynfivu. Momentalne chodim k doktorovi Janekovi. Vsetky vysledky mam ok, vajickovody priechodne atd, a ja tak stale nic. Mam ist k pani diktorke Behunovej. Citala som si vase prispevky, celkom ste ma potesili lebo vyzera, ze ste s nou viacere velmi spokojne. Chcela som sa spytat, chceme sa objednat ku nej na zaciatok februara priblizne. kolko dopredu tam mam asi zavolat, kolko to trva sa ku nej dostat? Mame ist na dve IUI, potom pol az tristvrte roka hormonalna stimulacia, tretie IUI a potom IVF, aspon zatial som takto dohodnuta s mojim doktorom, ktory to s doktorkou Behunovou konzultoval. Je vzdy takyto postup? Pocula som, ze pri IUI je velmi mala sanca na uspech. Podarilo sa to niektorej z vas aj tymto sposobom? Dakujem vam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre