Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

demizon
7. feb 2010

Ahojte, tiež chodím do GF, 4.2. som mal OPU - 14 vajíčok, z toho sa podarilo oplodniť 11 - 5 sa zamrazilo hneď, 6 išlo do PK. Dnes je 7.2. a ja ničneviem ako sa im darí, myslíte, že si tam môžem zavolať ? Bude tam niekto ? Ďakujem za odpoveď...

matiasko
7. feb 2010

ahoj demizon 🙂
a kedy ti kazali zavolat. ja si myslim ze to asi nema zmysel, musia vydrzat 5 dni to je podstata PK ,lebo iba zdrave embryjka vydrzia 😉 tak vydrz aj ty. neboj bude to dobre. aj ja teraz bmusim cakat.
my sme mali 18 vajicok z toho 12 embryjok 😵 6 sme dali zmrazit a 6 do PK . PK prezilo vsetkych 6 ,tak nam
v piatok 5.2. dali 2 100 bunkove do bruska a zajtra mame volat ci su ok a bude sa z nich nieco mrazit 😕
ja viem je to tazke ale treba verit ze su v poriadku 😵 😵
kedy by mal byt ET

matiasko
7. feb 2010

myslela som tie 4 embryjka po PK co zostali 😉

demizon
7. feb 2010

ďakujem, nekázali volať, že v pondelok medzi 15-16tou sa ozvú a oznámia čas ET, ktorý bude v utorok. Držím palce, aj mi chceme 2 do bruška

majaja75
7. feb 2010

matiasko...v centre ti brali ešte raz krv, alebo si musela ísť obv. gynekologovi? Ja si tiež myslím že by s tým nemali robiť také problémy., ale uvidím čo mi povedia v centre. Keby šlo všetko ako malo ísť tak by som to ledva s tými výsledkami stihla, preto Drabek vravel, nech si ich spravím hned

matiasko
7. feb 2010

no vidis bude vsetko ok 😉 ja si myslim ze ak nie tak by potom volali 😵 aspon si to myslim
to embryol.+ doki rozhodnu kolko embryjok do bruska ale ak nie je ohss a je vsetko v poriadku tak budu 2 bublinky 😵
to je tvoje 1. IVF.

demizon
7. feb 2010

áno 1.IVF a posledné 😀 zatiaľ je všetko ok, len pobolieva trochu podbruško, včera som bola pre istotu na pohotovosti, len aby som mala pocit že je všetko OK...mám trochu zvetšený vaječník, ale to je normál po stimulácii..

majaja75
7. feb 2010

chcela by som sa spýtať či aj vy ste pili veľa tekutin pri stimulke? asi kolko? často sa tu píše že niekto mal ohss

demizon
7. feb 2010

No ja pijem dosť min 3 denne...a teraz po OPU sa snažím ešte viac, mnž ma sleduje lebo ja mám problém niekdy vypiť 2dl pohár naraz

majaja75
7. feb 2010

s tým mam problém aj ja, včera som sa snažila vypiť aspoň 4 velke (0,5 l) čaje. Čitala som že alchemilka , rebríček, myší chvost sa piju pri liečbe neplodnosti a alchemilka spevňuje maternicu-tak sa snažím denne aspoň jeden-dva také čaje vypiť.

luko
7. feb 2010

ja zatial nie Este nemam priamu stimulaciu stimulaciu tak pijem normalne Dnes mam len 3 dipherelin

matiasko
7. feb 2010

majaja drabek aj mna tak vystresoval ze aj ja som sa radsej preobjednala a isla som hned a nemusela som 😝
ja som si krv davala robit u obvodnej 😵 aj 1. IVF aj teraz. a vsetky vysledky som mala cca tyzden.
zakladne su hned na druhy den ,len na pohlavne choroby sa caka dlhsie 😉

a k pitiu ja som pila ako normalne mozno tak o 0,5l viacej ale mna po tych iniekciach dost smadilo 😵

demizon
7. feb 2010

Mne aj včera na pohotovoti povedala MUDr. že pri stimulke sa má piť viacej vody, ale konkretizovať koľko nevedela...

majaja75
7. feb 2010

keby človek vedel že mi bude tolko dni meškať tak ani ja sa neponáhlam.

yoyo123
7. feb 2010

majaja...mne povedala dr. že ked budem mat stare vysledky len o par dni,že to nevadi 🙂 platia mesiac,neboj bude to o.k.

majaja75
7. feb 2010

yoyo..ďakujem

skorki
7. feb 2010

Ahojte babenky,

Prosim Vas, nie je tu niekto, kto si dal schvalovat ziadost o IVF v Dovere? Ja uz cakam 5-ty tyzden a nic...Zacinam byt z toho nervozna. Normalne rozmyslam, ci ju v GF nezabudli odoslat.

Vdaka 🙂 vopred.

luko
7. feb 2010

skorki...teda to si davaju na cas,ja mam ale union tak neviem Im to trvalo 3 tyzdne

skorki
7. feb 2010

no prave...navyse, ziadost som mala vypisanu uz v novembri. Ale menila som poistovnu -samozrejme az od januara, tak mi v GF slubili, ze ju hned v januari poslu. A zatial "ani obraz, ani zvuk"... 😠

darla27
7. feb 2010

Ahojte, tak ja sa po case opat k Vam pridavam 🙂
Tiez chodim do GF, zatial sice bez uspechu ale bojujem dalej.
Skorki ahoj, ja som podavala ziadost tiez v januari a uz ju mam schvalenu, trvalo to 17 dni, ale ja som presla do VSZP, tak mozno preto, na tieto veci su rychli a nerobia problemy.

majaja75
7. feb 2010

skorki, ja mám bývale apollo, teraz je to dôvera a mala som ju vybavenu o 3 týždne-posielali ju zač decembra a na zač. januára sa ozvali a boli sviatky, takže neviem kde je problém, skus zavolať do poisťovne či tam maju žiadosť

luko
7. feb 2010

anoo, skorki, skus zavolat

darla27
7. feb 2010

Baby vsetky mate dlhy protokol? Ja som hrozne zvedava co daju mne a kolko si mam na to nachystat.
Majaja ja som mala tiez apollo a ked som mala ziadost na schvalenie, tak mi po 2 mesiacoch volali z GF ze mi ziadost neschvalili. Maju nehorazny bordel v papieroch, po mne chceli doplatit nejakych 90 korun , podlznost stara 10 rokov a na to pred tym neprisli. No hroza. 🙄

luko
7. feb 2010

ja mam dlhy 😉

aanetta
7. feb 2010

Ahoj Darla27 😀 ja som mala dlhy protokol.

matiasko
7. feb 2010

mne v GF podavali ziadost 20.11. a volali mi 30.11. ze ju mam schvalenu mam VZP.
a ja ked som bola na 1. IVF tak sme je mali schvalenu cca 14 dni 😉
ja by som tiez volala

darla27
7. feb 2010

Ahoj Anet 😉
Ved sa uz coskoro dozviem co mi daju. Dufam ze zacnem este tento cyklus pichat, uvidime..
Ale tesim sa. 😵

mamuschka
7. feb 2010

ahojte babulky.
mozem sa k vam pridat? aj my sme zacali chodit do gyn-fivu, chodime k dr. stenovej. zatial sme boli len na vstupnej konzultacii, muz na spermiograme a teraz cakam na mrchu, aby som mohla ist na krv kvoli hormonalnemu profilu. u nas je chyba v obidvoch, ale skor v muzovi.

chcela by som sa vas opytat, kolko asi trvalo, kym ste sa od prvej navstevy gyn-fivu dostali k IVF? mne sa zda, ze nas cakaju mesiace vselijakych vysetreni, ktore ani neviem ci vobec potrebujeme (napriklad naco je mi laparka, ked manzelovi povedali ze jedine riesenie je IVF?). mam z toho trochu depku. som si myslela, ze uz niekedy v marci-aprili by sme mohli ist na zakrok, ale asi to tak rychlo nepojde, vsak?

luko
7. feb 2010

u nas to slo rychlo lebo ja mam endometriozu

darla27
7. feb 2010

Ahojky mamuschka, ako u koho. Ja uz tam chodim skoro dva roky. 😅
Ale ja som sa do toho velmi nehrnula, lebo sme hladali pricinu.
Prve dietatko mate prirodzene?

Baby este ma zaujalo: na tejto strane ste sa bavili o tom, ze sa na testy na pohlavne choroby dlhsie caka nez HP.
Za ako dlho to su z toho vysledky? Aby som nemusela kvoli tomu presuvat termin konzultacky. 😅
Luko a kvoli endometrioze sa musi ist na ivf? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre