Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lumya
6. mar 2010

takato tema este nie je...ver mi, my ju zalozime...tipujem tak za 4 tyzdne, ked uz to bude iste 😉 lumya a luko, to je krasna kombinacia na zalozenie temy...a zoberieme aj majajaku a darli zo sebou...samozrejme, dalsie gynfivacky su vitane...uvidis, vyjde to...este sa o mesiac budeme smiat, ako sme komunikovali v sekcii "snazilky"...

darla27
6. mar 2010

A toto je co? 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Sem sa len pripojime, tam su "stare" gynfivacky, uz su tusim vsetky maminy, treba zacat novu tehu vlnu v GF. 😵

luko
6. mar 2010

ano nazveme to nové tehule z GF alebo tak nejak 😀 minulý rok vraj tu o takomto čase bola tehuvlna...takže čo sme my horšie 😀

lumya
6. mar 2010

nedame sa zahanbit ... Darli, nekaz nam to 😀 zalozime novu vlnu !!!!

darla27
6. mar 2010

Ano, presne tak, aj preto som sa na toto dala o takomto case, verim ze sa gynfivacke uspechy opat zopakuju, lebo si povedzme, ze od toho aprila co to tu tehotnelo, to bolo velmi slabe, mozno ani nie na prste jednej ruky by sme spocitali kolko otehotnelo. Ale tak zase..urcite niekoho oplodnili aj medzi tym, len tie kocky nechodia na konika.

lumya
6. mar 2010

kocandy, drzme sa...hlavne vela kyseliny listovej, vitaminu B12, vela tekutin,,,,, to je jedine, ako si vieme momentalne pomoct...a pozitivne myslenie

lumya
6. mar 2010

Darli, ako pises, presne na to som myslela, vela z nich aj zostanu tehotne, ale na konika sa uz nevratia, a nedaju nam vediet....

lumya
6. mar 2010

dnes sa uz lucim...idem dospat vcerajsiu narkozu, ale zajtra sa na Vas tesimmmmmmmm

luko
6. mar 2010

no tak sa nebojte...ja ked budem tehu tak sa to urcite dovziete 😀

sneznik
6. mar 2010

Caute baby.
Trochu vam do toho vstupim ohladne pichania toho fotimonu. Ja som si pichala dipherelin aj fostimon sama. Manzel sa na to nemohol ani pozerat, nie este pichat mi ich a tiez som nechcela otravovat inych ludi. Svagrina mi to raz ukazala a potom som to uz riesila ja. Fostimon som si pichala do stehna. Striedala som obe nohy. Jeden den do jednej, dalsi den do druhej. Pichala som si v sede, aby som mala uvolneny sval. Mne trochu cez kozu presvitaju na stehnach zily, takze som sa im snazila vyhnut i ked raz sa mi jednu podarilo asi strajchnut 😀.
Prajem vam vsetkym, aby ste to v pohode zvladali, aby cas ubiehal rychlo a nech ste vsetky cochvila tehulky 🙂

lumya
7. mar 2010

ahoj sneznik, klobuk dole...na toto ja odvahu nemam, mozno keby som nemala na vyber...nastastie o ulicu dalej byva zdravotna sestra na dochodku, tak som to rada vyuzila.. 😉

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumya
7. mar 2010

majajka, dobre si to pamatas s tou sestrickou, mne len utkveli v pamati tvoje blond vlasy 😉 tiez som ta velmi nevidela, a inak obdivujem vas s tym fostimonom..ja som asi riadny posera 😀 v delenie embryjok dufam aj ja...minule IVF sa prestali, ale embrylogicka vravela, ze kazda "davka" je ina...ak sa budu delit, hned si pocestuju do Plzne na PGD

luko
7. mar 2010

co to je PDG? prenatalna diagnostika...alebo???

lumya
7. mar 2010

predimplantacna genetika, prenatalna je uz v tehotenstve...pri PGD zoberu z embryjka po jednej bunke a skumaju DNA...ci je embryo v poriadku...teoreticky sa tym zena vyhne potratu alebo narodeniu postihnuteho plodu..aj ked nic nie je 100%

lumya
7. mar 2010

a luko, ako sa citime?

luko
7. mar 2010

aha....zasa som mudrejsia 😉
no citim sa OK, caka ma upratovanie, varenie a tak 🙂

lumya
7. mar 2010

baby, ako casto Vas informuju z GF ohladom embryi? mne volali den po punkcii, kolko sa podarilo oplodnit...budu este volat, ako sa delia? alebo ste si tam volali vy?

darla27
7. mar 2010

Majaja ty si pichala FOSTIMON do brucha? 😕 😅
Ja mam v protokole napisane, ze sa picha do svalu - co je na zadku alebo do stehien, ale do brucha?
A akou ihlou si to pichala?

Lumya aky posera? Ved to uz absolvujes uz druhy krat, tak asi az taky posera nebudes. 😉
Ani raz ti nedali injekcie do svalu? Vzdy len do brucha? Teda ty mas stastie.
Vy ste si dali Pigd? To je riadna palka. 😝
Nemas ale pravdu ze nemoze prist k potratu, jedna kocka z konika /Vika/ si to dala a myslim ze bud vobec neotehotnela alebo potratila, uz si ti presne nepamatam, takze istotu ze budes mat babo nemas nikdy.

Vcera ste ma trochu postrasili, bojim sa ze by som si trafila zilu,tak si fakt radsej najdem nejaku
zdravotnu sestricku co mi to bude pichat .

luko
7. mar 2010

Nam kazali volať den po OPU a den pred transferom vraj budú volať oni

nelly3
7. mar 2010

ahojte 🙂 darla27 fostimon sa picha do svalu. t.j. do zadku a ja som si to pichala ciernymi ihlami su dost hrube, ale take maju byt ked sa picha do svalu 😉 mne to manzelik pichal 😵

lumya
7. mar 2010

ahoj darli, k tomu PGD, aj som napisala, ze to nie je 100%-tne, len sa eliminuje riziko...zial...je to riadna palka, ale minule IVF som potratila a dufam, ze tymto sa tomu vyhnem...aspon tomu verim...
dakujem luko za odpoved, ja som taka zvedava, ako sa tie embryjka maju 😉 uz som si pozerala na nete, kolko bunkove by mali byt...zajtra asi nevydrzim, a zavolam tam...transfer vychadza az na stredu

luko
7. mar 2010

Do svalu môže byt aj do stehna len tam to tiez nie je dva krat prijemné

luko
7. mar 2010

Lumya ty si PN alebo chodíš do práce?

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumya
7. mar 2010

luko, chodim do prace, nemam ju fyzicky narocnu, v podstate cely den sedim, a aspon nad tym nemam cas vela rozmyslat...
majajka, embryjka sa mozu prestat delit v akejkolvek faze, a to je tym padom koniec...a vyvijaju sa rozne, podla kvality, posielam link na stranku, kde je to pekne zobrazene

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://da...

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumya
7. mar 2010

nemas za co, a s tym cakanim s tebou velmiiii suhlasim, to je na tom celom tusim to najhorsie...co sa testovania tyka, bohuzial, asi 10 dni sa v tele drzi pregnyl...takze test by nebol objektivny...pregnyl moze vykazovat pozitivne tehotenstvo a nemusi to byt pravda...okrem toho, ja som mala na 10-ty den test negativny, a potom z krvi bol pozitivny...

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luko
7. mar 2010

majaja...baby testovali od 6dna...ale to je podla mna skoro...myslim, ze ten 8.-10- den by sa mohlo nieco ukazat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre