Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
8. nov 2010

ahojte @miselka77 , @nechsazadari , už som doma z kontroly.
@miselka77 my sme sa myslím na seba usmievali v čakárni,všakže?mala si dnes copík a čakali si smužíkom pred stacionárom.Ja som tam dnes výnimočne pendlila hore-dole,ešte kidy som tam tak dlho nebola.Už som si teraz pichla doma do brucha Puregon 150,budem to pichať popri diphereline do piatka a potom mám zavolať,či prídem na kontrolu v sobotu alebo v nedelu.ak v nedelu,tak ešte v sobotu pridám menopur a puregon znížim na 75.Ked to tak rátam,ved budúci týžden už budem mať OPU,to je tu coby dup.
@miselka77,ty si dnes pekne po OPU pospinkáš a potom napíšeš aká bola úrodička.
@nechsazadari ty si tam bola tiež skoro ráno?nemala si náhodou zelený pulovrík?

hiva
8. nov 2010

ahojte dievcata.,....chcela som sa Vas opytat, ktory den cyklu ste mali vacsinou OPU?....ja som dnes 16-ty den, vcera som bola na kontrole a doktor povedal, ze zatial su este malicke a ze to ide nejak pomaly.... mam uz zvysenu davku 4 ampulky Fostimonu a k tomu stale Diphereline....zajtra mam dalsiu kontrolu 😒 ....som z toho trosku nervozna, ze to ide tak pomaly.....neviete, kolko najdlhsie sa moze stimulovat?

annamary27
8. nov 2010

@hiva ked tak počítam,tak ja mám cyklus 28dnový a OPU som mala 15ti den,injekcie na stimulku som pichala od 24dna cyklu a ms mi vtedy meškala 3dni.

yeliel
8. nov 2010

@hiva halvu hore oni budu do teba pichat pokial bude treba 😉 viem,ze je to na nervy ale musis to vydrzat a verit im..pri PCO sa to tak omalicky rozbieha..ja som na fostimon tiez reagovala velmi zle a pri gonale som stimulovala az do 20DC a OPU som mala az na 22DC..takze treba hlavne vydrzat..Nakoniec som mala 13vajok a to som sa tak bala ci vobec nieco bude lebo pri kontrolach mi nikto nic nechcel povedat..Drzim palce..pa

yeliel
8. nov 2010

@balinka mojko a ty si ak dnes pochodila? 😉

hiva
8. nov 2010

@annamary27
@yeliel

dakujem babule.....no budem to musiet nejak vydrzat....len ma to uz trosku stresuje.....dnes mam uz len poslednu davku fostimonu, takze zajtra si budem musiet pytat recept na dalsie......a kazdy doktor mi povedal nieco ine....doteraz ma sledovala doktorka (meno neviem) a ta vzdy len povedala, ze sa to pozitivne rozbieha a tak....a v nedelu Drabek povedal, ze nejak to spi...ze je tam kopu malych a treba ist opatrne.....ale tak nikto mi nepovie, ze ako dlho este....ani len neviem, akej su velkosti.....tak ma to trosku stresuje 😒 ....pri IUI som mala ovulku ukazkovo na 14 DC....a teraz sa to takto taha ☹

yeliel
8. nov 2010

@hiva no ja t rozumiem aj mna to steresovalo a velmi ..ale mne tiez Drabek povedal,ze musime pichat dokedy bude treba..naozaj treba len vydrzar..recept ti nedaju lebo to by zas musela schvalovat poistovna pre komplikacije v stimulke ale predaju ti fostimon v Gf len nezabudni povedat,ze uz nemas ..

balinka
8. nov 2010

@yeliel ahoj.utz mi robila uzasna diplomovana sestra sice prvy,ale urcite posledny krat...to mi moze utz urobit aj moj manzel 😉 vyska sliznice maternice som mala 8 mm,vo stvrtok to bolo 12 mm,ale v GF je vsetko mozne,ja jej neverim,ved nejaka sestra nemoze vediet kolko je sliznica maternice 😠 😠 😠 potom som to povedala drabeckovi a on na to aj 8 aj 12mm je ok.na recepcii som sa pytala ci mozem rozpravat s embryologickou,ale samozrejme nie,lebo vela zakrokov,zavolajte si.vo stvrtok idem na vklad,ked to nahodou nevyjde,beriem si svoje zmrzlinky do ineho centra.je mi z nich na vracanie a nechcem o centre GYN FIV nikdy viac pocut.dufam,ze to citaju a mohli by sa nad sebou zamysliet,lebo pani doktori to co tam vy vykonavate je ubohe 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dd2112
8. nov 2010

@balinka no vidíš nedávno sme si o tom písali a už je to tu..prístup lekárov k pacientkám je otrasný,nič ti nepovedia,ked sa opýtaš tak sa tvária ako bohovia...a ozaj to sa dá zobrat si snehuliačikov odtial niekam inam...neboj už sa ti to kráti podarí sa to ,ved musí...musíš verit

fertilitycoaching
8. nov 2010

Ahojte kocky,

prave tu citam aky u nas pristup lekarov, takze nic sa nezmenilo, zial....

Skoda, ze beru ludi len ako cisla a zabudaju na to, ze clovek ma aj dusu a srdce, pocity a potrebuje aj dobreho komunikatora v podobe lekara, tak snad sa to pani doktori raz naucia...Inac sa stane, ze o svojich pacientov pride, lebo dnes si nastastie mozeme vyberat...

Pekny vecer vsetkym,
Marcela

misselka77
8. nov 2010

Tak ja uz mam po dnesku OPU za sebou, mam trosku bolesticky v podbrusku. 😖 Zajtra o 11-tej volam kedy na ET... 😅

annamary27
8. nov 2010

@hiva skus sa popýtať pri dalšej kontrole či ti nevypomôžu s injekciami z ich zásoby,načo by si si kupovala celé balenie,ked budeš potrebovať možno už iba pár.

balinka
8. nov 2010

@dd2112 Nic m ine neostava iba verit,ze sa to podari.da sa to preniest,ale iba v ramci svk.jedna babulka si to tiez preniesla a uz je tehu. 😉 pristup je otrasny,ale nebudem sa rozculovat,este jeden a posledny pokus v GF 😉 maju sa tam dobre tie,ktore su vip pacientky,ale tou ja niesom 😉 a ked otehotniem nepojdem tam uz ani na utz a naco?ved mozno by mi povedali,ze namiesto jedneho mam v brusku troch 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ako to dnes bolo s velkostou sliznice matern. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 nemam na nich viac slov 😝

misselka77
8. nov 2010

@annamary27 🙂 Ahojky, no jasne, ja som ta hned spoznala,aj som sa chcela prihovorit, ale dnes tam bol strasny natresk, inak este stale sa citim ako otrandzena 🙄 🙄 🙄 pred chvilku som sa zobudila. Embriologicka povedala, ze ich bolo 10. Spermiogram bol tiez dobry, tak teraz uz cakat na ET 😉 😉

dd2112
8. nov 2010

@balinka tak aj ja pojdem na 2 pokus a ked sa nepodarí zmením car a snehuliačikov si zoberiem so sebou..nevieš poradit kde su také centrá??

balinka
8. nov 2010

@dd2112 asi car na antolskej,to je novootvorene a pracuju tam dvaja doktori,ktori presli z centra iscare a maju dobre referencie 😝

dd2112
8. nov 2010

@balinka a nevieš ako sa to volá:???

balinka
8. nov 2010

@dd2112 neviem,ale myslim,ze to nema ziadny nazov,mozno zatial 😉

nechsazadari
8. nov 2010

@annamary27 - ahoj, tak som Ťa dnes videla na živo 🙂 Najskôr som si nebola istá, ale potóóm... 😀 Aj by som Ti vedela zopáknuť tvoje číslo- myslím. Mala si na sebe sivý roláčik s krátkym rukávom, však? Ja som mala červený rolák, čiernu sukňu a manžela s veľkým dáždnikom. Aj som sa na Teba vyškierala, ale potom si to na seba asi vztiahol jeden chlapík, tak som prestala. Na budúce sa ti vnútim do obrazu, keď už som si istá 😎 My ale ideme na ďalšiu kontrolu na ďalší pondelok. Ale ešte tam budeme toľko chodiť, že sa isto stretneme.

yeliel
8. nov 2010

@balinka zlatko kluuud 😀 😀 😀
@dd2112 To Car nema meno ...je to proste na Antoskej v nemocnici a je tam napisane centrum asistovanej reprodukcie na ich dverach 😅

annamary27
8. nov 2010

@misselka77 ani ja som nechcela robiť na chodbe ťuťu-muťu,strašne mi trebalo aj cikať a nešla som lebo furt som sa bála,že ma už zavolajú a hned ma sestrička sprdla,že mám plný mechúr,že sa vtedy zle sleduju folikuly.držím palce,aby sa ich čo najviac oplodnilo a pekne vyvíjalo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misselka77
8. nov 2010

dakujeeeem, a ty ako pokracujes?

annamary27
8. nov 2010

@nechsazadari rozmýšlam-rozmýšlam,ale teba som asi fakt nezaregistrovala.ano mala som sivý roláčik s krátkym rukávom,nejak mi je z tých hormonov teplo.moja brčkavá hlava udrie do očúúúúúú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vymen foto 😎 😎 😎 😎 😎 😎 kde si stála alebo sedela,že by som sa rozpamätala?ty si si nebola odhodiť do koša tú náplasť po injekcii?

annamary27
8. nov 2010

@misselka77 myslíš ja ako pokračujem?

nechsazadari
9. nov 2010

@annamary - 🙂 pošlem fotečku - večer z domu, náplasť som nezahadzovala.Hoci som sa na Teba zubila z radu na krv (lebo ma tam úplne zbytočne poslali, aj keď som hovorila, že idem len na sono), tak mi ju nebrali. Keď som čakala na sono - sedela som, tak môj drahý pri mne stál.

annamary27
9. nov 2010

@nechsazadari aj ja som vbehla do ambulancie na krv a pritom som rozmýšlala,že na čo tam idem,ked pri prvom ivf mi povedal lekár postup zo sona a nie z krvi 😀 😀 😀 😀 jáj,nepamätám vôbec,možno mi fotka napovie. 😎 😎 😎

hiva
9. nov 2010

@yeliel
@annamary27

dakujem baby za radu....dnes som bola zas.....zatial to este na OPU nevyzera.....vraj asi este minimalne 1 kontrola....mozno aj viac 😒 ....lieky som dostala od vrchnej sestry 😅 ....zatial som za ne neplatila, vraj az na konci, ked sa bude vediet, kolko ich miniem 🙂 ....tak dufam, ze uz coskoro sa dockam 😒

Vam drzim palce a nech vsetko ide tak, ako ma 😉 😵

annamary27
9. nov 2010

@misselka77 ahoj,tak ako ,čo nové?kolko vajíčok sa oplodnilo?kedy asi budeš mať ET?

misselka77
9. nov 2010

@annamary27 jasne... inak dnes som volala s embriologickou, tak je ich oplodnenych 6, a su na predlzenej kultivacii...

balinka
9. nov 2010

vo stvrtok na KETko,ale z GF mi zatial nevolali,zeby zabudli?a vobec niesom presvedcena o tom ci tam na to KETko pojdem,takze tak 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre