Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evitkamalicka
30. sep 2009

no vidis 😅

moniq
30. sep 2009

no z mojej fotky by si ma asi tiez nespoznala , nie 😉
ale sylvyku asi fakt nepoznam...

evitkamalicka
30. sep 2009

ja by som ta spoznala furt 😀

sylvyka
30. sep 2009

nie moniq nepozname sa osobne 😉 neboj ale co neni moze byt 😀
ahojko evit

evitkamalicka
30. sep 2009

sylvyka servus...ako sa mate s malinkou?

sylvyka
30. sep 2009

ako torta hotova ? dnes som dumala ci ist na kavu k vam ale som straaaasne leniva este ani mne sa ju nechce ist dole urobit 😅

moniq
30. sep 2009

no to som rada ze som sa ti tak vryla do pamate 😉 😀

sylvyka
30. sep 2009

mame sa ako tak myslim ze dobre az sa sama cudujem 😉

moniq
30. sep 2009

sylvyka a kedy pride babo na svet?

evitkamalicka
30. sep 2009

no mozes sa hanbit a ja cakam furt ze kedy prides a ty nic....este nie, zatial mam len nejake veci na ozdobu porobene, macka kvietky a tak, ale zajtra sa chystam piect korpusy a v piatok plnit, potahovat a ozdobovat a robit syrovu roladu a ine prkotiny na studene misy a to este rano musim ist s Adamkom na rocnu kontrolu klbikov a poobede na jazdu, no hadam stihnem vsetko

moniq
30. sep 2009

a este nieco - to fakt kazdy v sali vie kto ide na IVF?
A ako si bola spokojna v GF ty?

moniq
30. sep 2009

no evi ty teda stihas 🙂

evitkamalicka
30. sep 2009

moni musim, nic ine mi neostava

sylvyka
30. sep 2009

ale nie kazdy nie len ja mam taku veeeeeeeeeeliku rodinu ze straaasne ....
moniq ja som bola spokojna 🙂 , a mam tam este 8 deticiek tak aj do buduca s nimi ratam 😉 , ale na 1ivf som bola na tom podobne ako ty sice som mala pozitivnu krv atd. ale babo nerastlo a ani ziadny mrazacikovia neboli, tak potom sa to rozbehlo s hematologom a genetikou a mali sme aj pigd tak sme vkladali nadej do 2ivfka a asi sa to podari 😉

moniq
30. sep 2009

no aj my budeme musiet dufat ze sa 2-krat zadari, ale asi skusim ferti. A kto ta teraz poslal na genetiku, hemat.?

sylvyka
30. sep 2009

moniq a malinka elinka pride na svet okolo 12.11. teda dufam 😉

callex
30. sep 2009

rienok...a mas tie iste hormony ako pri prvom IVF?

moniq
30. sep 2009

joj, tak to je uz za dverami 🙂 drzim palce

sylvyka
30. sep 2009

mna poslali z gynfivu aj na genetiku aj hematologovi lebo mi zistovali ze preco sa to asi stalo ze som mala anembryomolu ci ako sa to povie .... a hematolog zistil hustu krv takze mohla to byt pricina ze malinke preto nerastlo. tak pri druhom mi nasadlili kyselinu listovu a pyridoxin a brala som aj na protilatky uz ani neviem ako sa to vola ... a pri tom pigd mi z 28 embrii zistili len 10 bez genetickej vady akoze to je dost a sme radi ze sme si to dali lebo ked si predstavim ze by mi mali vlozit prave tie 2 zle tak by som dnes este elinku necakala ☹

deb
30. sep 2009

Ahojte, a by som sa vas rada spytala, ako to bezi v CAR. Musi ma tam vypisat moj lekar alebo tam idem na vlastne triko? Co vsetko sa tam plati? Dakujem,.

moniq
30. sep 2009

ahoj deb, mna tam poslal moj gyn. aj s tym listkom, ale teraz uz chcem ist do druheho car-u a budem bez listka, len si zavolam na konzultaciu, tz asi staci len tak...A plati sa podla toho, co vsetko si das spravit a kolko budes mat vajok na oplodnenie....

lolittka
30. sep 2009

ahojte! ledva som sa tu rozhliadla 😨 a naštartovala v stimulácii 😉 dnes mi oznámili, že v piatok idem na odber vajka. s kým si ešte budem držať palce? 😉

nelly3
30. sep 2009

inac pipiny mozem mat sex 🙂 lebo v piatok alebo v sobotu mam vklad a potom uz urcite nebudeme 😉 baby nemali ste po OPU take bolesti ako pred mrchou ale len trosku? 😕

moniq
30. sep 2009

no veru uzi si ho, lebo ked budes tehu tak si budete musiet davat pozor. My teraz musime abstinovat 6 tyzdnou, no uz si trham vlasy 😅 😒

lukila
30. sep 2009

Ahojte pipinky. CHcem sa spýtať či niektora z Vás nestimuluje s krátkym protokolom? Ja som 9 DC a 8 den stimulacie. V utorok som bola na prvej kontrole, zajtra idem opat, co myslite, kedy ma caka odber vajicok. Fostimon mam uz len do soboty. Pregnyl sa picha hned po skonceni uzivania fostimonu alebo je tam nejaka pauza. Uz zacinam byt z toho nervozna. Hlavne to vyhovaranie v praci, nikto o tom nevie, nie sme tam taky kolektiv ze by som sa s tym mohla niekomu zverit a ide sa prepustat, to mi tiez nehraje do karat... Dakujem za kazdu odpoved 🙂

nelly3
30. sep 2009

rienok stimuluje s kratkym, no to je tazke, ze kedy, pregnyl sa picha dva dni pred OPU, ale to ti lekar povie, nepomozem ti, ja som mala dlhy

rienok
30. sep 2009

ahojte, chvilinku som tu nebola a uz neviem najst svoj posledny prispevok 😀

neviem kto sa pytal na toto 😕
vyzera to ze budem na tom rovnako ako naposledy to jest nejakych 8 - 10 folikulov a 2-4 vajicka ( tak ma pripravil aj Dr, vraj nemam cakat zazraky)

callex
ano picham si rovnake hormony ako pri 1.IVF ale v inych davkach a teraz si picham 3 injekcie denne - diphereline, gonal a pergoveris a to az do piatku ... to mam dalsiu kontrolu

Lukila
Kratky protokol - normalne prebieha stimulacia az do cca 12 dna cyklu a potom by sa mal pichat pregnyl, ale naposledy som si pichala dlhsie o 2 dni takze som pichala az do 14 dna cyklu a OPU bolo az 16 DC, vela zalezi na tom ako reagujes - t.j ako rastu folikuly je to velmi individualne.
pichas si len do toho dna kym si nepichnes pregnyl (napriklad ja si picham rano o 7,00, takze ked si budem mat pichnut pregnyl napr. 12 DC tak to bude vyzerat takto 12DC rano o 7,00 picham vsetko co som pichala cely cas a vecer medzi 22,00 - 23,00 hod pichas pregnyl. Na OPU sa ide po cca 36 hodinach tak vlastne 1 den nepichas ale zase beries utrogestan 🙂
Ak by Ti mali nemali stacit injekcie povedz im to a oni Ti daju (samozrejme 1 - 2 ) alebo aj cele balenie za cenu doplatku
Ja som to v praci nikomu hovorit nemusela, lebo som si sefom 😀 ale moji kamarati a znami vedia

nelly3
30. sep 2009

a utrogestan sa zacina uzivat vecer po OPU a pokracuje sa 2 tabl. 3 krat denne. 😉 takze pisete, ze dneska bure rosambo v posteli s manzelikom 😀 asi si dame radsej prezervativ kvoli utrogestanu, doteraz sme ho vyse snad 5 rokov nepouzivali 😀

rienok
30. sep 2009

nelly, ano vlastne ano mas pravdu ten utroš až po OPU večer sa dava antibiotikum 🙂
dakujem za opravu uz som to za tie 3 mesiace zabudla 😕

callex
30. sep 2009

moniq preco musis abstinovat?kvoli tomu abortu? ☹

nelly no pekne si to teda uzite.joj baby ako vam zavidim tie vase chute.ta bolest ako pred mrchou je normalna.bude ta to boliet aj po vlozeni embryok.telo stale pracuje s hormonami a to nie je len tak.

lukila vidim to tak ze buduci tyzden mas OPU. drz sa v praci.a nestresuj sa lebo tie stresy ti nepomozu.musis byt v kludne lebo embryjkam sa nebude u teba pacit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre