Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

yeliel
1. okt 2010

@balinka ale to mas len tak trosicka ze? 😉

kikus77
1. okt 2010

@yeliel HP mi robili pred IVF, cize niekedy v july a vsetko bolo ok. O prolaktine vedia a Harbulak povedal, ze to ze beriem lieky na prolaktin vobec nevadi, lebo zvyseny prolaktin blokuje dozrievanie folikulov takze to je uplne v poriadku. Preco dostanes mrchu len po vyvolavacke?
Chcem si zavolat do GF ci mi nespravia HP vzhladom na prolaktin a ze som musela ist na vyvolavacku, ale mam takeho tusaka, ze oni to nebudeu extra riesit a odpoved bude ze kludne zacnite stimulovat na KET ked ju dostanete. Chcem mat iba istotu, ze nic nepodcenujem

balinka
1. okt 2010

@yeliel ano troska,len jauz mam strach zo vsetkeho 😲

wewulka
1. okt 2010

@kikus77 Trochu som pomylila samu seba, pretoze na IVF mas 2 al.3 razy, ktore ti poistovna preplaca. To je pekna palka 280€. A musela si si pichat aj hormonalne injekcie ? prepac, ze sa vypytujem, ale som trochu zvedava.

wewulka
1. okt 2010

@yeliel dakujem za privitanie 🙂 My sme teraz na uplnom zaciatku. Cakam na mrsku - prave ked ju potrebujem tak sa jej nechce- aby som mohla ist k dokimu na krv kvoli hormonalnemu profilu a potom ma az objedna na laparku. A aaaaz niekedy potom nas caka konzultacia v Gynfive.

yeliel
1. okt 2010

@kikus77 no ja mam polycisticke vajecniky..uz roky takto fungujem..ked beriem hormony bravala som duphaston tak vtedy mam normalne mrchu ale ak prestanem tak je po mrche...a ako som zacal tento kolotoc IVF tak som duphastom vysadila takze zostava len vyvolavacka ..No ten HP ti moze spravit aj tvoj gynekolog ..lebo aj ja si myslilsm,ze reakcia Gf bude ako pises 😀 😀 😀 ale vazne si myslim,,ze to vyvolavacka nieje dovod nezacat pripravu na KET..Mne dokonca Drabek vypisoval agolutin aby som ho mala doma.,ze ked sa rozhodnem ,ze idem do KET tak si ho mozem svacnut do zadku 😀 takze..by snad povedal,ze to tak nemoze byt 🙂

kikus77
1. okt 2010

@wewulka to je v pohode, kludne sa pytaj, ja som sa tiez vypytovala 😉
Normalne som stimulovala od 22 DC, brala som Diphereline, Gonal 900, predpisal mi aj 450 ale ten sme ani nenacali, a este jedny injekcie , ale to si teraz nespominam ako sa volali. Vsetko okrem pregnylu mi pichal mm do brucha. Na 16 den cyklu som sla na odber vyjicok, den predtym som si dala antibiotika, nejaky cipok a myslim, ze som zacala uzivat aj utrogestan (do posvy 3x2 tabletky) , na 18 den bol vklad a ten utrogestan som brala az do potvrdenia negativneho vysledku co bolo myslim,. ze 32 den cyklu.

kikus77
1. okt 2010

@yeliel o tej reakcie z GF som viac menej presvedcena, tiez si myslim, ze by mi moja doki nepichla vyvolavacku keby to nejako malo ovplyvnit KEt, ved sama do GF poslala. Rozmyslam ze do GF ani volat nebudem a v pondelok sa pekne natlacim a vyziadam si pekne krasne hned odbery na hormonalny profil. Ak by bol ok a mrcha este pocka tak by som teda sla do toho. A ty uz stimulujes?

demeeri
1. okt 2010

Ahojte.Pýtala som sa na další KET,keby sa to teraz nepodarilo,sesrička poradila,aby sme počkali aspoň dva mesiace.Ja počlám pár mesiacov.Pol roka určite.Tam mi to odporučil aj moj gynekolog.

yeliel
1. okt 2010

@kikus77 moje ale na HP sa chodi tak okolo 3Dc 😕 ci to sa mylim? a kde sa to chces natlacit do GF 😀 😀
ano ja uz papam estrofem..

yeliel
1. okt 2010

@demeeri moje ja stale neviem..ze ci ty uz vise vysledky..kedy ides na krvicku ako to dopadlo? 😀

balinka
1. okt 2010

@demeeri nemozes tak mysliet,ze to nevyjde...mysliet pozitivne,urcite sa ti to podari 😉 😉 a kedy ides na krvicku?

demeeri
1. okt 2010

@balinka V stredu.Chcela som íst tu doma u gynekologa,ale kedže hovoríte,že možem odovzdať lieky v Gynfiv,a oni odkúpia,tak pojdem tam.Hádam mala by som zavolať sestre,či možem lieky priniesť?

wewulka
1. okt 2010

@kikus77 My sme teraz na uplnom zaciatku. Cakam na mrsku - prave ked ju potrebujem tak sa jej nechce- aby som mohla ist k dokimu na krv kvoli hormonalnemu profilu a potom ma az objedna na laparku. A aaaaz niekedy potom nas caka konzultacia v Gynfive.

kikus77
1. okt 2010

@yeliel ano, mas pravdu, uz si spominam, mesiac pred stimulkou som bola na HP a ten dalsi mesiac som uz stimulovala. Chcela som sa natlacit na Kramare, aj tak som mala ist v septembri na kontrolny odber prolaktinu, ale nejako sa mi tazilo, ved HP bol ok.
Tak teraz neviem, nezavisle od HP, mam zacat so stimulkou teraz ked ich dostanem alebo si mam dat este pauzu. ET som 12.8 a 26.8 som schytala mrchu. Ja viem ze sa musim rozhodnut sama, ale co by si spravila?

kikus77
1. okt 2010

@demeeri dva mesiace alebo dva cykly? Mne sa nechce moc cakat, ale na druje strane ani nic uponahlat , som z toho na nervy 😠

demeeri
1. okt 2010

@kikus77 Ževraj,potom je to viackrát úspešnejšie,ako narychlo sa náhlit do toho .Možno,aj telo potrebuje sa regenerovať po tomto strese.

kikus77
1. okt 2010

@demeeri ja som pocula ze KET ma dokonca nizsiu uspesnost ako IVF. Ty si teraz po KET alebo po ET?

balinka
1. okt 2010

@demeeri nemusis volat,oni ti to urcite preplatia a aj si si robila testik? 🙂

katuliks
1. okt 2010

@demeeri Ahoj,chcela si vediet ci sa to uz niekomu podarilo.No nam sa to podarilo az na 3 IVF a som stastna ale stale nemame vyhrane.Stale mam strach ci vsetko dobre dopadne.Budeme mat dievcatko.Ked som bola prvy krat, tak co viem sa to podarilo jednej holke na prvy krat...ostatne neviem.Druhy krat som bola sama lebo to bolo teraz v January a treti krat nas tam bolo 5 a okrem jednej nam to vyslo.Dvom na prvy krat ..Miska caka dvojicky a tretej na druhy krat.Netreba sa vzdavat.Viem o com hovorim.

yeliel
1. okt 2010

@kikus77 no zlatko to zalezi na tom ako sa ty citis..ak sa citis v pohode tak do toho chod a ak citis ,ze este niesi fit tak si daj oddych...treba sa snazit hlavne dat do pohody..a lekarskaho hladiska..teda co tvrdia doktorkovia vraj na KET mozes ist hned nasladujuci cyklus takze asi je to na zvazeni kazdej z nas..ja osobne som nechcela ist hned na KET ale to koli horucavam co boli v lete,,znasam zle ked je velmi horuco 😝 no a potom som mala probemi stale neaka zoo tam zospodu streptococ atd 😀 😀 😀 tak som to musela preliecit tak sa to preto odkladala..a zatial som si davala spravit genetiku a hemato..ale uz mi je dlho cakat..hneed ked bolo stery Ok tak so sa pustila do stimulky ..
Este mam otazku baby..na KET vam kolko estrofenu predpisali..lebo mne dali 4 nalenia v lekarni..nevedeli to rozlusiti 😀

yeliel
1. okt 2010

@katuliks ahooj..dakujeme za povzbudenie 😉 krasne fotecka v albumiku...gratulujem 😵

katuliks
1. okt 2010

@yeliel moc dakujem

balinka
1. okt 2010

Ja idem na KETko hned na dalsi cyklus a verim tomu,ze to vyjde 😉 😉 😉

yeliel
1. okt 2010

@balinka no jasne ze to vyjde 😉 😀

balinka
1. okt 2010

@yeliel tentokrat verim sama sebe 🙂 🙂 🙂 a este trochu aj ujovi drabekovi 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

yeliel
1. okt 2010

@balinka to je fajn pristup... 😉 len ten Drábeček mi tam nepasuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

balinka
1. okt 2010

@yeliel 😉 😉 😉

kikus77
1. okt 2010

@yeliel dakujem to som chcela pocut.
Inak volala som do GF a sestricka ma ani nenechala dohovorit, stale mi skakala do reci ale zaver je taky ,ze mam zacat stimulovat. Potom som volala ja mojej doktorke- fakt jej doverujem- a ta mi povedala, ze kludne mozem ist na to 🙂....takze idem na to

yeliel
1. okt 2010

@kikus77 no ved ti to tu cely cas pisem,ze mozes ist na to 😉 😀 😀 😀 😀
kolko ti predpisali toho estrofemu lebo netusim ci mi ho v lekarni dali dost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre