Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luly3
21. okt 2010

@kikus77 AO znamena že embria sú ačkovej kvalite, čiže dobré 😉

kikus77
21. okt 2010

@luly3 jeeeej, to fakt. Moja teraz si ma tak potesila, ze to si ani nevies predstavit!!!!!! Vkladali mi jedno 6bunkove a jedno 8 bunkove 🙂 🙂 🙂

Este raz moc moc dakujem, kde si sa to docitala?
...a prajem velku, hlavne kvalitnu urdou vajicok 🙂

luly3
21. okt 2010

@kikus77 nikde pítala som sa to doktorky ked to povedali pri mne 😉

kikus77
21. okt 2010

@luly3 a kolko bunnkove Ti vkladali?preco to nevyslo?

yeliel
21. okt 2010

@kikus77 tak to mas krasne embryjka,,ja mam len 3 a 4 bunkove.. ☹

demeeri
21. okt 2010

@yeliel A mne nepovedali kolko bunkové boli.Ja som sa na to nepýtala,ani som nevedela vtedy,že sa to má vedieť. 😕
Ale nabudúce chcem vedieť všetko. 😉 🙂

luly3
21. okt 2010

@kikus77 mne vkladali blastocisty už, mala som predlženu kultiváciu
a netuším prečo to nevyšlo 😉 😉 😉 to nevie nik ani doktori 😉

nechsazadari
21. okt 2010

@yeliel - ale veď Ty už nemáš 3 a 4 bunkové, už sa bunečky pekne namnožili - predsa! 😉 😀

hiva
22. okt 2010

caute...prednedavnom som si u Vas zistovala, ze za ako rychlo sa da zacat IVF hned po IUI.... tak Vam teraz len chcem dat vediet, ako to dopadlo....

po IUI som bola na 14-ty den na krv, a bola negativna.... na dalsi den som potom bola objednana hned k DRabekovi - to bolo vcera....nakolko sme ziadost o IVF mali uz schvalenu, som sa ho opytala, ci nemozme zacat IVF....povedal, z eOK....ze mam dlhy protokol a nakolko som akuraT 30 DC a menstruacia ma prist cca za 3-4 dni, tak mi rovno pichli prvu injekciu 🙂....vyfasovala som recepty a dnes ma caka moja prva vlastnorucne pichana injekcia 😖 ....trosku sa bojim, ako to zvladnem, ale tak hadam to nejak pojde....som rada, ze sa nam to tak skoro podarilo vybavit.....ak vsetko pojde ako ma, okolo 8. novembra by som mala ist na punkciu 😵

yeliel
22. okt 2010

@hiva ahoj,,,tak si to sikovne zvladla...
injekcije sa neboj 😉 ake si dostala? zatial pichas diphereline? 😉

hiva
22. okt 2010

@yeliel ....ahoj....dik....tiez som bola v soku, ako rychlo sa to zbehlo.....az som bola z toho vyklepana a nevedela som sa ani podpisat 😀 😀 😀

teraz picham diphereline do 4DC (teda dnes ma caka prvy vlastnorucne namiesana a pichnuta injekcia 😖 )....a potom tusim Fostimon .... neviem ci sa to tak vola.....neviem to po doktorovi precitat 😀

a este som vyfasovala pregnyl....a nejake antiobitika.....tie mam tusim zobrat vecer a rano pred punkciou 😒

a inak v papieroch som citala, ze sa tusim davaju potom este aj nejake cipky do konecnika....ale nic take som nedostala na recepte.....nevies, ci to musi byt, ci mi to iba zabudli dat alebo sa to nemusi davat kazdemu?

luly3
22. okt 2010

@hiva čípok sa dáva ráno pred vkladom embria aj diazepan to ti v GF
dajú ked budeš na punkcii 😉 vela štastia 🙂 🙂 🙂

yeliel
22. okt 2010

@hiva dobre si to rozlustila je to fostimon 😀
tak ako luly pise ten cipok a diazepan dostanes v takom malom saciku po punkcii ..to potrebujes az na transver..ak si precitas papiere tak sa to tam docitas 😉
Vela stastia pri pichani vcelicky 😉 🙂

hiva
22. okt 2010

@luly3
@yeliel ...dik za vysvetlenie :_).....v papieroch som citala, ze som to dava, len tam nebolo pisane, ze mi to daju az potom 😀 😀 😀 ....som myslela, ze na to zabudli alebo ze to netreba 🙂

a neviete este na co sa davaju tie antibiotika?...myslim ze to je vecer a rano pred punkciou.....to sa tiez musi? ak hej, kvoli comu???...sorry ze sa Vas takto vypytujem...ale ako zvycajne ked som bola u doktora, nezmohla som sa ani na jednu otazku....hoci mi ich po rozume behalo tisic 😀 😀 😀

yeliel
22. okt 2010

@hiva tie ATB si daj tak ako sa ma 😀
davaju ich preventivne proti zapalu aj pri velkych operaciach sa zvyknu davat ATB ale priamo do žily ..ale punkcia je mali zakrok tak stacia aj lieciky 😀

hiva
22. okt 2010

@yeliel jaj....dik 🙂 .... ja som co sa liekov tyka ako debil 😀 😀 😀 ...za svoj zivot som brala ATB asi iba 3-krat, a aj to este ako male decko 😀 ...tak zda sa, ze teraz si to pekne vynahradim kazdodennymi injekciami 😅

dd2112
22. okt 2010

Ahojte dievčatá,mám otázku..som po IVF aj transfere-24.9.2010,ale dopadlo to negatívne.3 dni po vysadení Utrogestanu som dostala mrchu,bola normálna 3 dni.Teraz by som mala íst na konzultáciu Dr.Harbulákovi a neviem či by sa nedala urobit hned druhá IVF,pretože v decembri mám 39 rokov .Neviete či stačí mat pauzu len jeden cyklus? Išla by som do toho.Máme ešte 3 snehuliačikov,ale ak sa nebudú vyvíjat?Ďakujem za odpoved.Niedke so sa dočítala,že musí byt pauza 3 mesiace.

yeliel
22. okt 2010

@dd2112 ak tomu dobre rozumiem,tak chces ist radsej do dalsieho IVF aby si vyuzila tu moznost hradenia pistovnou do 39r? Mozno je dobre vypisat ziadost hned a ak ti ju uz schvalia ma platnost tusim pol roka alebo dokonca rok 😉
Zatial mozes skusit aj KET ked mas mrazacikov a ak to nevide tak sa pustis do dalsieho IVF..
Pauza sa odporuca rozne n GF tusim pisu 4 az 6 mesiacov ale ja som sla do daslej stimulky po 2 mesiacoch..
Urcite ti vsak k tomu Dr. povie viac .

dd2112
22. okt 2010

@yeliel Žiadost je schválená a poistovna hradí 3 cykly....žial nemám vela času do decembra..len so chcela vediet či by mi nespravili ešte jeden IVF tak by som to stihla...KET si aj tak musím zaplatit

demeeri
22. okt 2010

Mám otázku.Koľkáty deň v cikle sa má začať s tabletkami pred KET?

matiasko
22. okt 2010

@demeeri 1DC sa zacina s estrofenom 🙂

yeliel
22. okt 2010

@dd2112 ved ak mas ziadost schvalenu mozes ju využiť aj po decembri 😉

moischaaa
22. okt 2010

ahojte kočky ja som nova , my ideme na prvu konzultaciu s drabekom

annamary27
22. okt 2010

@moischaaa ahoj,veľa šťastia a určite sa ozvi ako pokračuješ a ak niečomu nebudeš rozumieť,tu ti určite niektorá z nás rada a ochotne poradí sme na jednej lodi 😉 😵 😎

hiva
22. okt 2010

ahojte....juuuj....prave som si sama pichla prvu injekciu v mojom zivote ....ako nebolelo to, ale moc sa mi to nepodarilo....ani nie pichnut, ako skor natiahnut....az ked som skoncila, zistila som, ze mi vo flasticke na dne zostalo pomerne dost tekutiny ....ale bola to iba ta tekutina na zariedenie prasku....prasok teda isiel cely, ale asi trosku koncentrovanejsi.....tak snad je to OK...co myslite? 😕 ...jedna sa o Diphereline

moischaaa
22. okt 2010

kočky je tu niektora ktora ma aj PCO , chcela by som vediet co vam navrhol doki aky postup k tehu,
annamary27 dakujem 🙂

yeliel
22. okt 2010

@hiva ak ti ostala len ta vodicka vo flasticke to vobec nevadi

hiva
22. okt 2010

@moischaaa ...ahoj... ja mam PCO 😉 ...a ak chces, tu na koniku mme aj temu o PCO 😉 ....tam sa dozvies viac 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/syndrom-preco-ii-2/

@yeliel diky....si ma trosku ukludnila.....ale zajtra si dam aspon vacsi pozor 🙂

misselka77
23. okt 2010

Ahojte, tak ja som zacala stimulovat 16.10. na 24. DC Mam dlhy protokol, je to 1.IVF Difhereline, fostimon, pregnyl. Teraz cakam na Mrsku a na 3 DC idem na prvu kontrolu. minuly tyzden som si zacala robit predoperacne. 😉

zuzana110
23. okt 2010

@misselka77 to je super,drzim ti palce!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre