Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

miskab
11. okt 2016

@gabika31121985 Ahoj ja idem zajtra na odber ... 😕 🙂

lilyianka
11. okt 2016

Ahojte,dnes som absolvovala ET po predl.kultivacii,bola mi vlozena blastocysta,kedze som bola otapena tak ma niektore otazky nenapadli...v GF mi taky mlady chalan (neviem ci lekar ci zdr.brat) povedal,že je v celkom dobrom stave....ked som sa pytala dr.Harbulaka trn povedal,že blastocysta bola vo vybornej kvalite....teda ma zaujima,aka je sanca,žeET bude uspesny? Mladik mi hovoril,že tozalezi od mojho zdr.stavu,od kvality spermie,kt.mi tam napichli (mali sme ICSI) a samozrejme od pozitivneho myslenia a nestresovania sa....

gabika31121985
11. okt 2016

@miskab takže už zajtra budeš mať po tom. Aj tí závidím lebo ja sa obávam čo to bude a či všetko bude v poriadku.

misela103
12. okt 2016

@lilyianka Ahoj takze ten chalanisko bol embryolog... a dobre ti povedal a zalezi to fakt od velmi vela veci aj od toho preco ste v CAR ze ake mas problemy ty alebo tvoj partner... ja som napr. po 2 IVF neuspesne... pri 1 IVF vkladana 1 blastocysta pri 2 IVF vkladane 2 z toho jedna blastocysta a druha takmer blastocysta.... ivf boli neuspesne... takze ot fakt zalezi ze ci. V kazdom pripade ti drzim palce 🙂 prve dni zostan doma ak mozes vyloz nohy daj ich do tepla a oddychuj... pi vela vody a hlavne sa nestresuj aj ked budes na to mysliet mysli pozitivne 🙂 vela stastia 🙂

misela103
12. okt 2016

Ahojte vie mi onak niekto dat rozumne vysvetlenie preco v CAR nerobia vsetky testy naraz ale po kazdom ivf neuspesnom nieco? napr po 1 ivf ma poslali na genetiku som po 2 ivf a chcu imuro hematologiu endokrinologa.... ale preco to neziadaju hned alebo aspon po 1 ivf... preco az teraz?

denulka2706
12. okt 2016

@misela103 Ja idem na 1.ivf a nám robili geneticke vyšetrenia ešte pred tým ako dali žiadosť na poisťovňu ...

leelloo
12. okt 2016

@misela103 rozumne vysvetlenie nie je. Ja som po 1 neuspesnom ET, musime zacat novy cyklus ivf, lebo 2 blastocysty neprezili rozmrazenie. Tento tyzden som uz druhykrat ziadala od Behunovej vymenny listok na hematologiu, odbila ma so slovami, ze je to drahe vysetrenia a ma odkonzultovane s nejakou Dr. ze to nie je potrebne! na to som jej povedala, ze moja sesternica nedavno potratila a moze to byt vrodene, tak mi povedala, nech jej prinesiem jej vysledky a potom mi ho mozno napise! Hlavne, ze v GF v Nitre nemaju problem ich poslat na hematologiu po prvyom neuspesnom vklade. Takze ok, idem k mojej gyn a ta ma odbila vo dverach, ze co od nej chcem, ked ma poslala do CAR, ze ona mi to moze dat po dvoch potratoch! Takze pri mojom AMH 0,19 budem rada, ze vobec otehotniem a este si mam pockat, kym 2x potratim, aby mi vypisali hlupy listok, ktory ich nic nestoji!! Tolko moja skusenost

dagaz
12. okt 2016

@misela103 ahoj...zaujalo ma pi vela vody. Preco je to tak? Ma to neaky vpliv?

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab ahoj no aké to bolo ? Bola si tam po odbere ešte dlho ?

miskab
12. okt 2016

@gabika31121985 Ahoj uz som doma o pol jednej nas pustali domov. boli sme 4. a ja som mala 15 vajicok a 12 napichuju. V pondelok ET.tebe drzim moc palce zajtra drz sa a daj vediet co a ako.

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab no super a na koľko si tam mala byť ? A boly ta niečo ? Alebo si v pohode ? Ako ti závidím že máš po tom .

lilyianka
12. okt 2016

@misela103 dakujem za odpoved....nuz doma som neostala..uz som bola dnes v praci....zase som sa dnes pytala a vraj blastocysta bola vo výbornom stadiu....ja osobne ziadne zdr.komplikacie nemam....v CAR sme boli kvoli spg...menej pohyblive a malo spermii...preto si stale vravim ze ked mne nic nie je snad sa to podarí ☺

miskab
12. okt 2016

@gabika31121985 na siedmu sme tam mali bit, boli ma cely spodok , ale hadam zajtra bude uz dobre... neboj to das, aj ja som sa bala ale nie je to nic hrozne

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab no nech mám už potom. A preboha čo ste tam robili tak dlho ? To toľko trvalo ?

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab a na druhý deň po odbere sa môže ísť do roboty ? Alebo mám zostať doma ?

janinuska
12. okt 2016

@leelloo Ahoj, zaujal ma tvoj príspevok, mne v gyn fiv nerobili tiež skoro žiadne vyšerenia, len hyfosy, ja som tam podstupila len 2xIUI-samozrejme neuspešne, potom som sa nahnevalaa odišla odtial. Ja mam ochorenie štitnej žlazy autoimunitnu tyreoditidu, niesla som tam aj spravu z endokrinologie, ale nikoho to tam nzaujimalo. Od gynekológa som si vypytala vymenny listok na repro imuno a v pohode mi ho dal, tam mi povedali, že je dobre si dat vyšetrit hematologiu a genetiku, ale vzhladom k tomu, že som si dala v gyn. vyštrit amh a výsledok 0,09 a gyn. ma odpisal, že len darcovske vajičko, tak som to vzdala, ale osobne oznam jednu babu, ktorej vyšlo 8ivf a až v Brne zistili, že ma ničo s krvou a preto boli vklady neuspešne. Ak ti nechcu dat vymenny listok v car, skus vymenit car , alebo aj gynekologičku, čo ked je to drahe však Behunova to platit nebude, ale ty alebo tvoja poistovna, Hrôza, čo sa deje.

leelloo
12. okt 2016

@janinuska ano, je to hrôza, ked sa clovek musi doprosovať nejakych vyšetrení. Aj ked mas nízke AMH, urcite to nevzdávaj, existuje liek DHEA, ktory ti moze AMH zvýšiť, mne to teraz predpísali v GF, ale da sa kupit aj cez net. Kludne mi napis, ak by si chcela viac info. Skus aj ty zmeniť centrum, v Brne maju s týmto vraj celkom dobre úspechy. A tiez nechapem, preco ti AMH nevysetrili pred IUI, ved to je prvá vec, ktorú by mali skontrolovať.

miskab
12. okt 2016

@gabika31121985 sestricka hovorila ze kludne sa moze ist do prace. zacali orbit zakroky asi o osmej o pol deviatej, potom prisla emryologicka tam nam rozpravala kolko vajok sme mali ake metody su, napichovanie atd... potom sestricka prila nam rozpravat co a ako a nakoniec Doktorka... to ubehlo ani sme nevedeli ako... neboj to je v pohode, to zvladnes.

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab no super ja že čo ste tam tak dlho robyli ale už viem. Uz som trochu kludnejsia. A koľko oplodnenich vajicok si dáš vložiť ?

janinuska
12. okt 2016

@leelloo Dakujem, no ja mam ešte aj nepriechodny jeden vajičkovod a iui mi robili aj ked som oulovala na nepriechodnej strane- 2 mesiace po sebe, vraj nejaka šanca tam je. Najhoršie na tom je, že človek to nema ako skontrolovat, napr. kolko vajičok ziskali, kolko oplodnili, kolko embryii prežilo, či naozaj blastocysty neprežili rozmrazenie, či oni pri tom neurobili nejaku chybu, musíme im len verit, ale ja im už moc neverim. O tom DHEA som aj ja počula niečo, to je nejaky liek na vaječniky? A nema nejake vedlajšie učinky?

miskab
12. okt 2016

@gabika31121985 ja si dam dve vlozit a ty?

gabika31121985
12. okt 2016

@miskab ja ešte neviem vôbec nie som rozhodnutá.

leelloo
12. okt 2016

@janinuska jasne, ze ich nemame ako skontrolovať, musime im len veriť, aj ked niekedy je to tazke, ja napriek všetkému verim, ze sa to moze podariť, ci uz s ich pomocou alebo zázrakom 🙂 dhea v podstate prebúdza vaječníky, je tu o tom aj fórum na MK, kde je toho dost popísané. Vedľajšie účinky ma dobre aj nie, ale nic hrozne, mastnejsia pleť, akné a pod, ale to sa da prežiť. Inak napr. zvýšená chut na sex, viac energie 🙂

misela103
13. okt 2016

@lilyianka Určite vam drzim palce 🙂 ja mam pcos takze ja to mam horsie...

misela103
13. okt 2016

@denulka2706 Nechapem fakt nechapem tych pokusov mame len tri co je dost malo si myslim a nechapem preco sa neurobi hned vsetko preto aby sa to podarilo.... je to vsetko cudne fakt... neviem nepaci sa mi to.... ja som tomto 2 neuspesnom len zavolala na vysledky bola som na krv len v NR inak chodim do BA... sla som do NR lebo som vedela ze je to negativne... a ked som si volala tak som sa snimi bavila ze si chcem vybavit imuno hemato a endokrinologicku tak mi sestricka dala odporucania na nejakých lekarov... som pre poslednou moznostou a urobim vsetko preto aby to dopadlo co najlepsie.... nesla som ani na konzultaciu stejne by mi tam povedali ze mi urobia imuno testy no ja ich od GF v ba nechcem lebo ich robia velmi povrchne a pytaju 50eur radsej si priplatim a budeme vysetreny poriadne...

misela103
13. okt 2016

@leelloo Nechapem preco ti nechcu dat ten listok .... podla mna to zalezi od ochoty.... ja si ich v gf pytat nebudem pojdem k mojej gynekologicke ta mi da vsade teda na hematologiu a endokrynolgiu... aj ked neviem lebo endokrynologa tu u nas riesit nechcem mame tu 2 Dr a jedna horsia ako druha chcem ist do NR tak snad ma tam dr zoberie uvidim... neviem nic lebo ja si budem volat na vsetky info az buduci rok uz teraz to riesit nebudem potrebujem si oddychnut od toho vsetkeho a vydychnut hlavne .... cely ten stres trva cca mesiac ale tak dlhy mesiac som este nezazila fakt.... my si proste davame pauzu...

misela103
13. okt 2016

@dagaz No po odbere treba pit vela lebo si po zakroku a aby to zbytocne vsetko z teba vyplavilo po vklade je dobre vela pit aby ti sliznica tvorila tzv. "lepidlo" kt. si tu blastocystu prilepi o seba a zvysi to vlastne sancu na uhniezdenie... proste aby sa mimi chytilo...

dagaz
13. okt 2016

@misela103 aha...zaujimave veci

dagaz
13. okt 2016

@misela103 aha...zaujimave veci..dakujem

miskab
14. okt 2016

@gabika31121985 Ahoj kolko si mala vajicok? a ako ty je po odbere? uz si dnes volala kolko sa ty oplodnilo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre