Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

jomini
19. máj 2012

Ahojte, baby mali ste po neuspesnom ivf bolesti v podrusku ako na ms, po vysadeni utrogestanu bolo len take slabe spinenie. Mate s tym skusenosti? Dakujem 🙂

ivka3901
19. máj 2012

@jomini nie po vysadení som dostala také ozajstné krámy aké majú byť

jomini
19. máj 2012

@ivka3901 dakujem, naozaj nechapem co sa deje, aj brusko boli kazdy den ako na kramy..

gelinka75
19. máj 2012

@ivka3901 este stale nic?

ivka3901
19. máj 2012

@jomini v pohode každá žena je iná,ale poradila by som ti,ale nemám s tým skúsenosti 😒

ivka3901
19. máj 2012

@gelinka75 ešte stále nič asi zase mám cystu,ale bola som na ultrazvuku a aj stery mi robila na preventívku a nič nehovorila tak já neviem ešte počkám a ked nič tak cez týždeň behnem zas gynekologičke

jomini
19. máj 2012

@ivka3901 jasne, je to individualne, uvidim ako sa to bude vyvijat..drzim palce 🙂

gelinka75
19. máj 2012

@ivka3901 no snad nie, dufam, ze to bude ok, to by si mohla stimulovat kebyze tam je cysta?

ivka3901
19. máj 2012

@gelinka75 no práve som z toho zmätená,lebo dochtorky som sa pýtaal,lebo niečo tam ozančila a spýtala som sa nato,že či je to cysta a ona može to byť aj folikul tak som z toho trošku mimo ☹

gelinka75
19. máj 2012

@ivka3901 tak to si mala na vajecniku potom nie? to by az tak nevadilo, hlavne nech maternica je cista, mne povedala, ze cystu pod 5cm ani neriesia

ivka3901
19. máj 2012

@gelinka75 ahá tak asi ano nehovrila mi,že či to mám na vaječníku alebo v maternici tak sa mi zdalo,že vedu z toho vobec nerobila tak asi je podľa nej neškodná 😉

given
21. máj 2012

Caute baby, poradte nejaky elegantny sposob, ako otvorit ampulku s roztokom pri Diphereline. Dost som sa s tym natrapila na prvykrat. Dikes.

dia6
21. máj 2012

ahojte,
potrebovala by som sa vás baby spýtať na nejaké bližšie info. ohľadom centra Gyn-fiv.
My sa pokúšame už takmer dva roky. No a nič.... teda hneď dva potraty a potom už nič. Absolútne sa nám už 7 mesiacov nedarí ani otehotnieť.
tak sme sa rozhodli ísť k nejakému odborníkovi... ale akému? Tak mi vyGooglovalo Gyn-Fiv. Myslíte, že by nám mohli pomôcť? alebo viete aj o iných centrách?

Ďakujem za pomoc.

gelinka75
21. máj 2012

@given no to by aj mna zaujimalo ako otvorit tu ampulku a pichnut ti to islo v pohode?

given
21. máj 2012

@gelinka75 Pichnut v pohode, skoro som ani necitila ten vpich len potom, ked uz som si tu tekutinu striekla, tak to trosku stipe resp. boli. Ale nic hrozne. len tie technicke problemy predtym, hotova alchymia 😀

gelinka75
21. máj 2012

@given no tak to bude aj u mna prvy krat maturita 😀

dadenka111
21. máj 2012

@given pichas, pichas? 😀 @gelinka75 a ty tiez uz? 😝 snad vas dobehnem

given
21. máj 2012

@dadenka111 Pichla som, pichla 😀
No porad, ako na tie ampule ist...

gelinka75
21. máj 2012

@dia6 ahoj, nas do GF odporucil moj gynekolog, ze tam mi lepsie vedia pomoct, ale mozes tam ist aj bez odporucenia na konzultaciu. Su aj ine centra ako ferticent a iscare a neviem este ake, tak pokukaj na nete, ale podla mna vsade to je skoro rovnake, zalezi ake naroky mas, lebo niektore baby sa aj ked sa na nich zle pozrie sestricka uz utekaju inam 😀 podla mna odbornici su vsade a treba to brat tak ze ti chcu pomoct a vies preco tam si, drzim palce

given
21. máj 2012

@dia6 Ahoj, urcite by vedeli pomoct. Osobnu skusenost s inymi centrami nemam, iba s GF. Hladas iba v BA? Tak napriklad Ferticent si celkom chvalia, je to take mense centrum, GF uz je pomaly masovka.

gelinka75
21. máj 2012

@dadenka111 niee ja zacinam az toho 3.6, mam to presne vyratane, nezalezi to na mrche, lebo ja doberiem antiku a hned dalsi den idem nato 😀

dadenka111
21. máj 2012

@dia6 Ahoj kazdy kto pride do centra velmi veri, ze pomozu prave tam. ty kedze si mala uz 2 potraty, tak by vam mali spravit geneticke testy a rozne ine vysetrenia, najst pricinu preco sa to stalo.
centra su v BA Gynfiv, ISCARE, Ferticent a este jedno je v nemocnici na Antolskej. To som sa len nedavno dozvedela. Je uz na tebe kde sa rozhodnes ist. Mozes sa nahlasit do tychto centier na prvu konzultaciu a potom sa trebarz podla pocitu rozhodnut kam. 😉

given
21. máj 2012

@gelinka75 ved to je uz buduci tyzden, ze aka parada?

dadenka111
21. máj 2012

@given tie ampulky by lahko mali ist. najst rysku, alebo bodku a tam zacat lamat. chytit do utierky a kludne sa zapriet rukami do brucha nech sa to nevyleje.

given
21. máj 2012

@dadenka111 Dik, skusim sa zajtra zamerat na tu bodku, aj ked dnes sa mi vobec nezdalo, zeby to chcelo ist lahko, ale mozno len ta prva bola taka nepoddajna.

dadenka111
21. máj 2012

@given 😉

gelinka75
21. máj 2012

@given no buducu nedelu, uz sa mi to krati a aj tebe 😉

sheronka
21. máj 2012

@given Ahojky. Tak máš dnes za sebou prvú injekciu Diphereline, ja tiež 😉 Ale nepichala som si ju sama, bola som u svojho gynekológa, mám ho tak na 2 min. cesty z domu. Kam si picháš? Mne pichla do ramena, myslíš že môže byť, či? 🙂

alibabaa
21. máj 2012

@sheronka ja som pichala do brucha pri pupku, tak ti to pichnu aj v centre. neviem ci do ruky je spravne... radsej si zavolaj do centra kam mas pichat..

ivka3901
21. máj 2012

@dia6 ahoj vítame me ťa si v dobrej téme všetky máme skúsenosti či dobré alebo zlé s GF.no já tiež chodím už 4 roky do GF kedže už zhruba 7 rokov sa snažíme o bábätko no už by som to povedala,že ani už nesnažíme,lebo máme toho dosť za sebou aj tie vyšetrenia všetky dobré či zlé.nebudem ti písať celý príbeh je to zložité no moja skúsenosť s centrom je taká,že pol na pol nám sa 2 krát podarilo,ale v 9 týždni som potratila takže momentálne som pred stimulkou na 4 pokus,ale v centre posledný dúfam a ak nie do GF už nepojdeme a my sme sa už zmierili,že deti mať nebudeme a pomaly si začneme vybavovať papiere na adopciu ak sa 4 pokus nepodarí,ale ako ti baby píšu musíš centrum vyskúšať a poprípade ak nebudeš na 1 kozultácií spokojná nemusíš tam ísť napíšem ti ešte,že moja kamoška,ktorá je tiež odťiaľ odiaľ ja išla až do martina a blava jej bola bližšie a bola aj na 1 konzultácií v GF a povedala,že tam už nikdy nepojde a helios v martine si veľmi chváli je to na tebe 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre