Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
14. mar 2014

@fesanda7 ked si po transfere a mas zvysne embrya tak mrazia, samozrejme sa da dohodnut kolko chces zamrazit..vsetko je na dohode s embryologom

fesanda7
14. mar 2014

@gelinka75
viem že je tu toho veľa popísaného ale aj veľa skratiek a ja som asi z inej planéty lebo tomu nerozmiem :(
čo sú ICSI- 4az 8 oocytov?

gelinka75
14. mar 2014

@fesanda7 to je ked ti napichuju vajicka spermiami a su tam poplatky podla toho kolko ich napichnu, robi sa to ked je zly spermiogram a aj ked je dobry zvyknu navhnut napichnut aspon 3, keby bol nejaky imunologicky problem pri klasickom oplodneni v skumavke kde len k sebe daju vajicka a spermie

fesanda7
14. mar 2014

@gelinka75 asi ti to príde smiešne ale som v takom strese že si neviem ani kávu pomiešať. dlhé roky som čakala že budem mať bábo a potom mi povedali že iba takto sa to dá :( ale dúfam že sa mi to podarí

a Ak mi ešte vieš poradiť prelzena kultivacia embryí sa asi robi automaticky
a to monitorovanie embry je dobre na kolko si dat? mam tu ze 2-3 alebo 5dní

danulienkam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gelinka75
14. mar 2014

@fesanda7 nie je mi to smiesne, rozumiem ti az moc dobre..treba sa obrnit, ta cesta nie je lahka ..
PK robia len vtedy ak je viac oplodnenych eciek- zda sa mi, ze minimalny pocet je 5, ale ked nechcete PK
vlozia ti aj skor, tusim na 3 den od OPU a co sa tyka monitorovania embryii, tam je ten rozdiel v tom, ze ci ich davaju na PK alebo nie a vtedy sa monitoruju menej dni...ten embryoscope si nemusite davat, ja osobne nie som presvedcena, ze je to nutne..1 IVF sme dali a tehu sa nekonalo, v 2.IVF sme nedali a tehu sa konalo..takze ak ma byt tehu, bude aj bez toho 😝 🙂

fesanda7
14. mar 2014

@gelinka75 a kolko si mala zmrazených?

gelinka75
14. mar 2014

@fesanda7 v prvom pokuse 5 a v druhom 9, este tam nejake mame, ale ideme na 3.IVF..lebo tehu sa skoncilo v 10tt 😖

fesanda7
14. mar 2014

@gelinka75 da sa ti napisať dajako súkromne? dajaka sprava?

gelinka75
14. mar 2014

@fesanda7 ano. dole pod mojim prispevkom je taka obalka..tam kliknes a pises

mirka135
14. mar 2014

@fesanda7 4-8oocitov znamena kolko vajicok ti odoberu a tolko potom platis. Ked budes mat 8 tak 320 e ked ich budes mat 16 tak 577e....

donatela
14. mar 2014

@gelinka75 preco si sa rozhodla ist do noveho ivf cyklu, ked este mate zmrazene E? Poradil ti to niekto? Tiez mam dilemu...

donatela
14. mar 2014

@waitiekatie je mi luto, ze sa nezadarilo...:( drzim palce na dalsi ket!

gelinka75
14. mar 2014

@donatela ja som sa tak rozhodla a dr. suhlasila..3 kety boli onicom..u mna je to aj vek..uz len tento rok mam narok na hradeny cyklus..a ked nevyjde, vyminam mrazaciky..nejak ani neverim, zeby sa rozmrazili..

donatela
14. mar 2014

@gelinka75 to tehu, co si mala, to bolo z ET? A poistovna s tym nema problem, ze este mas zmrazene embrya a novy pokus? Ci car nema povinnost toto hlasit, ze poistovna o mrazacikoch nevie?
A kedy zacinas stimulovat? Budem ti veeeeelmi drzat palceky, aby to vyslo!

gelinka75
14. mar 2014

@donatela ano z ET, car to nehlasi, ved poistovna hradi len jedno ET a to sa udialo, poistovna neriesi mrazene ecka,
zacinam o tyzden a dakujem za podporu 🙂 ty si ako na tom?

domeska
14. mar 2014

ahojte. je normalne ak som mala po opu troska takej cirek krvicky? opu som mala vcera. nic mi nebolo. len dnes som trosku viac pobehala. ale citim sa v pohode len ta krvicka. ze nemusim stresovat?

zuzanka05
14. mar 2014

Ahojte zostali my lieki,nepotrebujete? Dipherline 1mg 2 cele krabice,Menopur 75 2ks,Estrofen tabletky 2 cele krabice...ked potrebujete tak piste 🙂

nancsy
14. mar 2014

@domeska ahoj, vraj je to ok. Nám vtedy hovorila sestrička,že ked na druhy deň krvacas a minies tak 3 vložky,tak je to ok. Ak by sa to dialo v takej istej miera aj na dalsi deň,tak chod radšej k lekárovi.

donatela
14. mar 2014

@gelinka75 veeeľmmi veeľmi ti budem držať palce! a aký máš protokol a aké lieky? všetko rovnako, či nejaká zmena?

franzziska
14. mar 2014

ahojte kocky...vsimla som si ze tu najviac pochvalujete pana Harbulaka...z toho mi vyjde ze je asi dost zaneprazdneny a su dlhsie cakacky, je to tak?
mozte mi odporučit nejakeho dalsieho lekara odtial? dakujem

nancsy
15. mar 2014

@franzziska ahoj, harvulak je ok. Ale velmi malo hovori, povie ti len vtedy, ked sa pytas. Ja patrim k nemu , punkciu aj kontroly som mala u behunovej, ta bola ok. A vkad som mala u Steinovej, ta bola velmi mila, hovorila mi veci sama od seba, dala mi rady a bola uplne mila- asi preto ze je zena , tak viac rozprava co je re mna dolezite, lebo vzdy potrebujem vela infotmacii. Po odbornej stranke su asi vsetci na rovnakej urovni.
Ja ked som sa zahlasovala na konzultaciu po prvy krat, tak mi na recepcii automaticky pridelili Harbulaka. Asi to bol osud. 😉

gelinka75
15. mar 2014

@donatela dakujem ti moc a podobne zelam vsetko dobre, mam dlhy protokol a vsetko rovnako, diphereline, menopur a fostimon...pytala som sa na ine lieky a ze vraj tieto su velmi dobre

domeska
15. mar 2014

ahojte baby, mali ste tu niektory zo 14 vajicok oplodnenych 6 a prezili PK? dakujem

gelinka75
15. mar 2014

@franzziska ja myslim, ze je to jedno koho si vyberies 🙂 vsetci su rovnaki odbornici

gelinka75
15. mar 2014

@domeska mne prezili vzdy vsetky co dali na PK 🙂 ja som mala raz takto, ze zo 12 vajicok bolo 7 eciek a dali ich vsetky na PK a vsetky prezili do 5 dna

domeska
15. mar 2014

@gelinka75 - tak im budem verit. strasne sa o ne bojim. som z toho strasne v strese. ani jest mi nechuti co inokedy nie je 😀

gelinka75
15. mar 2014

@domeska z tolkych ti urcite viac prezije takze ziadny stres 😝 🙂

mirka135
15. mar 2014

@domeska. Ja som dala na PK 6 a prezili 2.jedno vkladali a druhe zmrazili .to je asi individualne ale je dobre dat PK bo takto sa tie zle vylucia .oni by aj tak neprezili takze aspon vies ktore s tych vsetkych su kvalitnejsie.

franzziska
15. mar 2014

@gelinka75 mne skor slo o pristup

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre