Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
3. nov 2013

@vienny ahoj, u nas to bolo tak ze na prvu konzultaciu sme prisli obaja - mne hned dr spravil zakladne vysetrenie a spytal sa ci moze ist muz hned na vysetrenie spermiogramu, manzel ze ok. a bolo. vies ono chlap to ma jedno kratke "vysetrenie" a ked sa najde hned problem u neho, tak ty sa zbytocne nemusis trapit vsetkymi moznymi aj nemoznymi vysetreniami... a co sa tyka toho samotneho priebehu u manzela - rovno mi povedal, ze ci nemozem ist do kabinky s nim, boli sme tam spolu, "vydarilo sa mu" a popritom sme sa tam nasmiali jak dvaja pubertiaci :D :D drzim palceky 🙂

sarah00
3. nov 2013

@vienny ahoj. na prvú konzultáciu môžeš ísť aj sama, ale aj tak prvé čo urobia sú dve vyšetrenia - tvoj odber krvi na hormonálny profil, nejaké ureaplazmy, mykoplazmy a chlamýdie + ešte niečo a od partnera budú vyžadovať spermiogram. bez toho nezačnú nič riešiť. takže tam bude musieť ísť aj tak.

adulka1979
3. nov 2013

@melinda1989 Objednajú ťa najprv na termín.

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal Ahojky. takze mne na obed volali a pridali mi dalsiu ampulku Luverisu. Takze picham Diph. polovicu, 2 x Luveris a 100 Gonalu, kontrola v utorok. Tebe dali kedy kontrolu? takze najskorsi termin odberu je stvrtok 😒 . Vcera mi to neslo vobec pichnut, bolelo to strasne. ale uz len par dni, takze dnes opat 4 injekcie. . . .

majkulik
4. nov 2013

@sarah00 Diphereline nemusi byt v chladnicke. Ja tam mam Gonal, Pregnyl a Luveris.

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal tomu verim, ze ste sa nasmiali, ked som vas vcera videla. Drzim vam palceky, aby vam to vyslo.

majkulik
4. nov 2013

@melinda1989 Ahojky, najprv budete mat konzultacie a ked budes mat urceny termin priechodnosti, tak len vecer pred tym a dve hodky pred tym budes brat datibiotika, a ukludnovaky. teda pokial nejdes na laparku 🙂 ale neboj, ten mix sa celkom da, ja som bola mimo cely zbytok dna 🙂

zelenagw
4. nov 2013

Ahoojte ide niekto zajtra na OPU???

zuzkagal
4. nov 2013

@majkulik mne tiez znizili Diph na polovicu a zvysili Gonal na 175, Luveris nic, ten zatial pichat nemam, kontrola v stredu. tak ja neviem kedy mi ten luveris vobec daju, som ratala s tym ze piatok by som mohla ist na OPU, ale takto no neviem... To sme ti prisli taki smiesni? 😀 😀 no moj manzel je taky srandista, s nim sa veru nenudim 😀

majkulik
4. nov 2013

@zuzkagal hm, tak to nepojdeme asi spolu ☹ mozno ti ho daju v stredu - resp. rovno pichnu. Ja radam tak stvrtok OPU, kedze v utorok je kontrola. spon dufam, ze to bude.
Mne tam zacal ratat ze, ste 13 DC, taky a taky den pichate to a to a ze sedi to? Ja som na neho vyvalila oci a zacala v rychlosti pocitat. Inak vo stvrtok pichnem posledny Diph. takze neviem. Preto tak z toho aj vychadzam. A ked aj v utorok mi daju pichnut tu svalovku, tak to je 38 hodin pred OPU. takze tak. A mozno mi daju este kontrolu v stredu a OPU bude v piatok.
Nie smiesni, usmevni - velmi vam to spolu sekne. a ked odchadzal tak nam zazelal dvojicky 🙂 ze nech sa nam postasti 🙂

leonie777
4. nov 2013

@zuzkagal zlatko aj mna bolia uz tie injekcie pichas uz aj ty 3?
@sarah00 ja mam vsetko v chladnicke ale diph nemusi byt ...
@adulka1979
@erin365
@majkulik

tak dievcata, dnes som bola na kontrole 10dc, 7 den ich stimulacie, brali mi krv, pichli mi moju dennu davku a kontrola sono ... foliky zatial tak, ze 12 a 13 mm, takze pokracujem v stimulke poobede si volam kvoli vysledkom ... dnes to bola v gf zas katastrofa, stal rad rano na odbery az von z dveri ... hrozne, uz nech mam toto za sebou a v zivote tam viac nechcem pachnut ... sestricky nevrle a nervozne, ze toho maju vela ... no sak nic 🙂

co mate vy nove?

erin365
4. nov 2013

@leonie777 drž sa ♥ Ja dnes 7.deň po KET a snáď sa niečo už deje... dnes mi žalúdok mierne pláva a mám pocit takej nechute až miernej kyseliny... 😅

leonie777
4. nov 2013

@erin365 moja zlata, tak moc ti zelam, aby to vyslo, je to velka nadej tieto tvoje stavy ... a bodaj by to aj nam potom vyslo ... nemas nutkanie uz testovat? nie je to tak, z ked ti vkladali 5 dnove embrijko a si 7 den, tak dokopy to je 13 a uz by nieco test ukazal???

erin365
4. nov 2013

@leonie777 absolútne nemám šajnu kedy môžem testovať...jasné že budem 😅 😅 Ale ono hcg sa aj tak tvorí až po uhniezdení, takže podľa mňa 5dňové embryjko moc nezaváži...

donatela
4. nov 2013

@erin365 velmi drzim palceky!!!!🙂🙂

sarah00
4. nov 2013

@leonie777 prosím ťa, koľko krát si bola celkovo na kontrole v GF od prvej pichnutej injekcie? teraz čo všetko už picháš?

@erin365 držkaj sa, mooooooooooooooc držím palce 🙂

mirkaaak
4. nov 2013

@erin365 ahoj, ja som testovala 11.den od KET a uz bola ciarka viditelna-test z ranneho mocu. Veeelmi drzim palce 🙂

leonie777
4. nov 2013

@erin365 ja viem ze nezavazi, ale uz som aj ja netrpezliva, lebo silno dufam, ze ti to vyslo a budeme sa vytesovat ... ty to tu rozbehnes a my ostatne sa radi pridame do klubu tehuliek 🙂

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 inak ti poviem, ze ked som tam vcera prisla pred 7:30 a tam plna cakaren, tak som sa velmi zasmiala a postavila do radu. Myslim si, ze si toho vela naberaju a zacina sa to odrazat na kvalite, resp. nevrlosti personalu. aspon taky mam ja dojem. mozno sa mylim, mozno je to tym, ze je pondelok po troch dnoch volna. . . Tazko povedat, budem vediet zajtra - idem opat na kontrolu

majkulik
4. nov 2013

@erin365 myslim na teba adrzim palceky, nech je vsetko OK

leonie777
4. nov 2013

@sarah00 no tak teraz rozmyslam, ze ako to bolo ... mam dlhy protokol a pichat diph som zacala na 23 dc ... potom som bola na kontrolu na 32 dc, lebo mi meskala ms ... potom dosla a bola som na kontrole na 3 dc, sono ... od 4dc som zacala pichat okrem diph aj puregon a od 7dc este aj menopur ... nepocitaj to teda od kedy si pichas diph, ale podla toho kolky dc si ... mame v protokole, ze kontrola po ms medzi 2-4 dc ... ty si uz mala ms? kolku injekciu diph pichas?

leonie777
4. nov 2013

@majkulik je to hrozne, kolko nas tam je ... ako ti dopadla kontrola? aj ti povedali kolko folikov a tak? uz vies predbezne kedy asi bude opu? ... lebo mne sestricky nieco splietali, ze este tak 7 dni urcite budem davat davky 3 injekcii denne, a to som myslela ze opu bude uz tento tyzden ☹ ale zrejme nebude ...

sarah00
4. nov 2013

@leonie777 nie, ja ešte nepichám. začínam tiež na 23 DC a to je teraz vo štvrtok. len trošku "plánujem" či mi vyjdu Pčka, alebo budem musieť ísť na PNku ešte pred OPU, lebo v práci si musím všetko pokryť a neviem či mi to vyjde. tak len preto. 🙂 a ešte aj predooperačné vyšetrenia. tak asi mi to tie paragrafy nepokryjú 😒

leonie777
4. nov 2013

@sarah00 neviem kedy ti zacina praca, ale tie kontroly chodis hned rano od 7:30 do 8:30, tak mne nevadilo, ked som prisla do roboty trocha neskor a potiahla som potom dlhsie ... podstatne je aby si dostala ms a podla toho budes pichat dalsie injekcie ... predoperacne ti staci naplanovat na neskor, plati tusim len 3 tyzdne a u mna uplynu uz tento tyzden, tak kaslem nato ...

sarah00
4. nov 2013

@leonie777 no ja tiež viem byť v práci len o trochu neskôr, ale nedá sa mi nadrobiť ani potiahnuť dlhšie ☹
a čo teraz s tými predoperačnými? budeš musieť robiť nové? no u nás v MA sa musí na všetko objednávať a ak chcem termín skôr ako budúci rok v marci, tak si budem musieť ešte aj priplatiť za "prednostný" termín. ach to naše zdravotníctvo 😠
chystáš sa zostať po OPU na PN-ke?

erin365
4. nov 2013

@mirkaaak 11DPO budem v piatok...zajtra kúpim testy 😅

leonie777
4. nov 2013

@sarah00 kaslem na to a nebudem si uz robit dalsie ... ved oni ma poslali, ze si mam hned dat urobit predoperacne ... tak pocitam s tym, ze to akceptovat budu. tu sa tiez objednava na take terminy a prednostne si musime doplatit 20 eur, tak ich kaslem, platit 2x ... nemam este ziadne plany co po opu, ale asi budem normalne fungovat ... uvidim ako sa budem citit ... v den opu ostanem doma, ale potom budem normalne chodit do roboty, sa doma sa unudim 🙂 dost mi vadi, ze tento dlhy protokol sa tak strasne natahuje ... ono asi ozaj kym nevypichame vsetky injekcie co sme nafasovali, nejdeme dalej ... ja uz mam dnes 20 injekciu diphereline a este mam jednu poslednu krabicku ... + ostatne menopur a puregon ...

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 na mnostvo som sa nepytala, ale povedal ze maternica pekne rastie 🙂 neviem, zajtra sa popytam. ale videla som ich tam dost 🙂

majkulik
4. nov 2013

@leonie777 20? uz? inak mne zostalo poslednych 5. tak pevne verim, ze tento tyzden to uz ukoncia. Zajtra budem mudrejsia

melinda1989
4. nov 2013

@majkulik ahoj!dakujem za info! treba s tým počkat menzes ci nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre