Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubbbulik
8. jan 2014

@annamary27 mne wkladali tiež len jedno....no bohužial,,,,ja len dufam že sa nam to raz podary,my sme tomu moc verili že to vyde,ale sak hadam raz:povedali nam že neni problem,aj genetiku sme mali dobru,strašne !!stojí to kopu penazí aj ked preplaca aj poistovna niečo aj tak je to finančne náročne.ale nevadi pojdeme zas ale až niekedy v oktobry uvidime verím že to bud stáát zato.

annamary27
8. jan 2014

@bubbbulik my sme teraz pri tomto treťom pokuse chodili predtým pol roka k homeopatovi a ja som si po dvoch nevydarených pokusoch dala skontrolovať chlamýdie,toxoplazmozu,štítnu žľazu -toto všetko u mojej gyn ,ona mi to odporučila a z GF ma poslali na kontrolu aj na hematologiu všade bolo všetko o.k.

bubbbulik
8. jan 2014

@annamary27 My by sme s manželom absolvovali tiež všetko možne,kukomu si chodila do GF?my sme uvažovali aj o inom centre ale vyskušame to ešte tam su tam všeci taky myli....

annamary27
8. jan 2014

@bubbbulik chodím ku Stenovej/píšem chodím,lebo ešte chceme ísť po zmrzlinky alebo na štvrté IVF,keby Ket nevyšiel.

vahy1
8. jan 2014

@tyli ahoj,tak ja idem na Ket v pondelok,mam 4 blastocysty,tak dufam,ze sa rozmrazia 🙂 mozno sa opat stretneme.To mam 18 den.Nespomenuli ti ci budu volat v nedelu alebo v aky den?Zabudla som sa spytat.

bubbbulik
8. jan 2014

ja k Harbulákovy,,,je fajn.ešte chcete babinko??to je dobre že ešte mate nejake zmrzlinky,,,budem držat palčeky.a kedy by ste chceli ist??

bubbbulik
8. jan 2014

@annamary27 ja k Harbulákovy,,,je fajn.ešte chcete babinko??to je dobre že ešte mate nejake zmrzlinky,,,budem držat palčeky.a kedy by ste chceli ist??

84verca84
8. jan 2014

Ja som chodila k Drabkovi.Po prvej navsteve som z neho mala zly pocit,ale na dalsej navsteve som mala na neho vela otazok,pozeral na mna ako na blazna.otvorene som mu povedala,ze niesom studovany gynekolog a pokial ma problem mi cokolvek vysvetlovat,tak odchadzame.odvtedy s nim bola ina rec,aj vtipkoval. 9/2012 som bola na prefukoch,nasledovali neuspesne insem. Po 8mes som mu povedala,ze chceme ist na umele,poslal ziadost.Za 4tyzdne bola schvalena,koncom juna2013 mi vlozili dve embria(6mame zmrazenych).Za desat dni sme isli na odber krvi,tri dni predtym som nespala,a bolo to tam. Manzel dostal krasny darcek k narodeninam.Dnes ma dcerka 10mes a je to neskutocny vymyselnik.

bubbbulik
8. jan 2014

@84verca84 dufam že sa aj my budeme takto tešit po druhom pokuse 🙂

84verca84
8. jan 2014

Len nech to podari.nic nebolo krajsie,ako ked mi ns ultrazvuku ukazal tu malicku fazulku.ani som neverila,ako sa za sekundu zmeni zivot.hlavne difat,snazit sa nebit v strede neako sa zamestnat.drzim palecky 😉

tyli
8. jan 2014

@vahy1 ahoj 🙂 aj ja idem v pondelok,ak sa mi tie dve s PK rozmrazia. budú nám volať v priebehu nedele. daj potom vedieť. držím palce 😉 dnes sa mi podarilo telefonicky zohnať dve balenia Utrogestanu u nás v lekárni ( budem mať 5 balení spolu). kedy si máš začať dávať Utrogestan? mne kázal v piatok začať, dnes som 13 DC.

annamary27
8. jan 2014

@bubbbulik tak premýšlala som,že takto o rok by sme to mohli skúsiť,že by malá mala 3roky ked by sa druhé narodilo a ja by som ťahala dalej materskú,dr.Harbulák je super,my ho s manželom voláme Belmondo 😉

zuzi20
8. jan 2014

@tyli
@vahy1 ahojte ja idem v pondelok na kontrolu (teda ak nebudu robit v nedelu, ze si mam este v piatok zavolat). A potom mi to vychadza asi na piatok vklad (18 den). Drzim Vam palce nech sa Vam embryjka rozmrazia. Aj ja sa bojiiim, tiez mam 2 po PK...

tyli
8. jan 2014

@zuzi20 tak možno sa tam uvidíme. veľmi držím palčeky 😉

marttina333
8. jan 2014

Ahojte zostalo mi 1balenie pregnylu 5000 a 2balenia utrogestanu ak by mal niekto zaujem

rybkanz
8. jan 2014

ahojte, tak nakoniec dobré správy dnes, maureka@ bola som u imunológa a potešil ma, že nie je jediná možnosť u nás IVF kvôli tej mojej imunite 🙂 vraj sa to dá riešiť aj tak, že mi dá nejaké injekcie na zníženie a potom môžeme skúšať aj prirodzene, ale rozmýšľam, že sa objednám do GF a skúsim to cez IUI 😉
len som zvedavá, čo oni na to povedia, keď od nich mám info, že môžem otehotnieť len cez IVF ICSI...

guginenka
8. jan 2014

baby stalo sa vám,ze ste museli ist na krv na predoperacne dva krat? mne zobrala krv obvodacka skor a ked som to dnes konzultovala s internistkou tak mi oznamila,ze musim ist na krv este raz ale,ze nevie ci to bude chciet obvodacka urobit. som z toho totalne v strese, mam extra paniku ☹ 😢 😢 jedine co som vedela bolo,ze vysetrenia od internistky platia dva tyzdne a ta mi teraz povedala,ze aj krv moze byt stara maximalne dva tyzdne. ja sa zblaznim ☹ ☹

84verca84
8. jan 2014

Mne vsetku krv bral internista,nakolko az on po vysledkoch z krvi ti napise odporucaciu spravu.ale pokial mas stale ziadanku na odber,tak ti ju musi zobrat.nedaj sa od nej odpisat.a tie vysledky naozaj nemozu byt starsie.

zuzi20
8. jan 2014

@guginenka mne brali krv len raz ( skoro ma vtedy odkrvili, milion ampuliek) a predoperacne plati normalne 3 tyzdne, nemas sa coho bat..

guginenka
8. jan 2014

@84verca84, @zuzi20 - no ci chcem alebo nie, ako som pocitala tak punkciu mam az v polovici februara, vsetky papiere som mala doma, vsetky ziadanky a tak, tak som si povedala, pojdem na krv a az potom ku konca januara pojdem k internistke, a dnes mi internistka povedala, ze krvne vysledky nesmu byt starsie ako dva tyzdne a punkcia o dalsie dva tyzdne. ale stresujem z toho,ze ci mi znova zoberie obvodacka krv. ked sme to absolvovali pred styrmi rokmi tak mi obvodacka, kt. som vtedy chodila, ze su to velmi nakladne odbery. mam sa stresovat? ☹

84verca84
8. jan 2014

@guginenka skus sa svojej internistky opytat,ci ti tu krv nezoberie ona.a zmen obvodacku!je to tapa,,zo svojho to neplati!

guginenka
8. jan 2014

@84verca84 - zajtra rano volam obvodacke. este som jej nevolala. to ja tak stresujem. a dakujem 🙂

zuzi20
8. jan 2014

@guginenka hm, tak to si si akosi skoro vybavovala tu krv. Ja som od tej krvi po punkciu nemala viac ako 3 tyzdne. Vtedy mi v GF povedali, ze si mam vybavit predoperacne, ked zacnem stimulku dipherelinom. Tak som aj urobila. No budes si musiet tu krv nejako vybavit...O nakladnosti neviem, nespominali mi tam nic vtedy.

84verca84
8. jan 2014

@guginenka drzim palce,,nech sa ti to podari vybavit.ja viem,,ze v GV mi sestricka hovorila,,ze to nesmie byt starsie ako 2tyzdne.po vysetreniach sa musis objednat v GV u anezteziologicky.

guginenka
8. jan 2014

@zuzi20 - ja som to chcela mat vybavene dopredu. vobec som nevedela,ze ta krv nemoze byt starsia ako dva tyzdne. no nic. takto to urobim aj. teraz som od nervov spraskala par cipsov a to si davam pozor na stravu. 😒

84verca84
8. jan 2014

@guginenka to sa obcas stava,,hlavne ked to pomohlo 🙂

guginenka
8. jan 2014

@84verca84 - to ma objednaju v GF ked donesiem vysledky - myslim anesteziologa

84verca84
8. jan 2014

@guginenka mne sestricka na ziadanku dala tele.č. k anesteziologičke do GV. až budeš mat interné vyšetrenia, tak jej zavoláš a objednáš sa.ona s tebou urobi nejake dotazniky, a pozrie vysledky. pokial to číslo nemas, tak zavolaj na recepciu oni ti ho daju.

guginenka
8. jan 2014

@84verca84 - aha. ja uz si nepamatam ako to bolo pri prvom pokuse ale v inom centre. dobre, tak kedy tam mam doniest vsetky vysledky. lebo buduci tyzden idem este hematologicke. to im tam mozem nosit postupne ci ako? 😵

donatela
8. jan 2014

@guginenka ja som bola na IVF teraz v októbri a všetky papiere som priniesla až v deň OPU (moje výsledky, manželove výsledky, notára). Pri UTZ kontrole som sa na to pýtala, či im to mám dávať postupne a vyslovene ma inštruovali, že v deň OPU. V deň OPU, tesne pred punkciou sme tam všetky aj vypisovali ten dotazník pre anesteziológa. Pozor aj notára si daj overiť až ti povedia v gf, že už je čas. Keď budeš pekne reagovať na stimulku a bude jasné, že OPU bude, tak ti sestričky povedia, že už si môžeš vybaviť aj notára... Držím palce🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre