Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lusipe
23. nov 2012

@ivanya
ahojte dievcata, chcela som sa spytat, preco ste skoro vsetky po IVF ci IUI na PN?....ja som po IUI normalne chodila do prace. iba jeden den som zostala doma....ved ak to ma byt, bude aj bez toho aby sme lezali, nie?

gelinka75
23. nov 2012

@ivanya som na tom podobne..nesedim na zadku a smodrcham len svoju pracu, zatazuje ma uz aj to ze sa ma niekto nieco opyta..blizim sa do OPU a je to coraz tazsie, nastastie ide vikend

@silviami myslim, ze je to individualne, keby si po opu vracala 7x ako ja este o 4 poobede asi by si do prace nesla, dalsie 3 dni ma ukrutne bolel lavy vajecnik.. takze tak

siinda
23. nov 2012

@mig219 a robila si si doma test? aj ja som mala hcg vyššie a nič,,tuším 50..

elise
23. nov 2012

@lusipe ja som bola na pn ale závisi aku máš prácu ak je pohodová a nestresový tak do práce môžeš ale ak máš stres a napriklad sa dlho trmácaš do práce alebo niekto na teba v práci vrieska a nervozita je lepšie byť ´doma v klude🙂

mig219
23. nov 2012

@siinda hej robila. tiez nic..

mig219
23. nov 2012

@siinda aj ked... ako kukam na ten test co som robila rano. je tam duuušik

pancuska
23. nov 2012

@silviami @lusipe no myslim si ze sme tu vsetko dospele zeny a kazda dobre vie ci moze a ci nemoze chodit do prace.....pretoze problem otehotniet nemaju len zeny ktore robia za pc a v kancelarii!!! a to ci otehotnies alebo neotehotnies zalezi aj od veku a stavu tela kazdej zeny......podla mna je to kazdeho vec,urcite to nie je o pohodlnosti a lezani doma v posteli .....takze aby som to ukoncila nebudem sa tu s nikym porovnavat 🙂 🙂 🙂

pancuska
23. nov 2012

@alibabaa aj ja som zvedava,aj sa bojim aj tesim aj obavam .....ale ved potom ti napisem 😉
@lilith3 @2lil baby ako sa mate?

silviami
23. nov 2012

@gelinka75
@pancuska

Mrzí ma ak som sa Vás dotkla, ja Vám nevyčítam že chcete byť na PN, je to Vaša vec, veď som napísala, že mám ľahkú prácu a OPU som znášala dobre, tak nechápem ten Vás ostrý tón.

lusipe
23. nov 2012

@pancuska
@silviami
tiez som to nepisala ako utok na vase rozhodnutia, je to kazdeho osobna vec, ako to citi...ja viem, ze ja by som mala problem vydrzat doma, mna by to cakanie zabilo, takze ja musim byt medzi ludmi 🙂

ivanya
23. nov 2012

@lusipe po IUI som ani ja doma nebola, ale IVF je uz predsalen nieco ine, hlavne mam taky vacsi pocit zodpovednosti, ved uz len krocik je k tomu, aby sa ujalo a pekne rastlo. Kazda sme ina, kazda mame inu pracu, inak vnimame stimulaciu,
ako je napisane vyssie, toto by si mala rozhodnut kazda sama za seba a gyn by jej mal vyjst v ustrety ci uz PN chce od vkladu, alebo uz od stimulky alebo vobec 😉

pancuska
23. nov 2012

@silviami
@lusipe aby som zostala pn ma prosil manzel,sefka v robote a dokonca aj gyn.....neutocim tu na nikoho,len sa branim pretoze ja najlepsie viem preco som musela ist na pn......nie som ziadna upistana zena ale v nasej firme a na nasom stredisku nezostala ani jedna tehotna.....isla hned na pn....a radsej budem doma ked viem ze by mi to tam skodilo!!!robim tam skoro 10r a za ten cas som marodila len pocas mojim 5tych operaciach,navyse som po operacii chrbtice a musim si riedit krv.....takze nie som doma len tak,dakujem Bohu ze mi dal aspon takuto moznost,pretoze uz nemam vajcovody a pri tej chrbtici mi vsetci hovorili ze deti mat uz nebudem ak sa operacia nepodari!! navyse mi hrozilo ze budem curat do plienok a suchat pravu nohu.....bola to rocna liecba!!!takze prepacte ak to vyznelo ako utok ale nemyslela som to zle!!! 😉

lusipe
23. nov 2012

@pancuska
jasne ty vies cim si si presla a co si mozem dovolit a co by ti mohlo uskodit, poznas svoje telo a vies ako konat...ja to vravim preto, lebo pri prvej dcere som aj lyzovala, skakala na svadbe a cvicila a este som ju prenasala...ale chapem, ze som bola mlada, teda aj postoj bol velmi z nadhladu....teraz ak sa to podari asi bude inak konat, to ukaze cas. kazdopadne ti velmi drzim palce, aby si to dobojovala do stastneho konca a aby ta vsetky zdravotne problemy obchadzali... 🙂

pancuska
23. nov 2012

@lusipe mne vela veci po operacii tej chrbtice zakazali (lyzovat,behat,hrat tenis,cvicit zumbu,aerobik) myslela som ze umriem....ano urcite mame na to kazda dovod a zasa ja nechcem kazdemu vysvetlovat preco.....aj ked mi ta pnka skrtne cez rozpocet no radsej si odtrhnem z pusi len aby sme konecne doma mali babinko.....aj ked by som bola radsej s ludmi.....ale ved idu Vianoce a v rodinnom dome je roboty dost 🙂 a dakujem tiez drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a som rada ze sme si to rozumne vysvetlili 🙂 ved sme dospele zeny 🙂

dadaba
23. nov 2012

@pancuska len si davaj na seba pozor!!!! oddychuj co najviac a rozmaznavaj sa...ja som po ket v marci otehotnela a bola som velmi odvazna lietala som na velku noc presla cely Neapol a o par dni v 6tt ma opustila zmrzlinka.... 😒 ..mozno by ma opustila aj tak ale ja si to stale vycitam...uz som mohla teraz rodit.....

pancuska
23. nov 2012

@dadaba robim vsetko len sa nenatahujem,nedviham a davam si pozor na to ako a co robim....poucila ma kamaratkina mama (zdravotnicka) a moja neter,uci sa za porodnu asistentku.....drzim palce aby to vyslo a podarilo sa dotiahnut do ststneho dokonca......tazko povedat preco a co je pre zenu lepsie ale viem ze cim sme starsie tym je vsetko rizikovejsie....a zasa taka co jej je vsetko jedno ta ma 5 deti a ta co by si to vazila nema ani jedno.....

siinda
23. nov 2012

@mig219 no tak šup,,šup,, zajtra rano dalsí a už budeš vediet čo sa deje...neviem tie čísla su fak rozne,,ked sa zvýši tak už si tehu,,,ale tak ti to prajem ..

siinda
23. nov 2012

až ma tu tieto vaše diskusie vylakali...

dadaba
23. nov 2012

@siinda ahoj...nelakaj sa....ako si dnes dopadla v gf????

siinda
23. nov 2012

@dadaba zlatá..no prave tam idem,,tak dam vediet,,len dúfam , že Harbulak bude dobre naladený inak budem zas "vylakana" a ty čo nové??

dadaba
23. nov 2012

@siinda bud rada, ze nechodis k Drabekovi..harbulak je supeeeeeeeeeeer....drzim palce...ja som piaty den od ket takze nic nove este...este takych 5 dni a urobim si test....

dagmar25
23. nov 2012

Ahojte kocky, tak ciitala som si vase prispevky a neda sa mi nereagovat, ja som bola po et doma len tyzden na pn potom som sa vratila do prace, kde bol akurat dost stres a ani doma som neoddychovala akoby som mala, v 8 tt presne den potom co som po praci behala po meste a nakupovala darceky som zacala krvacat nastastie sa babatku nic nestalo a vsetko nakoniec do re dopadlo ale lezala som doma s nohami hore vysemesiaca a ostala som na rizikovom az do porodu, a fakt som sa cely cas setrila ale nebolo dna co som si to nevycitala, akoze je to kazdeho rozhodnutie ale ja si myslim ze prve tri mesiace su v tehu najrizikovejsie a dnes by som uz urcite kaslala na to a bola vtedy doma 😉

ivanya
23. nov 2012

Tak prave som volala do centra a dnes vecer posledne injekcie, jupii 😀 konecne mi konci stimulka po 26 dnoch. Opu bude v pondelok, vajok vraj nie je vela a su stredne velke, ale ony zabojuju 😀

given
23. nov 2012

@ivanya Super, drzim palce nech si dalsia predvianocna tehula 🙂

siinda
23. nov 2012

@dadaba tak ja pojdem až v januari,,lebo ked nedostanem menzes do 6.12--ten cas co by som mala ist na KET maju vypnute stroje,,tak až na další mesiac,,no nemam ja smolu a menzes mam dostať 7.12...tak bohove,,ja som cela začarovaná..a este si netestovala??? no vydrž aspon na 9 den,,a daj vediet,,nemas predtuchu? 😉

pancuska
23. nov 2012

@siinda neboj sa!!! to je znamenie ze s novym rokom pride nieco nove,nieco pekne,novy zaciatok vsetkeho a stastna 13ka .....vsetko zle je na nieco dobre!!! a mozno sa stretnes s tou kockou co tam s nami lezala ked si bola na ET lebo potratila a musi ist na KET,este ma 9 embryok.....posielam ti pozitivne myslenie a cez sviatky naberies sil do noveho zaciatku!!! 😉

siinda
23. nov 2012

@pancuska to naozaj potratila? chuda a ako to berie? Inak Harbulak bol dnes dobre naladený , ešte aj ta vrchna..a ak by ket nevysiel tak na OPU už možem ist vo februari čo sa mi zda trošku skoro,,ale ved uvidime podla mrazacika..a tebe sa ako tehotnie? už je aj ranna nevolnost a velke prsia? či? ja sa len na to zvačšene poprsie teším..inak dnes tam na druhu aj boli nejake žienky a ja som sa aj usmievala ,,ale nikto nič 🙂 🙂

siinda
23. nov 2012

@ivanya ja som mala len tri 😉 vajka a zo vsetkých boli pekne embrijka,,hned sa začali deli,,budu silaci..neboj

dadaba
23. nov 2012

@siinda bud kludna....teraz budu vianoce...budes si moct dat sampaske...vobec sa nestresuj mas cas...a v januari v klude si to vybavis,,este je skoro na testovanie...ja som bola na ET 1x a toto je 3x KET tak ja som v pohode...su len dve moznosti bud sa podari alebo nie...samozrejme velmi si zelame aby to vyslo....

moniq
23. nov 2012

Krásky ktore ste nakoniec šťastne tehotné....mali ste dake pocity - ako to tehulky tvrdia,že ste to cítili????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre