Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

danka483
4. aug 2011

@miskab budem na teba myslieť a daj hneď vedieť 🙂

miskab
4. aug 2011

@danka483 jasne dam vediet ,,,,, dakujeeeem .... a davaj si pozor aj na miminko juuuuj jak sa tesim stebou moooc 😀

danka483
4. aug 2011

@miskab veď som na PN ani ma nechce pustiť do roboty

slniecko137
4. aug 2011

@alabu na krv idem v stredu. Testík mám kúpený 🙂, minulý rok som sa testovala 9deň po ET, tak dúfam, že aj tento rok aspoň takto vydržím 🙂. Síce dnes som tak rozmýšlala že by som vyskúšala už v nedeľu , ale to je len 7deň a tentokrát som nemala ani predlženú kultiváciu, tak sa bojím že to bude skoro... Držím ti palce nech ti to všetko dobre dopadne, daj potom vedieť 🙂

nalada
4. aug 2011

@pici ahoj. Už si bola na konzultácii? Máš niečo nové?
@ slniecko137 Držím palčeky!!!

pici
4. aug 2011

@nalada nie moja.. nemam nove nic. dostala som nahradny protokol, lieky a mam prist ked budem chciet vklad. thats all.. ze v tomto cykle nic riesit nebudeme... ked tak v dalsom IVF

elise
4. aug 2011

ahojte kočenky ja som od kyretu (4.7) dostala dnes mrchu tak buduci týžden idem volať do centra na konzultáciu

tinasc
4. aug 2011

@elise no presne o mesiac... tak aj ja to budem radšej tak rátať 🙂 ja idem zajtra pre histológiu a potom sa objednať na kontrolu 😉

elise
4. aug 2011

@tinasc vela od histologie nečakaj ani mne nedali bohvie aké výsledky iba že je to v genetike.

elise
4. aug 2011

@tinasc ale držím ti velmi palce aby ste mohli ísť čo najskr do druheho kola🙂

tinasc
4. aug 2011

@elise no však ani nečakám 🙂 a ďakujem, dúfam, že to bude čoskoro 🙂 alebo nech to aspoň rýchlo prejde... 😉

katka.gzd
5. aug 2011

Ahojte, odvcera som uz oficialne medzi vami, vcera poslal Harbulak ziadost na poistovnu o schvalenie IVF...bude to moje prve....ja mam PCOS podla jeho slovako z knizky...ziaden cyklus ani ovulacia, nic...drahy ma zhorseny spermiogram....trosku som vas tu uz citala,a le moc dobry prehlad nemam....

ako dlho vam trvalo kym zavolali ze ziadost je schvalena?
Chodite niektora Harbulakovi? alebo podobna diagnoza?
Aky protokol zvykne davat? co sa berie? odkedy a ako dlho? ako dlho po zaciatku s protokolom dochadza cca k OPU?

vela otazok asi davam...no uz sa neviem dockat....velmi sa tesim ze konecne uz sme sa niekam pohli odkedy som bola vo februari diagnostikovana...ale mam aj velky strach....

dakujem za kazdu odpoved

misi76
5. aug 2011

@katka.gzd ahoj a vitaj
ja mám tiež PCOčka, tak ti viem povedať asi čo ťa čaká, i keď každá sme iná a môžu byť medzi nami rozdiely.
Podľa toho akú máš poisťovňu, bude tvoja žiadosť schválená, najrýchlejšie schvaľuje VšZP. Môže to trvať 2 týždne alebo 2mesiace. Podľa toho koľko im zostáva ešte financií.
Ja som mala doktorku, ale pár-krát ma robil aj Harbulák. Je v pohode. Ale určite prídeš do kontaktu so všetkými doktormi podľa toho ako majú služby.
Protokol budeš mať pravdepodobne dlhý, t.z. že začneš nejakým 21.,22.DC pichať injekcie na prípravu, potom dostaneš menzes, ideš na ultrazvuk na 2.-4. deň a oni ti vždy povedia ako máš ďalej pokračovať. Podľa toho ako ti rastú vajíčka je odber. Ja som mávala odbery na 16.-18. DC, mne rástli veľmi pomaly. Niektoré kočky majú na 12. DC a viac.
Ak budeš mať otázky, tak len píš, sme tu jedna pre druhú.
A najdôležitejšia rada: BUĎ V POKOJI, ŽIADNE STRESY A NERVY!!! Aj keď sa sestričky či doktori nebudú na teba usmievať, nepripúšťaj si to, si tam pre to aby si mala doma bábo, sú odborníci a to je najdôležitejšie.
Veľa zdravia a šťastia prajem.

danka483
5. aug 2011

@katka.gzd misi ti to výstižne napísala a keď niečo nebudeš vedieť alebo si nebudeš istá tak sa nás tu opýtaj mi ti poradíme ako si spomínam mala som takúto istú dilemu v máji a teraz máme v brušku nášho dokonalého tancujúceho chrobáčika neboj všetko to rýchlo prebehne 😉

katka.gzd
5. aug 2011

@misi76 @danka483 dakujem babulky zlate ste, mam VsZP tak sa tesim ze by to mohlo byt rychlo....len jasne ze dalej sa pojde podla cyklu....vcera mi pichli agolutin aby som vobec dostala menzes, uz som 40DC... a na mesiac mam predpisanu antikoncepciu...bolo by super keby to schvalenie prislo na cas po tej druhej menstruacii....podla toho co mi pisete je to aj celkom realne.... 🙂

tie injekcie potom budem behat kazdy den do centra si davat pichat alebo je to nieco nekomplikovane na doma?? maju nejake skarede vedlajsie ucinky?

zatial som inak velmi kludna a v pohode.....snazim sa si nepripustat nic zle....obavy z toho ci sa podari mam samozrejme ako kazda... co to porobi s mojim telom je mi uplne jedno, len aby bolo malicke uz vo mne a zdrave v poriadku sa dostalo na svet...to je jedine co ma trapi..... ale som vaic optimisticka teraz....tesim sa....

citam vo vasich vizitkach ze us ste obidve tehule 🙂 super tak gratulujem a prajem vam bezproblemove donosenie 🙂 najtazsi prvy trimester uz mate obidve za sebou tak uz si to snad len uzivate 🙂 uz aby som bola v tom s vami 🙂

misi76
5. aug 2011

@katka.gzd aj mne museli vyvolávať mrchu agulutínmi, neskutočne som po tom priberala.
Injekcie idú do bruška v oblasti pupčeka a niektorá do svalu - zadku. Zvládneš aj sama, neboj, vedlajšie účinnky, ako u koho, ja som bola teraz po 3.IVF veľmi uplakaná, ale inak všetko OK.
Ale aj keď prejdeš prvým trimestrom, ešte nemáš vyhraté. Ja som rodila - potratila v 22.tt. Takže tohoto termínu sa veľmi desím.

@danka483 drž sa a oddychuj.

danka483
5. aug 2011

@katka.gzd aj ja mám VsZP a to schvalovanie im trvalo viac ako mesiac môže to byť z dôvodu že v centre to nejako zadržia alebo nepošlú hneď možno posielajú žiadosti nejako naraz tak im to dlho trvalo ale potom som volala do VsZp ( trošku to posúriť) a bolo to ok. Injekcie ti ukáže sestrička ako sa budú pichať do bruška nie je to nič hrozné a budeš si pichať aj sama, ja som si pichala ale ak máš nejakú známu nablízku sestričku môžeš to poriešiť aj tak. Vedlajšie účinky radšej nečítaj -nerieš. Ja som po punkcii dostala syndróm OHSS a skončila som aj v nemocnici, aleto sa mohlo stať len mne ja musím mať vždy niečo navyše tak sa nebojkaj bude to ok. 🙂

danka483
5. aug 2011

@misi76 ďakujem zlatko aj ty sa držkaj ja som bola včera na sono po 3 týždňoch tak som sa strašne bála o bubáčika a keď som ho uvidela ešte tam aj zatancovalo lets dance jaj slzy ako hrachy -neskutočné. Teraz ma doky dá na dufaston tak dúfam že to nejako dobojujeme do práce ma pustiť nechce aj mi doma dosť smutno väčšinou som sama je to ako v vezení ale vydržíme. A ty ako ? Bubáčiky opatruj a že ich pozdravujem 😀

katka.gzd
5. aug 2011

@misi76 tak silno silno drzim vsetky palce aby ste vydrzali v kinderkovom stave co najdlhsie.....dufam ze teraz si doma a oddychujes, nie ze behas do prace a stresujes ;)
@danka483 dobre ze ta do prace nepusta....tie peniazky za to nestoja aby sa nieco stalo.....
dakujem vam obom za odpovede....tak uvidime teda kedy zacnem s injekciami naozaj, urcite vas tu potom zasa pridem pootravovat 😀
drzte sa a setrite sa.....

demeeri
5. aug 2011

@katka.gzd Neboj sa nič,ja som žiadne vedľajšie účinky z tých injekcií nemala.Ani bolesť pri pichnutí,ani priberanie,ani zlé nálady,nič. Uvidíš,o chvíľku budeš aj ty mamina. 🙂 🙂 🙂

miskab
5. aug 2011

@danka483 len pekne oddychuj doma, aj ja som doma 🙂

wewulka
6. aug 2011

Ahojte pipinky, dlhšie som tu nebola pretože som pomáhala v dennom tábore 🙂 Takže som sa pri deťoch odreagovala 🙂
Mám menší problém a obavu z toho (som pred KET).... Vo štvrtok som začala krvácať a ten deň som pokladala za 1DC (aj ked je to o 5 dní skôr ako má mrcha prísť) a tak som si nasadila estrofem podľa protokolu, ale na druhý deň sa mrcha nerozbehla, ale skôr stopla, mala som len taký krvavý výtok a tak mám obavu z toho, že to ešte mrcha nebola iba akési rozbiehanie sa jej a tak neviem či nevadí, že už beriem estrofem. Minulý mesiac som to mala podobné, že 5 dní pred krvácaním som mala hnedé špinenie a potom prišla mrcha.
Dúfam, že to nevadí, že už beriem estrofem. Včera som volala do GF, ale stále bolo obsadené takže som sa nič od nich nedozvedela. Prosím poraďte....

bibi11
6. aug 2011

@pufa Ďakujem za podporu. Ja ti samozrejme tiež držím palce aby vám všetko dopadlo na jednotku a hladko, bez nejakých komplikácií🙂 Ešte sa ťa ale môžem opýtať ohľadom injekcií diphereline. Ide o to, že cez tento víkend by som mala dostať menzes. Doktor mi povedal že na 4. ceň cyklu mám prísť na sono. A mám pocit, že hovoril niečo také, že by som menzes mala dostať trochu skôr ako cez tento víkend....Dnes som si dala 9 injekciu, menzes zatiaľ nikde. Len sa chcem opýtať že aj ked by som nedostala menzes tento víkend, že kedy mám prísť na to sono k doktorovi, lebo on hovoril, že aj ked nedostanem mám prísť.....Nejaká som z toho zmätená.... 😕 😕 😅 Ďakujem pekne za odpoveď.

tinasc
6. aug 2011

@wewulka ja ti asi neporadím, ale verím, že to nebude vadiť, snáď je to v pohode 🙂

wewulka
6. aug 2011

@tinasc dakujem 🙂

nalada
6. aug 2011

@pici ahoj. Pôsobíš na mňa smutne... alebo sa mi to len zdá? Nevešaj hlavu. Uži si leto, manžela, oddýchni si od hormónov a šup do centra. Nebude treba nič riešiť. Žiadne ďalšie IVF! Mysli pozitívne, vieš, že to je základ! Do centra chodí kooopa "beznádejných prípadov" a po čase sa pekne odgúľajú do rajóna.... 😉 A Ty nie si ani beznádejný prípad, ani výnimka!
@wewulka asi ani ja neporadím ☹

bibi11
6. aug 2011

Ahojte kočky, môžete mi poradiť? Stalo sa niektorej z vás, že pri injekciách diphereline vám meškal menzes..? Ak áno, kedy potom treba ísť na kontrolu do centra. Pretože doktor mi povedal, že mám prísť na 1-4 deň menzesu, ale že ked nepríde tak mám prísť aj tak...Čo to znamená...? Viete mi niektorá z vás poradiť? Len pre info, dnes som dostala 9 injekciu diphereline.

elise
6. aug 2011

@bibi11 mne meškal zistili mi potom že mám cystu robili mi odstrel cysty a mrcha sa spustila ja som šla do centra na 40 DC skontroluju ultrazvukom (možno budeš tehotná🙂 ) a zistia čo to je povedia ti ako dalej, mne sa po odstrele spustil do týždna

elise
6. aug 2011

@wewulka ja si myslím že je v poriadku, ono telo sa dakedy správa čudne ja som pred fostimonom mala 3 dni mrchu ako hrom a odo dna pichania fostimonu okamžite krvácanie prestalo, tak ti to mohlo znižiť krvácanie ten lik a ako ho bereš injekciou alebo tabletkami?

bibi11
6. aug 2011

@elise Ďakujem za odpoveď. Ešte sa ťa chcem opýtať že na ktorý deň meškania si išla k lekárovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre