Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kika8259
10. jan 2015

@stanka409 ahoj ... hlavne nemysli od zaciatku negativne a ze ked to nevyslo inym nevyjde ani tebe ...
ja som v 2013 v gyn five otehotnela no v 8tt MA a potom som mala v tom roku este KET ale z toho nebolo nic... tak sme sa rozhodli zmenit kliniku a tam nam to "vyslo"..( nebyt oohss tak by to dopadlo stastne... ☹ )
takze otehotnniet v gyn five sa samozrejme dá.

blcha76
10. jan 2015

@stanka409 Ahoj. Mne sa podarilo 🙂 ... 3xIUI (prvá skončila v 6tt, druhá a tretia nič). Potom hneď prvé IVF (ICSI, predĺžená kultivácia, embryoskop) nám vyšlo a to som si dala vložiť len jedno embryjko. Za 1 a pol mesiaca mám termín, bábika sa v brušku stále mrví, tak netrpezlivo čakám, kedy ju už budem držať na rukách 🙂 .
Takže ti držím palce, nech sa aj ty už konečne dočkáš 🙂 !

stanka409
10. jan 2015

@kika8259
@blcha76 Dakujem velmi pekne za vase postrehy. Ja zatial s nimi nemam zlu skusenost, ale je pravda, ze sme tam este skoro nic neriesili. Momentalne som na cakacej listine na oocyty. Len vsade citam, ze je to zle centrum. Nikto na nich nema dobre slovo...pride mi to zvlastne...ako keby sa im nepodarilo ani jedno babo, v gynfive ☹

liebling98
10. jan 2015

@stanka409 ja na nich nemôžem povedať zlého slova. 1xIVF v 2008 = 1. syn, 1xKET v 2011 = 2. syn. (Náš tretí exemplár je zázrak prírody). Čiže u mňa majú čo pokus, to zásah, 100%-ná úspešnosť.
Držím palce!

ivka3901
10. jan 2015

@stanka409 ahoj pridávam aj ja moju skúsenosť s GF 4 IVF - jeden krát MA v 9 TT a lutujem,že sme ten 4 IVF absolvovali u nich kiežby som mohla ísť už vtedy do reprofitu do Brna robili nám len základné vyšetrenia a genetické testy a mne ešte protilátky voči spermiám ☹

stanka409
10. jan 2015

@liebling98 Vau, super 🙂 Dakujem velmi pekne 🙂

stanka409
10. jan 2015

@ivka3901 To ma velmi mrzi ☹ Drzim velmi prsty, aby ti to co najskor vyslo 😉

ivka3901
10. jan 2015

@stanka409 to je v pohode tento rok pojdeme určite ešte na KET,ale čakáme na výsledky z reprodukčnej imunologie

fazulenka68
10. jan 2015

@ivka3901 pls co znamená MA?

ivka3901
10. jan 2015

@fazulenka68 missed abourt-zamlklý potrat čiže som musela ísť do nemocnice na čistenie ☹

jenns
10. jan 2015

@stanka409 neber si to prilis, komentare tu.. je fakt, ze kazdemu to ozaj nemoze vyjst.. priroda sa holt niekedy neda prechcat.. :(
Ale ja osobne poznam baby co im v GF vyslo bud IUI alebo IVF a uz maju deticky.
Ja zatial nemam zlu skusenost, preto chcem vyskusat ist na IUI.. a potom sa uvidi co bude 🙂

endzy
10. jan 2015

@stanka409 ani mne osobne IVF nevyšlo, ale to neznamená, že by som to hádzala na GF... asi to tak malo byť 🙂 ale poznám tri páry ktoré sa tešia deťom práve z GF ... takže hlavu hore a musíš veriť, že všetko dobre dopadne... prajem Ti a aj ostatným snažilkám aby ste sa konečne dočkali pozitívnych testov a krásnych detičiek 🙂

annamary27
10. jan 2015

@stanka409 ahoj,my máme z Gyn Fivu 22mesačnú Terezku.podarilo sa tretie IVF a keby som teraz zázrakom neotehotnela prirodzene,tak by som šla k nim po našich mrazáčikov a aj na 4.IVF.držím palce.pri našom úspešnom pokuse som bola maximálne pozitívne naladená,dokonca som pred vkladom bola aj dosť chorá,ale nevzdávala som sa a ešte sme s mm chodili asi pol roka predtým k homeopatovi,myslím,že aj to nám prilepšilo.držím ti palce. 😉

annavallova
10. jan 2015

Presne ani nam ivf nevyšlo ale oni nemožu zato že sa to nepodarilo,vždy je tam aj tá možnosť bohužiaľ,14ideme na kpnzultáciu máme 8mrazáčikov tak verím že medzi nimi je to pravé,možno aj dve je mi to jedno,jasne som to podpísala,že sa to nemusí podariť a nemám pocit že sú zlá klinika kopec lpudim to vyšlo azp na tretí krát ale aj na prvý šup,ku mne boli milý,všetko v pohode,hold sto ľudí,sto chití a aj oni majú zlé dni.to sa stáva,snažilky všetkým drzpkám palce aby tento rok bol náš a poatupne sa všetky tešili z máých,zdravých babatiek,aj keď tá cesta je pre nás dlhá a bolestivá ale musíme bojovať.

fazulenka68
10. jan 2015

@annavallova úplne s tebou súhlasím, je to veľmi dlhá, ťažká a bolestivá cesta
My máme 7 mrazačikov, tiež si hovorím, ak to nevýjde tak dáme 2 embryjka
Vo štvrtok ideme na ďalší ultrazvuk, tak snáď sa to maličké fazulkove ukáže v plnej kráse

amy25
10. jan 2015

@cuculik1 ja som mala jedno bábo o dva dni väčšie. Jedno bolo napichovaním, druhé nie, tak doktor vravel že to môže byť aj tým.

amy25
10. jan 2015

@pancuska ano dvojičky. Vyšlo nám to na prvý pokus. Ja mám s gyn fivom len dobré skúsenosti. Boli vždy milí a to na čom sme sa dohodli vždy dodržali.

amy25
10. jan 2015

@stanka409 ja patrím k tým s dobrou skúsenosťou. 😀

amy25
10. jan 2015

@bubbbulik ako si dopadla?

pancuska
10. jan 2015

@amy25 pytam sa preto ze vidim ze budes mat dvojicky ....my sme si tiez odniesli z GF dvojicky a tiez nemozem nic negativne povedat ,vyslo nam to tiez na prvy krat 😉 a kolko vam este zostalo embryok? a ku komu si chodila?

pancuska
10. jan 2015

@stanka409 ja mam z GF 18mesacne dvojicky ,vyslo to hned na prvy pokus....mame tam este 10mrazacikov 😉 ako je to uz davno ale tiez som nemohla nic zle povedat....ale vela robi aj psychika....

amy25
10. jan 2015

@pancuska Neostali nám žiadne embrijká. Ale vôbec mi to nevají. Ja som strašne chcela dvojičky. Takže verím že to tak malo byť. Keby som tam mala mrazáčily, chcela by som si ísť po ne, a to už by sme asi ťažko zvládali. Takto je to dobre.

amy25
10. jan 2015

@pancuska Inak s tou psychikou úplne súhlasím. Ja som tam šla proste s tám, že si odtial odnesiem dve bábätká a hotovo. Vtedyvsom si zakázala čítať akékolvek štatistiky, internet, proste všetko. Ešte aj ked mi doktor s takým smutným výrazom oznamoval, že sa podarilo odobrať len 5 vajíčok, tak som mu povedala že no a, ved to je dobre, ja som si prišla len po dve. Tak sa tak na mna pozrel, že sa nemusia oplodniť všetky a tak. Tak som mu povedala že som si prišla po dve a s nimi aj odídem. Jednoducho som bola tak nastavená.
A potom ked som už mala potvrdené tehu, som začala čítať štatistiku a forum a som rada že som to predtým nečítala.

pancuska
11. jan 2015

@amy25 veru mas uplnu pravdu,tiez si mrazakov platime len neviem ci si este dalsie budeme moct dovolit....prirodzene to uz nikdy nepojde,z mojej strany a aj moj zdrav.stav uz nie je naj a uz som neni najmladsia 😉 presne som konala ako ty a ked tak som si pisala s pozitivnymi gynfivackami lebo to ma velmi posuvalo dalej a dalej ...aj ked moj zamer neboli dvojicky,dufala som ze mi pan boh nadeli aspon jedno,no bolo to stedrejsie ako som cakala....
a si doma na PNke? ja som musela byt cele tehu,mala som problemy,na zaciatku som krvacala ale po vysadeny liekov to prestalo....potom som zasa mavala silne bolesti v panve a nemohla som poriadne chodit a potom zasa 4 silny zapal vraj z hormonov....lebo som bola len doma a tak som to nemala kde dostat...
no a centrum som si vybrala podla mojich kamosiek ....jedna zdrav.sestricka a dve ktore si odniesli odtial babinka.....byv.spoluziacky 😉

pancuska
11. jan 2015

@amy25 a co sa stalo s tymi zvysnymi 3mi? prepac ze sa vypytujem !! a aky ste mali problem ked ste museli ist do centra?

amy25
11. jan 2015

@pancuska aj ja som doma na pn. Už v 5-6 tt som začala špiniť - hematom, tak som musela len ležať, potom OHSS, A potom som sa začala otvárať, takže v podstate furt len ležať.
No do gyn fivu som šla na odporúčanie svojho doktora. O bábo sme sa snažili 5 rokov. Raz sa podarilo prirodzene, ale maličká nám zomrela, mala choré srdiečko. Potom so mnou doktori nič nechceli robiť, lebo šak raz to šlo, pôjde znovu a to že to nejde pripisovali psychike. Nakoniec mi ale zistili PCO, endometriozu, slabo priechodné vaječníky, atd... .Tak potom už nasledovalo CAR.
No a odobrali mi 5 vajíčok, 4 sa oplodnili, a 2 sa prestali deliť pri PK. A dve nosím v brušku. 😀

bubbbulik
11. jan 2015

@amy25 ajoj takže krv klesla takže to odchadza ☹ zase nič

amy25
11. jan 2015

@bubbbulik škoda. To je mi luto.

stanka409
11. jan 2015

@jenns
@endzy
@annamary27
@annavallova
@amy25
@pancuska Dakujem vam velmi pekne 🙂 Ja som tiez za pozitivny pristup. S manzelom sme obaja nastaveni, ze to vyjde a budeme mat dvojicky 🙂 Ine necakame 🙂 Blahozelam k babatkam a cakatelkam prajem skore tehu 🙂 Krasny den 🙂

bubbbulik
11. jan 2015

@amy25 no sak mame ešte jeden pokus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre